WAP: 50x4cm-es henger 1.5m magasan a fa déli oldalán.A jelszó megszerzéséhez 1.5 liter vízre és egy kis kézügyességre lessz szükséged.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
Autóval ajánlott a halásztelki Diófasor utca végén megállni. Innen gyalog a láda körülbelül 1700 méterre található. Kerékpárral, vagy motorral egészen a ládáig el lehet jutni.
A helyi volánbusz járatok megállnak a Diófasor utca elejében, innen indulva a séta körülbelül 3000 méter a ládáig. A menetrendekről ezen az oldalon tudtok tájékozódni: Budapest felől - Szigethalom felől
Nagyon szeretjük a Duna-partnak ezt a szakaszát. Kellemesen el lehet üldögélni itt egy csendes őszi délután... Főleg a közeli községekből, járnak ide. Ideális helyszín sütögetni, piknikezni, kicsit kikapcsolni.
A ládát érdemes az ősztől tavaszig tartó időszakban felkeresni, mert nyáron jellemzően élvezhetetlenül sok szúnyog szokott lenni. Télen pedig 5cm hó felett nem érdemes nekiindulni.
Amennyiben Budapesten már átlépte a vízszint a 620cm-t a láda nem kereshető. Az aktuális vízállásról itt tájékozódhattok: www.vizugy.hu
Halásztelekről röviden
A település gyorsan elérhető Csepel felől, de igen jól megközelíthetjük az M0-ás autópálya szigetszentmiklósi kijáratától vagy az 51-es útról Szigethalom felé lekanyarodva.
Ha hinni lehet az egyértelműen csengő névnek, a Duna menti halászok telepe lehetett valaha, talán már a bronzkorban is, melyről több korabeli lelet tanúskodik. A középkorban a hódoltság alatt elpusztult. A XVIII. században Savoyai herceg tulajdonába került a sziget, majd a királyi birtoktesthez csatolódott ez a vidék is.
A polgári korban Tököl község Hermina pusztája volt, és a helybeliek öntözéses kertészkedéssel foglalkoztak. A leghíresebbek a bolgárkertészek voltak. 1926-tól nagyszabású parcellázás kezdődött a területen. Sok nyaraló épült, melyekből idővel állandó lakások lettek. Önálló községgé 1950-ben vált Herminatelep néven. Mivel a Csepel-szigeten már 1283-ban említenek egy hasonló nevű települést, ezért 1951-ben József nádor második feleségének neve helyett a Halásztelek elnevezést kapta, 2008-ban pedig városi rangot kapott.
A Duna főágát kísérő gáton öreg fák között indulhatunk rövidebb-hosszabb szigeti kerékpártúrára.
Nem sokkal a megjelenése után megtaláltuk még az eredeti rejtést. Nagy örömünkben nem írtuk fel a jelszót... Most újra elsétáltam a Duna-partra, így az új rejtést is kipróbálhattam, ez "árvízbiztosabb", tetszett.
Köszönöm a sétát és a rejtést!
Vasárnapi, magányos ládázás egyik állomásaként érintettem. Klassz a hely, és a rejtés is nagyon ötletes (bár találkoztam már hasonlóval). Egyetlen nagy hibája a helynek, hogy vízmű védterülten belül van, ahova elvileg szigorúan tilos belépni. Sok helyen kint van a tábla, bár a kerítésen több helyen van nyitott átjáró is.
Mindenesetre, ha a megadott parkolóból átmentek a töltésen, a töltés után egyből menjetek el balra, és ezen a földúton közelítsétek meg. Mindaddig itt menjetek, amíg kb. 90 fokban lesz a láda. Jól felismerhető a hely, mert vannak szép nagy, színes méhkaptárok erre.
A térkép jelöl földutat a Dunához közelebb is, de az nem létezik, illetve a még beljebbi már a kerítés másik oldalán vezet, ahova meg nem szabad belépni.
Munka utáni séta. A rejtek meg lett, de a ládát nem sikerült előhalászni. Próbálkoztunk, locsolgattuk a hideg vizet, de nem ment.
Kérjük a megtalálás elfogadását.
[g:hu+ 2.5.10]
Kisebbik Kiskalózzal elindultunk egyet szellőztetni a maszkolós sulis hét búcsuztatásaként.
Vittünk inni az ürgének, mert nem tudtuk hogyan bírja az árnyékmentes évszakot lelkileg, de kevéssel beérte és hamar megbarátkozott.
Úton vissza a kocsi felé még szemetet is szedtünk, ha már annyi lábnyomot hagytunk hátra, legalább pár matéknyival csökkentettük az egyébként tetemes szemétmennyiséget..
Köszönjük az ötletes rejtést!
Az ajánlott útvonalon tényleg kerítéssel találtuk magunkat szemben. Viszont kicsit oldalra indulva, a szűkebb oszlopközöknél nincs drótkerítés, simán be lehet menni. (azt mondjuk nem tudom, hogy szabad-e, de mindenesetre több kutyasétáltatóval találkoztunk a benti elkerített részen)
Pityulino GCSZOL ládájának karbantartása miatt jöttünk el Halásztelekre. Ha már a környéken jártunk, a "munka" végeztével a környék ládáit is fel és megkerestük. Nagyon tetszett a séta az ártéren ezen a szép napos novemberi napon. Nagyon hangulatos volt az erdő, gyönyörűek a színek és a fények. A ládát könnyen megtaláltük, és mivel volt nálunk plusz logbook és zip-es zacskó, cseréltük az elázott logpapírt és lyukas zacsit. Ez a láda is megújulva várja új megtalálóit. TFTC!
Heuréka, ez is megvan! :-) [Geoládák v3.7.6]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (383 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.