A ládáról röviden
A tó mellett futó szekérútról letérve úgy 15 méter mélyen az erdőben, az ösvénytől balra 3 m-re, talajszinten, természetesnek tűnő rejtekben található a 16x11x5 cm-es konyhai doboz. Képet, vagy szöveges utalást a rejtekről kérlek ne rakjatok fel!

A ládába TravelBug
helyezhető!
Ezt a ládát -melynek eredeti létrehozója Mackka és Péter volt- 2020. január 18-án fogadtam örökbe
Cerberus kessertárstól. Az általuk átdolgozott rejtés helyszínét a rejtekkel, a ládával, valamint a jelszóval együtt változatlanul hagytam, a láda honlapját viszont frissítettem, aktualizáltam. Itt szeretném megköszönni nektek a láda eddigi gondozását!
Ezzel a ládával egy kellemes Dél-alföldi fürdő- és üdülőhelyet szeretnék a kincskereső játékosok számára megmutatni. Kiskunhalas környékéről előszeretettel járnak ide kikapcsolódni az emberek, ezért reméljük a ládavadászok is pozitív élményekkel gazdagodhatnak a környéken.
Megközelítés
Kunfehértó településre eljutni egy geoládász számára nem kihívás. A településen áthaladva hamarosan Kunfehértó Üdülőtelepre érkezünk, mely egyúttal ládánk helyszínét is jelenti. A főutat követve eljuthatunk az általunk ajánlott parkolópontig, ahol az út szélén lehet hagyni az autót.
N 46° 22,844' E 19° 23,771' [GCKFT+Parkolo]
Innen a DNy-ra haladó földúton elérhetjük a tavat, amely mentén haladó szekérúton gyalogolva egészen a láda vonaláig juthatunk. Innen csak kb. 15 métert kell behatolni az erdőbe a rejtekhez. Aki a földútra is hajlandó ráhajtani, az majdnem egészen a ládáig is autózhat.
A láda
A 16x11x5 cm-es konyhai ételes doboz az erdősávban található, az ösvénytől balra 3 m-re, talajszinten, természetesnek tűnő rejtekben. Kérlek, hogy a rejtekről ne tegyél fel képet, vagy szöveges utalást!
Kunfehértó
1950 előtt a falu helyén még puszta, legelő volt (illetve a 40-es évektől az Állami Gazdaság épületei), de többekben felvetődött a falualapítás gondolata. Az elhatározást tett követte, 1950-ben mérnökök mérték ki a portákat.
A falu nevét 1951-ben kapta két javaslattétel alapján, mely szerint az egyik javaslat Bácsfehértó, a másik Kunfehértó volt. Először a Bácsfehértó nevet fogadták el, ezt azonban 1952 áprilisában visszavonták, s véglegesen a másik névre kapta meg a település az engedélyt. Így lett a falu neve végül
Kunfehértó.
A település fő nevezetessége a kellemes vizű Tófürdő, és a mellette felépült Üdülőtelep. A tó ásványi sókban gazdag iszapja az egészségre igen kedvező hatású. Nevét vizének a szikes talajtól eredő színéről kapta. A tó az esővízből táplálkozik, illetve a strandtó szezon előtti tavaszi vízpótlása egy 80 m talpmélységű rétegvíz-kútból történik.
A kunfehértói Üdülőtelepen megközelítőleg 800 üdülőingatlan található. Az üdülőterület jellegzetessége a természetes erdősítettsége, amely különösen kedvezővé teszi az itteni klímát. Sok üdülőtulajdonos vállalkozik ingatlanjának bérbeadásával, ezen kívül kemping, panzió is működik az üdülőterületen. Nagyobb csoportok elszállásolására a Sporttábor, valamint a Gyermek - és Ifjúsági Tábor alkalmas.
Kunfehértón minden évben megrendezésre kerül a "Kunfehértói Nyár" rendezvénysorozat. Az elmúlt évek során nagy átalakuláson ment keresztül ez a rendezvénysorozat. Kezdetben főként a környék népművészeti és néptánc hagyományait mutatták be, majd ez kibővült képzőművészeti kiállításokkal, sport rendezvényekkel és könnyűzenei koncertekkel. A Tófürdő területén kialakított kőszínpad és a tóparti galéria egyaránt kellemes környezetet biztosítanak rendezvényeknek. 2012-ben mind arculatában, mind szellemiségében megújult az egykori "Sörfesztivál", mely azóta
FehérTone Fesztivál néven ismerhető.
