Elhelyezés időpontja: 2015.06.02 14:05
Megjelenés időpontja: 2015.09.26 18:37
Utolsó lényeges változás: 2022.02.20 19:40
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Blue Mali & Piroskaa1 & Pötyike
Ládagazda: Blue Mali Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1800 m
Megtalálások száma: 733 + 3 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 1.6 megtalálás hetente
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak a turistautakon és az esetleges erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni, azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos.
Wap
Megadott ponton, fatuskó oldalában, melléktuskóban az 5x15x15 cm-es láda, benne a jelszóval, és a bónusz ládára vonatkozó információval. Jegyezd fel a jelszót!
A rejtés a Börzsönyi-források mintájára épül fel, azaz 10+1 pontból áll, minden pont egy önálló láda. A bónusz láda helyének megismeréséhez szükséged lesz minden ládában, vagy virtuális rejtésnél található információra.
A megadott parkolóból a piros sáv turistaúton megyünk, majd a piros+ turistaúton haladunk egészen a Csaba-kútig, illetve a ládáig.
Csaba-kút
Csaba-kút Leányfalu felett a Vörös-kő hegy lábánál található a Visegrádi-hegységben. Tavasszal-ősszel bővizű forrás, egyéb időben időszakos, hol több, hol kevesebb a hozama.
Csaba, mint névadó: "A Csaba régi magyar személynév. Egyes források szerint török eredetű lehet, és a jelentése: pásztor, kóborló, újabban az ajándék jelentése is felmerült. A török eredet ellen szólhat, hogy a név felbukkan a kora középkori eredetű magyar mondavilágban is, Csaba királyfi alakjában, akit Attila fiaként tart számon a hagyomány. A nevet a 19. században fedezték fel újra, Vörösmarty Mihály és Arany János művei nyomán lett népszerű. Egyes kutatók - és az általános iskolai tankönyvek - szerint a csaba szó megegyezik a hun eredetű Csobán méltóságnévvel"
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! [Geoládák v4.4.1]
A Rekettyés-tótól érkeztünk, ezt a ládát gyorsan megtaláltuk. A túránk során már a kezdetektől rengeteg szúnyog volt, de ennek ellenére kellemes túrát tettünk Leányfalu környékén. (Leányfalui források 3/3)