Megye/ország: Pest
Elhelyezés időpontja: 2024.03.28 00:00
Megjelenés időpontja: 2024.03.29 00:00
Utolsó lényeges változás: 2024.05.10 13:07
Rejtés típusa: Esemény geoláda (23H)
Elrejtők: Geocaching közössége
Ládagazda: Marcsi - Szilágyiék Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 400 m
Megtalálások száma: 518 + 21 egyéb
Megtalálások gyakorisága: 12.1 megtalálás hetente
A listán szereplő rejtekekben található jelszóval lehet megtaláltamot logolni itt, a ládaoldalon. Kérlek, a logban ÍRJÁTOK BE, hogy melyik nyusziládát (ha több helyszínt is felkerestek: ~ládákat) találtátok meg!
A rejtések március 28-án éjféltől - április 7-én éjfélig lesznek kereshetőek. Azután megszűnnek! Az elkésett logokat még 9-én éjfélig lehet pótolni.
A 2023-as Geo Mikulás kedvező fogadtatása után most elhozzuk az első - megújult - Geo Nyuszi eseményünket.
A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, a Krisztus-központú kalendárium főünnepe. A valláson kívül a tavaszvárás, a tavasz eljövetelének ünnepe is, amelyenek időpontja minden évben változik, a március 20-a utáni első holdtöltét követő vasárnapra esik.
2024-bennagypéntek március 29-én, húsvétvasárnap március 31-én, húsvéthétfő, - egyes vidékeken vízbevetőhétfő - pedig április 1-én lesz. Az április 7-i megszűnéssel két hétvégén is kereshetitek a Nyuszi-dobozokat.
A húsvéti nyúl az ünnephez kötődő figura: a Mikuláshoz, Jézuskához hasonlóan a gyermekfolklór része. A gyermekek "hisznek" a húsvéti nyúlban, aki tavasszal, általában húsvétkor titokban ajándékot hoz nekik.
Általánosan ismert hagyomány a húsvéti fészek készítése az ajándék és a húsvéti tojások számára. A fészekrakás valószínűleg abból vezethető le, hogy a nyugati kultúrákban ábrázolt nyúl általában a Lepus fajhoz tartozik, amely abban különbözik más nyúlfajoktól, hogy nem üregben él, hanem fészket rak, kicsinyei nyitott szemmel születnek, teste nagyobb és füle hosszabb.
Az emberiség számára a tojás már több ezer éve fontos szimbólum, ami a termékenységet és az élet csíráját jelképezi. Már az ókorban is számos kultúrában - többek között a Kínában és Egyiptomban - megjelent a színesre festett tojás, ami idővel Európában is feltűnt a pogány népek között. Feltételezhetően a tavaszváró rítusokkal együtt a tojásfestés is átkerült a keresztény szokások közé. Az üres hímzett tojások - amiket a barka ágakra aggatnak húsvét előtt -, jelképezik az elmúlást, vagyis Jézus üres porhüvelyét. Nagyszombaton pedig tojásokat szentelnek fel, amit a nagyböjt után szolgáltak fel a sonka mellett, mint a feltámadás szimbóluma.
A húsvétnak vannak még további jelképei, mint a barka, a bárány, a csibe, és - természetesen - a locsolkodás.
Kedves fiúk (srácok, férfiak, bácsik), készüljetek: itt tanulhattok locsolóverseket.
Hát tegyük boldoggá a gyerekeket, keressük meg azokat a nyuszifészkeket, amelyeket kesser-kollégáink szeretettel készítenek, és akárcsak mi otthon, ők a monitorok előtt izgatottan figyelik, vajon hányan jönnek el, hány gyermeknek okoztak örömöt az idén.
És tegyük boldoggá az értünk fáradozó Nyuszijainkat is: a POI-kon található "megjegyzés hozzáfűzése" lehetőséget kihasználva, gazdagítsuk az oldalaikat néhány szóval, fotóval, köszönjük meg a fáradozásukat, az élményt, az ajándékokat, és hogy kimozdítottak minket a szabadba...
Hermann Marika: Barkafa
Egyik reggel Nyuszifül csodálkozva kiáltott,
Anya! Nézd: a fákon nyuszifarok virágzott!
Nyuszi mama jót nevetett: nem jól látod, lelkem!
A barkafa virágzik odakünn a kertben
Mire jó a barkafa? Mama mondd meg nékem!
Szép hímes tojásokat akasztunk rá lelkem!
Működés
Bár több helyszín is felkereshető, csupán EGY megtalálás jelenthető be az aktuális időszakban. A logban mindenképpen jelezzétek, hogy melyik nyusziládát (ha több helyszínt is felkerestek: ~ládákat) találtátok meg!
Ezen különleges ládák - kivételesen - tartalmazhatnak/tartalmaznak ehető ajándékokat (csoki-cukorka). Nem tilos, de nem is kötelező ajándékot cserélni, viszont az illendőség azt kívánja, hogy fejenként egy-két ajándéknál többet ne vegyetek ki, hogy jusson az utánatok jövő játékosoknak is.
Mivel ezek ideiglenes rejtések, ezért minden rejtő a beszedéskor jegyezzen megtaláltam logot, így biztosítva, hogy nem hagyunk szemetet magunk mögött, és megszűntre lehet állítani a csomagot.
Ma délelőtt Kajlával elhoztuk a nyuszi fészket, utána ötven liter vizet adtunk a Nagylevelű hárs suhángnak. Nagyon szépen megindult, talán egyszer jó gazdája lesz a GChusv rejtésnek.
Szomorúan értesültem Horvátországban, hogy már a megjelenés reggelén valaki magáévá tette a verőcei dobozt. Csupán a tollatlan füzetet hagyta magaután.
Sajnálom, hogy a visszatérő kessereknek csalódniuk kellett.
A maradványt beszedtem.
Megtaláltuk, köszönjük a lehetőséget.
Ma begyűjtöttük a kiskőrösi Nyuszi fészek ládáját. Maradt még benne rengeteg finomság. Néhány ajándék is került a dobozba, azokat eltesszük, hátha jövőre újra eljön hozzánk a Nyussz!
Hálás köszönet mindenkinek aki a kiskőrösi rejtést megkereste!
[g:hu+ 2.10.16]
Köszönöm, hogy a soproni Nyuszi ládádáját felkerestétek. A gyerekek és kísérőjük örömmel fogadták az ajándékokat. Ma éjféltől a láda már nem kereshető. Holnap reggel a ládát bevonom.
Reggel beszedtem a dobozt. Örülök, hogy ismét képviselhettem Észak-Magyarországot. Köszönöm Marcsinak a biztatást és a türelmet, a dicséreteket, a jó értékeléseket. (Favágótól pedig sajnos már meg kellett szoknom a gyenge értékelést, bár nem értem.)