Elhelyezés időpontja: 2023.09.11 10:40
Megjelenés időpontja: 2003.08.24 08:10
Utolsó lényeges változás: 2023.09.11 17:03
Utolsó változás: 2023.09.21 15:29
Rejtés típusa: Mozgó geoláda
Elrejtők: lesipeti
Ládagazda: Kofola BT Nehézség / Terep: 2.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2700 m
Megtalálások száma: 463 + 5 sikertelen + 38 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
Mi a mozgó célja? A láda útvonalkövető jelvényszerző túramozgalmat teljesít, ezért feltétlenül olvassátok el a megtalálás szabályait!
A geoládában - a kötelező tartozékok mellett - megtalálható a túra igazolófüzete és egy bélyegzőpárna. Figyeljetek, hogy minden pecsét bekerüljön a füzet megfelelő helyére.
Hová lehet rejteni? Lehetőleg a turistaút közelébe.
Kötelező tovább vinni? A ládát kötelező tovább vinni!
Továbbvitel, újrarejtés szabályai: A megtalálásért pont csak akkor jár, ha a ládát - légvonalban mérve - legalább 500 méterrel továbbvitte a megtaláló.
Mikor lehet újra megtalálni? Az aktuális jelvényszerzés során évente csak egyszer.
Esetleges egyéb tudnivalók: Mivel a láda útvonalkövető jelvényszerző túramozgalmat teljesít, ezért feltétlenül olvassátok el a megtalálás szabályait!
A geoládában - a kötelező tartozékok mellett - megtalálható a túra igazolófüzete és egy bélyegzőpárna. Figyeljetek, hogy minden pecsét bekerüljön a füzet megfelelő helyére.
Füzér, Hollóháza, Telkibánya, Regéc, Erdőhorváti, Komlóska, Hercegkút, Sárospatak esetében nincsenek kihelyezett bélyegzők. Ezeken a településeken igazolásként elfogadunk bármilyen bélyegző lenyomatot, melyből a település neve megállapítható. Hercegkút esetében a Pogány-kútnál elhelyezett bélyegzőt javasoljuk, a koordináta is oda mutat.
A ládába TravelBug nem helyezhető. Szabályok
Annak érdekében, hogy jól működjön - és így kellemes szórakozást nyújtson lehetőleg minél többünknek - a láda, van néhány egyszerű szabály.
a) A mozgó ládákra vonatkozó jelenlegi szabályok alapján egy felhasználó többször is megtalálhatja a ládát, de az aktuális jelvényszerzés során évente csak egyszer.
b) A ládát kötelező továbbvinni! A megtalálásért pont csak akkor jár, ha a ládát - légvonalban mérve - legalább 500 méterrel továbbvitte a megtaláló. A ládának nem érdeke, hogy egy nap alatt végigjárja az útvonalat, ezért a felső határ 2000 méter. Annak érdekében, hogy a túrán a ládát minél többen megtalálhassák ne lépjétek túl lényegesen a két kilométeres távolságot. A túra csak a kiírás szerinti útvonalon járható be, rövidíteni nem szabad. A láda csak gyalog vihető tovább.
c) A régi helyen hagyjatok "Bocsi cetlit", hogy az esetleg pár perccel később érkező kincsvadász ne keresgéljen fölöslegesen (a weben nem követhető gyorsan változás, a hegységben a wapolás, telefonos segítségkérés a tér nem megfelelő ereje miatt nehézségekbe ütközhet).
d) A rejtekhely kiválasztásánál legyetek körültekintőek! A természet védelme legyen az elsődleges szempont! Az igazoló füzetet és a logbookot nagyon gondosan csomagoljátok vissza a vízhatlan zacskóba, és jól zárjátok le az elázás elkerülésének érdekében. A 25x16x8 cm-es doboz a nagyobbak közé tartozik, így rejtéskor legyetek különösen körültekintőek!
e) A láda jelszava az új helyen változzon meg. A láda adatait az utolsó megtaláló szerkeszteni tudja, így a koordinátákat, a jelszót, az attribútum táblázatot Ti is át tudjátok szerkeszteni. Amennyiben megszereztetek egy igazolást, akkor a "Dolog lista" utáni felsorolásban a piros sorszámot és nevet változtassátok zöld színűre.
A ládaoldal többi részéhez ne nyúljatok. Fényképeiteket NE a láda baloldalára töltsétek fel! Inkább a logotokat színesítsétek velük!
Utolsó kérés: erősítsük a geocaching.hu útikönyv jellegét, és próbáljatok egy kis időt szakítani egy rövid log írására. Írjátok le az oldalon a bejárt útvonalon szerzett élményeket, érdekes látnivalókat képeitekkel színesítve. Az egész közösség hálásan fogja olvasni, nézegetni!
