Mátrai második ládázás 15/7.
Ez a doboz már kezdett kissé balszerencsés confluence-szé válni számunkra, ugyanis harmadik próbálkozásra lett csak meg. :)
Először még ősszel jártunk itt, de az ajánlott letérőnél éppen birkákat legeltettek, őrkutyák voltak -így inkább kihagytuk.
Másodszor előző nap este, a Nagy-Lyukas-kőtől visszafelé próbálkoztunk, az úton a földúttól észak felé levő kisebb letérőnél, ami a szántásra visz. Mire átmentünk a dombon, rájöttünk, hogy onnan még jó 3-400 méter a cache, de egy patak állta utunkat, erősen sötétedett, úgyhogy megint találat nélkül távoztunk. Utolsó ellenőrzésként rájöttünk, hogy az ajánlott letérő valóban az, amit eredetileg is használni akartunk. :)
Harmadszorra a Kanázs-vár után jöttünk, most már felkészülten, azonnal a földúton indulva. Ez szépen átvisz a patakon (sőt: kettőn), így szárazabb időben szinte drive-in megközelíthető a doboz, csak 40-50 m-nyit kell gyalogolni a lustábbaknak. Mi egy kicsit vaddisznót játszottunk, mert a dombokon (a túrásnyomokon) keltünk át, úgy közelítettük az akácost.
Nyilván egy ilyen rejtésnek nem a látványosság a lényege, mégis lehet érdekes dolgokat találni: a helyközi vasút ott kanyarog a közelben, a kis BZ motorvonatokkal járnak arra, jópofa, ahogy lassan elpöfög a fák közt. :)
A leírásban említett "felnégyelésről" sajnos nem tudok nyilatkozni, ugyanis a műszer állt a pontban, én picit odébb voltam... ;)
(Elképzelhető, hogy a 23-as út nagy kanyarjából is megközelíthető a pont, de ezt mi nem próbáltuk, csak a távolságból gondoljuk.)