Elhelyezés időpontja: 2017.10.07 11:35
Megjelenés időpontja: 2018.03.10 17:24
Utolsó lényeges változás: 2020.04.07 07:26
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Fairy
Ládagazda: Fairy Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 450 m
Megtalálások száma: 50 + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.1 megtalálás hetente
WAP ON
Nyírmártonfalva határában, kerítés belső oldalán, ágak alatt találod a szabványos MGKE-dobozt. Ne mássz be, elég ha lehajolsz.
Tartalék, ha zárva a kapu: N47° 37,678' E21° 54,423' apró kapszula térdmagasságban, épület és kerítés találkozásánál. Léceket ügyesen tedd vissza!
A geoláda az erdészet jóváhagyása és iránymutatása alapján került ki. A felkeresés feltételei:
1. A köves útról ne térj le, ne bóklássz az erdőben! Egyéni vadászat bármikor lehetséges.
2. Figyelj a vadászatok alkalmával kitett tiltó táblákra!
3. A két kiemelt vadászidényben (április 15. és május 15., valamint szeptember 1. és február 28. között) lehetőleg mellőzd a láda felkeresését!
A rejtés az Erdészek emlékére (GCEE) ládasorozat egyik tagja. A záróláda helyének megismeréséhez szükséged lesz a sorozat összes ládájának megtalálására.
WAP OFF
Bevezetés
Az Alföld legnagyobb kiterjedésű összefüggő tölgyesének szívébe, világrekorder dámvadak otthonába hívlak ezzel a rejtéssel.
A Gúti-erdő
Az Alföld északkeleti részét alkotó Nyírség déli részén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyék határán fekszik az 5175 hektáros Gúti-(más írásmód szerint: Gúthi-)erdő, amely alföldi mércével mérve kiemelkedően nagy összefüggő területet alkot. Legfontosabb fafaja - az állomány negyedét kitevő - őshonos kocsányos tölgy. A fennmaradó területen értékes akácosok, nemesnyár és fenyő díszlik.
Az 1957. óta állami kezelésben levő erdő világhírű vadászterület. Legnagyobb hírnevét az 1972-ben betelepített dámvadnak köszönheti: a világranglista első ötven trófeájából kilenc gazdáját itt ejtették el.
Vadászkastély és Hubertusz-tölgy
A Gúti-erdő mélyén, a Tűzőrző-hegy aljában, szélvédett zugban álló - manapság "vadászkastély" névvel illetett - műemléképület valójában egy meglehetősen grandiózusra sikeredett vadászház. Építése 1885-re tehető, romantikus stílusjegyeket visel. Az épület részben emeletes, két toronyépítménnyel, melyek közül a déli egy járható harmadik szinttel kilátótoronyként funkcionál. A közelmúltban alapos felújításon esett át, jelenleg az erdészet irodaházként használja.
Úgy tartja a hagyomány, hogy a Gúti-erdőt Bocskai István erdélyi fejedelem parancsára telepítették. Ha ez így is van, a műút mellett álló kettős törzsű hatalmas kocsányos tölgy akkor sem láthatta a fejedelmet: korát kb. 250 évesre teszik a szakemberek. A védett faóriás neve Hubertusz-tölgy - csodájára járnak a közeli és távolabbi környék természetkedvelői. N 47° 37,659' E 21° 54,179' 157 m [GCGUTI+250EVESFA]
A műút keleti oldalán, a ládától pár méterre egy kis pihenő mellett kopjafa őrzi a vadász-erdész elődök emlékét.
Ládatörténet
2020.04.07 Az erdészet határozott kérése, hogy a járványügyi tilalmakat és az alapvető emberi normákat figyelmen kívül hagyó játékosok további szabályszegő viselkedésének - további intézkedésig - a láda megszüntetésével szabjak gátat.
2020.03.02 20:06 Az oldal legutóbbi szerkesztésekor elmaradt a kereshetőre állítás. Most pótoltam.
2020.02.25 A geoládát tapiapi játékostársunk pótolta. Nagyon köszönöm a segítséget!
2020.02.07 Koordináta-korrekció.
2020.02.06 A láda pótlása folyamatban van. Elkészültéig virtuálisként kereshető.
2020.01.05 17:21 V_Gabor, mint logbíró a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján betegre állította.
2018.07.26 16:59 Párduc50 a helyszínen járva eredeti rejtekében pótolta a dobozt. Köszönöm szépen a gyors segítséget!
2018.07.15 A ládának lába kélt.
2018.03.11 16:03 Megszületik az első megtalálás.
2018.03.10 17:24 A geoláda megjelenik a geocaching.hu-n.
