A láda a margit-szigeti vadaskert apropójából van itt.
Margit-sziget
A Duna budapesti szakaszán lévő szigetekhez hasonlóan a Margit-sziget is hegyek közül kiérve lelassuló Duna hordalékszigeteként született. A sziget eredetileg 3 részből állt: a Festő-szigetből, mely a mai atlétikai centrum helyén feküdt, a mostaninál kisebb méretű Margit-szigetből, és a Fürdő-szigetből, mely a mai sziget éK-i partjánál terült el. A szigetek egyesítését az 1870-es Duna szabályozás apropóján végezték, így a Festő-, és a Margit-sziget közötti Duna-csatornát feltöltötték, a Fürdő-szigetet pedig elkotorták, pontosabban hozzákotorták a Margit-szigethez, így alakult ki a mai állapot.
A sziget eredeti növényvilága ártéri erdőzet lehetett, a gyakori árvízek miatt viszont nagyvadak valószínűleg sosem éltek rajta. Ennek ellenére az árpád-korban kedvelt vadászhelynek számított, a szigeten ezidőtájt rengeteg nyúl élt, ezért is emlegették az oklevelek "linsula leporum", azaz "nyulak szigete" néven. A sziget a XII. századtól kezdve folyamatosan valamely szerzetesrend kezén volt, így a premontreiek, a dominikánus apácák, a ferencesek és a johanniták a kolostorok környékén gondozott kerteket alakíthattak ki, és valószínűleg az állatállománnyal is ők foglalkoztak. A kolostorok mellett a XIV. századig falu is volt szigeten, melyet Szent Pál falva néven említenek a források. A török időket (ekkor Kvszadaszi-nak hívták) követően egy ideg klarissza apácáké, majd Sándor Lipót főhercegé volt, ő kezdte schönbrunni mintára kiíéptieni a szigetet, végül 1795-ban József nádor kezére került, ekkoriban kapta a Nádor-sziget, vagy Palatinus sziget nevet, a jelenleg is működő strandfürdő neve is erre emlékeztet. József nádor az addig elhanyagolt területen kertet, villát építtetett, a rózsakert hagyományai is ezekből az időkből származnak. Később ezt a parkot fejlesztette tovább István nádor, majd József főherceg is. 1871-től 1928-ig lóvasút is üzemelt a szigeten.
A sziget igen sokáig magánterületnek számított, és bár nyilvános vendéglő és fürdő is volt a szigeten, csak csónakkal lehetett megközelíteni. A Margit-híd szigetre vezető szárnyhídja 1901-ben készült el, és 1908-ban József főherceg végleg eladta a fővárosnak. Az erről szóló törvénycikk szerint "örök időkre nyilvános kertül tartandó fenn". Jelenleg a XIII. kerület részét képezi.
1911-ben nagyarányú kertészeti rendezésbe kezdtek, ennek hatására létesült itt többek közt a vadaskert is. A vadaskert üzemeltetését 2002-ben a Fővárosi Növény-, és álltakert vette át, ezidőtájt egy komoly felújításon és talajcserén is átesett a terület. A vadaskert célja egy "Díszparki állatbemutató", mely jól illeszkedik a Margit-sziget történelmi hangulatához, és emlékeztet a sziget egykori nevére (Nyulak-szigete). Megtalálható itt Kisasszony réce, Tőkés réce, Mandarin réce, Bahama réce, Nyílfarkú réce, Peposzaka réce, Kelet-ázsiai Selyemtyúk, Orpington tyúk, Indiai futókacsa, páva, daru, gólya, teknős, dámszarvas, rétisas, egerészölyv, póniló, és ezek csak azok, amiket a táblákról többé-kevésbé összeírogattunk. Lehetőség van pónilovagoltatásra is, ehhez jegyet a büfében lehet venni (200 Ft).
A vadaskertbe INGYENES a belépés!
Szezonban: április 15-től október 23-ig naponta 10-17 óra között nyitva
Szezonon kívül: október 24-től április 14-ig: ZáRVA
Megtaláltuk, de a damil bele van szakadva. Zseblámpával bevilágítva látszik egy fehér kupak, egy rózsaszín kerek valami és egy fehér állatka a kis lábaival. Kivenni nagy nehézségek árán a dobozt lehetett csak, de abban nem volt semmi. Visszabiggyesztettük, de attól még nem lesz jó.
Megtaláltuk, de nagyon nehezen. Az oduban csak egy fehér kis doboz volt üresen, meg egy játék csiga és egy mű kismadár, de azt nem is értük el. A gyerekek keze tudott csak annyira mélyre benyúlni, hogy a kis fehér dobozkát kivegyük. Ami sajnos üres volt. Így jelszót nem találtunk. De maga a keresés nagy élmény volt, köszönjük! [Geoládák v3.9.6]