A 419-es csömöri buszról a Rákóczi Ferenc utcánál érdemes leszállni. menetrend
Bevezetés
Ezzel a rejtéssel egy számomra nagyon kedves, nyugodt kilátóhelyet szeretnék megmutatni, ahonnan ha kicsit keresgélünk a szemünkkel akkor a Citadellát, vagy a Parlamentet is megpillanthatjuk. Egyedi szögből tárul kb. 180 fokos panoráma Budapestre.
Csömör
Csömör Pest megyei zsáktelepülés, a Gödöllői-dombság peremén, amelyet írásos források 1135 óta tartanak számon. Elhelyezkedésének köszönhetően kitűnő kirándulásra. Csömörre jellemző, hogy pezsgő közösségi, vallási és sportélettel, aktív szervezetekkel rendelkezik. A település adottságaira is alapozva az elmúlt években látványosan fejlődésnek indult a szabadidő sport: egyedülálló gyalogos- és kerékpáros túra útvonalak kialakításának is köszönhetően fellendült a turizmus, a szabadidős programok, a helyiség atlétika és tenisz pályát épített , országos bringafesztiválnak ad otthont a település minden évben, erdei öko-központ építése kezdődött meg.
A "Csömöri kitekintő"
A kiépített kilátópontot 2017 májusában adták át. Kihelyezésre került két látkép, melyek segítségével beazonosíthatjuk Csömör fontosabb épületeit, településrészeit, valamint a település felett elterülő dombokat, hegyeket, de még Budapest kiemelkedő építményeit is (Parlament, Szent István Bazilika, Budai Vár). A Közép-hegyen található kirándulóhely nagy népszerűségnek örvend, hiszen egy kellemes, nem túlságosan megerőltető sétával elérhető, és gyönyörű kilátást nyújt a környékre. Ajánlatos naplementekor érkezni, hiszen pont a szemünk előtt láthatjuk, ahogy a napunk lebukik a horizont alá, és ha kb. 20 percet várunk, akkor a város fényeiben is gyönyörködhetünk. Egy tájékoztató tábla is található, ami a környékbeli sáncokról tanít nekünk. A kilátópont 6-20 óra között tart nyitva.
Ha már erre jársz, érdemes megnézni
Csömör majd 200 éves haranglábja N 47° 34,208' E 19° 13,065' 213 m [GCCsPa+Harangláb] 1,2 km
A Középhegyi úton található harangláb Szűzanya-képpel és 4 db idős jegenyenyárral, vagy lombardiai nyárral, mely együttesen kultúrtörténeti és tájképi értéket képvisel. A haranglábat idetelepülő svábok emelték 1838-ban Grassalkovich birtokán. Staub Cecília és Kollár Nándor Madonna képe látható a harang alatt a 20. század elején. 2006 telén sajnos vad szelek tépték szét a százéves festményt. 2007 július 21.-re pompázott újra régi fényében a harangláb, a közösségi összefogásnak köszönhetően. Ekkor Görbe József plébános úr megszentelte az új Mária-képet az összegyűlt 38 ünneplő ember előtt.
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
Szégyellje magát, aki előttem utoljára itt járt! A ládaúgy volt behajítva a tuskóba, hogy a teteje sem volt rajta, és a teljes tartalma kiborult.
[g:hu+ 2.9.12]
Ocho Macho koncert előtt egy kis ládázás Csömörön, Erivel.
A sétálós verziót választottuk, fönt már két srác a panorámát nézte. Sajnos eléggé párás volt a levegő, így nem mindent tudtunk beazonosítani... Majd legközelebb! A ládáért szerencsére nem sokat kellett várni, pár perc után elhagyták a helyszínt a muglik. Lefele viccesebb volt a dolog, mert nem terepre készültünk!
Köszönöm a rejtést! Nagyon klassz helyre hoztál minket! A láda alja sajnos törött, azt hamarosan javítani kellene... Most még száraz!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A láda könnyen megközelíthető a panoráma kilátó pontjától balra kerítésen belül. Szép időben nagyon látványos panoráma nyílik Budapestre és környékére. [Geoládák v3.12.10]