Előre is köszönjük fáradozásaitokat, és sok sikert, kellemes túrázást kívánunk mindenkinek! Aktuális jelvényszerző:Rákóczi nyomán jelvényszerző túra
A 63 kilométeres túra teljesítése közben végig a P- jelzést kell követni. Az útvonal 10 pontján kell begyűjteni igazoló pecsétet. Az első természetesen induláskor bekerült. Ügyeljetek rá, hogy a többi is meglegyen!
Dolog lista
(A felsorolt koordináták a javasolt helyekre mutatnak.)
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
Hercegkútról indultam a ládáért, a térdműtétem utáni első túrának nevezhető útra. A reggeli pára még liftezett a völgyekben, de már ragyogott a nap is. A tájháztól indultam a szőlők között a néhai kék tanösvényen. A gondosan megművelt parcellákon szép a termés, de még teljesen csendesek a dűlők. Az út köves mellette precízen kialakított vízelvezető árkokkal, hogy a lezúduló csapadék ne mossa el. Ahogy feljebb értem, egyre több a felhagyott parcella, elmúlik az idill és felráz a siralmas valóság. Az árkok tele vannak építési törmelékkel, közte veszélyes hulladékkal is.
A Pista-fája pihenőnél megreggeliztem és a néhai nagy tölgyet nézve elgondolkodtam azon, hogy az emlékhelyeket kialakítók vagy a szemetet kihordók lesznek-e többen a jövőben?
A környék jó gombázós helynek néz ki, de most egyet sem láttam. A Hosszú-hegy-nyereg után a meredek lejtő nem esett jól a térdemnek. Leérve az érdekes nevű házikóhoz gyors ládakivétel, logolás, és indulás vissza a meredeken. (A házikóról és a nevéről később töltök fel képet)
Újrarejtés: A Hosszú-hegy-nyereg tetőpontja után (a láda haladási iránya szerint!! ) a keskeny piros ösvény beletorkollik egy szélesebb erdei útba és balra fordul a jelzett út (fotó). Jobbra, a szélesebb jelzetlen úton kb. 20 lépésnyire van egy természetes kőkupac. Itt bújt el a láda, egy kis kiegészítő takarással.
Tovább a piroson Pogány-kút felé jöttem le, útközben szedret csipegetve.
[g:hu+ 2.10.16]
Az új helye: a piros jelzés melletti házikó padlása. A padlástérbe nem kell bemenni. A padlásajtó elé támasztott létrán 2-3 lépés fel kell menni, kinyitni az ajtót, és benyúlni.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Éppen egy éve 2022.07.17-én parkoltunk Komlóskán és tettünk egy kört a Szkalka-szikla (GCZAZI) pont érintésével. Ma a másik oldat néztük meg, mert Komlóskától Hercegkút felé kellett mozgatni a dobozt. A bevezető részen a zöldellő dimbi-dombik kellemes látványa kötött le, majd hangos harangszó szórakoztatott a tűző napon. A doboz koordináta pontosan jó helyre vezetett és a rejtekadó fa is adta magát. A Sárkány -forrás forduló közelében mi is találtunk egy nagyobb fát, aminek letört ága alá tettük a dobozt.
Tovább sétáltunk és egy makadám útra tértünk, ami szintvonalon kanyargott. A faluba a és mentén érkeztünk. Közben találtunk egy elhanyagolt pihenőt nagy tűzrakó hellyel és néhány asztallal.
A célegyenesben egy kedves néni szólított meg, hogy nekünk is melegünk van-e. Jól elbeszélgettünk Vele az árnyékban mindenféléről. 4 tősgyökeres család lakik a településen, de itt-ott befektetők, külföldiek megveszik a régi házakat.
Végül azt kérdezte, hogy honnan jöttünk. Alig hitte le, hogy Budapestről. Azt mondta, hogy "Nahát, pedig a Pestiek mindig rohannak, nincs idejük beszélgetni."
Pár napos geoládázással összekötött zempléni pihenésből hazafelé útba ejtettük még ezt a kis települést is. Napokkal ezelőtt láttam, hogy a közelben van, de igazából nem vitt arra az előre eltervezett menetrend, így csak tegnap este a szállodaszobában élesedett a gondolat, hogy ha az időjárás is úgy akarja (komoly zivatarok jönnek mennek most errefelé), akkor megpróbálok egy pecsétet szerezni az igazolófüzetbe és továbbmozgatni a on a ládát.
