Előzmények

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 20:00:15 (83185)
(valami miatt duplázva lett, de törölni nem tudom)
[előzmény: (83183) imi75, 2026.06.22 18:23:44]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 18:23:44 (83183)
Egyáltalán nem vitatom sem az elszalasztott lehetőségeket, sem a pedagóguspálya igazságtalanságait. Azt hiszem, az is olyan, mint a MÁV, amióta az eszemet tudom, sosem volt sajnos anyagilag vonzó. A PTSD majd múlni fog remélhetőleg :)
[előzmény: (83182) VP, 2026.06.22 17:11:07]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 17:11:07 (83182)
Általában az önkormányzatok üzemeltették régebben a kompokat, de forráshiány miatt általában kiszervezték. Iszonyú igazságtalanság, hogy egyik helyen sok száz milliárdból négysávos híd épül, amit aztán ingyen lehet használni, a másik helyen meg komp jár - vagy épp nem jár - viteldíjért (három 10 kilós bicikliért már annyit kell fizetni, mint egy autóért). Boldogabb országokban ez nem így van (ott az ilyen kompokat az állam üzemelteti, és ingyenesek).
Biztosan nem volt rózsás állapotban ez az állomás korábban se, de a jelenlegi infernális viszonyokért mégse hibáztathatom a habsburg császárokat. És ha már részletekbe mész bele, akkor az ilyen lepusztult helyeken, ilyen magára hagyott embereket hallgatva nem tud nem eszembe jutni az unosuntalan mantrázott "vidék kormánya" kifejezés. Soha ennyi pénz nem érkezett az országba, mint ebben az időszakban. Az elmulasztott lehetőségek, az elmaradt haszon is fájó, nem csak a rombolás.
A mobilnetről meg annyit, hogy ha 63 éves egyetemi docensként, az adott félévben a hallgatók véleménye alapján épp a Műegyetem legjobb oktatójaként 269 ezer forint a havi netto fizetésed, akkor meggondolod, milyen mobil előfizetést választasz (mert a munkahelyed még piros tollat se ad a dolgozatjavításhoz, nemhogy szépkártyát, munkaruhát, mobiltelefont, céges autót és hasonlókat). Nekem az említett időszakban kb. az azt megelőző 40%-ára (tehát 60%-kal) csökkent a fizetésem reálértéke (miközben állítólag volt olyan év, hogy 17%-os reálbérnövekedés volt az országban). A pályám derékbatört (szeretett szakmám, a magyar fizikaoktatás pedig tanárok hiányában épp megszűnőfélben van). Úgyhoz nézd el nekem, hogy még a PTSD tüneteit mutatom.
[előzmény: (83181) imi75, 2026.06.22 16:39:43]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 16:39:43 (83181)
Nem néztem utána, de szerintem egyik komp sincs állami vagy önkormányzati üzemeltetésben ezek közül sem, de máshol sem, maszekok szokták csinálni. Így csak rajtuk múlik a karbantartás, nem az elmúlt évek (vagy akár a jelenlegi) parlamenti vagy önkormányzati többségén.
A vasút más kérdés, az talán igen. De nem vagyok már fiatal, és emlékeim szerint az átkostól kezdve különböző rendszereken átívelően mindig is sz@r volt, nem most épült le. Bár épp az elővárosi közlekedés szerintem elég sokat javult, laktam az agglomerációban, tapasztaltam. Wifit mondjuk sosem használtam (és nem is használnék nyilvánosat sehol), mindig volt mobilnetem.
[előzmény: (83179) VP, 2026.06.22 15:55:45]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 15:55:45 (83179)
Nem értelek: a szörnyűséges állapotok dokumentálása miért lenne politizálás?
És inkább kompoztam volna. Vagy legalább ittam volna egy sört az állomási restiben.
A vonatra várva beszéltem néhány szerencsétlen emberrel is. Nagyon elkeserítő volt. Budapestről alig elképzelhető élethelyzetek.
[előzmény: (83178) imi75, 2026.06.22 15:50:32]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 15:50:32 (83178)
Nézd a jó oldalát: legalább lehetett egy kicsit politizálni. ;)
[előzmény: (83177) VP, 2026.06.22 13:50:22]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 13:50:22 (83177)
Ma megpróbáltam biciklivel átjutni a Dunán a Csepel-szigetre.
Nem sikerült: a három komp egyike se közlekedett ma ilyen-olyan műszaki okok miatt.
Részletek a GC25DD ládához írt egyéb logomban.

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]