A Mecsek többszáz forrása közül csupán hatvanat kell felkeresnie a doboznak. (Letölthető lista gpx formátumban.)
Talán az is segít, ha csupán a még hiányzó forrásokat töltitek le. A teljesítéshez szükség van egy igazolófényképre, melyen a forrásház és a láda is látható! A ládaoldal első képén láthattok egy mintát, ami az induló forrásnál készült. Örülünk, ha a fénykép a logotok mellé kerül, de mindenképpen szeretnénk ha hozzánk is eljutna. Ha az odarejtő elfelejti, de a megtaláló készít, akkor elnézőek vagyunk és nincs probléma. A lényeg, hogy legyen olyan forrásház kép, ahol a doboz is azonosítható.
Ha viszont nem sikerül forrásház+doboz képet kapnunk, akkor az adott forrás ismét kereshetővé válik, és kérni fogjuk a megtaláltam log módosítását egyébre. Természetesen ilyenkor csak a rejtő logjáról beszélünk.
Ezúttal a Mecsek többszáz forrása közül kell felkeresni 60 darabot.
A ládát kötelező tovább vinni egy másik forráshoz, ezért célszerű megtervezni a továbbvitelt segítő túrát. A még felkeresendő források listáját a leírásban találjátok. A doboz tartozéka egy nyomtatott forráslista és egy szövegkiemelő is. Használjátok megfelelően! Ha a doboz egy újabb forráshoz ért - és a "forrásház + láda" kép is elkészült -, akkor húzzátok ki a forrást a listából.
Legyetek oly kedvesek és a képet töltsétek fel logotokhoz is! A ládába TravelBug nem helyezhető. Szabályok
Annak érdekében, hogy jól működjön a láda - és így kellemes szórakozást nyújtson lehetőleg minél többünknek -, van néhány egyszerű szabály.
a) A mozgó ládákra vonatkozó jelenlegi szabályok alapján egy felhasználó többször is megtalálhatja a ládát, de az aktuális jelvényszerzés során évente csak egyszer. (A ládának nem célja a gyors, néhány felhasználó általi teljesítés.)
b) A ládát kötelező továbbvinni, és aki mozgatja, annak egy újabb forráshoz kell vinnie. Természetesen csak olyanhoz vihető, ahol még nem járt a doboz, és ezt még a túra során kell elérnie, hiszen a doboz nem vihető haza! A még felkeresendő forrásokat zöld szín jelzi.
c) A régi helyen hagyjatok "Bocsi cetlit", hogy az esetleg pár perccel később érkező kincsvadász ne keresgéljen fölöslegesen (a weben nem követhető gyorsan változás, a hegységben a telefonos segítségkérés a tér nem megfelelő ereje miatt nehézségekbe ütközhet).
d) A rejtekhely kiválasztásánál legyetek körültekintőek! A természet védelme legyen az elsődleges szempont, de lehetőleg a forrás közelébe kerüljön!
e) Az új helyen a láda jelszava változzon meg, és a ládában található forráslistából húzzátok ki a forrást a mellékelt szövegkiemelővel. A jelvény megszerzéséhez szükség van egy fényképre is, melyen a forrásház és a láda együtt látható! Legyetek oly kedvesek és a képet töltsétek fel logotokhoz is! A láda adatait az utolsó megtaláló szerkeszteni tudja, így a koordinátákat, a jelszót, az attribútum táblázatot Ti is át tudjátok szerkeszteni. Amennyiben megszereztetek egy igazolást, akkor "A felkeresendő források listája" legördülő felsorolásban a zöld nevet változtassátok piros színűre.
A "Tipp" mezőbe írjátok le az új rejtek segítségét.
A ládaoldal többi részéhez ne nyúljatok. Fényképeiteket ne a ládaoldal bal oldalára töltsétek fel, hanem inkább a logotokat színesítsétek velük!
Utolsó kérés: erősítsük a geocaching.hu útikönyv jellegét, és próbáljatok egy kis időt szakítani egy rövid log írására. Írjátok le az oldalon a bejárt útvonalon szerzett élményeket, érdekes látnivalókat képeitekkel színesítve. Az egész közösség hálásan fogja olvasni, nézegetni!
Előre is köszönjük fáradozásaitokat, és sok sikert, kellemes túrázást kívánunk mindenkinek!
A láda költözik.
[g:hu+ 2.10.17 teszt]
Három napos Mecsek túra során találtuk, toroki és nagyp181 társaságában.
Elég bonyolultak a rejtés szabályai, igy bizonytalanok voltunk, hogy elhelyezhetjük-e az Etelka forrásnál (fotó mellékelve), de végül úgy döntöttünk, hogy kicsit távolabb a piros jelzéstől, a Gizella forráshoz visszük, ott még nem járt.
