Elhelyezés időpontja: 2021.02.26 18:00
Megjelenés időpontja: 2012.05.02 18:36
Utolsó lényeges változás: 2021.02.26 19:28
Rejtés típusa: Mozgó geoláda
Elrejtők: RékaésAdrián
Felhasználó: Gubirobi Nehézség / Terep: 1.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 10 m
Megtalálások száma: 1225 + 13 sikertelen + 74 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.7 megtalálás hetente
A mozgóláda egy 5x10x18 cm-es geodoboz, amelynek célja azoknak a helyeknek a bemutatása, népszerűsítése, ahol a múltban (egészen a Honfoglalástól kezdve) és a jelenben magyar katonák tevékenykedtek, illetve tevékenykednek (akár más nemzetek katonáival együtt). Fellelhető bárhol Magyarország területén és a mozgóláda külföldre is vihető, de csak a láda tulajdonosával való egyeztetés után pl.: jelenlegi magyar katonai missziók, távolabbi katonai emlékek bemutatása.
Szabályok és kérések:
A láda többször is megtalálható, és továbbvihető, de nem egymást követően és nem ugyanazon a helyszínen.
A láda csoportos megtalálása is lehetséges. A mozgóláda többször is felkeresheti ugyanazt a helyet, de nem egy éven belül, ezért kérlek, áttelepítés előtt tanulmányozzátok az oldalt, átnézve, hogy az elmúlt időkben mely helyszíneken járt a láda (térképes segítség a leírás végén)!
Ha nincs ötleted hagyd a helyén (így is jár a pont).
Rejtés előtt győződj meg róla, hogy a terület a nap 24 órájában szabadon hozzáférhető-e a játékosok számára. Ha a bejutás bármilyen térbeli, időbeli vagy anyagi feltételekhez kötött, ezt a leírásban közölni kell.
Külföldi rejtése esetén, kérlek előtte olvasd el a Szabályzat ide vonatkozó pontját. Kérlek figyelj arra, hogy a jelenleg is működő illetve megszűnt katonai objektumok, laktanyák őrzött területek. Ebben az esetben különös odafigyelést igényel a rejtés (nagyobb távolság választása).
FOKOZOTTAN VÉDETT TERÜLETRE A GEOLÁDA NEM REJTHETŐ!
Védett természeti területeken a turistaút 5 méteres környezetében rejthető el a mozgóláda (ha természetvédelmi területre rejtettél és a rendszer nem fogadja el a koordinátát, jelöld be a 'kérem a geoláda engedélyeztetését' rublikát és úgy már menni fog.)
A rejtek nem lehet meredek vagy sziklás területen.
Kérjük, tartsátok be az előírásokat! A főlapon található koordináta-ellenőrzővel bárki megnézheti, hogy egy adott koordináta védett területre esik-e.
Feladatok:
1. Derítsd fel és találd meg a célpontot. Ha továbbviszed, hagyj egy papíron (bocsicetli) üzenetet az utánad érkező újoncoknak. A cetlire feltétlen írj telefonszámot is! Toll, íróeszköz legyen nálad! Bocsicetli-t itt találsz, ha kifogyóban van. Köszönöm a pótlást!
2. A megtalálást jelentsd a szokásos módon és kapsz rá egy pontot. Ezzel a mozgóláda parancsnokává válsz, tudod az oldalt szerkeszteni.
Használd a technikai vívmányokat! Jelentsd be a helyszínről a megtalálást vagy kérd meg egy bajtársadat, hogy tegye meg helyetted egy "Egyéb" logban.
3. A ládaoldal leírásának elején változtasd meg az állapotot: "NEM KERESHETŐ", áthelyezés alatt, új helyére kerül várhatóan éééé.hh.nn. A geoláda adatainak módosításánál pedig az állapot sort szintén átállítod: "BETEG"-re.
4. Áttelepíted az új rejtekre (ha lehet, pár napon, legkésőbb egy héten belül). Légy kreatív! Fent találsz ajánlásokat! Ha a ládát lakott területen rejted, figyelj, hogy elkerüld a véletlen megtalálás lehetőségét.
A kihelyezés előtt a LOGFÜZETBE beírod a felhasználónevedet, a dátumot, az időt, és az ÚJ JELSZÓT!
