kerékpáros fórum
új hozzászólás | témák listája

Összesen: 8480 db hozzászólás

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő


icarusdeshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.27 17:33:57 (8481)
Hol lehet ezeket a beszámolókat elolvasni? Jópár éve csináltam az el caminot gyalog - a francia utat - és gondolkodtam, rajta hogy bringával is tennék egy próbát.
[előzmény: (8479) Gubirobi, 2026.06.23 17:32:00]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:56:09 (8480)
Azért a Divide idején pironkodok rendesen, hiszen a szintidő teljesítéséhez napi 200+ km-t kell menniük 2.500+ szinttel...
Nagyon szurkoltam is Hörcsög cimborának, le a kalappal!
[előzmény: (8477) nepster, 2026.06.22 20:08:48]

Gubirobihozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 17:32:00 (8479)
Gratula! Élvezettel olvasgatom kalandjaid a FBon (nem csak ezt).
[előzmény: (8474) griffs, 2026.06.21 21:05:28]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 16:25:18 (8478)
Nekem is nagy élmény volt követni a beszámolóidat. Mivel tudom, hogy mint bringás nagy menő vagy, én nem annyira a fizikai teljesítményeket élveztem, mint azt, hogy akármilyen dög meleg volt, vagy hogy száz meg száz méter szint is volt, te mindig élvezni, megfigyelni és fotózni tudod a kicsi, érdekes és nem szenzációs, de az út lényegébe beleszámító helyeket, embereket stb. Remélem majd lesz North Coast is, alig várom annak a beszámolóit is.
[előzmény: (8474) griffs, 2026.06.21 21:05:28]

nepsterhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 20:08:48 (8477)
Jó olvasni a beszámolóidat, köszi hogy megosztod. Gratulálok, tudtuk hogy kemény vagy. :)
[előzmény: (8474) griffs, 2026.06.21 21:05:28]

Attibatihozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 15:38:25 (8476)
Like.
[előzmény: (8474) griffs, 2026.06.21 21:05:28]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.22 10:19:28 (8475)
Köszönjük, Zoli.
Klassz út volt, rengeteg élménnyel.
[előzmény: (8474) griffs, 2026.06.21 21:05:28]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 21:05:28 (8474)
Röviden jól, részletesebben meg csak nagyon hosszan lehet erre válaszolni :)
Összesen 1200 kilométert mentem 16000 méter körüli szinttel Franciaországban, Spanyolországban, Portugáliában és a végén kicsit Magyarországon. Ebből 870 kilométer volt a norte, a legkeményebb el camino útvonal (a 23 évvel fiatalabb vejemmel) és 230 körül a portugál, jóval könnyebb útvonal ( ez már szólóban). A kedvencem továbbra is Skócia és Norvégia maradt itt, a spanyol sziklafalas tengerpart és a szép falvak, no meg a templomok vitték a prímet. Tartottam a fizikai részétől, a napi 1000 méter szintek miatt, de minden ízületi és izomprobléma nélkül tudtam abszolválni a túrát (persze az izmaimnak kevés volt az éjszakai regenerálódás, folyamatosan fáradtak voltak). Nyilván jóval lassabb voltam a vejemnél, akinek fájt a térde, de a regenerációja nagyságrendekkel gyorsabb.
Az el caminon csak az számít, hogy honnan indulsz és milyen helyiségek érintésével jutsz be a célba (egyébként kerékpárral már 200 kilométer teljesítése után is kaphatsz oklevelet). Nincsenek erdei pecsételő pontok és kötelező útvonal sem, csak ajánlásnak vannak a hegyi, kijelölt utak, hogy kevesebbet gyalogolj a főúton (utóbbin viszont ritka a 10% feletti emelkedő). A norte kijelölt útvonala helyenként túl kemény, analóg kerékpáros teljesítéshez, így 3 nap után mi is rájöttünk hogy az országutat kell követni (még a gyalogos teljesítők zöme is ott megy), amin szerencsére minimális a forgalom. A kijelölt útvonalat csak ott használtuk, ahol meggyőződtünk róla (térképes szintvonal sűrűség böngészés), hogy nincsenek 10-15 százaléknál keményebb emelkedők (így lett 900 méter felett a napi átlag szintemelkedésünk a Nortén, a 14, pihenő nélkül letekert napon). Sok erdei szakaszon nem ritka a 27-30%-os emelkedő sem. A legkeményebb napunkon (1.460 m szint), a befutón, 41 fokban, 300 méter szintet toltuk fel a megpakolt szekereket a tűző napon... Persze így Compostela-ban csak nagyobb volt a könnyes eufória, a fantasztikus katedrálisnál. Az elválás után, a saját tempómban a portugál út már csak jutalomfalatos levezetés volt, olyannyira, hogy unaloműzőnek, majd minden nap feltekertem 1-1 plusz csúcsra, panoráma útra :)
Szuper volt, de ennyi szinttel megtűzdelt, hosszú túrát, analóg bringával már csak következő életemben...bár a North Coast 550 nem hagy nyugodni :)
A vejemet leszállították a repcsiről és odavitték a csomagtérhez...a dechatlonból beszerzett bringadobozon e-bike felirat díszelgett...szóval az e-bike nem opció (nyilván mi ezt tudtuk, csak nem figyeltük a dobozt)
Ha valaki el camino rész etapot tervez, keressen meg, szívesen adok tanácsot, hogy ne a legunalmasabb etapot válassza!
[előzmény: (8473) nepster, 2026.06.20 09:06:46]

nepsterhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.20 09:06:46 (8473)
Gondolom már itthon vagy akkor, hogy élted meg az el caminot, szerintem más is kíváncsi rá.
[előzmény: (8471) griffs, 2026.06.17 19:29:04]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 23:45:28 (8472)
A Horizontot a Geoládák app nyomvonal katalógusába is beraktam. Szeptemberben jönnek az új szakaszok :)
[előzmény: (8471) griffs, 2026.06.17 19:29:04]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.17 19:29:04 (8471)
Felkerült a GCKEM oldalára a soron következő Horizont szakasz. Mindenkinek ajánlom a Horizont appot is, automata pecsételés opciót is tartalmaz.
HAJRÁ!

Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.04 21:35:22 (8470)
Köszi, de nem szeretnék ilyen extra kérést. Ha megjelent volna, akkor jó, de ha nem, akkor majd megkeresem máskor. Járok még majd arra. Köszi.
[előzmény: (8469) griffs, 2026.05.04 21:33:30]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.05.04 21:33:30 (8469)
És természetesen ezt le kell kommunikálnod a ládagazdával.
[előzmény: (8466) Pongi, 2026.05.04 15:57:28]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.05.04 21:32:22 (8468)
Elméletileg nincs. A 2. hullám pünkösdre lett tervezve.
Ha én lennék a ládagazda és már kint lennének a rejtések, akkor megadnám neked az adatokat és meg tudnád keresni, valamint beírni magad a logfüzetbe a 2. vagy 3. lapra. Bejelenteni akkor jelentenéd be, amikor a dobogós helyek elkeltek, vagy úgy ahogyan én tettem a kaposvárinál. Persze ehhez sok mindennek kell teljesülnie és neked is le kell mondanod a P1 lehetőségről.
[előzmény: (8466) Pongi, 2026.05.04 15:57:28]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.05.04 16:02:46 (8467)
Érdeklődj Parmerozpazepamnál, hogy mikorra tervezi megjelentetni!
[előzmény: (8466) Pongi, 2026.05.04 15:57:28]

Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.04 15:57:28 (8466)
Van esély ara, hogy a Veszprém melletti Bakony-Balaton ( GC25BB ) jubileumi láda pénteken vagy szombaton reggel megjelenik? Pont pénteken mennénk pár napra pihenni Füredre a feleségemmel, remek időtöltés lenne letekerni.
[előzmény: (8465) Mira, 2026.05.04 15:38:48]

Mirahozzászólásai | válasz erre | 2026.05.04 15:38:48 (8465)
Mekkora jó ötlet, hogy térképre tettétek az új 25-ös bringás rejtéseket! :) Így sokkal egyszerűbb a tervezés, köszönjük!

