Multi geoláda, két hagyományos ládával. A pontok sorrendjében egymás mögé írva adja a jelszót.
1. pont: Az oszlop lábánál a mikroláda. (Egyben com-os láda is!) Pótjelszó a villanyoszlopon szemmagasságban.
2. pont: Oduban. Pótjelszó a templom előtti kövön a versrészlet második sora.
A ládába TravelBug helyezhető.
QR: A láda és a pótjelszó is QR kódot tartalmaz. Ezzel gyorsíthatod a logolást. Ha olyan alkalmazást használsz (Geoládák, g.hu+) amelynek van QR-kód olvasója, akkor automatikusan kitölti a logolási felületet. Ha nincs az alkalmazásban, akkor a telefon fényképezője egy jegyzet file-ként beolvassa a jelszót és elmentheted magadnak, hogy otthon belogolj.
Tépe, a megbújó kincs
Tépe Hajdú-Bihar megyében a 47-es főút, valamint a Kék-Kálló vize mellett, a Sárréten, a járási székhely Derecske szomszédságában bújik meg.
A község már az Árpád-korban benépesült. Első ismert említése a Váradi Regestrumból, 1214-ből való. Ekkor magánbirtokos tulajdonában volt, majd a tatárjáráskor minden bizonnyal elnéptelenedett. 1311-ben a korabeli oklevelek Thepa néven említették. Sok neves tulajdonosa volt e birtoknak, például Dósa nádor, majd I. Rákóczi György fejedelem az itt levő nemesi kúriát Kis Márton nevű vitézének, a körösszegi hajdúk kapitányának adományozta.
A falu a török majd a labancdúlás után sem halt ki. Végül a váradi prépost tulajdonába, amelynek ékes bizonyítéka a préposti kastély.
Jelenleg alig több mint ezren lakják. A mellette húzódó főúton csak elsuhannak az autók, keveseknek jut eszébe néhány percre letérni. Pedig megéri.
A préposti intéző kastélya
A nagyváradi káptalan egykori préposti kastélyát 1820-ban klasszicizáló késő barokk stílusban építették. A kastélyhoz tartozó földeket 1945-ben kiosztották, az épületet 1946-ben államosították. Ezután 9 évig üresen állt, mialatt sajnos a környékbeliek az építőanyagokat elhordták, jelentős pusztulásra ítélve az épületet. A kastélyban a felújítás után, 1962 decemberében 50 fős férfi szociális otthont hoztak létre, majd 1971 októberétől pszichiátriai betegeknek ad otthont. A település református lelkipásztora, aki egyben az otthon vezetője engedélyezte, hogy a ládakeresők hétköznapokon munkaidőben, fél 8-tól 16 óráig, a gondozók segítségével megtekinthetik az épületet, míg ezen kívül - tiszteletben tartva a betegek nyugalmát - az 54/412-180-as telefonszámon bejelentkezve látogatható a kastély.
A főbejárat előtt, az utcán, egy villanyoszlop rejti a 8*4 centiméteres hengeres ládát, ami egyben "com-os" láda is.
Óvatosan vegyétek elő, mert a parkot rendező gondozottak nagyon szeretik a vendégeket, és figyelnek benneteket.
Messziről látható jellegzetes kör alapú, négy ablakszintes karcsú tornya, amit barokkos bádogfedésű sisak zár. A kör alaprajzú torony az egykori kocsibehajtó felőli oldalon épült meg. Az udvar felől a kastélyra nézve úgy tűnik, mintha egy templom előtt állnánk. A földszinti szobák még a mai napig boltozatosak.
A kastély körül helyezkedtek el régen a gazdasági cselédek házai, és a 200 méterre található, még ma is álló magtár. Ezt a környéket a helyi idősek még úgy ismerik, mint "a major".
A rejtek, a református templom
Mivel keleti tájolású az épület, nagyon valószínű, hogy a helyén már korábban is állhatott templom, amelynek átépítésével, köveinek felhasználásával történt az 1585-ös református templom kialakítása.
A késő barokk stílusú templom 1799-1801 között épített tornya mellet 1809-ben készült el a templomhajó. A hétszáz (!) férőhelyes templom orgonáját 1875-ben Jónás István építette, sajnos ma már használhatatlan. 1908-ban újabb felújítások következtek, ekkor kapta különleges bádogsisakját is. Felújítására a piciny településnek sohasem lesz pénze, hisz a hajdani kivagyiság óriási épületet hagyott a maroknyi gyülekezetre. Kertjében áll Széll Sándor és Széll Kálmán, az 56-os forradalom áldozatainak emléket állító kopjafa. Ugyanitt találjuk a Trianoni emlékkövet Wass Albert híres idézetével. A templomkert egy kő alapzatra kiemelt domb, amelyen a templom is áll.
A templomkert bal hátsó sarkánál találod fejmagasságban.
Istentisztelet minden szerdán 17 órától és vasárnap 10 órától van.
A református templom mellett található parókiát 1775-ben építették. Belső oldalán kőoszlopos tornác húzódik, mely egy régebbi épületrészhez csatlakozik. amely faoszlopos tornácú parasztház volt egykoron. A népi építészet szép példája. A pitvar melletti konyha boltozatos mennyezetén még ma is látható a kémény nyílása.
2015.09.09 Rejtés 2016.05.24. Ládakarbantartás 2017.06.24. Évi rendes ládakarbantartás. Az 1. ponton a mágneses jelszóhordozó ott van. Mellette a com-os láda ott van. A com-os ládában a biztonság kedvéért ott van az első jelszórészlet változatlanul. A második ponton visszakerült eredeti rejtekébe a láda. Vagy a közmunkások, vagy feledékeny kessertársaink nem tették a helyére. Semmi baj, visszatettem. Úgyhogy hajrá! 2020.07.09. Ládakarbantartás 2022.07.21. Ládakarbantartás 2023.02.24. Ládakarbantartás, mindkét ponton új láda. 2024.08.01. Ládakarbantartás, második ponton oduba került a láda.
Az első pont azonnal meglett, és mivel nem emlékeztem arra, hogy esetleg figyelnek, nem voltam ideges, amikor viszont semmit nem találok. Bár az is igaz, hogy én mindig gyorsan és óvatosan veszek elő minden ládát ha kint van az utcán, így talán figyelmeztetés nélkül is óvatos voltam. A második pontnál viszont egy jó nagyot bénáztam. A régi rejteket lent a földön megtaláltam üresen, a kövekkel szétszórva. Mivel megint elfelejtettem, hogy magasan van a rejtek, egyáltalán nem vettem észre. A rejtő kisegített és tényleg minden rendben ott volt, csak én voltam reménytelen. A harmadik napon mindig kezdek elfáradni, talán ez volt itt is az ok. Hogy a láda nevében rejlő kérdést megválaszoljam, szerintem Tépe elég szép, de azért semmi különös. Köszi a rejtést és a segítséget Tapiapi! :)
Hajdúszoboszlói pihenés "kipihenése" 8/3. [Geoládák v4.2.6]
Hajdúszoboszlói kikapcsoló-héten, ki szerettem volna már szakadni a folyamatos "igyunk egy pálinkát!" körből, így autós túrázást terveztem be a kezelések utáni csendespihenő időszakára. A templomnál a kőbölcsőt üres állapotban találtam, de az ereszcsatornán dendben megvolt a jelszórészlet a QR kóddal együtt, bár a QR nem olvasható, mert egybefolyik a két felső tájolónégyzet a felső fekete kerettel. A kúriánál lévő multipont rendben megtalálhato és logolható is. Köszönöm hogy megmutattad a helyet!