A jelszó az 1. és a 2. ponton található karakterekből (14+9) áll.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
Ezzel a ládával az egykor itt található Almád faluról elnevezett apátság romjait, forrásait szeretném bemutatni, és történetét szélesebb körben terjeszteni.
Az almádi apátság hazánk legősibb magánalapítású monostora. 1117-es alapítása után már 1121-ben fel is szentelték Szűz Mária és a Mindenszentek tiszteletére.
Az apátság gyors gyarapodását annak köszönhette, hogy alatta haladt el a Via Magna hadiút, ami Székesfehérvárt kötötte össze Itáliával.
A XII. században építettek mellé egy hét méter átmérőjű rotundát, azaz körtemplomot is.
Pusztulását a sorozatos kifosztás, bontás, várkastéllyá alakítás, majd folyamatos elhordás okozta. A XVI. században már üresen állt. Köveit elhordták többek között a nagyvázsonyi vár megerősítéséhez és a monostorapáti templom építéséhez is.
Területén még tartanak a 2011-ben megkezdett régészeti feltárások. 2017-ben bukkantak rá az alapítók sírjaira, egy római sírkőre, valamint egy különleges, antik kőorszlánra.
A forrás nevét a hagyomány szerint egy jelenés után kapta. Az Atyusz nembeli Bánd, Almád falu földesura egy alkalommal e helyen imádkozott, amikor megjelent neki Szűz Mária. A jelenés hatására Bánd elhatározta, hogy monostort alapít itt, a forrás közelében. Életében nem tudta ezt a fogadalmát megvalósítani, de halála után fiai, Atyusz és Miske beteljesítették apjuk akaratát.
A középkorban a környék búcsújáró helye volt a Szent-kút (régebbi nevén Áldó Kút). Sőt, még nem is olyan régen, Monostorapátiban a haldoklóknak innen hoztak vizet, könnyíteni haláltusájukat, Szűz Anyát kérve, kisérje lelküket túlvilági útjukon.
2017.12.03: a láda adoptálva. Az előző felhasználó Termbúvár volt.
2018.01.03: hagyományosról multivá alakítás.
2018.07.20: első pont áthelyezve.
2021.03.14: mindkét ponton ládát cserélt antonia03 (köszönjük szépen!)
A Szentkútnál lévő ládát sűrgősen pótolni kell. A fedélen lévő jelszó olvashatatla, hiányos. A romnál a farönkben doboz és egy másik jelszóhordozó is volt. Kitaláltuk ugyan a jelszót, de a játék így kevésbé élvezetes. Köszönjük.
A II. Böjttábor során jöttünk el ide. Monostorapátiból indultunk, majd a két multipont teljesítése után mentünk a Boncsos-tetőre, végül vissza a bázisra - Szentbékkállára.
Az első pont rendben, a 2. multiponton megtaláltuk a láda tetejét az elmosódott jelszó részlettel, de mi nem tudjuk kitalálni a jelszónak a 9 karakterét, ezért kérjük, hogy a képek alapján fogadják el a találatot, köszönjük.
Természetesen, szívesen elküldjük mindkét ponton talált jelszórészletről készített fényképeket is.
GCAROM és GCBOTE egy menetben (az OSM térképpel ellentétben van átjárás). A monostornál folynak a munkálatok, a kút pedig ontja magából a vizet. Ez utóbbi elég ritka manapság, csakúgy mint az ennek köszönhető üde zöld fű a környékén.
A 2. pont ládájának csak a fedelét találtam meg pár méterre a rejtektől. A jelszó fel van írva rá, és az első fele látszik is. A második, remélem, kitalálható. Az!
Sima ügy volt mindkét láda megkeresése. Az ajánlott parkolótól indultunk. "Tetszett" ahogyan a "műemléket" védik, a fekete műanyagzsákjaik meg szanaszét hevernek a romokon belül! A források eléggé szerény vízhozamúak voltak.
Köszönjük a rejtést.