Elhelyezés időpontja: 2009.05.26 18:00
Megjelenés időpontja: 2009.05.29 01:30
Utolsó lényeges változás: 2019.08.28 09:43
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Zsuzsa-Disrespect
Felhasználó: Adoptálható ládák Nehézség / Terep: 3.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2000 m
Megtalálások száma: 280 + 1 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Bevezető
A rét felől érdemes megközelíteni a helyet, a koordinátán lévő fa legalsó ágára van kötözve a normál méretű egyesületi doboz.
Kérlek, hogy gondosan rejtsd vissza.
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
A ládába TravelBug nem helyezhető. Mert nincs bejelentve a geocaching.com oldalon. Megközelítés
A Komárom felől érkezők a Koppány vezér úton végig haladva jutnak el N 47° 44,868' E 18° 1,196' [GCSZPS+parkoló] pontig itt érdemes az autót lerakni és jobbra fordulva a földúton végig haladni a ládáig. Vállalkozó kedvűek autóval is megközelíthetik. Esős időben a keresése csak saját felelősségre a terepviszonyok miatt (földút, agyagos talaj, áradás). Szúnyog riasztó használata erősen ajánlott a sűrűbb növényzetben.
Szent Pál sziget
Azon a tájon járunk majd, ahova Jókai Mór megálmodta Az arany ember című regényében Tímár Mihály komáromi gabonakereskedő a Dunához és a városhoz is kapcsolódó életét. A nagy író hitelesen rajzolta meg a folyó rendszerének és élővilágának változó természetét. A ,senki szigetének' ős, vad, buja pompája, hasonlíthatatlan képekben tárul föl előttünk a kiszívatlan őstermészet e tündéri zuga. A nap sugarai melegítenek, dús fűben gázolunk, és szinte elkábít a virágillat, melytől nehéz a levegő. Minduntalan vissza vágyunk, a föld e rejtett zugába, melyben a történet legmegragadóbb jelenetei folynak. Gertler Viktor rendezésében 1962-től, itt forgatták e mesés történet filmjét is.
Itt a legmélyebb a Duna vize, és van otthona a "láthatatlan" madárnak (Haris), mely fokozottan védett ritkasága hazánknak. Megtalálható az oly sokunk által ismert téltemető virág is.
Történelmi szempontból is nagy jelentőséggel bírt a hely a középkorban a Katapán nemzetség monostora adott itt otthont a Szent Benedek rend regulái szerint élő barátoknak. A monostor lakói a török elől menekülve, valószínűleg 1529-ben hagyták sorsára az épületeket. A rövid ideig hiteles helyül is szolgáló monostor romjai 1757-ben még felismerhető állapotban voltak. Helyén ma szivattyútelep áll, a regionális vízmű eme első nyolc kútját a hetvenes évek elején adták át.
Egyéb
A sziget alkalmas családi szabadidős tevékenységekre: kirándulás, főzés, piknik, stb.. Ha időnk engedi felkereshetjük még a Dunapart (GCduna) ládát is, ahonnan szintén nagyon szép kilátás nyílik a Dunára. Jó időtöltést és sikeres keresést kívánok mindenkinek!
Források:
WWF
Wikipedia
Komárom honlapjai
Láda történet
2009.05.26 Megtörtént a láda elhelyezése a szépen rendezett szigeten.
2010.07.03 A 2. telefonhívás hogy nincs meg a láda így állapotát betegre váltottam.
2010.07.10. Az újra rejtés megtörtént egy kicsit árvíz biztosabbra tervezve (a karabinerrel vigyázatok). A sziget eléggé gondozatlannak tűnt de lehet hogy csak azért mert nem tudnak bemenni a gépekkel. A szúnyog még mindig rengeteg. A rejtésnél legyetek körültekintőek.
2011.01.09. Log alapján a láda újra karbantartásra szorul amit a jó idő beköszöntével módosítunk. Addig is kereshető.
2011.04.17. A ládát helyre hoztuk. A sziget gyönyörű még szerencsére nincs szúnyog és sár sincs.
2011.08.02. A ládát valaki arrébb vitte 30m-rel (nem értem milyen céllal meg milyen jogon) egy olyan helyre ahol mindenki könnyen észrevehette. Ezért újra rejtésre került, a koordinátákat módosítottam. Jó keresést kellemes időtöltést!
2018.09.29. Pappcsalád pótolta a logbookot.
2019.05.04. Zergi pótolta az eltűnt ládát
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Második nap itt kezdtünk... A ládát hamar megtaláltuk a fára kötve... de később kiderült, hogy két láda van, két jelszóval... Szóval kértünk egy kis segítséget az utolsó megtalálótól, köszönet Kir6-nak a jelszó megfejtésében.
Köszi a rejtést! [g:hu 1.6.6]
Felfújható kajakommal ("léghajó") eveztem Győrből Komáromba, útközben megkeresve három vízparti rejtést (Bácsai Szent Vid domb, Erebe szigetek és Szent Pál sziget, 42 km). Itt a régi rejtést találtam meg, rávezetett a gömbszörpös üveg. A ládában olvasható jelszó persze nem passzolt, köszönöm Zergi segítségét! A füzetbe nem írtam, mert nem volt mellette, és nálam sem íróeszköz.
Megtaláltam a ládát, pontosabban az egyik ládát. Ugyanis eltűntnek gondolva májusban Zergi rejtett egy új ládát, és a jelszót is megváltoztatta. Tehát most két láda lehet kint két különböző jelszóval.
Az eredeti láda, amit megtaláltam hengeres csavaros fedelű kb 10-15cm magas, 6-7cm átmérőjű kulacs(?), benne csak a füzet, viszonylag jó állapotban. A jelszó - ami most nem működik - egy madárfaj, de szándékosan helyesírási hibával írva, ahogy fel is hívja rá a figyelmet a rejtő. Ez a láda egy 15-20cm vastag lehasadt faág törési csonkjában van kényelmes 1.5m-es magasságban, kéregdarabokkal álcázva. Közvetlen mellette levő ágon egy kis unicumos üveg amolyan jelzőbójaként. Amíg el nem viszi a Duna egy nagyobb áradása.
A pótolt láda, amit én nem találtam meg, de Zergitől kaptam róla képet és a benne levő jelszóról, állítólag pár méterrel odébb a rét fele van felkötözve egy faágra, szögletes konyhai doboz. Ebben a jelszó jeles magyar költőnk versének egy idevágó sora, és pillanatnyilag ezt fogadja el a rendszer.
Fogtam!
Az elveszett ládát egyesületi gyógydobozzal pótoltam, új a jelszó és néhány méterrel arrébb is került a réthez közelebbi fa ágára felkötözve. Kérem a következő megtalálót, hogy vigyen magával spárgát, drótot, vagy egyéb kötöző eszközt a láda biztonságos rögzítésére!
A koordináta közelében sajnos nem találtam. Valószínűleg nem kerestem elég kitartóan, viszont a családom a félsziget elején várt. Köszönöm, hogy a rejtő visszahívott. Tamás [Geoládák v2.2.5]
A GCduna ládától jó séta volt. Ahol tudtunk lementünk a partra és bujkáltunk a fák között, kagylók millióin lépkedtünk és hallgattuk a hullámzás keltette hangokat.
fölső "út" szerintem autózható normál személyautóval is, de érdemes sétálni. Köszönjük a rejtést, nagyon tetszett.
Jelenleg egy műanyag kulacs a láda, amibe kicsit szorul a félbehajtott logbook.