Elhelyezés időpontja: 2020.12.05 14:46
Megjelenés időpontja: 2020.12.05 14:59
Utolsó lényeges változás: 2020.12.05 14:59
Utolsó változás: 2021.01.11 13:53
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+3V)
Elrejtők: distike
Felhasználó: distike Nehézség / Terep: 2.5 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 4900 m
Megtalálások száma: 26
Megtalálások gyakorisága: 3.6 megtalálás hetente
Röviden
1. Az első jelszórészlet fa gyökerei közé rejtett palackban, laminált lapon.
2. A második jelszórészletet szikla tövében, palackban, laminált lapon.
3. A harmadik jelszórészlet fa tövében, palackban, laminált lapon.
4. A negyedik jelszórészlet a 18x12x6 cm-es konyhai tároló dobozban, fa gyökerénél, odúban.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Bevezető
A multival egy nem rövid, de kellemes túrázásra hívlak benneteket a Soproni-hegységbe, ahol a Kecske-patak szurdokvölgyében, és az Ólom-árokban eredő forrásokat kereshetjük fel. Az útvonal hossza a kiindulási ponttól 4,9 km.
Megközelítés
Ajánlott parkoló a N 47° 40,089' E 16° 34,629' 261 m [GCSHF1+1parkoló].
Tömegközlekedési eszközzel érkezők a városból az 1-es, vagy a 2-es busszal érhetik el a Lővér Szálló megállót, amely egyben a túra kezdőpontja is.
1.pont:
A Hotel Lövértől haladjuk nyugati irányba a Ciklámen Tanösvényen a N 47° 40,129' E 16° 33,847' 316 m [GCSHF1-1] koordinátán lévő ládáig. Az első jelszórészlet egy erős törzsű fa gyökerei közé rejtett palackban, laminált lapon található. A palack kővel, avarral álcázva.
A láda közelében van a Deák-kút /forrás/. A Parkerdő legrégebbi és leglátogatottabb forrása. Maga a forrás jóval a kiépített kifolyás mögött van. 120 m hosszúságú szivárgó csőrendszer gyűjti össze a felszín alatti vizeket. A forrás vízhozama 2-4 l/perc. Elfolyó vize az Erzsébet kertnél a Rák-patakba ömlik. A jelenlegi kiépített forrásfoglalás patkó alakú falazata 1922-ben épült és került felavatásra. A forrást anno a deákok kútjának nevezték, majd 1834-ben Magyar-kútra keresztelték. 1873-tól Deák-kút lett a hivatalos megnevezése. A kút története az információs táblán részletesen is olvasható. A kút környéke kiépített, kedvelt pihenőhely.
Ezen a helyen, a Kecske-patak jobb partján található a Pedagógus-forrás. 2011-es felújításával kiépített forrásfoglalás lett, de ez mára tönkrement. A víz mohos kövek és egy jávorfa /hegyi juhar/ tekervényes gyökerei közül szivárog. Korábban ezért Jávor-forrás néven ismerték. A közelben jól felszerelt pihenőhely várja az ide látogatókat, folyamatosan karbantartott.
A közelben, a Füzes-árokba torkolló Ólom-árok közepén fakad az Ólom-forrás. Kiépített forrás, 2015-ben újították fel.
Az Ólom-forrás felé haladva a jobb oldalon a Róka-domb mellett haladunk el, melyről jó időben szép kilátás esik a Sopron melletti Harka községre és környékére, valamint látható a szomszédos Ausztria kis része is. A kilátóhely a N 47° 39,244' E 16° 33,620' 390 m [GCSHF1+szép kilátás ] koordinátán érhető el a túraútról jobbra való letéréssel, toronyiránt. Nincs odavezető kiépített, jelölt útvonal. A domb megmászását csak túrakedvelő, kalandos kedvű társaimnak ajánlom.
4.pont:
A forrástól haladjunk tovább a zöld kereszt túraúton a N 47° 39,240' E 16° 33,887' [GCSHF1+5kereszteződés] útkereszteződésig, majd forduljunk jobbra a zöld sávra és haladjunk a N 47° 38,931' E 16° 34,128' 267 m [GCSHF1-4] a végláda felkeresésére. A negyedik jelszórészlet a 20x11x9 cm-es konyhai tároló dobozban van, amely egy nagyméretű tölgyfa gyökerénél odúban található, kővel és tuskódarabbal álcázva. Itt logolhatunk.
