Elhelyezés időpontja: 2012.05.06 00:00
Megjelenés időpontja: 2012.05.20 09:26
Utolsó lényeges változás: 2012.05.20 09:26
Utolsó változás: 2019.05.05 20:44
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: H. Gábor +a Család!
Ládagazda: H. Gábor Nehézség / Terep: 2.5 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 70 m
Megtalálások száma: 270 + 4 sikertelen + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Wap
A 13x18x10 cm-es ládát a malom épületén belül találjátok, keresgéljetek nyugodtan mert ebben a múzeumban minden tapogatható, megfogható, kipróbálható.
A láda megtalálásához a feliratokat is érdemes elolvasni!
A bejutáshoz belépőt kell váltani, az aktuális árakat itt találod http://www.patakmalom.hu/ http://www.patakmalom.hu/ . A bevételeket kizárólag értékmentésre fordítják!
A malom egyelőre bejelentkezés útján látogatható! Tel.: 20 411 4474 , e-mail: info@patakmalom.hu
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Kedves Geocaching Játékosok!
Mindenkit szeretettel invitálok a mohácsi Szent Miklós Vízimalomba!
2007-ben, még sokan őrültnek hittek minket, amikor a felújítás szándékával megvásároltuk a Csele patak egyetlen fennmaradt vízimalmát.
Magunk is meglepődtünk azon, hogy a környékbeliek milyen pozitívan állnak a műemlék megmentésének ügyéhez, hiszen máig különböző módon több mint kétszázan támogatták munkánkat.
Összefogásunk eredményeként, négy év elteltével már nem csak romok tanúskodnak a vidék malomiparáról, hanem egy működő vízimalom, gazdag őrléstörténeti kiállítással.
Benne van a malomban gyergyószentmiklósi mesterek hozzáértése éppúgy, mint a másfél évszázados Háromszék megyei kiváló tölgyfák legjava, és a mohácsi kistérségben élő sváb családok vagyonosságát, igényességét szépen tükröző liszteszsák-gyűjtemény is.
Újra él a malom, s kedve szerint időzhetnek itt a malmok szerelmesei éppúgy, mint a régi molnármesterségre kíváncsi kisiskolások, a történelmi környezetbe vágyók, vagy kemencében sült finomságokra éhes kirándulók. Egyszóval magyar honfitársaink, akik büszkék őseik örökségére, készek azt megismerni, ápolni, s gyermekeiknek megőrizni.
Előzetes bejelentkezés alapján szeretettel várunk minden érdeklődőt!
A Szent Miklós Vízimalom története.
A Csele-völgyi malmok első írásos említése 1331-ből való. Ekkor Csele és Mohács községek népei versengtek egymással malmuk, halastavaik és erdeik használati joga miatt.
... tovább
A Szent Miklós Vízimalom, a nemzet malma 2011-ben.
Páratlan megtiszteltetés, hogy a nemzeti összetartozást és összefogást szimbolizáló összeöntés ünnepének éppen a mohácsi vízimalom adhatott otthont elsőként.
... tovább
Mészégető kemence
A malomtól mindössze 40 méterre áll egy XX. század eleji mészégető kemence, melyet szívesen mutatunk be az érdeklődőknek.
... tovább
A malommentő: Mohácsi Bugarszki Norbert
Mint malomgazda, jobb híján magam mutatom be az elmúlt 13 évben végzett műemlékmentő munkámat, úgy hogy felsorolom azokat a műemlékeket, amelyeknek a megmentésében 19 éves korom óta valamilyen minőségben közreműködtem.
... tovább
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Ezt a ládát is megcsíptük! Ahogy a tulajdonos a malmot bemutatta fantasztikus élmény volt nagyon szépen köszönjük a részletes és mindenre kiterjedt vezetést. Nagyon jó hangulatú hely. Minden korosztálynak érdemes felkeresni. A rejtés nagyon ötletes, teljesen illeszkedik a hely szelleméhez. Köszönjük, hogy elhoztál ide minket.
A XLIII. Geocaching Fesztivál és Verseny utáni nap hazafelé menetben.
