Röviden: Henger alakú láda (9x14cm) a Gellért szobor mellett egy kivágott fa csonkjába rejtve.
Ha sokan vannak, használd a két alternatív jelszó egyikét (részletek lentebb), vagy várj türelemmel az alkalmas időre!
A szobor és közvetlen környezete felújítás alatt van. Kerítéssel le van zárva, de a láda és az egyik alternatív jelszó korlátozás nélkül elérhető.
Várhatóan 2021. november végéig tartanak a munkálatok.
A ládába TravelBug helyezhető. Bár nem javaslom, mert gyakran eltűnik a láda.
Ezúton is köszönjük Nebelnek a .com-os támogatást, aki feláldozta közeli ládáját azért, hogy ez ott is megjelenhessen! Az első három helyezettet ajándék várja a közeli szikla alatt!
Az Erzsébet hídon Budára átkelve látványos vízesés tárul elénk. Ide szeretnénk titeket elhívni, hogy minél többen nézzék meg közelről ezt a remek emlékművet. Nem szabad kihagyni séta közben a N 47° 29,376' E 19° 2,729' 332 m [GCgevi+Szobor]Szent Gellért szobrot se, a hely névadóját. Megközelítés:
Ajánlott parkoló: N 47° 29,379' E 19° 2,828' 108 m [GCgevi+parkoló]
Bkv busz 7-es, 173-as, és az éjszakai 907-es megállója a parkoló mellett. A láda, s benne a jelszó a Gellért szobor mellett, egy kivágott fa csonkjába van rejtve, kb. 30 méterre a szobortól. Alternatív jelszó lehetőség: A félköríves műemlék hátulján balról a 2. oszlop (ha a Duna felé nézünk) talapzatán lévő felirat (ld. utolsó fotót). De csak első három betű, és az évszám kell. (3 betű, 4 szám)
Alternatív 2: az északi lépcsőn lefelé található két pad. A szoborhoz közelebbi háttámlájának alsó élén kis tábláról is leolvasható a jelszó. N 47° 29,386' E 19° 2,710' 210 m [GCgevi+alt.jelszó]
Jó sétálgatást!
A Gellért-hegy Budapest I. és XI. kerületében a Duna jobb partján álló, 235 m magas kiemelkedés. A Dunára néző meredek sziklafala és a tetejéről nyíló pesti panoráma lenyűgöző látvány. Budapest ékkövének is szokták nevezni. Az Erzsébet híddal szemben látható a Gellért -hegy oldalán található vízesés.
A gyönyörű látványt nyújtó vízesés fölött látható Szent Gellért szobra, akit a legendák szerint a pogány magyarok a sziklákról taszítottak le.
A vízesés aljától a tetejéig hangulatos lépcsősor vezet fel, melyen továbbhaladva feljuthatunk a Citadelláig.
A Citadella Budapest XI. kerületében, a Gellért-hegy tetején fekvő erőd, melyet az 1848-49-es szabadságharc leverése után, 1854-ben emelt a Habsburg uralkodóház. Az UNESCO a budai Várheggyel és a Duna két partjának panorámájával együtt a Gellérthegyet 1987-ben a Világörökség részévé nyilvánította.
A szobor:
Szent Gellért hittérítő, az első magyar vértanú szobra központi alakja a Gellért-hegy oldalán álló félköríves, árkádos építménynek. A kompozíció főalakja, Szent Gellért püspök, jobbjában keresztet emel az ég felé, a mellékalak a pogány magyar vitéz.
Az 1904-ben felállított 7 méteres bronzszobor Jankovits Gyula, a pogány vitéz Gárdos Aladár szobrász alkotása. A hegy oldalán álló együttest Francsek Imre építészt tervezte.
Szent Gellért szobra egyike a Ferenc József király által adományozott 10 szobornak. Az eredetileg 3 méteres magasságúra tervezett szobor nagyságát azért növelték, hogy jobban érvényesüljön a Duna partján, a Szent Gellértről elnevezett Gellért-hegyen, és ne vesszen el a hegy tömegében.
2009.06.02 Ládakarbantartás:
Ma kimentünk ládakarbantartás céljából. Komolyan mondom, hogy ledöbbentem. Induláskor úgy televolt a (nem kis) láda, hogy alig tudtam bezárni. Ma volt benne egy fél guriga cérna, és egy gyors kötöző volt. Megint föltöltöttük több mint 1000 ft értékbe, és a kapott képek alapján, megint nem kevés hiányzik belőle. Ne haragudjatok, de ez már már a bunkóság fogalmát meríti ki. Ha ez hiányzik a népnek, hát ez lesz. Többet nem lesz feltöltve, lesz benne az amit tesznek a t. keresők.
Amúgy nagyon köszönöm az eddigi megkereséseket, véleményeket. Azt hiszem összességébe jók a hozzászólások. Kérek mindenkit a továbbiakban, hogy csak az vegyen ki belőle ajándékot, aki tesz is bele valamit!
2013.08.05 - viragk átadta a ládát, az új felhasználó: V_Gabor
2013.11.03 - eltűnt láda pótolva
2014.03.29 - eltűnt láda pótolva
2016.04.30 - új láda és logbook kihelyezve
2018.01.14 - a láda eltűnt, pótlás folyamatban (talán új helyen)
2019.01.26 - kitkat0123 beírta a hiányzó jelszót a dobozba, köszi!
2021.06.15 - Töröltem a Covid felhívást
2021.10.09 - alternatív jelszót helyeztem ki a felújítás miatt
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Az alternatív, pados jelszót találtam meg, a rönk szerintem meglett, viszont egy kő alatt van egy papírfecni, zacskóban. A henger alakú ládát nem találtam [Geoládák v3.12.8]
Éjjeli gellértes kiruccanásunk során próbáltunk a láda nyomára bukkanni, a kérdéses farönköt valószínűleg megtaláltuk, de a láda sehol sem volt. Persze nagy okosan ignoráltuk a pados alternatív jelszót, helyette az oszlopon igyekeztük kiszúrni a kellő adatokat, úgy tűnik, sikeresen. :) Köszönjük az élményt, a "ládázás" után még mentünk egy nagy kört, gyönyörű a kilátás fentről!