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.04.22 20:58:59 (8464)
Ne is mond, 23 évvel fiatalabb vejemmel fogom tekerni az El Camino-t, majd mindennap 1.000 méter körüli szinttel, analóggal. Fő a fejem rendesen, egy -20-ast én is...
[előzmény: (8463) ha2, 2026.04.20 18:39:10]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.04.20 18:39:10 (8463)
Igen. Ha kapnék -30 évet!
[előzmény: (8461) gusty, 2026.04.20 17:49:16]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.04.20 18:38:16 (8462)
Gckaku kirejtése és a “Láncszaggató” 4.pontja volt geocaching programban.
[előzmény: (8460) petrot81, 2026.04.20 17:03:00]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.04.20 17:49:16 (8461)
Az csak +30 lett volna. Sima levezetés. :)
[előzmény: (8459) ha2, 2026.04.20 16:48:09]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.04.20 17:03:00 (8460)
Ládáztatok is közben? A Geoádákba beraktam a Horizont útvonalát is, hogy adott esetben könnyebb legyen a keresés :)
[előzmény: (8459) ha2, 2026.04.20 16:48:09]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.04.20 16:48:09 (8459)
Tegnap egy kicsi, de elszánt csapattal végigtekertük a Zirc-Mór HORIZONT szakaszt. A vége kb.60 km és 600 m szint lett.
A nagyobb része aszfalt, de lehet csemegézni a zúzottköves és mély keréknyomos földes/füves szakaszokból is. A Fehérvárcsurgói víztározónál van egy nagyon rázós kockaköves szakasz. Ez nagyon nem hiányzik.
Csőszpuszta mellett voltak kisebb sáros szakaszok valamint Isztimér előtt is.
Mórról eredeti tervünk szerint Székesfehérvárra vonatoztunk volna. Előre foglaltunk is kerékpár szállító kocsit is.
Túravezetőnket még dél körül felhívták a MÁV-tól, hogy motorkocsi meghibásodás miatt nem lesz vonatunk.
Ígéretet kaptunk, dolgoznak a megoldáson.
Végül 45 perc késéssel értünk jött Mórra egy Volánbusz aminek az utasterébe sikerült betuszkolni az összes kerékpárt.
Székesfehérvárról már gond nélkül utaztunk Budapestre.

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.15 10:05:36 (8458)
Tegnap a Nagy-Hideg-hegyen voltunk sítúrázni.
Remek hóviszonyok vannak, a túrasí nyomon jó másfél óra alatt kényelmesen fel lehet menni léccel, az északi pályán 30-40 cm porhó. Lefele a makadám út és a Px is jó, de a Cseresznyefás felé a síút végén van egy-egy kő - mint mindig -, így érdemes nem a vadi új lécet hozni.

Sok túrasíző van fent. Szombaton lesz a Börzsöny Tigrisei verseny/találkozó is. Érdemes menni, amíg van hó!

(Lent a parkolóba megérkezett két montis is. Ők tudják. Szerintem a hóban síelni érdemes, nem biciklizni.)

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.11 13:35:12 (8457)
Várpalota környékét ma nem ajánlom. Legtöbb helyen az erdei utakon mély hó. A szél csontig hatolt. Elég is volt egy rövid kör.
[előzmény: (8456) Hörcsög, 2026.01.11 13:16:34]

Hörcsöghozzászólásai | válasz erre | 2026.01.11 13:16:34 (8456)
Felelősségteljes döntés volt elhalasztani, majd legközelebb... Aki pedig akar(t), egyénileg szambázhatott... Jómagam egy félmaratont nyomtam le futva, tehát a jeges része megvolt. :)
[előzmény: (8448) griffs, 2026.01.09 07:49:04]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 19:21:23 (8455)
Nem akarok pesszimista lenni,de nálunk minden előfordulhat, annyira szeszélyes a klímánk.
[előzmény: (8452) NagyKG, 2026.01.09 13:39:37]

NagyKGhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 17:24:06 (8454)

🙂
[előzmény: (8453) gusty, 2026.01.09 17:13:31]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 17:13:31 (8453)
Talán pont az benne az extrém, hogy van magyarországi szakasza is. :)
[előzmény: (8452) NagyKG, 2026.01.09 13:39:37]

NagyKGhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 13:39:37 (8452)
Természetesen egyetértek Zolival, nem a döntését kritizálom.
Két hét múlva indul a 15. Extrem Burgenland túra a Fertő-tó körül, amit viszont minden időjárási körülmények között elindítanak. Ott lesz hó, jég, meg fagy. Legalább is remélem, hogy addig nem enged ki. :)
[előzmény: (8451) ha2, 2026.01.09 12:16:26]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 12:16:26 (8451)
Zolinak mint rendezőnek a felelőssége. Aki akar (megtettem gckem esetében) egyénileg belevághat egy túrába. Baleset esetén szidhatja az égieket…..
[előzmény: (8450) NagyKG, 2026.01.09 11:37:50]

NagyKGhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 11:37:50 (8450)
Ez aztán a paradoxon:
egy "Jeges tekerés" nevű eseményt azért napolunk el mert hó van, és hideg. :) :) :)
[előzmény: (8448) griffs, 2026.01.09 07:49:04]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 08:35:06 (8449)
Lányoméknál, Ulmban most éjjel már esett az ónos eső és eső.
[előzmény: (8448) griffs, 2026.01.09 07:49:04]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.01.09 07:49:04 (8448)
Ez tény, mint ahogy az is, hogy errefelé most 20 centi hó van, amiben képtelenség tekerni. Az eredeti helyszínen nincs eltakarítva semmi, a Gaja-völgyben kotortak el, 1.2 km.-t, ami nem sok és desszertnek még délutánra ígérik az ónos esőt...
[előzmény: (8447) NagyKG, 2026.01.08 21:07:55]

NagyKGhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 21:07:55 (8447)
Éppen ezen agyaltam én is.
Tekertünk mi már minusz12 fokban is, de hát ám legyen...
[előzmény: (8446) griffs, 2026.01.08 17:41:05]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 17:41:05 (8446)
Valójában nosztalgiázni most is lehetne, mert mos jöttem meg a leghidegebb Jeges helyszínéről és el van tolva a völgy ( gondolom a Zseri vadászház miatt) és a befagyott, havas patak csodaszép. Fehérvárcsurgói indulással bő 10-est ki lehetne hozni a dologból, de a holnap délutáni/esti ónos eső még keresztbe tehet
[előzmény: (8445) ha2, 2026.01.08 09:31:51]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 09:31:51 (8445)
Úgy emlékszem a 2019-es JEGESEN volt nagy, friss hó. Akkor túra közben is havazott.

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 09:23:25 (8444)
Habár felül a bringás és alul a jég, azért a jég/hó az úr. (Szegény költőnk most forog a sírjában)

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 09:05:29 (8443)
Reggelre, ide -13-at mondanak, délutánra ónos esőt, de ha nem is jönne be nekik...
Kipróbáltam az utcában, tegnap a bringát. Keréknyomban lehet tekerni, de a 20 centis hóban képtelenség, márpedig az eltakarítatlan bringaúton nincs keréknyom.
[előzmény: (8441) gusty, 2026.01.08 08:30:31]

gst76hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 08:38:02 (8442)
"eszméletlen jó" egy bringás baleset.
Az a bizonyos bő fél óra emléke azóta sincs meg...
Erről maradt emlékezetes az 1000. ládatalálatom.
[előzmény: (8439) ha2, 2026.01.08 07:05:33]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 08:30:31 (8441)
Azt hiszem ez most bölcs döntés, pedig nagyon készültem, hogy most aztán ott leszek.
De pont ezen agyaltam én is, hogy mennyire okos dolog elindulni messzebbre ilyen időjárás és útviszonyok mellett. Ráadásul péntekre ónos esőt, majd erős fagyot ígérnek. Oda is kéne jutni épségben, meg vissza, szóval...

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 07:28:28 (8440)
Gckem újrarejtése után gurultam vissza Koldusszállás felé. Elég lassan haladtam mégis kicsúszott alólam a gép egy enyhe lefelében.
Oldalra kidőltem, de szerencsére pont ott volt egy kis domb, vastag hóval.

