Elhelyezés időpontja: 2017.09.15 16:00
Megjelenés időpontja: 2017.09.17 10:01
Utolsó lényeges változás: 2017.09.17 10:01
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Rubor
Felhasználó: Rubor Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 50 m
Megtalálások száma: 193, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.1 megtalálás hetente
WAP 1,6 m magasan a kerítés felől egy fa rejtekében.
Ezt a ládát az Országos Kéktúra melletti, 2017.09.08-án felszentelt Kisbodogasszony-kápolna közelében helyeztem el. A láda mérete: 20X20X15 cm, lepattintható hagyományos konyhai doboz, logbook-kal.
Megközelítés
Autóval vagy kerékpárosan: Sárvár felől a 84-es főúton az 56-os km kőnél jobbra kell fordulni. Egyeztettem a Szombathelyi Erdészeti Zrt munkatársával: a Rózsáskerti erdészháznál van egy behajtani tilos tábla, aki gépkocsival szeretne a kápolnához eljutni, nyugodtan hajtson be, legyen figyelmes a szűk aszfaltos úton! Kápolna melletti parkoló: N 47° 9,635' E 16° 58,801' 174 m [GCBKA+parkoló], innen kb. 50 m a láda, egy fa rejtekében.
Az Országos Kéktúra útvonaláról gyalogosan Gérce vagy Káld felől.
Autóbusszal Gércén vagy Káldon kell a buszról leszállni és az Országos Kéktúra útvonalát követni Hidegkútig. A Káld-Gérce szakasz hossza 14 km.
Az OKT története és a Kéktúra melletti Boldogasszony-kápolna bemutatása
Sokan járják az Országos Kéktúra szakaszait, de a túra történetét kevesen ismerik.
Országos Kéktúra útvonalán a Szombathelyi Erdészeti Zrt Káld-Hidegkúton látványos turisztikai beruházás helyett kápolnát épített és 2017. szeptember 8-án Kisboldogasszonynak szentelték fel. Dr Székely János szombathelyi megyéspüspök áldotta meg az imahelyet és a csíksomlyói Szűz Mária szobor kicsinyített mását.
"Helye van egy erdei tisztáson egy kápolnának,: lehetőséget kínál a lelki töltekezésre a hűsítő fák árnyékában." - mondta az avatón az egyik szónok.
"Gyönyörű szép templomban állunk, a természetben. A teteje az égbolt, freskói a felhők. A teremtő alkotta." - fogalmazott a szentmise alkalmával a megyés püspök.
Az Országos Kéktúra útvonalán járó túrázóknak érdemes a Hidegkúti vadászháznál létesített pihenőhelyen kicsit elidőzni, a pecsételés után egy kis kitérővel a közelben lévő kápolnát felkeresni.
Most vagyok itt harmadszor, legutóbb kéktúra közben, most autóval gyorsabb volt. Szép vasárnapi napsütés, sok kiránduló. A rejtek elég viccesen néz ki: fára épített farakás, eredetiben biztos nem ilyen volt.
Az idei rendkívüli Vándorgyűlés terepi helyszíne a Farkaserdő. A két szelvény leírása és megörökítése mellé a négy itteni láda megtalálása is belefért.