Rejtés faodúban, talajszinten, a forrás és az út között a domboldalon.
Köszönjük a lehetőséget.
10.23-n a hiányos dokumentálás miatt a logot "egyéb"-re állítottam
J&J, nagyp181 társaságában kutattuk fel a ládát a Kedves forrásnál és közösen költöztetjük.
FORRÁSHÁZ + LÁDA fotó pótolva X. 26-án.
A rejtés a "Gizella-forrás" feliratú tábla alatti fa tövében.
Zengőről lefele jövet elcsíptük Balazzsal és meg sem álltunk vele a Kedves forrásig. Forrástól Ny-ra 15 m, bükk tövében, ágakkal takarva. Jó keresgélést!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
[A ládagazda kérésére 2024.11.08-án a hiányos dokumentálás miatt a logot "egyéb"-re állítottam Logbíró GYEZegzug.]
A Szuadó-vögyön keresztül sétáltam be a Laci-forráshoz már esetefelé. Az utóbbi csapadékos idő után kellemes klíma fogadott. A völgy továbbra is remek kirándulóhely.
Nehezen találtam meg a ládát, mert nem töltöttem le előre a ládaadatokat és térerő nemigen van a völgyben.
A megtalálás után átbattyogtam a Pipás-forráshoz és rejtettem. Ha szemben állsz a forrással, ~11 óránál látsz/találsz egy odvas fát. Nna, oda kell benyúlni! Eltéveszthetetlen. Bátorság!
Folytattam a túrát Pécs felé és még épp sötétedés előtt sikerült urbánus területekre érni.
Örülök, hogy részt vehettem a jelvénygyűjtésben.
Új hely a Laci-forrás felett egy kidőlt fa törzsénél, ágakkal takarva.
Rettentő régen voltam geózni, mert utálom a forróságot. Ma azonban kissé enyhült a meleg, gondoltam, mielőtt berozsdásodik a GPS-em, végre elmegyek az erdőbe.
Végtelenül szomorú látványban volt részem: teljesen száraz az erdő, a patakok kiszáradtak, a források elapadtak, a szeder, a som, a kökény összetöppedt.
Ugyancsak megülte ez a kedélyem, mert nemhogy klímaszorongó, hanem egyenesen klímarettegő vagyok.
A Szuadó-völgy máskor gazdag flórája búsan kókadozott, egyedül a Laci-forrás szolgált vigaszul, mert az meglepően bőven folyt.
Ezt is elviszem magammal. Egészen a Tixi-ig.
A mai nap a nyugat-mecseki források jegyében telt. A többségük vagy egyáltalán nem, vagy csak alig-alig adott némi felüdítő forrásvizet, a reggeli eső még nem indította el a mélybeni csapokat.
A doboz a pihenő túloldalán, egy kidölt öles fa V elágazása mögött, talajszinten.
Visszafelé, a Farkas-forrásnál begyűjtöttem Zeiria bocsi cetlijét.
A Gégen-kúthoz került. A nagyobbik "pöttyös" fa mögött bújik meg avarral és ágakkal letakarva.
Ez a kút különleges, mert ad vizet. Finomat, hideget, eleget. A Farkas-forrás csöpög (GCBUEK), az Avar-kút kiszáradt (GCAVR). Ha már erre jártam, begyűjtöttem azokat is a GCGEG-gel együtt.
Egy év eleji komoly sérülés után, a nyári reggeleken a geocaching segítségével lendítem magam vissza a mozgás világába.
Nemrég kezdtem gyűjtögetni a környéken, éppen a héten volt az első multim, majd kaptam az alkalmon és ma reggel lecsaptam az első mozgóládára is amit megláttam az alkalmazásban.
Könnyed séta volt házunktól az előző pont, innen azonban elkerülve a kerülő utat, az erdő sűrűjén vágtam át a jelzett ösvényekig. Zöld sáv és kereszt vezettek célomhoz.
A név kötelez, a Farkas-forrásnál találja meg a következő geotárs a ládát.
Kellemes társaság volt magányos sétáim után a láda.
Megtaláltam, odébbáll! Pár éve sokat jártam erre, jó néhány utat felvittem a TUHU-ra. Most örömmel tértem vissza, mert ez egy igazán szép forrás.
----------------------------------------------------------------------------
Újrarejtés, ha már lehet, otthonról gyalog :-). Erre legalkalmasabb a kínálatból az Árnyas-forrás. Útnak is indultama délutáni kánikulába. Először megfőttem, később a rovarok szerettek volna lakmározni belőlem.
Végül elértem a forrást, ami legnagyobb meglepetésmre enyhén csordogált. Ittam, fényképeztem, rejtettem, aztán irány haza! Egy farakásban keresd a ládát!