2017.10.15 A moderátorok többsége (+7/-3) jóváhagyta a tervet.
2017.10.14 Benyújtottam moderációra a ládatervet.
2017.10.07 11:35 Az erdészettel előzetesen egyeztettem, majd a helyszínen kihelyeztem a ládát.
2009.04.04 19:32 Műemlékvadászat közben kerestem fel a Gúti-erdő mélyén rejtőző irodaépületet.
Sajnálom, hogy így jártatok, de ebben most a rejtő, Fairy nem vétkes. Kérésére jómagam,mint ládadoki rejtettem újra a ládát és tettem pótládát is hétvégi keresőknek, mert hétvégén zárva van az erdészet. A láda kihelyezése az erdészet munkatársának segítségével történt, így az erdészek tudnak róla. Az lehet, hogy nem mind....
Az erdészeti út elején behajtani tilos tábla van. A leírás alapján bementünk, erdészek voltak a kaputól nem messze, gyorsan becsukták a kaput, a pótládát megtaláltuk. Ezután egy nem kellemes hangnemű kioktatást kaptunk, hogy mit képzelünk mi, ide tilos bejönni, azért van az út elején a tiltó tábla is. Talán nem ártana az erdészekkel újra egyeztetni, mert közölték, hogy őket nem érdekli ez a játék... Amúgy a bekötő út nagyon szép, sok szarvast is láttunk az út mellett az erdőben.
Mint LogBíró a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján betegre állítottam.
Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd! További tudnivalók a beteg ládákról.
Email-t küldtem a rejtőnek.
Megtaláltam! Gabival közös ládázás során kerestük fel a helyet.
Maga a helyszín nagyon kellemes, tetszett. Az odajutás azért okozott kisebb fennakadást. A letérési pontnál ki van téve a behajtani tilos, kivéve erdészet tábla. Ezt ha valaki nem szereti megszegni, annak azért nagyobb sétára kell készülni, amit érdemes lenne kiemelni a honlapon (az értékelés ezért 4, egyébként remek a leírás).
A kapu zárva volt, a portás nem volt a helyén, a portáshívó pedig nem működött. Úgyhogy tébláboltunk ott egy kicsit, hátha jön arra valaki, és szerencsére jött is egy teherautó, amelyben ülők némi tanakodás után telefonáltak és végül így beeresztették őket, mi pedig besétáltunk a nyomukban.
A ládát nem a leírás szerinti rejtekben, hanem jóval fentebb, fedetlenül találtuk. A leírás szerinti helyre rejtettük vissza.
104 km kerékpározás a Vámospércs - Nyírábrány - Penészlek - Nyírbéltek - Nyíradony - Nyíracsád - Vámospércs útvonalon.
A mai nap legszebb környezetben levő ládája. Irigylem az erdészet dolgozóit, hogy ilyen kellemes környezetben tölthetik el a munkaidejüket.
Jö minőségű aszfaltúton közelíthető meg az erdlszet, a gondtalan gurulást csak néhány száguldozó terepjáró zavarta meg.
A kapu nyitva volt, a portással nem találkoztam így simán begurultam az erdészet területére.
Mikor megláttam hol van a láda kicsit bosszankodtam, hogy hogy fogom onnan kiszedni, de aztán felfedeztem a megoldást (nem volt nehéz :-))
Sajnos sikertelen lett a keresés, a portás nem engedett be, mert a főnöke ott volt a területen. Fotót csak a kocsiból sikerült éppen készíteni, valamint a lehajtónál az erdészet táblát. Viszont rengeteg szarvas volt az út szélén az erdőben. Kérem a jelszó nélküli elfogadást.
A portás már nyitotta a kaput, amikor autóval közeledtem, de mondtam, inkább itt kint parkolok, és besétálok. Szép most tavasszal a park. A faóriás azonban még kopasz. A rejtek szellemes!
Szombaton tájfutó hosszútávú országos bajnokság Nagykálló-Harangodon. Előtte-utána ládázás.
Olvasva az előző logokat, mi is telefonálni szerettünk volna a bejáratnál a megadott telefonszámon, de senki nem vette fel. A ház mellett be lehet menni, így elindultunk a láda felé. A lovardánál egy emberrel találkoztunk, aki nem foglalkozott velünk. A Vadászkastélyt csak távolról néztük meg, mert 2 autó állt előtte, nem szerettük volna, ha elzavarnak minket. A 400 éves Hubertusz tölgyet megcsodáltuk, szép példány. A rejtés zseniális, nagyon egyedi, ilyennel még nem találkoztam. Köszönet a rejtésért.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (52 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.