Elhelyezés időpontja: 2012.05.06 00:00
Megjelenés időpontja: 2012.05.20 09:26
Utolsó lényeges változás: 2012.05.20 09:26
Utolsó változás: 2019.05.05 20:44
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: H. Gábor +a Család!
Felhasználó: H. Gábor Nehézség / Terep: 2.5 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 70 m
Megtalálások száma: 214 + 4 sikertelen + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Wap
A 13x18x10 cm-es ládát a malom épületén belül találjátok, keresgéljetek nyugodtan mert ebben a múzeumban minden tapogatható, megfogható, kipróbálható.
A láda megtalálásához a feliratokat is érdemes elolvasni!
A bejutáshoz belépőt kell váltani, az aktuális árakat itt találod http://www.patakmalom.hu/ http://www.patakmalom.hu/ . A bevételeket kizárólag értékmentésre fordítják!
A malom egyelőre bejelentkezés útján látogatható! Tel.: 20 411 4474 , e-mail: info@patakmalom.hu
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Kedves Geocaching Játékosok!
Mindenkit szeretettel invitálok a mohácsi Szent Miklós Vízimalomba!
2007-ben, még sokan őrültnek hittek minket, amikor a felújítás szándékával megvásároltuk a Csele patak egyetlen fennmaradt vízimalmát.
Magunk is meglepődtünk azon, hogy a környékbeliek milyen pozitívan állnak a műemlék megmentésének ügyéhez, hiszen máig különböző módon több mint kétszázan támogatták munkánkat.
Összefogásunk eredményeként, négy év elteltével már nem csak romok tanúskodnak a vidék malomiparáról, hanem egy működő vízimalom, gazdag őrléstörténeti kiállítással.
Benne van a malomban gyergyószentmiklósi mesterek hozzáértése éppúgy, mint a másfél évszázados Háromszék megyei kiváló tölgyfák legjava, és a mohácsi kistérségben élő sváb családok vagyonosságát, igényességét szépen tükröző liszteszsák-gyűjtemény is.
Újra él a malom, s kedve szerint időzhetnek itt a malmok szerelmesei éppúgy, mint a régi molnármesterségre kíváncsi kisiskolások, a történelmi környezetbe vágyók, vagy kemencében sült finomságokra éhes kirándulók. Egyszóval magyar honfitársaink, akik büszkék őseik örökségére, készek azt megismerni, ápolni, s gyermekeiknek megőrizni.
Előzetes bejelentkezés alapján szeretettel várunk minden érdeklődőt!
A Szent Miklós Vízimalom története.
A Csele-völgyi malmok első írásos említése 1331-ből való. Ekkor Csele és Mohács községek népei versengtek egymással malmuk, halastavaik és erdeik használati joga miatt.
... tovább
A Szent Miklós Vízimalom, a nemzet malma 2011-ben.
Páratlan megtiszteltetés, hogy a nemzeti összetartozást és összefogást szimbolizáló összeöntés ünnepének éppen a mohácsi vízimalom adhatott otthont elsőként.
... tovább
Mészégető kemence
A malomtól mindössze 40 méterre áll egy XX. század eleji mészégető kemence, melyet szívesen mutatunk be az érdeklődőknek.
... tovább
A malommentő: Mohácsi Bugarszki Norbert
Mint malomgazda, jobb híján magam mutatom be az elmúlt 13 évben végzett műemlékmentő munkámat, úgy hogy felsorolom azokat a műemlékeket, amelyeknek a megmentésében 19 éves korom óta valamilyen minőségben közreműködtem.
... tovább
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A malom zárva van, de szerencsére otthon voltak a háziak, és beengedtek, sőt tárlatvezetést is kaptunk. Rendkívüli, amit sikerült itt megvalósítaniuk, le a kalappal.
Köszönet nekik és a rejtőnek is a rejtésért.
