Előzmények
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.05 17:51:51 (74624) |
Köszi a válaszokat!
Igyekszem felfogni. :)
Csak az "bánt" hogy az előző kütyüm (Dakota10) összhangban volt a mentett nyomvonalammal, most meg az új (D20) 2 kilcsit csal 12 kilcsi alatt. Egyébként ez volt Visegrádon is most szombaton. Mentett nyomvonal 13.3, fedélzeti 10.4 kilcsi. Előzőleg Mapsource-n megterveztem a túrát az 14.1-re hozta a távot.
Mindegy, ha nem orvosolható belenyugszom, csak picit zavar az adat a régi megszokotthoz.
[ előzmény: (74622) V_Gabor, 2016.02.05 17:39:41] |
|
V_Gabor | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.05 17:36:19 (74620) |
Erre már valaki adott egyszer választ. A mintavételezési frekvenciából és a kis mérésekből összeadódó hibából összegéből jön ki a különbség. Kb. röviden ennyi. Ha jól emlékszem a track alapján pontosabb kiszámolni a megtett utat (bár ez utóbbira nem vennék mérget).[ előzmény: (74618) Blue Mali, 2016.02.05 16:46:32] |
|
Blue Mali | hozzászólásai | válasz erre | 2016.02.05 16:46:32 (74618) |
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:
Lecseréltem a Dakota 10, gps-t, Dakota 20-ra, idáig OK.
Viszont valami nem smakkol, mert csal a "fedélzeti számítógépe"!
Mentem 12.2 kilométert a lementett nyomvonalam szerint, de a "fedélzeti számgép" azt írja, hogy csak 10.49 kilométert mentem, tehát majdnem 2 kilométert csalt.
Kalibráltam már többször eredménytelenül.
Valakinek volt már hasonló tapasztalata, esetleg valakinek valami ötlete?
Köszi!
|
|
|
|