A láda közelében található a Bögre-forrás a N 47° 38,962' E 16° 34,193' 265 m [GCSHF1+forrás] koordinátán.
Első alkalommal 1955-ben, Bummer Antal készített ideiglenes forrásfoglalást. A forrás jelenleg nem kiépített, vízhozama ingadózó, régebben bővizű volt. A forráshely mostanában gyakorlatilag száraz, eltömődött. A Kecske-patak a forrás mellett folyik el, itt hagyja el a szurdok völgyet. A forrás helyét régen egy fára festett bögrével jelölték, innen ered az elnevezése. 2003-ban pihenő padokat és asztalokat helyeztek ki, kedvelt túra célpont volt, felújításra szorulna. A forráshely több turistaút csomópontja.
A megtalált jelszórészeket 1-2-3-4 sorrendben kell leírni!
Kellemes túrázást, sikeres ládázást kívánok!
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
29 kilométeres kirándulás Sopron környékén.
Sopron közelébe érve az autóval fehérbe öltözött a táj. Néhány centis olvadó hó borította az utakat, a fákról meg úgy szakadt le az olvadó hó, mintha hógolyóval dobáltak volna.
Az orvosságos dobozok - inkább így hívnám őket, mint palacknak - a 2. pont kivételével könnyen meglettek. A 2. ponton többször megmásztam a meredek hegyoldalt, a GPS nem sok iránymutatást adott. Az utánam jövőknek segítségül csak annyit, hogy a rejtekadó sziklától mintegy 5 méterre lefelé két kis fenyő található.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! :) [Geoládák v3.8.3]
A mai nap 14/7. találata, egyben a legtúrázósabb is. Az ajánlott parkolót én egy kicsit távolinak tartom. Nem vagyok egy "drive in" játékos, de én a Deák-kút alatti parkolót használtam kiindulásképpen ehhez a multihoz (is), ajánlani lehetne. Amúgy szépen vezetett multi, nagyon jók a rejtések, gyönyörű az erdő. Nekem az Ólom-forrás tetszett a legjobban. A negyedik tényleg kicsit kilóg a sorból, de így teljes a túra. Az első ponton 20-30 métert dobált a telefon, a második ponton lejjebb kellett ereszkedni a rejtéshez, mint ahová mutatta a térkép. Köszönöm a rejtést és a telefonos segítséget is.
Sáros ösvényeken, gyenge téli napsütésben újabb túranap a soproni hegyek között. Három új cache és egy mozgó láda volt a napi terv. A Lővér Hotel buszmegállójából indulva rögtön a multi keresésébe fogtam bele. A kiépített források kedves, ám egyre elhagyatottabb helyek, ahol rá kellett hangolódni a rejtő észjárására, és oda nem illő köveket kutatni a leírt környezetben, melyek mögött szuper, tartósnak tűnő jelszóhordozók vannak kint. A második pont helyét érdemes lenne pontosítani kicsit, mert a felsőbb sziklákhoz visz. A jelszó nem bonyolult, kicsit el is siettem a logolást. :)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.7.6]
A Deák-kút mellett is lehet parkolni, mint alternatív megoldás.
A 2. pontot viszonylag hosszan kerestem, mert több szikla is van és a GPS fentebb pozícionálta.
Nagyon jó kis túra :).
A Trianon emlékműnél parkoltuk, a pontokat 2-3-4 és 1 sorrendben kerestük. A Deák-kútnál emlékezetes sütögetést csaptunk 20+ évvel ezelőtt az egyetemi éveim alatt. :)
Pompás útvonal, hangulatos helyek. Nagyon tetszett! Csak azt sajnálom, hogy ezek nem hagyományos rejtések lettek. ;) Remélem sok-sok szuper soproni ládát kereshetek még meg kedvenc városom környékén!
A keresést körtúra keretében teljesítettük, így visszafelé a a zöld sáv és zöld kereszt jelzéseken haladtunk, illetve egy régi, elhanyagolt kék forrás jelet is követtünk, ami már nincs rajta a térképen, de rendkívül hangulatos volt az a szakasz is.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Részletek később. [Geoládák v3.8.3]
Ennek az új multinak a pontjai a soproni MTB pálya közelében helyezkednek el. Ezért összekötöttem a keresést a másik kedvenc időtöltésemmel, a montenbike-ozással.
Az Ólom forrásnál eddig még sosem jártam.