Mikor Tolcsva felől beértünk a völgybe, a párától-felhőktől nem láttuk a hegyeket és nagyon lógott a lába az esőnek, de mivel csak ~200 m-re volt a falu szélétől, gyorsan felszaladtunk érte Anitával. A rejtés egyértelmű volt, gyorsan meg is lett. Bocsicetli ki, aztán irány vissza a faluba pecsétet vadászni. Közben logolás, hogy ha véletlenül rárepülne egy kessertárs, lássa a változást.
A faluba visszaérve épp egy biciklis postás hölgy ment el mellettünk, akit leintve kedvesen útba igazított minket a kis postafiókhoz az elmaradhatatlan pecsét ügyében. A fiatal kis postás hölgy is nagyon készséges volt, 2 perc múlva már úton is voltunk vissza, hogy - a közben eleredő esőben - újrarejtsük a ládát. A GPS szerint 520 m-t mozgott az előző pozíciótól, mikor egy remek rejtekhelyet találtam, így nem vittem tovább. Annál is inkább, mert közben még sötétebb fellegek kúsztak be a völgybe. Szerencsém volt, az ég csak akkor szakadt le igazán, mikor egy gyors trapp után visszaértem a kocsihoz. A szemközti hegyen lévő GCZAZI így nem lett meg, de sebaj! Megmaradt egy következő zempléni kirándulásra és ez a megtalálás így is emlékezetes marad, azt hiszem! ;)
Újrarejtve: N48° 20.354' E 21°28.303'
Korhadt fatörzs még álló ~1 m-es csonkjánàl, annak egy földre szakadt ága alatt.
Bicajjal Vámosújfaluról. A tegnapi hidegfront után erősen fújt a szél, így meg kellett küzdeni Erdőhorvátiig. Onnan a völgyben már kellemes volt az idő, és Komlóska szinte minden utcáját is kellemes tekeréssel, egy óra alatt bejártam, bélyegzőt keresve. A falu viszont ezen a szombat délutánon "bezárt", ember is alig járt a településen. A helyek, ahol hiába próbálkoztam: Sólyomvár panzió, Coop, posta, pm. hivatal, szörpüzem, görög katolikus parókia, a tájház kulcselkérő helye. Már egy borospincével is beértem volna, de azt sem láttam. Kérem a következő megtalálót, hogy ha emberibb időben érkezik, sétáljon vissza kb. 200 m-t a hivatalokig, és akkor meglesz ez a pecsét is. A láda a falu széléig jött velem, a képen látható vastagabb törzsű fa (amelynek van egy nagyobb, hangyás ürege) mögött lévő, föld felé hajló 2 törzsű fácska tövéhez. N 48° 20,343' E 21° 27,888'
Nagymamalátogatás és vasárnapi húsleves után kis kitérő gyermekeimmel. Erdőhorváti és Komlóska lényegében gyermekkorom nyári nyaralási helyszínei, mindig szívesen jövök vissza nosztalgiázni.
A ládát szerintem Álomfogóék rossz irányba mozdították, így mi ismét Komlóska felé vittük. A következő megtaláló pecsételjen Komlóskán.
Rejtés: Faluszéli, nagy méretű sziklakert úttól távolabbi felén. Hajolj be a kövek közé!
Szép út vezet Komlóskáról Erdőhorváti felé. Főképp egy ilyen szép napos, szeles május végi napon az oldalt beeső fények csak kiemelik a táj kellemét. Itt vittem tovább bő 550 métert a ládát, amely ezzel belül került a borvidéken. A következő etap során már eljuthat Erdőhorvátiig.
A láda most a túlsó (menet irány szerinti bal) oldalra került, egy soliter akác tövébe. Remélem, hamar továbbáll.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Gyönyörű tavaszi időben, madárcsicsergés közbe családi találat. A béke és a nyugalom honolt körülöttünk.
Szép helyre rejtette Laci kessertársunk. Jól esett itt megpihenni, megebédelni.
Volt útközben egy kicsi sár, de ahol kellett ott a dózerút mellett a füves területen ki lehetett kerülni.
Tavaszodik, hallani már a kakukkot és egy kíváncsi szarvassal is találkoztam.
Erdőhorvátiban megkapta a pecsétet, igaz nem "pereces pecsétet" mert jelenleg zárva.(A pecsét mellé nem tudom milyen indíttatásból, de 2024-et írtam.) A helyiektől annyit tudtam meg hogy a tulajdonos eladta egy szlovák vállalkozónak. Úgy tűnik nem folytatódik a termelés. Szerencsére egy kedves falubeli hölgytől kaptam mutatóba egy zacskó perecet.
Egyébként érdemes Erdőhorvátiban sétálni egyet. Van bőven látnivaló.
