Elhelyezés időpontja: 2011.04.19 18:00
Megjelenés időpontja: 2011.04.23 11:50
Utolsó lényeges változás: 2017.04.08 18:48
Utolsó változás: 2017.07.07 10:09
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: akosgy, Timi & dudikoph
Felhasználó: akosgy Nehézség / Terep: 2.5 / 5.0
Úthossz a kiindulóponttól: 600 m
Megtalálások száma: 700 + 3 sikertelen + 9 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.4 megtalálás hetente
Wap: Kisebb méretű doboz (kb. 10x7x5cm) árvízmentes területen, talajszintben. Kérlek, pontosan tedd vissza! Keresés előtt olvasd el kérlek, a "Fontos információ" bekezdést!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
Észak, és dél felől is könnyen be lehet jutni a szigetre.
Északról, a Rév utca végéből indul egy kis ösvény, mellette az autót is le lehet tenni ( N 47° 35,175' E 19° 4,674' 105 m [GCPSZI+P1]). BKV-val a Fóti útnál célszerű leszállni, itt megáll a 96-os, 104-es, 196-os, és a 204-es is.
Dél felől hosszabb a séta, de talán kicsit vállalhatóbb a környezet. A szennyvíztelep portája előtt le lehet parkolni ( N 47° 34,398' E 19° 4,572' 105 m [GCPSZI+P2]), BKV-val a Tímár utcai megállónál kell leszállni. A parkolótól indul egy kis betonösvény észak felé. Az első 250m itt sem szívderítő, de az út végén a Duna felé fordulva már egy kellemes kis réten találja magát az ember, innen adja magát az út.
Árvíz idején, illetve közvetlen utána csak a legelszántabbaknak ajánlott a láda keresése.
A Palotai-sziget
Hosszanti irányban fekszik a Dunán, de már korántsem szigetről van szó, az egykori Duna medret a folyószabályozásokkor feltöltötték. Nevét Rákospalotáról kapta, Újpest alapítása előtt eddig ért ugyanis a falu határa.
Az eredeti sziget hossza kb. 620, szélessége kb. 90 méter, a mostani, Palotai-szigetnek hívott terület kb 2,5 km hosszú, és 100-300 méter széles. Területének egyik felén az Észak-Pesti Szennyvíztisztító Telep, másik felén egy természetvédelmi terület kapott helyet. Még a kisebb árvizek is elöntik, így Budapesten szinte egyedülálló dzsungel hangulatú ártéri erdő telepedett meg rajta, a fákról meleg napokon folyamatosan hull valamilyen permetszerű csapadék. Hasonló terület még a Háros-sziget, de az nem látogatható. A sziget igazi finom folyami homokos partját kőszórással védik az elmosástól.
A dunai oldalán főként füzesek, míg beljebb inkább fekete nyárfák telepedtek meg, a zöld juhar pedig mindenhol jelen van. A viszonylag háborítatlan közegben rengeteg madár él, tavasztájt csicsergésük elnyom szinte minden más zajt. A vizes élőhelyeknek köszönhetően sokféle rovar, és hüllő is él itt.
2010-ben egy egyszerű 'tanösvényt' festettek fel a sziget belsejében, de az egyetlen tábla feliratát elmosta az árvíz, és sajnos semmi információs tábla nincs kinn, a tanösvény vonalát fákra, narancssárga spray-vel felfújt T betű jelzi. Nyáron rengeteg a szúnyog.
Szeméttel az autóval könnyen megközelíthető végeken találkozni, beljebb szerencsére barátságosabb a környezet, bár műanyag hulladék akad sajnos az ártéri területen is.
Fontos információ
Úgy néz ki, aberrált emberek mozognak a környéken. Mi még sosem találkoztunk velük, csak 1-2 nudistával, de a rejtés óta összesen 2 visszajelzés érkezett, hogy gondjuk volt ezzel keresés közben. Ennek megfelelően a terepet maximális nehézségűre állítottam, ami elméletileg elég arra, hogy a láda koordinátáit csak explicit kérésre mutassa az oldal. Kérlek titeket, hogy a láda megkereséséről ezen információ ismeretében döntsetek, kisgyerekkel pedig nem ajánlom a megkeresést.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A Rév utcán bejönni nem szívmelengető élmény. Viszont a Dunapart nagyon kellemes, sokan piknikeznek. [Geoládák v3.8.3]
Észak-pesti tekerés. Már korábban próbálkoztam délről, de a buja növényzet akkor megakadályozta a kerékpáros tovább haladást. most észak felől támadtam, és több sikerrel jártam. Ötletes a rejtés, magas vízálláskor is jó eséllyel megmarad! Köszönöm a kalauzolást!