Előzmények

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 12:22:02 (83203)
Érdekes, hogy a logok alapján (itt az oldalon) nem nőtt meg a fotók feltöltése iránti kedv, hiába lett betéve ez a funkció. Most csak a Geoládák oldaláról nézem, nem tudom a többieknél mennyire használták a képfeltöltést.
[előzmény: (83202) species8472hu, 2026.06.24 11:50:43]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 11:50:43 (83202)
Ez teljesen érthető, hiszen 25 év alatt nagyon sok minden változik, főleg a technika. Már az is csodával határos, hogy a mai világban egy 25 éves kezdeményezés egyáltalán még élő, működő dolog. És ez köszönhető elsősorban a sok lelkes, elkötelezett embernek, és a sok önkéntesnek akik életben tartják ezt a játékot. Ezúton is köszönet mindenkinek, aki valamit is hozzátesz ehhez a maga módján, és a lehetőségeihez mérten. Jellemzően manapság pár év alatt minden elhal, kifullad, és az enyészeté lesz. Ez is megérne egy külön misét...

Amúgy a max. 10 kép nem is kevés szerintem, én már annak is örülök ha 2-3 képet tesz fel valaki a logjai mellé, meg hagy egy értékelést, és ír pár mondatot. 10 db képnél nem is nagyon kell több, azzal csak feleslegesen terheljük a szerver tárhelyét.

Én személy szerint szeretem olvasgatni a logokat, még ha terjengősek akkor is. Szeretem más szemszögét, más véleményét is megismerni. Főleg a saját ládáimnál, de másokénál is. Ha megtalálok egy ládát, és logolok, utána mindig végigolvasom a korábbi olvasmányosabb logokat, hogy más miket tapasztalt az adott ládánál. Ha problémás a rejtés, akkor is hasznosak tudnak lenni a segítő szándékú logok. Sokan vannak akiket a logolás, értékelés, kép feltöltés teljesen hidegen hagy, és sajnos azt kell mondjam, hogy nem csak az "újak", hanem a sok találatos rutinos kesserek között is vannak szép számmal, akik szinte soha nem hagynak normális logot. Csak beregisztrálják a találatot, és viszlát. Persze mindig lehetnek kifogások, hogy a helyszínen nincs rá idő, nincs mobil net, meg telefonon nem lehet irogatni, stb. de jellemzően később se térnek vissza a megtalált láda oldalához és írnak normális logot. Tisztelet a kivételnek természetesen!
[előzmény: (83201) VP, 2026.06.24 10:39:36]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 10:39:36 (83201)
25 év alatt sokat változtak a szokások - legalábbis nálam.
Akkor még vagy vittem magammal fényképezőgépet, vagy nem, utána otthon a képeket letölteni, szerkeszteni, és csak ezután lehetett - ha volt kép - feltölteni az oldalra. Ráadásul a digitális gép még nagyon új volt, működtek a filmmel spóroló reflexek, és az első memóriakártya is csak 64 MB-os volt.
Most az iPad mindig nálam van (hiszen a régi időktől eltérően már régen nem viszek papírra kinyomtatott leírást, hanem otthon megnyitom a felkeresni tervezett oldalak leírását), így legtöbbször fényképezek, és gyakran már hazafelé a vonaton vagy buszon feltöltöm, ha épp működik a wifi.
A nagyszabásű helyekről mindig írtam hosszabb beszámolót, és képeket is töltöttem fel, de régebben 10 kép volt a maximum, amit egy loghoz fel lehetett tölteni (utána csak egyéb loggal továbbiakat), így ennél több kép csak az ennél újabb logoknál van.
[előzmény: (83198) species8472hu, 2026.06.24 10:11:31]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 10:11:31 (83198)
Nagyon köszönöm! Nem sürgős a dolog, ráér, csak érdekelne hogy kik a leglelkesebb log írók, képfeltőltők :)
[előzmény: (83193) Fazék, 2026.06.24 08:30:30]

Fazékhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 08:30:30 (83193)
Próbáltam lekérdezni, de sajnos túlfutott az SQL szerver a 30 másodperces válasz limiten, így nem értem célt. Kérek pár nap türelmet, és megoldom valahogy.
[előzmény: (83192) species8472hu, 2026.06.23 22:19:47]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 22:19:47 (83192)
Engem még egy olyan toplista is érdekelne, hogy a logokhoz átlagosan legtöbb karaktert, vagy szót beíró kesserek, és egyúttal a legtöbb képet is feltöltő kesserek. Magyarán kik azok akik a legtartalmasabb logokat írják általában. Bízva abban hátha itt legalább bekerülök a top 100-ba :D
[előzmény: (83188) Fazék, 2026.06.23 20:44:37]

Fazékhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 20:44:37 (83188)

A Geocaching 25 éves Magyarországon
2001. június 24-én rejtették az első magyar geoládát, azaz holnap lesz 25 éves a hazai geocaching hobby.

Kis statisztika:

5256 megjelent geoláda
4758 jelenleg kereshető geoláda

3 078 000 sikeres megtalálás

350 tagdíjfizető egyesületi tag
8 300 aktív játékos az utolsó 12 hónapban
45 000 valaha volt összes megtaláló

Legalább 50 ládát gondozó játékostársak:
Fairy - 174
Kokó - 104
Ajtony - 85
Attibati - 61
Blue Mali - 57
Szőke-Kiss - 56
becko - 53
Skiccpausz - 52

2001-ből nincs, de 2002-ből már 8 olyan ládánk van, ami megjelenése óta soha nem volt beteg, és a koordinátája se változott:
GCIRRD, GCMAKA, GCHIKE, GCSZDK, GCJATT, GCELES, GCOSBO, GCPAZM, GCBERN

25 olyan játékosunk van, akik az első és az utolsó 12 hónapban is találtak meg geoládát:
Private Ryan, lotht, jspanyik, MikiCache, Mihul, Csuhás, Oriza, miklos, Szab, "J&J", Jutka, laszloistvan, kl, wzoli, begeba, Giorgio, Zsiráf, venyercsan, mokusors, álomfogók, Schmauder Tamás, Ati, uborkaporkolt, vbali, sheriff

2 570 olyan megtalálónk van, aki az első geoláda megjelenése, tehát 2001 után született (és megadta a születési évét)

A leghosszabb (111 247 byte) ládaoldal: GCHIRE
A legrövidebb (528 byte) ládaoldal: GCNYUG

(( Ha valami érdekes adatra még kíváncsi vagy, kommentelj, és megpróbálom kibányászni. ))

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]