Megtaláltuk flevyvel. Munkából hazaérve láttam, hogy megjelent Pécs mellett a GCJelv láda. Egyből letöltöttem a még kereshető ládák listáját, és flevyt felvéve már indultunk is megkeresni és az új helyre rejteni. Nagyon jó időt fogtunk ki, 34 fok és még a patakok nedves levegője sem segített a fák alatti árnyékkal, mert rengeteg volt a szúnyog.
Köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
Update: Amikor hazaértünk, akkor láttunk, hogy a láda korábban már járt ennél a forrásnál. Ezért újra útnak eredtünk és kijavítottuk a csorbát, immáron új helyet látogatott meg és a Csertetői-forráshoz került. Eléggé későre maradtunk, ezért kérem a következő futárt, hogy a ládában lévő lapon a Csertetői-forrás-t is húzza ki a szövegkiemelővel, nehogy egy utánunk érkező gyanútlan kessek újra visszahozza ide. Remélem elfogadható a fénykép a láda a forrással.
Köszönjük a segítséget!
Megtaláltuk, köszönjük az élményt. [Geoládák v4.3.0]
Az új mecseki Vasasi bányász körtúra (GCVBK) multi csábított ma ebbe az irányba.
A délelőtti programnak beiktattuk ezt a mozgót.
Szuper jól elrejtett doboz várt a Vadvirág forrásnál, és jó sokáig várt....másfél hónapig.
Elvittük, a listán lévő első forráshoz, az Amália forráshoz. Legalább is azt gondoljuk, hogy azt találtuk meg. :-) Nem volt egyszerű, de végül a vastag levéltakaró és a kidőlt fák alól kikotortunk először egy táblát, majd a forrás kifolyó csövét. Nem abból folyik a víz, hanem alatta, nagyon gyengén, de folydogál.
Utólag rákerestem, hogy hogy is kellene kinézni ennek a forrásnak. Lásd utolsó kép.
Lehet, hogy érdemes lenne még egy kicsit tisztítani a környezetét, hátha előkerül az egyik régi "rendes" felirat.
A forrás melletti fa tövében, a gyökereknél találod a dobozt.
Reggel Óbányán még egy lélek sem volt a parkolóban mikor megálltunk. A már jól ismert útvonalon a kéken indultunk, majd a zöld + -el párhuzamos úton mentünk, mert úgy izgalmasabb, és tényleg....
Anti hangokat hallott, kopogás hangot, mintha agancs kopogás lenne... én nem hallottam, mentünk tovább, majd néhány lépés után egy hatalmas fa kidőlt, jó nagy robajjal. Mikor a pulzusunk visszaállt a helyes értékre a zöld + -on folytattuk az utat a Vadvirág forrásig. A mögötte lévő Farkas-árok nagyon tetszett, ezért a nálunk lévő izgimozgit (GCizgi) oda rejtettük.
Az Amália forrás felé vettük az irányt. A kék + -ról lekanyarodva jött a kalandos rész, beereszkedni a meredek mederbe. Először egy nagyobb sziklatömböt gyanúsítottunk, mint forrásház, aztán keresgéltünk tovább. Végül megtaláltuk az igazit. Mivel a meder másik oldala volt közelebb, ezért azon az oldalon maradtunk. Rövid oldalazás után egy kényelmes, látványos utat találtunk.
Végül összesen 9 km-t gyalogoltunk 421 m fel, 421 m le. Jó kaland volt.
Térerő nincs. Mi a bocsicetlire írtuk a kiszemelt forrást, ahova tartunk.
Vittük. Kelet-Mecsek a cél.
A Vadvirág forrás előtt, ahogy lekanyarodsz a kék körre, átlépsz egy útra dőlt fát, a jobb oldalon több törzsű fa- néhány törzse alaposan elkorhadt- út felőli lábujjai közt lapul a láda, avarral, ágakkal álcázva, előtte kődarab.