5. Jelented a láda módosított adatait a mozgóládai szerkesztési oldalán (- új koordináta - megye - felhasználó név+telefonszám - nehézségi fok - terep - az új rejtés időpontja - az új jelszó - állítsd be a ládaoldal jellemzőit az új rejtésnek megfelelően az oldal jobb szélén.
6. Az aktuális felderítési információkkal (helyszín bemutatása, fényképek, tanácsok) kiegészíted a megtaláláskor írt internetes logot.
7. A felsorolásban is feltünteted a láda új helyét, nem csak a logban.
Y. állomás: ..... (helynév)
8. Végül feltöltesz egy képet a ládaoldal bal szélére is, mint a láda X. állomása: helynév. Figyelem! Feltöltés előtt a szöveges mezőt töltsd ki.
9. Legvégül a láda állapotát változtasd "KERESHETŐ"-vé!
+1. Kérlek, ha voltál (illetve még vagy) katona, logodba írd be, hogy mettől-meddig, hol és milyen beosztásban. Esetleg kedvenc katonatörténetedet (legyen az szomorú vagy vidám) is oszd meg velünk, valamint csatolhatsz hozzá régi katonai képedet is. Nagyon szépen köszönöm ezt az extrát, amennyiben megteszed! Talán régi katonatársak is újra megtalálhatják egymást.
A láda útját térképen is követheted (folyamatosan frissítem). Köszönet a kezdeti segítségért pancserzsonak és V_Gabornak!
A láda leírását, kérlek ne módosítsd (figyelj oda, hogy mobilon se szerkeszd a ládaoldalt, csak logolj)!
Délelőtt elhatároztam, hogy elmegyek és megkeresem a ládát Kislődön, viszont délutánra már Veszprémbe került, így,
ott találtam meg.
Újrarejtés hamarosan.
Ezúttal Adrián egyedül ment a ládáért, mert útba esett neki, megkértem és elhozta.
Köszi a rejtést és hogy ilyen "közel" hoztátok! Először 2017-ben találtuk meg, így már időszerű volt ismét begyűjteni.
Újrarejtés ma vagy holnap várható.
Újrarejtve Veszprémben.
Helyszín: Emlékmű a hősi halált halt magyar katonai repülők emlékére - a legmagasabb tujában karmagasságban (kb. 1,5 méteren)
TFTC!
Bakonyi barlangok nyomán.
Újrarejtéskor kislődi világháborús emlékműnél. Véletlenül akadtunk erre az emlékműre, bejött az ötlet, hogy minden községben van egy világháborús emlékmű.
[Geoládák v3.9.6]
Utazik tovább. A jelszó most nagyon aktuális lehetne......
____________________________________________________________
Újrarejtve Kislődön, egy rövid bakonyi kirándulás alkalmával.
Kislődön 1992-ben állítottak emlékművet a két világháborúban elesett kislődi áldozatok emlékére. Az emlékmű Bernát József tervei alapján készült.
A ládát egy alacsony kerítés belső sarkában találod.
Megtaláltam, elvittem.
Bővebben később. [Geoládák v3.9.6]
---------------------------------------
Pont készültem elindulni otthonról, amikor jött a mail, hogy lényegesen megváltozott a láda. A Budapest, mint rejtési hely, már önmagában felcsigázott, de ahogy megláttam, hogy a környékünkön van, egyből ráröppentem. :)
Mivel mozgó, ezért úgy döntöttem, továbbviszem, rejtés a holnapi túra során várható :)
----------------------------------------
Elrejtve a Glück Frigyes úttol kb 3 méterre, az ismeretlen katona sírjával átellenben, egy kőhalom tetején, kövekkel takarva. FIGYELEM! A KOORDINÁTÁK PONTATLANOK LEHETNEK!
Elvittem. GCMKAT 2021 :)
------
A nem kötelezően mozgatandó mozgó ládákat csak komoly okkal szoktam elvinni, de két nap alatt már elég sok megtalálást ért meg a láda és ezt a mozgót még egyszer se vittem tovább ... ezért most a továbbvitel mellett döntöttem. Szerencsére elég lassan, így a következő megtaláló még a helyszínen talált. :)
----------
Új rejtés (villanyoszlop tövében) - közösen az új családi csapattal - Pestszentlőrincen az egykori Hadkiegészítő Parancsnokság épülete előtt, ami mára átalakult, megszépült. Anno itt lehetett (három évente) folyamodni a nyugati kiutazáshoz engedélyért. Ez nekem, mint egyetemi előfelvételis tartalékosnak különösen veszélyes vállalkozás volt, mert a 11 hónap sorkatonaságot az egyetem után követhette még 6 hónap továbbképzés. Mindenki tartott tőle, hogy az igényléstől a karton előbbre kerül. Én ezt megúsztam, így maradtam tartalékos törzsőrmester ...
