Megye/ország: Baranya
Elhelyezés időpontja: 2012.05.06 00:00
Megjelenés időpontja: 2012.05.20 09:26
Utolsó lényeges változás: 2012.05.20 09:26
Utolsó változás: 2019.05.05 20:44
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: H. Gábor +a Család!
Ládagazda: H. Gábor Nehézség / Terep: 2.5 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 70 m
Megtalálások száma: 300 + 4 sikertelen + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Wap
A 13x18x10 cm-es ládát a malom épületén belül találjátok, keresgéljetek nyugodtan mert ebben a múzeumban minden tapogatható, megfogható, kipróbálható.
A láda megtalálásához a feliratokat is érdemes elolvasni!
A bejutáshoz belépőt kell váltani, az aktuális árakat itt találod http://www.patakmalom.hu/ http://www.patakmalom.hu/ . A bevételeket kizárólag értékmentésre fordítják!
A malom egyelőre bejelentkezés útján látogatható! Tel.: 20 411 4474 , e-mail: info@patakmalom.hu
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Kedves Geocaching Játékosok!
Mindenkit szeretettel invitálok a mohácsi Szent Miklós Vízimalomba!
2007-ben, még sokan őrültnek hittek minket, amikor a felújítás szándékával megvásároltuk a Csele patak egyetlen fennmaradt vízimalmát.
Magunk is meglepődtünk azon, hogy a környékbeliek milyen pozitívan állnak a műemlék megmentésének ügyéhez, hiszen máig különböző módon több mint kétszázan támogatták munkánkat.
Összefogásunk eredményeként, négy év elteltével már nem csak romok tanúskodnak a vidék malomiparáról, hanem egy működő vízimalom, gazdag őrléstörténeti kiállítással.
Benne van a malomban gyergyószentmiklósi mesterek hozzáértése éppúgy, mint a másfél évszázados Háromszék megyei kiváló tölgyfák legjava, és a mohácsi kistérségben élő sváb családok vagyonosságát, igényességét szépen tükröző liszteszsák-gyűjtemény is.
Újra él a malom, s kedve szerint időzhetnek itt a malmok szerelmesei éppúgy, mint a régi molnármesterségre kíváncsi kisiskolások, a történelmi környezetbe vágyók, vagy kemencében sült finomságokra éhes kirándulók. Egyszóval magyar honfitársaink, akik büszkék őseik örökségére, készek azt megismerni, ápolni, s gyermekeiknek megőrizni.
Előzetes bejelentkezés alapján szeretettel várunk minden érdeklődőt!
A Szent Miklós Vízimalom története.
A Csele-völgyi malmok első írásos említése 1331-ből való. Ekkor Csele és Mohács községek népei versengtek egymással malmuk, halastavaik és erdeik használati joga miatt.
... tovább
A Szent Miklós Vízimalom, a nemzet malma 2011-ben.
Páratlan megtiszteltetés, hogy a nemzeti összetartozást és összefogást szimbolizáló összeöntés ünnepének éppen a mohácsi vízimalom adhatott otthont elsőként.
... tovább
Mészégető kemence
A malomtól mindössze 40 méterre áll egy XX. század eleji mészégető kemence, melyet szívesen mutatunk be az érdeklődőknek.
... tovább
A malommentő: Mohácsi Bugarszki Norbert
Mint malomgazda, jobb híján magam mutatom be az elmúlt 13 évben végzett műemlékmentő munkámat, úgy hogy felsorolom azokat a műemlékeket, amelyeknek a megmentésében 19 éves korom óta valamilyen minőségben közreműködtem.
... tovább
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
+
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Az Ormánságból hazafelé. Gc4618 újrarejtése végeztével telefonáltam. A tulajdonos megnyugtatott, hogy mehetünk.
Szakszerű és alapos bemutatóban volt részünk. Pedig éppen egy 70. éves családtag köszöntésébe cseppentünk.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!Bejelentkezés nélkül,random kerültem a malomhoz,pedig nem is volt az útitervben.Pont diót szedett a kedves tulaj,aki egyből beinvitált nagy tanácstanalanságomban hogy most akkor ezt buktam. De nem.Fantasztikus tárlatvezetésben volt részem,nagyon érdekes dolgokat tudtam meg a malomról,a felépítéséről,a régen használt eszközökről,a régi, de ma használt mondásokról....
Nagyszerű élmény volt,a láda természetesen stílusosan lapul meg a többi berendezési tárgy között.Köszönet érte,megérte odatévednem. [Geoládák v4.5.0]
Jobb lett volna egy nagycsaládos látogatás a malomnál, de sehogy nem akart megszerveződni és nem bírtam tovább nézni a magányosan árválkodó megtalálatlan ládát, ezért bejelentkeztem ... Odaértem 10 óra előtt, de nem kellett volna sietni ... kedvezményről szó se esett ... Próbáltam rávezetni a bemutatót, hogy most engem csak a láda érdekel, majd visszajövünk a vezetésért, de ez se sikerült ... a rövid verziót mondta el, csak egy röpke óra volt. Amúgy nagyon érdekes volt, ő beszélt a malmokról, a népi munkaeszközökről és a történelemről, én meg a geocaching szépségeiről, meg a tájfutásról. A láda megkerült, kicsit tapostunk, azután mehettem az utamra ... :)
Ez volt napunk fénypontja. Bár Roy nem nagy kiállítás látogató, ezt még ő is élvezte. A hatalmas taposómalom volt mindkettőnk kedvence. Meg a malomkerék, amibe egy kis időre még víz is volt. Az egész épület abból a romból ami a molinón levő fényképen van, kiváló eredmény. Sok további kitartást és jó szerencsét kivánunk a családnak. És, persze, köszönjük a rejtést, ami nagyon szellemes volt.