Röviden
A Vértes dél-nyugati szélére invitállak egy rövid 2,8 km-es túrára ezzel a pontról-pontra multi rejtéssel, ahol az első három állomáson a következő pont koordinátáját kell keresned, míg az utolsó állomás maga a láda.
1. pont: Tájékoztató tábla hátulján műanyag lapocskát keress.
2. pont: Segítség: ".tasopal a dserek nasopala ttala ők sopaL"
3. pont: Segítség: ".nebsér ővél nebévöt alkizS"
4. pont: 20 cm x 15 x cm 5 cm méretű konyhai doboz

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Megközelítés
Autóval érkezőknek ajánlott Csákberény településen parkolni
N 47° 20,908' E 18° 19,421' 225 m [GCFSZ+parkoló], ahonnan a Csáberény és Csókakő közötti összekötő úton megközelíthető a kezdőpont. Ez egy mintegy 300 méteres séta aszfaltozott, vadgesztenyefasorral szegélyezett látványos úton.
Multi
A Vértesnek van egy egyedülálló kis szeglete - a déli hegylábfelszín - amit a GeoVándor túra bejárásakor fedeztem fel és szeretném nektek is megmutatni. A láda egy rejtett pontos multi, azaz csak az első pont koordinátája ismert. Az itt
N 47° 20,773' E 18° 19,168' 229 m [GCFSZ-1] található tájékoztató tábla hátulján 120 cm magasan találjátok a következő pont koordinátáját. Innen indul a

zöld háromszög turistaút.
A láda megnevezéséből azért sejthető, hogy sziklás, szép kilátásokkal tarkított útvonalra lehet számítani. A második és harmadik ponton egy-egy ilyen fehér sziklán gyönyörködhettek a Vértes széléről nyíló kilátásban. Megcsodálhatók az Orondi-szőlők az Ezerjó borúton közvetlenül a hegy lábánál, a Móri-árok, a Velencei-hegység sőt a Bakonyig is el lehet látni.
A multi pontjait és a végládát a 2018. júliusi túrán közösen helyeztük ki. A második ponton található koordináta hordozó annyiban is egyedi kialakítású, hogy a GeoVándor túrán találtuk és csoportos munkával a Csókakői vár falán véglegesítettük a jelenlegi formájában. Igazi csapatmunka volt, innen is köszi a segítséget a résztvevőknek!
A láda megkeresése összekombinálható egy nagyobb vértesi körtúrával, ez esetben ajánlom a Csákberény - Csókakő irányú túratervezést, hogy ez a multi belepasszoljon az útvonalba. Az általunk bejárt túra megtalálható itt a
POI oldalon, értelemszerűen a fordított irányban érdemes megcsinálni.
Hegylábfelszín
A Vértes-hegységben a sasbérc és a medencesorozat mellett a harmadik jellegzetes domborzattípus a hegységet körülölelő hegylábfelszín (pediment), azaz a Vértesalja. A hegylábfelszín a meleg, félig száraz területeken a lejtők hátrálásával, a hegyek, hegységek lábainál keletkező, kifelé lejtő félsík, amely közel azonos szögben metszi el a hegységet felépítő kőzeteket és az előterükben lerakódott lepusztulás-termékeket. A Vértesben a hegylábfelszín az északi előtérben jelentősebb kiterjedésű, ezért itt önállóan viseli a tájnevet. A hegység déli előterét kísérő hegylábi lejtő viszont Csókakő és Csákberény környékén dolomiton kiformált jellegzetes keskeny sziklapediment.
Ezerjó Borút
A multi útvonalával párhuzamosan a völgyben fut az Ezerjó borút. Ez a Móri-borvidéket hivatott bemutatni a Mór - Csókakő - Csákberény - Zámoly útvonalon végighaladva. A természetkedvelő és borszerető turisták borútlevéllel járhatják végig a borút pincéit. Az ide látogató vendég minden településen szívélyes fogadtatásra, nyitott pincékre, jó szállásra és vendéglátásra talál. A borútlevél a móri Fogadó az Öreg Préshez recepcióján igényelhető. A multi végigjárása után könnyen leereszkedhetünk a siklóernyős parkolóig
N 47° 20,934' E 18° 17,799' 259 m [GCFSZ+ösvény vége] és a szőlők között, a

kék kereszttel jelölt Ezerjó borútra rátérve kis körtúrát tehetünk vissza Csákberénybe. Az orondi és az öreg-hegyi szőlőterületeken - déli fekvésük és jó klímájuk miatt - kitűnő borok termelhetők.
A láda rejtésére az I. GeoVándor Túrasorozat vértesi túrája alatt került sor.
Források
Turista magazin
Vértesi Natúrpark kiadványa a Vértesről
Gönczy, Szalai (2004): Geomorfológiai fogalomgyűjtemény