Mikro, kösd meg a cipőfűződet!
Segítség: (.sesengáM .lórlula ,náladlo bboj kofőscpél kidamraH)
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megjegyzés:
A láda gondozását 747 megtalálást követően 2011 végén vokopeti kessertársunk átengedte a számunkra. Különösen hálásak vagyunk, mivel ez volt az a láda, amelyet 2006 november 11.-én legelsőként felkutattunk, akkor még GPS nélkül! A sors különös játéka, hogy az első GPS készülékünket is vokopetitől vásároltuk használtan, és azóta is remekül működő, hűséges társa a kirándulásainknak! A láda karbantartásában is rész vettünk már régebben, 2006 decemberében pótoltuk a megsemmisült dobozt. Köszönjük!
Vokopeti eredeti leírása:
Igazából a ládát azoknak szántam, akik nem csak egy újabb strigulára hajtanak, hanem esetleg betérnek a múzeumba, vagy a Megyeházára, esetleg megnézik a Katonatemetőt is anélkül, hogy erre egy multi típusú ládával rá lennének kényszerítve. Multinak készült, de elég egyszerű oknál fogva a moderáción nem ment át: van már veszprémi multi.
Az egyetemváros szívébe, egy Erzsébet ligeti sétára invitállak Benneteket! A sétányon több érdekes látnivalót ajánlanék figyelmetekbe, melyek útba esnek a ládáig:
Az Erzsébet sétány az egykori felsőörsi út belvárosba vezető szakasza mentén, az Ördögárok völgyében halad, egykor valószínűleg állandó vízfolyás volt itt, melynek városi szakasza jelenleg beboltozva a sétány alatt, majd tovább a Színházkert vonalán folyik.
A Püspökkertet (mai Színházkert) N 47° 5,500' E 17° 54,400' [GCVEIN+szinhk](ld. térkép 1. pont) a XVIII. század közepén Padányi Bíró Márton püspök alakíttatta ki. Mai északi lehatároltsága az Óvári Ferenc út áttörésekor 1907-ben alakult ki, jellegzetes téglakerítés határolta körül, amelynek jelentős részét az egyetem építkezései alkalmával bontották el. A kertben eredetileg a püspökség konyhakertje, gyümölcsöse volt. Területét ma csaknem egészében az egyetem létesítményei foglalják el.
A Koma-kút N 47° 5,400' E 17° 54,400' [GCVEIN+komak](ld. térkép 2. pont) környezetében - mely korábban bővebb vízű túlfolyó forrás volt - az 1800-as évekből még kovácsműhelyre és beszálló vendéglőre emlékeznek. A kút környezete a távolsági szekérforgalom itató pihenőhelye volt századokon át.
A Kálvária domb N 47° 5,410' E 17° 54,450' [GCVEIN+kalvad](ld. térkép 3. pont) tetején templom állt, a körülötte fekvő temetővel együtt a XVI. század közepéig volt használatban. A XVIII. században már csak romok állhattak, amikor kálváriát építettek a dombra, innen a domb újkori neve. Az időközben megrongálódott barokk szobrok épségben maradt néhány darabja a mai Szent László templomnál láthatóak. A város déli közlekedési csomópontjából induló történelmi utak itt, a Kálvária-domb előterében ágaztak ketté.
Az eklektikus stílusú Megyeháza N 47° 5,500' E 17° 54,500' [GCVEIN+megyeh](ld. térkép 6. pont) 1885-1887-ben épült, robosztusságával érzékelteti a közigazgatás hierarchiájában betöltött funkcióját, a múltat idéző szépségével, művészeti értékével is kiemelkedik.
Tovább haladva a Megyeháza téren a Bakonyi Múzeum N 47° 5,460' E 17° 54,500' [GCVEIN+muzeum](ld. térkép 4. pont) almádi vörös homokkővel díszített épülete található. A kultúrpalotának, múzeumnak és könyvtárnak készült épületet 1908-ban tervezte Medgyasszay István. A vasbeton szerkezettel és a népi építészet formakincsével kialakított homlokzattal a tervező egyedi épületet alkotott. A múzeum numizmatikai és néprajzi gyűjteményt, jelentős képzőművészeti és helytörténeti anyagot őriz. Rendkívül gazdag néprajzi, helytörténeti, műemléki és régészeti adattára, fotódokumentációja.
