Jelszó = 1. rész [3 jegyű szám]+ 2. rész [1db számjegy] + 3. rész [ékezet nélkül] egybeírva.
Ládatörténet: 2024.3.3: nbokan pótolta a ládát (köszönjük szépen!)
A ládába TravelBug nem helyezhető.
FIGYELEM! A tanösvényen a kijelölt útvonalról letérni, illetve bármilyen virágot leszedni, TILOS!!!
Kérem ezt tartsátok be!
Bevezetés
Ezzel a ládával a Fertő-Hanság Nemzeti Park egyik tanösvényére invitállak benneteket a Csáfordjánosfa melletti erdőbe. A tanösvény fő látványossága a tavaszi hóolvadást követően - február végétől, akár március végéig - az egész erdő avarszintjét beborító millió szál tőzike virág, de a hely meglátogatása egész évben egy kellemes sétát nyújt. A még elő és már kidőlt több száz éves fák különleges hangulatot adnak az erdőnek, évszaktól függetlenül.
Megközelítés
A tanösvény a Répceszemerét Csáfordjánosfával összekötő útról közelíthető meg, az útról a N 47° 25,175' E 16° 57,504' 123 m [GCTZT+parkoló] pontnál kell letérni, a tanösvény felé vezető utat tábla jelzi. Kialakított parkolóhely hiányában az autót az út szélére érdemes leparkolni. Bár adja magát, de a mezőgazdasági bekötőutakra lehetőleg ne parkoljon senki. Esős idő után a bevezető út eléggé elrémítheti a látogatót, de nem kell megijedni, csak az első kb. 100m sártaposós, utána már jól járható füves és erdei úton folytatódik az útvonal. A biztonság kedvéért azért ajánlott a sártaposásra alkalmas lábbeli.
Leírás
"A Répce-menti rétek a Fertő-Hanság Nemzeti Park egyik legszebb részlete Győr-Moson- Sopron és Vas megye határán. A védett terület a Répce Nagygeresdtől Répceszemeréig húzódó szakaszát, az azt övező réteket, valamint a "Tőzikés" erdőt foglalja magába. Számos értékes növény- és állatfaj talál otthonra e területen.
A mocsárréteken szép számban díszlik az agárkosbor, a szibériai nőszirom, a réti iszalag, a buglyos szegfű és a kornistárnics. A magassásosokban költ a haris. Hajnalban és esténként hallani a hím jellegzetes harsogó hangját. A gerinctelen állatvilág jelesebb képviselői a farkasalmalepke, a nappali pávaszem, a fecskefarkú lepke. Az egykor vízimalmokat éltető, ma a Hany felé szabadon futó patak ágai kiválló életteret nyújtanak az édesvízi halfajok (csuka, sújtásos küsz, kövi csík) számára az év minden szakában.
A rétek ölelésében, Csáfordjánosfa határában található a "Tőzikés" erdő. Magyarországon a legnagyobb tömegben e tölgy-kőris-szil ligeterdő alját borítja olvadás után a tavaszi tőzike, melynek virágszőnyegébe ligeti csillagvirág, sárga tyúktaréj, berki szellőrózsa vegyül. Az erdőben az odúlakó madárvilág tagjai költenek: szürke küllő, közép fakopáncs, fekete harkály, nyaktekercs. A fák lombkoronájában fészkel a héja, a karvaly és az egerészölyv."
Útvonal
A multi első pontja a tanösvény kezdetén elhelyezett információs tábla. A jelszó első része az információs tábla hátulján található, egy 3 jegyű számot kell keresni.
A táblától tovább indulva három hídon és egy erdősávon kelünk át, majd kiérünk egy nagy rét szélére. Utunkat itt egyenesen folytatjuk a szemközti erdő felé, nehezen észrevehető, de kijárt ösvény vezet át a réten. Keressük meg, és ezt a nyomvonalat használjuk az átkelésre, így minimalizálhatjuk az eltaposott növények számát.
A multi második pontjánál megérkezünk az erdő bejáratához, ha virágzáskor jövünk, már messziről fehérlik az erdő, amerre csak nézünk.
A jelszó második részét a következő kérdésre adott válasz adja: hány tiltott lépés? A megfejtés még az erdőbe történő belépés előtt keresendő, 1db PÁROS!!! számjegy. Az összes lépés számít!!!
Az erdőben hatalmas, többszáz éves fák alatt visz az utunk, szeles időben nem árt az óvatosság. A gazdag növényvilágon kívül az állatok is remekül érzik magukat, így ne lepődjünk meg ha, például egy csapat őzzel találjuk szembe magunkat.
A tanösvény 4. ismertető táblájánál jobbra fordulva folytathatjuk utunkat. Az út menti fák közül nem egy 250-300 éves is elmúlt. Kb. 300 m után újra kiérünk a mezőre, ahol 40-50 méter füves terep után egy kocsival kijárt útra érünk. Itt a tanösvényről balra letérve, a patak mellett haladva, 7-800 méteres sétával eljutunk a ládáig.
A ládát a régi jánosi malom romjai mellet rejtettük el. A láda egy 9x13 cm-es befőttes üveg, megtalálásához kicsit vonatkoztassatok el a szokványos rejtési formáktól! A rejtekhelyről kérlek titeket ne tegyetek fel képet!