Újrarejtve kevéssel a település határán túl. Beton műtárgyban. Ha focimeccs van akkor lehet hogy ülni fognak rajta. (Horribile dictu de túlléptem a 2000 métert......)
A láda egyik sarka sérült, de a szigszalgos javítással talán kibírja a túra végéig.
900 m-t haladt tovább. Egy nagy mohás fatuskóban van.
Az előző két nap esőzéseinek köszönhetően nagyon nagy a sár az úton. A nehézségek ellenére élveztem a túrát, nagyon szép és nyugodt, csendes tájon gyalogoltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.9.12]
HURRÁ ! Túlélte a láda és a rejtés a telet.........
(közel 5 hónapig pihent)
Vicces, hogy a szabályleírás szerint "nem cél,hogy egy nap alatt végigrohanjon".....
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Vittem. [Geoládák v3.12.10]
Hosszú szünet után tovább ment a láda.
A rejtek az út mellett egy nagyon jellegzetes többtörzsű fa közepén avarral és kéreggel álcázva.
Az előző esti eső miatt sejthető volt, hogy sáros lesz az út. De nem azért mentünk, hogy siránkozzunk. Volt napsütés, szép kilátás, kellemes idő.
Túrázóval nem találkoztunk.
Erdőhorvátiból indultunk így szembe mentünk a láda mozgási útvonalával, ha véletlenül valakinek most jutott volna hosszú idő után tovább vinni akkor is megtaláljuk.
Összesen 11 km-t gyalogoltunk a barátnőmmel.
Gckios ládától sétáltam át. Egy tanösvény-turista jelzést mutatott a GPS, valóságban semmi különleges. Erről az ösvényről letérve egy erdészeti úton értem el a P sávot.
Újrarejtve egy romos pihenő után. A forrás itt is elapadt.
Szegény mozgó 2 hónapja várja, hogy mozoghasson!
Talán szigorítani kellene a szabályokon........
VP rejtése közelében, a tisztás melletti fán egy Uráli bagoly pihent. Kb. 10 méterről jól megnéztük egymást. Legutóbb Hollóháza közelében találkoztam ezzel a fajjal.
Óhutáról elég volt ide felmászni. Igaz innen tovább gyalogoltam, árkon-bokron át gcgeko ládához. Kb. 4 órás séta volt.
Továbbvittem 525 métert.
Jelzett nagy fával szemben csúcsos kis szikla mögött.
Óhuta végétől, a réttől, ahol sátraztunk, indultam neki a hullámvasútnak: meredeken, sokat fel, aztán le, és ugyanez vissza.
Sajnos itt északon is minden barnul már a nagy szárazságtól.
2022-es megtalálás. Úgy látom, attól, hogy végigszáguld a távon, nem kell tartani. Lehet, jövök még 2023-ban is ide. :D
Pontszerzés nélkül érintettem (szembejövet a Szent Erzsébet zarándokúton). Mivel egy bögölyös hely felé kellett volna visszavigyem (így 2x megjárva), így lemondtam a pontról és csak logoltam. Persze maradt a jelszó is. Jó utat láda!
Megvan! Vittem.
N 48 21,424 E 21 22,549. Magasság: 488 m. Háromágú fa tövénél.
[g:hu+ 2.9.10]
Óhután letettem a kocsit, felszerelkeztem, aztán indultam. A mai nap legfőbb célja ennek a rejtésnek a megtalálása és továbbvitele volt. Ehhez ideális kiindulópont volt Óhuta. Persze, ha már erre járok, akkor a Babuka-tó (GCOHBA) sem maradhat ki.
Hát, mire felértem a tóhoz, azért eléggé megviselt voltam, főleg, mivel eddig is erről szólt a nap (fel-le). A forrásnál kissé megmosakodtam, logoltam, aztán indultam tovább.
Egyre feljebb jutva csodás zempléni tájakon haladtam a láda felé. Közben más kirándulókkal is találkoztam. Végül elértem a rejteket, meglett a láda és vittem is tovább. Első találatom ennél a mozgónál!
Szűk kilométert vittem, elrejtettem. Babuka tó felé tértem vissza a faluba. Hát, lefelé könnyebb volt az utolsó szakasz. Jól esett a frissítés a sarki büfében.
Végül összesen 9,5 km-t túráztam ezzel a két ládával foglalkozva.
A mozgatása szerepelt az eredeti hétvégi tervben, de a vizsolyi kitérő átalakította a tervet, így rövidebb túra alatt vittük tovább egy kicsit.
Az új hely deszka alatt (N 48° 21,715' E 21° 22,264').