A Bakonyi Ház N 47° 5,430' E 17° 54,540' [GCVEIN+baknyh](ld. térkép 5. pont) nádfedeles, boltíves tornácú épületét előrelátható gondoskodással, betonalapozással bezárva 1935-ben építtették fel a veszprém megyei Öcs község egyik házának mintájára. A balassagyarmati első skanzen után néhány évvel ez volt az ország második néprajzi skanzenje.
A sétánytól jobbra egész hosszában az egykori Vegyipari Egyetem (majd Veszprémi Egyetem), jelenlegi nevén: Pannon Egyetem N 47° 5,330' E 17° 54,480' [GCVEIN+vein] területe húzódik. A Veszprémi Vegyipari Egyetem a II. világháborút követő újjáépítéshez kapcsolódó ipari fejlesztés, ezen belül a vegyipar fejlesztésének igényéből jött létre. A hatalmas mérető iparfejlesztés szakemberképzésének biztosítására 1949-ben A Budapesti Műszaki Egyetem Nehézvegyipari Kara néven új vegyészmérnöki fakultást állított fel, amely az akkori kormányzat intézkedése nyomán Veszprémben kezdte meg működését. Érdemes megfigyelni, hogy az egyetem alapjában egységes épületegyüttese hogyan tükrözi a kiépítés 30 éve alatt a magyarországi építészetben bekövetkezett stílusváltozásokat, egyben az építőtechnika fejlődését.
Az Erzsébet sétányon tovább haladva baloldalt a Megyei Kórház épületei után szépen tagolt, a felső sétautakon is végigjárható meredek domboldal emelkedik az Alsóvárosi temető széléig. Jobboldalt a régi Külső-Püspökkert téglakerítésének maradványaival parkos környezetben állt a Megyei Kórház gyermekosztálya, mely - eredetileg gyermekmenhely céljára - 1904-ben, Ybl Miklós tervének felhasználásával épült, késő eklektikus stílusban.
Ajánlott POI:
Ajánlom figyelmetekbe (aki nem csak a strigulára hajt) a Katonatemető-t, ahova kegyeleti okokból nem kerülhetett láda elhelyezésre, de mindneképp érdekes hely, mely a Vámosi Úti Temetőben kapott helyet! A Honvédelmi Minisztériumtól kapott információk alapján ez hazánk második legnagyobb német-magyar katonai temetője!
A Megyeháza térről a 4-es 6-os buszok végállomása (Vámosi úti forduló) a temető.
Egyéb:
A láda környezete a 2008. októberi VESZPRÉMI INTEGRÁLT VÁROSREHABILITÁCIÓS tervének "akcióterülete". Azaz a Közép-dunántúli regionális fejlesztési, városrehabilitációs pályázati keret rendelkezésre áll a terület fejlesztésére!
2010. 10. 31.
A láda környezetét megrongálták. Köszönöm Bándi Lászlónak, a Veszprém Megyei Honismereti Egyesület elnökének és Horváth Zoltán városüzemeltetési igazgatónak a helyreállítás ügyében tett rendkívül gyors közbenjárásukat!
2011.12.29.
A láda gondozását átvettük vokopeti-től, amit ezúton is nagyon köszönünk! Ígérjük, hogy igyekszünk jó gazdái lenni! Az Endresz_család
2012.01.21.
Kihelyeztünk egy mikroládát, rövidesen valódi láda is kerül a környékre. A terveink szerint a mikro a jövőben tartalékként funkcionál majd.
2012.04.16.
További segítség: a mikrót ne kőfalban keresd!
2012.04.20
A láda etűnt, pótoltuk, a jelszava a FLÓRA játék idejére ideiglenesen megváltozott. FIGYELEM! A helyes jelszó CSAK a ládában található meg!
2012.05.19
Ládaellenőrzés. A rejtélyes dolgok folytatódnak, a nemrégiben pótolt mikrónak lába kélt, a régebbi elveszett viszont szépen visszakerült. A jelszót pánik esetére megtalálható egy barna táblán és egy ezüst oszlopon is a közelben, kékkel felírva! A környéket a jelek szerint a hajléktalanok teljesen lepusztítják, a parkolóban erős pénzkunyera folyik, a romoknál gyalázatos a helyzet, rengeteg a szemét. Sajnálom.
