A cache-t (18x10x7 cm-es műanyagdoboz) egy kisebb katlanban rejtettem el, egy kb 2,5 m magas szikla tövébe, kisebb kövekkel van takarva. Több kis fa is van a közvetlen környezetében.
A Villányi-hegység alighanem egyik legvadregényesebb részét szeretném bemutatni ezzel a ládával. A terület éjjel, telihold idején a legszebb. Kopasz-hegy-ként csak a köznyelvben él, hivatalosan több részből áll ez a hely (Kis-hegy, Nagy-hegy, József-hegy). Nevéből adódik, hogy nem erdős. Útközben egy-két cserjével lehet találkozni, a domb lankáin pedig két erdőfoltot láthatunk, ami igen sűrű, ezért jó menedékhely az állatok számára.
A Villányi-hegység felszínét pikkelyes szerkezete határozza meg. A lösz borította lejtőkkel határolt, lapos tetejű (alig 300 méter fölé emelkedő átlagmagasságú), keskeny háthegység triász-jura, kis részben kréta kőzetekből felépülő, zsindelyszerű rögökből áll, amelyek a klasszikus felfogás szerint hat részre oszthatók. Nyugatról keletre haladva: 1. Tenkes-hegyi- (csarnótai, erre a részre mutat a CACHE is), 2. Csukma-hegyi- (gyűdi), 3. Városhegyi- (siklósi), 4. Fekete-hegyi- (villányi), 5. Szársomlyói- (nagyharsányi), 6. Beremendi-pikkely ("rög"). A Villányi-hegység egyik jellemző geomorfológiai vonása a felső pannóniai abráziós eredetű fennsík, amely alatt egyetlen pleisztocén hegylábi félsík övszerűen veszi körül a hegységet. A terület kőzettani felépítését és a mai felszínének kialakulását a földtörténeti őskor (archeozoikum) végétől, illetve a földtörténeti ókor (paleozoikum) elejétől tudja a geológia és a geomorfológia tudománya nyomon követni. (forrás: Város a Tenkes alján, Aubert Antal) ...jelentsen ez bármit is :)
A Tenkes csárdától (konyháját nyugodt szívvel tudom ajánlani mindenkinek, aki a magyaros ízekért rajong) kb. 2 km-t kell gyalogolni sziklás és füves terepen. A vendéglőnél parkoló található. Érdemes a kék jelzésen menni, akkor lehet a legtöbbet látni. MARADJATOK A TÚRISTAÚTON, NEM KELL BEMENNI AZ ERDŐBE A LÁDÁÉRT! Az ösvény itt ott elvékonyodik, de ha a gerincen maradtok, és a jelzést is figyelitek néha, odaértek a cache-hez.
Kellemes programnak ígérkezik ebéd után felkeresni a ládát, majd visszaérkezve a csárdához ellátogatni a Borkápolnába, ahol a környék összes borfajtája megtalálható egy helyen.
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
-
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Pécsről Terehegy felé bicajjal. Nem ajánlom ezt a megközelítést, sok helyen benőtte a gaz.
Vissza a Tenkes csárda felé megyek. [Geoládák v4.5.0]
Megtaláltam, élveztem a keresést! Jó kis túra, tetszik a környék! A kilátóból remek a kilátás a környékre. Sablon szövegnek tűnik, de valóban igaz, nélküled sosem jöttem volna ide. Köszönöm, hogy elhoztál ide! [Geoládák v4.2.6]