A láda műanyag konyhai doboz, egy nagy fa tövébe rejtve.
Tessék gondosan visszarejteni és álcázni!
WAP OFF
A ládába TravelBug helyezhető.
A helyszín Felsőörsön van, olyan helyen, ahol a különböző földtörténeti korokból származó kőzetrétegek láthatóak.
A település határában Z turistajelzés fűzi fel kis körséta (kb. 0,6 km) formájában az egykori kőnyerőhely nemzetközi jelentőségű földtani, őslénytani, rétegtani érdekességeit.
A Forrás-hegy geológiai bemutatóhely, a leleteket Böckh János geológus fedezte fel a XIX. század végén. Tudós kutatók munkái nyomán világszerte ismertté vált e hely. Magyarország első földtani alapszelvényeként tartjuk számon.
A biztonságosan kiépített erdei ösvény, védőtetővel ellátott bemutatófal, három szöveges, rajzos információs tábla a triász időszaki Tethys-ősóceán üledékeinek és a Föld tűzhányóműködésének 200-245 millió éves, megkövült világát mutatja be.
Néhány helyen a tengerfenék süllyedése, a víz mélyülése következtében rakódott le az a mésziszap, amelyből a Felsőörsi Mészkő képződött. A nyílt tengerből bejutottak a mélyebb vizet kedvelő, kovavázú sugárállatkák milliói is, az elhalt állatok feloldódott vázának az iszapban vándorolt anyagából képződtek a tűzkő lencsék, gumók a mészkőben.
Nagyon érdekes, és sok információs tábla segít az eligazodásban, sőt kőzet- és ősmaradványgyűjtés a kijelölt helyen engedélyezett!
A GC20BF befejezése után még egy rövid kb. 1km-es oda-vissza úttal ezt is becserkésztem.
Ahhoz képest, hogy minden angol nyelven si ki van írva, annyira sok látnivalót nem véltem felfedezni...persze 20+ éves ládánál ki tudja mennyit változott a környék az eredeti rejtés óta. Maga a doboz elrejtése viszont nagyon jó, gyönyörűen illeszkedik a környezetbe.
[Geoládák v3.12.8]
Kétnapos, Veszprém környéki hétvégén egy másik jubileumi 20-as túra, ezúttal bringával. A bemutatóhely látott már szebb napokat is, a retro láda viszont rendben a helyén volt. Köszi.