2015.10.23
Az eltűnt dobozt új helyen pótoltuk. A két tartalék lehetőség is rendben van, kereshetőek.
2018.01.01
Újévi ládaellenőrzés. Minden rendben, kereshető.
2021.06.16
Ládaellenőrzés. Kicseréltük a logbook-ot.
Minden rendben.
2022.06.23
Az építkezés miatt ideiglenes megoldásként kihelyeztünk három lehetőséget a jelszóval. Rendes dobozt véglegesen az építkezés befejeztével fogunk kirakni.
2023.05.19
Tegnap kihelyeztünk egy új mikro "ládát", hogy a cache mielőbb kereshetővé váljon.
A rejtés kissé merész, több kamera is rálát, tehát kérjük körültekintően keressétek!
Segítség: (.sesengáM .lórlula ,náladlo bboj kofőscpél kidamraH)
Kösd meg a cipőfűződet!
Tervezzük egy nagyobb méretű, hagyományos doboz kihelyezését is, de tekintettel a frekventált helyszínre ezt fokozott körültekintéssel kell megvalósítanunk. Ne kelljen a környezetet a keresgélés miatt széttaposni, ne alakuljon ki kessercsapás, stb...
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Tegnap kihelyeztünk egy új mikro "ládát", hogy a cache mielőbb kereshetővé váljon.
A rejtés kissé merész, több kamera is rálát, tehát kérjük körültekintően keressétek.
Segítség: (.sesengáM .lórlula ,náladlo bboj kofőscpél kidamraH)
Kösd meg a cipőfűződet!
Tervezzük egy nagyobb méretű, hagyományos doboz kihelyezését is, de tekintettel a frekventált helyszínre ezt fokozott körültekintéssel kell megvalósítanunk. Ne kelljen a környezetet a keresgélés miatt széttaposni, ne alakuljon ki kessercsapás, stb...
Ma megpróbáltam felderíteni a környéket, mivel több, az elkerített területen belüli sétálgatót láttam.
Egy gyeplocsoló szaki hangosan kiabálva és hadonászva szólított fel a tér túloldaláról azonnali távozásra, mondván, hogy ez építési terület.
Másodperceken belül utolért egy fiatalember, aki megszólított, elnézést kért, amiért "a kolléga kissé túlgondolja a feladatkörét", és közölte, hogy a hivatalos átadás 05.08-án, hétfőn lesz, menjek vissza akkor, érdemes, mert nagyon szép lett.
A láda újragondolása és javítása tehát rövidesen várható, kérem a szíves türelmeteket!
A jelek szerint elzárt területre került - nem kereshető.
Mint ládadoki a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján betegre állítottam.
Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd!
További tudnivalók a beteg ládákról: https://geocaching.hu/documents.geo?id=ladadoki
Már nem csak a láda, de mind három pótjelszó lezárt területen található, ahová vasárnap nem lehet bejutni. Amit meg akarsz mutatni sajnos nem látható, talán szüneteltetni kéne amíg újra látogatható a terület.
Veszprém csodálatos, de itt ennél a csalódásnál jegyzem meg, hogy Veszprém Európa félig kész Kulturális Fővárosa. Ennyi kerítést, elzárt területet, állványzatot, restaurálásra elszállított szobrot, bezárt intézményt a világ nem látott.
Az is jó lenne ha a moderátorok szólnának a ládagazdáknak, hogy ebből az alkalomból tartsák karban a ládáikat, mert sok helyen nincs meg a láda, a pótjelszók már rég nem mágnes lapok, stb. hanem jó esetben filccel felírt alig olvasható izék. Bocs...
A forgalom elől elzárt építési területre való éjszakai besurranás sem járt sikerrel, mivel a kőfalnak és a parkolóautomatának is hűlt helye. A tiszafában megtaláltam a pótjelszót, ezt a helyet azonban nem ártana feltüntetni a leírásban. Köszönöm a rejtést és Szárnyaló Sasnak az egyetlen jelszó biztonságba helyezését. [Geoládák v3.12.10]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1723 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.