Megtaláltam, köszi a rejtést! A házigazda nagyon rendes volt, nem lettek volna nyitva, de beengedett és körbevezetett röviden. Köszönöm! A rejtés pedig nagyon tetszett! : ) [Geoládák v3.7.6]
nagyon köszönjük a tárlatvezetést! nagyon szép hely! érdemes megnézni! nagyon jó élmény pláne a láda keresése! Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.5.0]
Sajnos akkor olvastuk el részletesen a láda leírását, amikor a vízimalomhoz értünk. Vasárnap 19:15-kor (érthető okok miatt) nem hívtuk fel a megadott telefonszámot, így sajnos nem tudtunk bejutni a malomba és megkeresni a ládát a jelszóval.
Amennyiben lehetséges (a körülményekre való tekintettel), a mellékelt képek alapján, szeretnénk kérni a találat elfogadását.
Üdvözlettel: Kocsis József, Kocsis Fanni és Kocsis Benedek
Megtaláltuk, köszönjük a lehetőséget.
Nagy örömünkre pont nyitva volt a malom.
A rejtés nagyon ötletes, a malom bemutató a belépőt messze felülmúlja!
[g:hu 1.6.7]
Köszönjük a rejtést! Közös találat Béla53-al. Egy darabig forgattuk a fejünket míg rájöttünk a megoldásra. Igaz egy kis segítséget is kaptunk a gazdától. nameg rengeteg érdekes információt!
Előző nap már bejelentkeztünk a malom látogatására és így volt lehetőségünk mindent alaposan megnézni a malomban és a múzeumban. A tulajdonos elmesélte a malom történetét, megmutatta a világon egyedüli taposómalmot, amit ki is próbálhattunk. Megmutatta az őrlés folyamatát, láthattuk a malom vízkerekét, amit a Csele-patak hajt, hatalmas malomkövek, rengeteg féle lisztes zsák és sok régi használati tárgy gazdagítja a múzeum anyagát. A láda rejtés zseniális, nagyon tetszett. Élmény volt a tárlatvezetés, köszönet a rejtésért.
Végül elég spontán jött össze az 1000. találatom, de tervezni sem lehetett volna jobban. Véletlenül alakult délutánra gyerekes-nagymamás kirándulás, és nagyon örülök, hogy épp többgenerációs családi körben, egy ilyen méltó helyszínen, ilyen egyedi rejtéssel jött össze.
Bámulatos a lelkes alkotó erő és a kitartó munka, amellyel ezt a malmot létrehozták. Egyszer korábban már volt egy kísérlet, de akkor nem jutottam be a kapun - most viszont alapos betekintést nyertünk a malomba és a fenntartók életébe is. Utána még a patak dunai torkolatához is kimentünk megnézni a pazar kilátást, és a gyerekekkel a parton játszani.
Majdnem elejétől, közel 18 éve játszom a geocachinget - ha a számok szerint nem is a legaktívabb, de valószínűleg az egyik legrégebbi rendszeres játékosként. Amikor kezdtük, a geocaching előbb volt térinformatikai ismeretterjesztés, mintsem ezt a fogalmat megismertük volna, előbb volt közösségi portál, minthogy a Facebook megszületett, előbb épült rá közösségi térképészet (turistautak.hu), minthogy az OpenStreetMap-ről szó lett volna. Azóta pedig egyre többünknek ez a legjobb apropó környékbeli kirándulásokhoz, és ez a legjobb útikönyv távolabbi vidékek felfedezéséhez. Sokat kaptam a játéktól, és talán adnom is sikerült valamicskét hozzá.
Telefonon egyeztetett időpontban érkeztünk.
Különleges élmény volt, mindannyiunkat megfogott a sok a látnivaló. Hihetetlen, hogy milyen értéket teremtett a Bugarszki család!
Nem fogjuk elfelejteni, hogy itt lehettünk!
Zoli, Helga, Barnabás, Mártika, Bíbor, Bori, Zsuzsa