Jelszó = 1. rész [3 jegyű szám]+ 2. rész [1db PÁROS!!! számjegy] + 3. rész [ékezet nélkül] egybeírva.
Ha az erdő víz alatt áll, a láda akkor is megkereshető száraz lábbal (kivéve ha áradás van). Az első pont után a rétre kiérve, látni lehet egy autóval kijárt nyomvonalat, azon a folyó mellett végigsétálva megközelíthető a láda!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Hát ez valami fantasztikus hely volt, sose gondoltam volna, h van itt egy ilyen őserdő-rész. Nagyon hangulatos, szinte félelmetes volt az erdő a szürkületben és a viharos szélben.
Megálltam a tanösvény bejáratával szemben ... Most tőzike nem volt (őzike se, pedig az lehetett volna). A (tan)ösvény elveszett az ártéri erdőben, kerültem a mezőn (jó vizes volt). :)
Kőszeg felé menet Répcelaknál letértünk az M86-ről, hogy három, korábban mindig elmaradt multit begyűjtsünk. 2/3
Ősz lévén tőzike helyett csak kikericshez volt szerencsénk.
10 év után ismét eljutottunk ide. Az embertömegtől eltekintve, a legszerencsésebb időpontban érkeztünk, most van a virágzás tetőzése, nagyon szép volt.
A ládát javítottuk, az elhasználódott befőttes üveget lecseréltük egy négyfülű egyesületi dobozra, a menthető ajándékokat átraktuk, a szemetet elhoztuk.
Megtaláltam a 2 pontot Adamx89 társasàgàban de a malomnàl a beàzott láda jelszava olvashatatlan volt. Kérem a hiányzó jelszó nèlkül elfogadni a találatot.[Geoládák v4.2.1]
Az első 2 pontot viszonylag könnyen megtaláltuk, bár a másodiknál is már akrobata mutatvány árán tudtam csak leolvasni a jelszórészletet (kép)
A malomnál megtaláltuk mi is a szilvabefőttet, de sajnos mi se tudtuk megállapítani hogy mi lehet a jelszó utolsó része. MargóX66-al kerestem meg, kérjük a képek alapján elfogadni a találatot :) (ő is logolni fog még)
[Geoládák v4.2.1]
Az elso ket jelszoreszletet megtalatuk cxandace-el, a harmadik ponton a jelszot tartalmazo papir el van azva, szeretnem kerni a kep alapjan az elfogadast, koszonom. [Geoládák v4.1.2]
Tegnap eveztünk egyet a Zátonyi-Dunán. Én meghosszabbítottam az élvezeteket egy vasárnapi ládakeresgélős, kirándulós nappal. Lassan hazafelé haladva kerestem fel néhány érdekes helyet.
Ez volt a hatodik állomás. Az út túloldalán, egy nyakig érő parlagfűvel körülvett, betonozott területen hagytam a kocsit. Még szerencse, hogy nem vagyok allergiás. Hát, vegyesek az érzelmeim. A tanösvény rész eléggé elhanyagolt. Többször is nyakig érő gazos területen kellett átvágnom. Reuma sem fog gyötörni sokáig! :-) Az első két pont után, mintha megszűnt volna a tanösvény, tanösvény jellege. Innen már egyetlen ismertető táblát sem láttam. Különben a második pontnál, a leírással ellentétben a jelszó a tábla oldalán található! Szóval a második pont után, ahogy kiértem a tisztásra, lett csak igazán élvezetes a túra. Itt szép a táj, üde zöld a tisztás (bár egy része éppen frissen volt kaszálva), és csiripelnek a madarak. Egy őzikébe is belefutottam. Takarásból jöttem, de már láttam előre, hogy a tisztás szélén legelészi a bokrokat. Ő nem vett észre engem, így egészen közel tudtam lopódzni hozzá. Viszonylag közelről sikerült is egy képet lőnöm.
A ládát adó facsoportba meglehetősen macerás a bejutás. Mindenhonnan be van nőve jó kis szúrós bozótossal, de egy szagot fogott kessert ilyesféle barikáddal nem lehet eltántorítani. Sajnos a láda beázott, a logbook is teljesen szét van ázva. Én már a jelszó részletet sem tudtam kivenni. Hívtam a rejtőt, hogy javítanám valahogy a dolgot, de nem vette fel. Később sikerült elérnem egy kessertársat, aki kisegített a jelszó végével. Megnéztem még a malom romjait, majd a szép mezőn visszasétáltam a kocsihoz.
A kevésbé tanösvényes rész tetszett, de ami elvileg táblákkal ellátott tanösvény volt, az itt-ott szinte járhatatlan, elhanyagolt.
Bringázás közben jártam erre.
Az első pont rendben van
2.ponton nem a tábla hátoldalán hanem a szélén keresd a jelszót
3. ponthoz én a réten keresztül mentem, de sokkal egyszerűbb lett volna a falu másik végéről a malom felé vezető úton :)
A láda beázott, sajnos nem készültem cserével, a jelszó még olvasható, de ráférne egy javítás.
Köszi a rejtést és hogy megmutattad a helyet, tavasszal megnézem majd a virágzáskor is