Már a versenyre menet is itt mentem el mellette, de hazafelére tartogattam, mert tudtam, hogy Vilinek sincs még meg.
Az egész hétvége legérdekesebb ládája volt!
Már a határról telefonáltunk, ahogy a leírásban olvastuk, hogy szeretnénk megnézni a malmot belülről is. Szerencsére azt a választ kaptuk, hogy nyitva vannak, menjünk nyugodtan. Nagyon szépen felújított az épület, és a környezete is szépen rendbe van szedve. Amikor megérkeztünk, éppen nem volt senki. Geocachereknek kedvezmény is van a belépőből. Amíg vártunk a malom tulajdonosára, hogy mondjon néhány szót arról, hogy mit is látunk itt, próbáltuk megtalálni a ládát! Rendkívül ötletes a rejtés. Sirglahad szúrta ki! Nagyon tetszett a rejtés módja! Egyedülálló, mosolyt csalt az arcunkra!
Jött még két hölgy, és a tulaj el kezdte bemutatni a malmot. Sokkal érdekesebb volt, mint amire számítottam. Rengeteg olyan dolgot tudtam meg, amiről eddig fogalmam sem volt. Értelmet nyert a taposómalom kifejezés, és az is, hogy honnan származik a lecseng, vagy a felöntött a garatra kifejezés. Rengeteget megtudtunk a hajdani liszteszsákokba szőtt vonalkódokról is, amiből Mohácsi Bugarszki Norbert kis könyvet is írt. Szerencsére ez meg is vásárolható. Egy velem is jött!
Miután végig hallgattuk a nagyon érdekfeszítő, és informatív előadást, megnéztük a malom többi részét, és volt szerencsénk kipróbálni a taposómalmot is. Hát nem egy egyszerű tevékenység. Nem véletlenül szimbolizálja a végeláthatatlan, nehéz, monoton munkát.
Bámulatos volt az a megszállottság, és szeretet, amivel a tulaj a malomról, a felújításról, és a zsákok terén tett kutatásairól mesélt. Nagyon pozitív élményekkel, sok tudással és felismeréssel gazdagodva távoztunk.
Köszönjük a rejtést. Külön köszönet a tárlatvezetésért. Családi érintettségből 1-2 dolgot már ismertünk a malmokról, de itt ezt még bőven kiegészítette a hölgy.
Mondhatjuk, hogy kedvenc ládám lett a Geresdi-dombság bringatúra alkalmával. A rejtés kiváló, szerintem akkor sem problémás, ha muglik is vannak. Tényleg mindent meg lehet fogni vagy tekerni. A szíves látásra, végigvezetésre és bemutatásra szívesen emlékszem vissza és nagy köszönet ezúton is. Nagyon jó hangulatú bemutató hely. Mindenkinek ajánlani tudom.
Egy hirtelen jött ötlet, hogy menjünk Mohácsra a Busójárásra... Nagyon jól sikerült kiruccanás volt. Odafelé megálltunk itt a vízimalomnál és egyből be is csatlakoztunk egy vezetett bemutatóba... Azt hiszem mindenkinek érdemes ezt meghallgatni. Rá kellett jönnünk hogy a Magyar nyelvet néha csak használjuk, de nem tudjuk az eredetét. Pár mondat: Felöntünk a garatra.; Kő kövön nem maradhat.; Lecsengőben van.; Kővágó... No aki ezeknek a szavaknak az eredetét tudni szeretné, az térjen be ide... :) érdemes :)
Az külön jó hogy az eszközöket ki lehet próbálni, meg lehet érinteni, a taposómalmot meg lehet hajtani... Szuper hely!!!
Az már csak még egy plusz volt, hogy két Busómaszkot is felpróbálhattunk...
Köszi a rejtést!
Mindenkinek el kell mennie ebbe a malomba, érdemes! Csodás, amit ez a család újjá teremtett! Ez mellett nagyon kedves emberek és nagyon érdekes dolgokat tudtunk meg férjemmel! A rejtést is köszönjük!!! [Geoládák v3.12.2]