Hagyományos geoláda, mely a Karancs csúcsától nem messze helyezkedik el. A jelszót fatuskó aljában találod 15x15x7 cm-es dobozban, kövekkel és faágakkal álcázva.
A Karancs a maga 725 m magasságával a Karancs-hegység legmagasabb csúcsa, jellegzetes kupola formájának köszönhetően szokták a "palóc Olümposznak" is nevezni. A magyar szlovák határon fekszik, ezért két nemzeti parknak, Magyarországon a Karancs-Medves Tájvédelmi Körzet, Szlovákiában a Cerová vrchovina Tájvédelmi Terület része. Kialakulása 15 millió évvel ezelőtt a középső miocén korban kezdődött andezitmagma feltolódásával. A kőzetben megtalálhatóak többek között amfibol, piroxén, biotit, kalcit, aragonit és zeolit is.
A 25,6 méter magas, háromszintes kilátó 1966 óta áll a hegytetőn, amiről tiszta időben gyönyörű kilátás nyílik Somoskő várára, Salgó várára, a Bükkre valamint a Tátrára.
Ládatörténet
2023. július 16. A láda gazdája régóta nem aktív, így a beteg láda mielőbbi gyógyítása és a ládaoldal frissítése érdekében adoptálhatóvá teszem. [Admin(Fazék)]
2023. augusztus 11. A ládát pótoltam. [Nikicsu]
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszönöm a rejtést. A Székesfehérvári Gyöngyvirág Természetbarát Egyesület 3 napos buszos, túrázós kirándulásának harmadik napján begyűjtve. Ma délelőttre 19 fős csoportunk kétfelé szakadt, a "kistalpúak" rövid túrákra mentek, míg a "nagytalpúakat" (11 túrázót) a somoskőújfalui vasútállomáshoz vitte a busz. Negyed 10 körül indultunk a hegyre. A Karancs-nyeregig a sárga (és sokszor a piros) sávon mentünk, gyakran megpihentünk. Az emelkedő terep mellett a nagy hőség is lassította a haladásunkat. A csúcson a várt élmény beigazolódott. A fényképezhetetlen panorámát a szemünkkel, agyunkkal élveztük. A nyereg után nem figyeltem a GC alkalmazást, így elmentem a láda mellett. Emiatt picit hamarabb indultam vissza, de a GPS-jel (sajnos, sokadszor) most sem jött velem. A leírás alapján szerencsére a fatuskót viszonylag könnyen felfedeztem. Mivel a tervezettnél gyorsabbak voltunk, úgy döntöttünk, hogy belefér még egy kitérő a lefelé indulás előtt a Szent Margit kápolnához is.
A kápolna felkeresése után a járt utat elhagytuk a járatlanért, nem ugyanazon az úton mentünk lefelé, hanem az északi zöldön. Nem sokat röhigcséltünk ezen a nehezített útvonalon. A csoport többi tagjával történő találkozásig, azaz a buszunk érkezéséig volt időnk egy jutalom sörre is.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Karancsberényből indultunk a Karancsra. A csapatból csak én ládázom. Hófoltokon, majd árnyékos helyeken havas úton másztunk fel a meredek oldalon. A kilátóból jó volt a kilátás, az idő is nagyon kedvezett nekünk. A láda hamar meglett, majd indultunk a Kápolna-hegyre. A kilátónál elég sok emberrel találkoztunk.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.3]
Újfalutól a zöldön mentünk, elég csúszós, így az északi zöld mozgót inkább kihagytuk. Visszafelé a piros-sárgán jöttünk. Utána megcéloztuk Pécskőt.