Pestszentlőrinc honlapjáról:
Az "Új Tündérkert" megelőző élete során villa volt lakószobákkal, tágas belső terekkel, hatalmas parkkal. A klasszicista jegyeket magán hordozó épület az 1890-es években épülhetett. Tulajdonosa a XX. század legelején Hoffherr Albert királyi tanácsos, világhírű kispesti gyáros volt.
A II. világháború éveiben indult az a história, mely szerint a villa a filmcsillag Karády Kataliné volt, és ez a romantikus, izgalmas mese a mai napig is tartja magát.
1945 után a Magyar Honvédség tulajdonába került az épület, és hadkiegészítő parancsnokságként működött.
A rendszerváltás után a helyi önkormányzat tulajdonába került, és itt működött a kerületi Művész Egyesület Képző-és Iparművészeti Alkotóműhelye.
Anyagi források hiányában az épület állaga jelentősen romlott, szükségessé vált rekonstrukciója, s mivel helyi védettséget élvez, műemlékként tekintenek rá, a felújítást is ennek szellemében kellett elvégezni.
Az átalakítás és a felújítás Kollmann Ferenc tervei alapján valósult meg.
Biciklis találat a fagyos, ámde napsütéses időben. Idén az első! Örülök, hogy még épp sikerült elcsípnem, mielőtt elvitték volna. Juhú! Katonatörténetem nincsen, de eszembe jutott, hogy általánosban a tesitanáromat Kapitánynak hívták, és mindig "erőt, egészséget!" felkiáltással kellett kezdenünk az órát nála...
Újra rejtve!
Gyömrő mellett, a volt légvédelmi bázis közelében, kényelmesen megközelíthető helyen, kéttörzsű fa tövében gps nélkül is simán megtalálod.
Ma már Pataki Ferenc lakótelep és több cég telephelye van ott. Ezt találtam róla:
Gyömrő melleti rakétaosztály még a kezdet kezdetén alakult meg, egész pontosan 1961. szeptember 15-én a 104/5. (MN 3265) honi légvédelmi tüzér osztály néven. 1977-ig változatlan felállásban és szervezettel működött, ekkor állt fel a 11. honi légvédelmi rakéta dandár, és alárendelték a Budapest körül lévő összes rakéta osztályt. Gyömrő a 11/7 hadrendi megnevezést kapta, az alakulata fedőszáma változatlan maradt. 1982-ben fegyverezték át az SZ-75M3 Volhov légvédelmi rakéta komplexummal, egyidejűleg áttelepült a Felsőpakony térségében épült közepesen megerődített tüzelőállásba. Ekkor Gyömrőn megalakult a 11/16. honi légvédelmi rakétatechnikai osztály. Az akkori vezetés úgy döntött, hogy a dandár 12 darab osztályát nem képes ellátni egyedül a börgöndi technikai osztály, ezért Gyömrő helyszínnel létrehoztak még egyet. Végül ez nem nagyon valósult meg, az osztály 1991-ben megszűnt.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. A láda maradt. [g:hu 1.6.4]
Nagyon klassz helyre került a láda, itt hagytuk, másnak is hagyva esélyt ezt megismerni. A rejtés igazán egyedi, szuper.
Megtaláltuk, köszönöm a rejtést! Tovább vittük! Többit késöbb [Geoládák v3.9.0]
-------------------------
Újra rejtve 2021-02-06 Uzovicstelep Izsák Laktanya és lőszerraktár.
A telepen az épületek nagy része elhagyott, magára hagyott. Néhány régi tiszti lakásban élnek még családok.
Rejtés: Parkolni a téglaépület elött lehet, onnan gyalog az épület mögött az erdőben kb. 350-400 m kell menni a rengetegben. A láda egy mohás fatuskó alatt várja megtalálóját.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1312 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.