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 07:05:33 (8439)
Te már csak tudod milyen egy bringás baleset……
[előzmény: (8437) gst76, 2026.01.07 23:07:44]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.08 07:04:38 (8438)
Sajnálom. Nagyon készültem rá, de most ezt kell elfogadnunk.
[előzmény: (8436) griffs, 2026.01.07 22:04:04]

gst76hozzászólásai | válasz erre | 2026.01.07 23:07:44 (8437)
Szia Griffs,
szomorúan olvastam soraidat.
De a lelkem mélyén tudom, hogy bölcs, felelősségteljes döntést hoztál!
Főleg annak tudatában, hogy a legtöbb előrejelzés péntekre újabb csapadékot ígér.
Az ember biztonsága, egészsége mindennél fontosabb!

Remélem, hamarosan egy másik túrán tudunk együtt csapatni.
[előzmény: (8436) griffs, 2026.01.07 22:04:04]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.01.07 22:04:04 (8436)
Sajnos a Jeges 12, tolódik 2027 januárra, azaz most elmarad.
Volt háttér munka a dologban, Csaba családjából Csabával, meg sthillel kitakarítottuk az ösvényeket és ma a bfüzfői polgármesternővel is tárgyaltunk, de a kerékpárutak hómentesítése nem megoldható. A jelenlegi hómennyiségben még rövidített etapot sem lehet tekerni. A Jeges igazi hardcore rendezvény, így nem vagyok híve az elnapolásnak, jövő hétvégén ráadásul más gc.hu-s rendezvény lesz, szóval majd 2027 január. Döntésem végleges (több törzstaggal is egyeztettem).

Hörcsöghozzászólásai | válasz erre | 2025.12.19 19:06:45 (8435)
Szia griffs! ;)
Pedig bizony gondoltam rád, hogy ott lenne a helyed! Egy láncszaggatónak ez kirándulás lenne...
Kicsit szigorodtak a paraméterek, 9 nap a rendelkezésre álló keret, de szeretném megcélozni a napi 200 km-t. Aztán meglátom milyen időjárás lesz, túl nagy a táv, a szint és az időtartam, sok tényező közbeszólhat. Eleddig bele sem gondoltam, de már most ott tartok, hogy 2 db váltótartó fül, 2 komplett fékpofa szett az alapfelszerelés része kell legyen, mert fogyóeszköz, a pótbelső, tubeless folyadék és javítószett, pumpa, co patron mellett. Egyik ismerősöm pár éve 1300 km megtétele után kellett hogy feladja, elhasznált két váltófület és a második láncszakadás tett keresztbe neki (nagy volt a sár). Jó lesz újra tekerni veletek...
[előzmény: (8432) griffs, 2025.12.19 08:17:25]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2025.12.19 18:41:33 (8434)
Ez ám a beszéd! Neked hazai pálya. Talán mán meg sem ismerlek...viszont be tudom mutatni az új társam Orbea alma-t :)
[előzmény: (8433) bati.hu, 2025.12.19 18:27:39]

bati.huhozzászólásai | válasz erre | 2025.12.19 18:27:39 (8433)
gyüvök
[előzmény: (8425) griffs, 2025.12.16 22:07:39]

griffshozzászólásai | válasz erre | 2025.12.19 08:17:25 (8432)
Szia!
Aki 300 kilis edzéseket tart, miközben kessertársa 40-50 km-ekkel bohóckodik Skóciában, annak spiccen fér bele a ládakeresés :)
Kacérkodtam anno én is a Divide nevezéssel, de amikor megtudtam a paramétereket (minimum napi 120-150 km/1.700-2.000 M szint, talán 10-12 napon keresztül (?), alvás nyilván bokorban, mert a sátor nehéz), akkor helyből lemondtam a dologról...
Szóval nagy pacsival szeretnêm kifejezni az elismerésem !!
A Jegesen találkozunk !
[előzmény: (8431) Hörcsög, 2025.12.19 00:29:05]

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő

Egy lapon megjelenő sorok száma:

új hozzászólás | témák listája

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]