A Tófürdő
A kunfehértói üdülőterület ékessége a
Tófürdő, és a hozzá kapcsolódó strand. A közel 4 hektáros terület egyidejűleg 5-6.000 ember kényelmes kikapcsolódásának feltételeit biztosítja. A strandfürdőt -mely kerítéssel körbehatárolt- három pénztáron keresztül lehet megközelíteni, ahová napi és félnapos jeggyel, ill. szezon bérletek váltásával lehet bejutni.
N 46° 22,683' E 19° 23,954' [GCKFT+Strand]
A Tófürdő ligetes, füves pihenőterületekre, kiszolgáló létesítményekre, közlekedő utakra tagozódik. A fürdő területén kb. 20 kereskedelmi, vendéglátóipari egység gondoskodik a vendégek kiszolgálásáról. Ezen belül megtalálható büfé, étterem, fagylaltozó, vízibicikli kölcsönző, a strand területén Wifi hotspot, stb. A vendégek kikapcsolódását játszótér, családi csúszda, vízi játékok és fejelő pálya segítik. A tó kellemes vizével, enyhén mélyülő medrével, és a nemrégen kialakított homokos "plázzsal" nyugodt pihenést biztosít a kisgyermekes családok számára is.
A Tófürdőn történő eseményeket az Időkép éjjel-nappal működő
webkameráján keresztül is lehet követni.
A környék
A fürdő- és horgásztavak körül kialakítottak egy tanösvényt, ahol egy kellemes séta során megismerkedhetnek a látogatók a környék élővilágával, a Tófürdő múltjával és jelenével, és egy kisebb madármegfigyelő toronyból is megtekinthetik a tórendszert.
A Tófürdő melletti horgásztavak a
Kunfehértói Előre Horgász Egyesület kezelésében vannak. Fogható halak: ponty, amur, csuka, süllő, keszeg, busa, törpeharcsa.
Kunfehértó másik nevezetessége egy különleges növény, a
virginiai holdruta, mely a községtől délre, egy 120 hektáros erdőben él, a ládától kb. 2 km-re. Magyarországon ez az egyetlen élőhelye. Földrészünkön is oly ritka, hogy a Nemzetközi Természetvédelmi Unió fölvette Európa veszélyeztetett növényfajainak listájára, természetvédelmi értéke: 100.000 Ft! Élőhelye a Kiskunsági Nemzeti Park része, 1975-ben nyilvánították védetté. Az erdő szabadon látogatható.
A virginiai holdruta (Bortrychium virginianum) a telepített akácerdő alatt szemlátomást jól érzi magát. Az ősi harasztok közé sorolható, legközelebbi rokonai a páfrányok. Itt élő állománya ma ezer példány körüli. Az utóbbi évek botanikai vizsgálatai a holdruta mellett kimutattak néhány más érdekes, az Alföldön ritkának számító fajt is erről a védett területről, mint például a szálkás pajzsikát, ami szintén a páfrányfélékhez tartozik, vagy az orchideafélékhez tartozó kis- és a széleslevelű nőszőfüvet, és a madárfészek kosbort is.
A ládakereső játékosoknak jó sétát és fürdőzést, valamint sikeres kincskeresést kívánok! :)
Források
Kunfehértó honlapja
Kiskunsági Nemzeti Park
Időkép
Kunfehértói Előre Horgász Egyesület
Google térkép
Ládatörténet
2006.12.14: A láda megjelenik Maccka és Péter jóvoltából
2014.05.15: A ládát Cerberus kessertárs adoptálja és gondozza tovább
2014.05.25: Cerberus a ládát átdolgozta és újrarejtette
2020.01.18: A ládát adoptáltam Cerberus játékostárstól, ezentúl én viselem gondját
2021.01.16: Sajnos az eddigi rejtek teljesen elkorhadt, darabokra tört. Az új rejtés az eddigitől 5 méterre a tó felé került. A koo-k már az új rejteket mutatják!