Nagy volt az öröm, amikor észleltük, mi a láda mostani célja. A covidos időszakban, amikor már a közeli ládák is elfogytak, elkezdtük kutyáinkkal a Forrásvadászatot, a 60 forrásból 59 van meg, az utolsót valahogy nem akaródzik megtalálni. Jó kis móka volt. Persze nem csak a jelvényszerzős 60 ládát kerestük, hanem az összes többit. Ma reggel úgy indultunk, hogy ha sikerül, akkor az általunk legnehezebben megközelíthetőnek vélt forráshoz juttatjuk el a ládát, az Amália-forráshoz. Szégyenszemre, 45 perces keresés után párom feladta, nem találta meg a táblát. Ehhez a forráshoz elég nehéz lemenni, nagyon meredek a partoldal, a rejtést mi is fent gondoltuk, csak a fénykép miatt kellett volna a forrás. Ráadásul a Cigány kilátó alól indultunk a kék kereszten, majd a piros sávon, végül jelöletlen szekérúton. Ezt az utat a favágások miatt alaposan elcsúfították, hatalmas keréknyomok az út két oldalán. Nem javasoljuk senkinek, hogy erre jöjjön. Nem volt ugyan nagyon erős szél, de mindenfelé recsegést hallottunk, dőltek fák, törtek a vastag ágak a mélybe. Meleg volt, és utunkat a két napja tartó kísérteties fény kísérte. Semmi kilátás, minden szürke, olyan mint egy rossz scifi vagy horror film. A forrás előtt kutyáink megpihentek a patakban, melegük volt. Ott találkoztunk egy családdal, de végig egyedül voltunk. Visszafelé a kék kereszten jöttünk, illetve a végét rövidítettük, Johnnyka már elfáradt.
A logbook egyik fedőlapja sincs már meg :(.
Megtaláltam a ládát, köszönöm a rejtést! :) Festina lente!
Vasas-forrásnál felvettük és magunkkal vittük a Dagonyázó-forráshoz, nem messze egy másik multiláda rejtéséhez. A Tripammer-fától rövid sétával megközelíthető, valamint tetszés szerint tovább is vihető akár a Barátság-forrás, akár a Mecsek-forrás irányába - amelyek mind szintén geoláda rejtőhelyek önmagukban is. Hangulatos koratavaszi séta volt hiszonpárfokos melegben. Vegyétek, vigyétek! A Dagonyázó-forrástól északra egy nagy fa gyökerei között lévő odúban lapul a geoláda, levelekkel és ágakkal takarva.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.6]
Már hetek óta szemezek ezzel a multi ládával, de sosem volt rendesen időm, hogy megkeressem. Múlt hétvégén egyszer megpróbáltam megtalálni, de sajnos kb. 15-20 perccel lecsúsztam róla, és már csak a bocsi cetli fogadott. Ezúttal elhatároztam, hogy korán nekiindulok, nehogy valaki megint elcsenje előlem, így már reggel fél 8-kor elindultam a ládáért. Kisfiammal közösen vágtunk neki a kalandnak.
Nagyjából 2 órás bandukolás után az előző este rendesen felázott utakon, csurom vizesen, és sárosan, de elértünk a forráshoz. Sajnos mobil térerő nem volt egyáltalán így "vakon" álltam neki a láda megkeresésének, csak emlékezetből volt meg, hogy elvileg egy közeli fatuskóban kellene keresni. Nagyjából 10-15 percnyi keresgélés után végül megtaláltam, és hát el se tudom mondani az örömöt, hogy végre a ládát találtam meg és nem a cetlit.
Egy rövid pihenő, és fotózkodás után északi irányba, a Vasas-forrás felé vettem az irányt. Mivel jómagam is vasasi vagyok így ezt már előre elhatároztam, hogy ide nekem kell elvinnem a ládát, ezért is izgultam nagyon, hogy még időben megtaláljam, mielőtt más oda tenné.
A láda új rejtekhelye a Vasas-forrástól észak-keleti irányban, nagyjából 20-25 m távolságban található, a forrás és a műút közötti rézsűn. A rejtekhely egy földön fekvő betonoszlop, aminek az üregébe helyeztem biztos helyre a ládát. A rejtekhelyet ágakkal, kövekkel, avarral álcáztam. A koordináta nem túl pontos, elég rossz volt a gps vétel, de szerintem megtalálható a leírás alapján.
Aki megy felkeresni a ládát, az lehetőség szerint ne a műút felől próbálkozzon drive-in módszerrel, mert egyrészt veszélyes, másrészt hiba lenne kihagyni a csodás tavaszi erdőt egy szép kirándulásra Kövestető környékén. Tiszteld meg ezt a mozgó ládát azzal, hogy valóban egy túra, kirándulás keretében keresed meg, és viszed tovább. Javaslom kiinduló pontnak a Hotel-Kövestetőnél lévő parkolót, ahol akár az autót is ott lehet hagyni, és onnan bejárható az egész környék. Jó pár hagyományos geoláda is van a környéken, akár azok is begyűjthetőek, pl. a Vasas-forrásnál is van egy elvileg, bár ennek állapotát most nem ellenőriztük le. Mi már korábban megtaláltuk.
A rejtés után Kövestető felé vettük az irányt, ahol megpihentünk, uzsonnáztunk egyet, és gyönyörködtünk a csodás panorámában a kilátóról.
Jó keresgélést kívánok!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (559 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.