Megye/ország: Borsod-Abaúj-Zemplén
Elhelyezés időpontja: 2015.08.21 10:45
Megjelenés időpontja: 2015.08.28 15:34
Utolsó lényeges változás: 2019.12.23 14:37
Utolsó változás: 2023.01.11 08:54
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: skiccpausz
Ládagazda: skiccpausz Nehézség / Terep: 2.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 500 m
Megtalálások száma: 443 + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
A normál méretű 10*10 cm-es henger alakú láda egy, a turistaút melletti, bükkfa(-páros) földközeli odvában bujkál. Közel van az jelölt úthoz, ezért keresésnél és logolásnál figyeljetek az esetlegesen véletlenül arra járó muglikra :D
A ládába TravelBug NEM helyezhető.
NFC tag a ládán. Olvasd le a mobiloddal!
További infók az NFC technológiáról itt.
A ládához vezető útvonal védett, a sziklaszirt környéke fokozottan védett természetvédelmi terület!
Kérlek tartsátok be az alábbi szabályokat:
Tilos a jelzett turistaútról letérni.
Tilos a védett növényfajok egyedeinek veszélyeztetése, engedély nélküli elpusztítása, károsítása, élőhelyeinek veszélyeztetése, károsítása.
Tilos a védett állatfajok egyedének zavarása, károsítása, kínzása, elpusztítása, szaporodásának és más élettevékenységének veszélyeztetése, lakó-, élő-, táplálkozó-, költő-, pihenő- vagy búvóhelyeinek lerombolása, károsítása.
Megközelítés
Lillafüredet Mályinkával (és Bánkúttal) összekötő (2513 sz.) főúton való megközelítés esetén az út mellett, ahol egy földút csatlakozik az aszfalthoz, itt érdemes leparkolni: N 48° 7,602' E 20° 33,204' [GCMOKO+Parkoló].
A földúton dél felé enyhén ereszkedve először balra kell fordulni a sárga jelzésen, majd jobbra N 48° 7,481' E 20° 33,208' [GCMOKO+Kereszteződés] a sárga csúcsjelzést kell követni. Az úttól balra bujkál a láda, majd kicsit még tovább haladva a Magos-kő sziklaszirtjére jutunk ki.
Szép Kilátás! Távcső ajánlott azoknak, akik látni szeretnék az őskohó tetején császkáló katicákat!
Magos-kő
A Magos-kő elnevezésű sziklabérc a Kis-fennsík Déli peremén található. Az Észak-Bükk egyik, fenséges panorámát nyújtó "köve". N 48° 7,389' E 20° 33,237' [GCMOKO+Magos-kő]
Innen gyönyörű kilátás nyílik a 300 méterrel mélyebben fekvő Garadna-völgyre , a Nagy-fennsík vonulatára és a Bálvány csúcsára (GCBALV).
Közeli, érdekes témájú és látványos ládák, amiket még érdemes felkeresni: (GCORVK)(GClatk)(GCMEDT)
A Bükk
A Bükk hegység az Északi-középhegység része, Magyarország legnagyobb átlagmagasságú, barlangokban bővelkedő karszthegysége. Középső területe 1977 óta nemzeti park (Bükki Nemzeti Park). A hegység nevét leggyakoribb fájáról, a bükkről (Fagus silvatica) kapta.
Magyarország egyik legcsapadékosabb területe, amelyre évi átlag 700-800 mm csapadék hullik. Itt dőlt meg Jávorkúton a Magyarországon valaha mért legnagyobb csapadék rekordja 2010-ben, ahol 1550 mm-t regisztráltak.
A Bükk az ország tüdeje, védett és gondozott, nagy kiterjedésű vadon, amelynek tájképi szépsége és élővilága felejthetetlen élményeket nyújt a kirándulóknak.
GC47FV verseny után még pár napot maradtunk és őszöltünk a Bükkben. Mai napunkat a Felső-Borovnyáki (GCMM04) Megyei Magasságok láda köré terveztük. Útközben ezt a látványos pontot is sikerült felkeresnünk. Kellemes pihenőhely, uzsonnáztuk és közben élveztük a kilátás, kösz a rejtést.
Megtaláltam barnanyával, köszönöm a rejtést! A ládának csak 3 füle van, és a leírással ellentétben nem hengeres, hanem négyszög alakú konyhai doboz. [Geoládák v4.5.0]
Barátság-kertből túrázós, barlangászós hétvége keretében. Lementünk a barlanglakásokhoz is, Povival, Kaccival, Alízzal és a többiekkel. Köszönjük szépen!