Elhelyezés időpontja: 2013.07.21 11:17
Megjelenés időpontja: 2013.07.26 06:51
Utolsó lényeges változás: 2017.12.27 17:47
Utolsó változás: 2020.09.08 10:15
Rejtés típusa: Virtuális geoláda
Elrejtők: V_Gabor
Felhasználó: V_Gabor Nehézség / Terep: 2.0 / 3.5
Úthossz a kiindulóponttól: 5600 m
Megtalálások száma: 118 + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
Röviden: jelszó az adott koordinátán egy bükkfán, kb. 4 méter magasan. Nem kell levenni! Jelszó a fán látható tárgy neve (összesen 5 karakter). A tárgyról se fotót ne tölts fel, se ne utalj rá! Köszönöm! (GPS nélkül keresőknek: az alsó sánc feliratú fától nyugatra a harmadik fán található)
Azért virtuális a rejtés, mert védett területre esik.
Ne várj katarzist okozó látványosságot! Részletek lent.
Kösz a megértést!
Figyelem!
Tekintettel a koronavírus miatti fertőzésveszélyre, jelszó nélküli logot is elfogadok, ha rajta vagy Te és az "alsó sánc", vagy "felső sánc" feliratú fa!
Inkább maradj otthon, a geoládák megvárnak!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
A hely a Kőris-hegy közelében fekszik. A Kék-hegy a 709 méteres csúcstól északkeleti irányban kb. 2 km-re található a piros sáv mentén. Innen kell a N 47° 18,354' E 17° 45,897' 640 m [GCkekh+leteres] ponton a sáncokig követni a piros rom jelet. Figyeljétek a GPS-t vagy a fákon az egyre ritkuló jelzéseket, könnyű eltéveszteni a pontos irányt, hiszen egy nem mindennap használt úton jársz.
Egy kis időutazásra hívlak egy 3500-4000 éves földvár sáncai közé az Öreg-Bakonyba, a Kék-hegy oldalába. Ha szereted a csendes helyeket, ahol egy kicsit el lehet gondolkodni a régmúltról, akkor ez a hely ideális lesz a számodra. Ne várj óriási látványosságot, ide egy jó bakancs és némi képzelőerő szükséges. Ha átadod magad a hely varázsának, az élmény így is meglesz. :)
A földvárról röviden
A piros rom jelen lefelé haladva (s innen engedjétek meg, hogy idézzek) "...kellemes cserkelőösvény vezet lefelé a völgy k. oldalán. Öreg bükkfák merednek fel a mély völgyből, sziklaalakzatok fehérlenek az oldalában. Majd egy másik mély szakadék felső végén haladunk a biztonságos utacskán. Rövidesen (6 p) különös, kb. 2 m magas, 100 m hosszú földsánc keresztezi az ösvényt, teteje szikladarabokkal van kirakva. 3-4000 éves, ősi, késő bronzkori földvár felső sánca ez. Lejjebb, kb. 100 m-re találjuk az alsó keresztsáncot, ez 50 m hosszú. Mindkettő két, kb. 50 m mély, szakadékos, sziklás árok között harántol; a természetes védelem k-ny. irányból tehát megvolt, a másik két oldalt az épített földsánc biztosította. A rövid - nézelődéssel együtt 20-30 p-es kitérő - igen érdekes, elgondolkodtató élmény. Ne mulasszuk el, bármennyire is sietős is esetleg az utunk."
Nekem nem igazán tetszett ès PCsabának sem...
A Kőris-hegyet és környékét jártuk be, elmentünk hát ezért a pontért is és így már arra mentünk vissza a Szépalmába. Az út gyakorlatilag nem létezett a túraút és a "láda" között, a sánc hasonló volt, mint később a Bottyán kopjafánál, a "láda" pedig... Na szóval szerintünk nem teljesen érte meg az oda-vissza 1 km-t úttalan utakon, de legalább ez is megvan. Köszönjük!
3 éve másztuk meg legutóbb a Kőris-hegyet szinte pontosan ugyanilyen kánikulai napon. Most többé-kevésbé megismételtük, igaz a Pálihálás-Szépalma közti rész ma kimaradt, illetve megtoldottuk ezzel a kis kitérővel. Érdekes a jelszóhordozó. Azért itt biztos érdemes lenne egy filozófiai vitát nyitni arról, hogy miért is ne lehetne ezen a területen egy dobozt eldugni egy odúban.
Sajnos a látnivaló nem nagyon látszik, viszont jó sokat kellett a lehullott levelek között botorkálni, hogy ideérjek a piros jelzéstől. Annyi baj legyen! Az idő szép, az erdő barátságos. A jelszó megszerzésének módja nagyon tetszett. Köszönöm a lehetőséget.
Valahol a GCKORI és GCKEKH között leesett a hátizsákomról a kamáslim. Ha valaki megtalálja és szól nekem, örök hálám fogja üldözni!
A Kőris-hegyről indultunk a 3500 éves földvársánchoz. Szintekben itt sem volt hiány, völgyek, szakadékok kísérték az utunkat, jól kivehetőek a sáncok az alsó és a felső szinten. Az erdőben szinte harapni lehetett a csendet, időnként szarvasbőgés törte meg a csendet. Kellemes volt az időutazás a sáncok körül, a hatalmas bükkfák között. A rejtés zseniális, köszönet érte.
Két napos bakonyi geotúra során elkövetve.
Borzavárról indulva, egy 23km-es túrára fűztem fel a környék ládáit.
Többet vártam ettől a meredek le-fel kapaszkodástól!
KDP Gerence-völgy - Porva-Csesznek szakasz bejárása közben kis kitérővel.
A hely igazán csendes, a madár sem jár, csak néhány szarvas fut keresztbe... A sáncok jól kivehetőek, sokkal jobban, mint sok más hasonló helyen.
A jelszó megtalálásában nekünk is inkább a leírás segített, mint a koordináta. Igazán elférne itt egy hagyományos láda.
A visszakapaszkodás a pirosra nem esett jól. :D
Köszi
KDP túra közben egy combos letérés [szintben], de megérte.
A rejtés nagyon tetszett! Már majdnem a rossz 5 betűssel indultam vissza a hátizsákomhoz, amikor elolvastam a GPS nélkülieknek szóló instrukciót. Hasznos!
A lelcache tours szervezésében érkeztünk a Bakonyba lelcache, sirgalahad és fidorka társaságában. Végig borús időben, néha néha eleredő esőben egy nagyszerű 26km hosszú körtúrát tettünk Bakonybélből indulva.
Jó ez a hely. A múlt emlékét máig őrzik a sáncok. A rejtés ötletes :)