Előzmények

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 20:55:57 (41081)
Elfogadom. “nehéz ember”
[előzmény: (41079) gusty, 2026.06.25 19:39:36]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:39:36 (41079)
Ez nehéz ügy. Ráadásul egy nehéz emberrel. Ha a rejtési terület így van kijelölve, akkor milyen alapon? Persze lehet sejteni, hogy problémás lesz a karbantartás, de sejtés alapon sok egyéb ládát is vissza lehetett volna utasítani. Van aki a hazai ládájáról se gondoskodik.
[előzmény: (41078) ha2, 2026.06.25 19:18:50]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:18:50 (41078)
A moderáció 2. körében +8 -4 arányban átment. Itt kellett volna következetesebben a “nem” mellett kitartani.
[előzmény: (41077) gusty, 2026.06.25 18:52:46]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 18:52:46 (41077)
Oda eleve nem volt értelme ládát rejteni, ez nem a közösségről, hanem az egó simogatásáról szólt.

Én személy szerint sokkal szűkebbre vonnám a rejtési területet. A távoli ládák 90 %-ban pillanatnyi fellángolásból születnek, és aztán kiderül, hogy a karbantartás már teher. Vannak szerencsésebb ilyenek, amik gyakrabban látogatottak, így jobb az esély, hogy valaki más majd meggyógyítja.
[előzmény: (41075) species8472hu, 2026.06.25 14:41:24]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:41:24 (41075)
Ezzel még alapvetően nem is lenne gond. A rejtési hely amúgy valóban láda érdemes, sőt Törökországban bőven lenne még hova ládát tenni a geocaching.hu territóriumán belül is. Max. a távolság miatt felmerül a karbantartás megvalósíthatóságának kérdésköre, de ez egy másik történet. Én csak azt furcsállottam, hogy 2018. óta egy megtaláltam log született a ládánál, és az is úgy hogy már akkor leírta a kereső, hogy valójában nem találta meg a ládát.

Ilyenkor azért érdemes lenne legalább egy villáskulcsot rádobni, vagy betegre billenteni, vagy ha van alternatív logolási lehetőség, pl. pótjelszó valahol (mert valahogy mégis csak logolt a megtaláló láda nélkül is), akkor azt a ládaleírásban is szerepeltetni, amíg nem lesz pótolva a láda esetlegesen. Ha meg jelen állás szerint nem várható ésszerű időn belül a láda pótlása (amúgy ez elég sanszos, ha bő 4 év alatt se sikerült), de van kint valami virtuális jelszó hordozó, akkor én áttenném virtuálisra addig is.

petrot81: Igen, ez nekem is eszembe jutott. Ha az MGKE szervezne expedíciót a láda megmentésére, ezennel én is jelentkezem a csapatba! Ugyanezt fel tudom ajánlani a többi betegeskedő Adriai és Fekete tengeri partvidéket érintő ládák esetében is :D
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:16:06 (41074)
Volt egy ilyen sprintje a rejtőnek, körberohanta a rejtési területet, és minden országba tett egy ládát, ahol még nem volt. Moldova, Koszovó, stb.
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 11:49:55 (41072)
Ismét egy furcsaságra lettem figyelmes a geoládák böngészése közben. Ahogy nézem az egyik legtávolabbi, legdélebbi geoláda Fairy törökországi Dupnisa-barlang mellett elhelyezett GCDUPN ládája. A láda 2018.03.10-én jelent meg, és azóta 1 azaz 1 db "találata" van, Mathau 2022.08.03-i logja alapján. Azaz csak látszólag, ugyanis a log szerint valójában már ekkor nem volt a helyén a láda (és valószínűleg azóta sincs meg). A jelszóval gondolom a rejtő segítette ki a megtalálót, ha már ott járt, vagy van pótjelszó, de ezt a leírásban nem láttam.

Idézet a logból: "Irány a geoláda! Elsőre reménytelennek tűnik a parkoló bővítés miatt, aztán csak úgy adja ki a szerencse, hogy vagy 80 méterrel az új parkoló szélétől találjuk meg a rejteket adó sziklát. A hely a rejtésről készült fotó alapján egyértelmű, azonban fél óra avartúrás után is csak egy légmentesen zárható zacsi kerül elő a közelből. A doboznak sajnos hűlt helye. Nincs mit tenni, odábbállunk és a már említett gázlónál (ami már nem gázló) megállunk inni egy teát."

Ez alapján minimum beteg státuszba kellene tenni a ládát, hacsak valaki azóta nem járt arra és pótolta, de kétlem, hogy ez megtörtént, különben valószínűleg jelezte volna az illető és/vagy lenne log azóta. A legvalószínűbb, hogy kb. 4 éve legalább nincs már a helyén és a rejtő se jelezte, hogy pótolta volna az eltűnt ládát. Ha mégis van kint pótjelszó, vagy virtuális jelszó hordozó, és valójában logolható a "láda", akkor meg virtuálissá kellene átállítani (szerintem).

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]