Mikor lehet újra megtalálni? Ha már új helyszínre költözött, és közben volt más megtalálója is.
Esetleges egyéb tudnivalók: Ha tudod, akkor éjjel vagy alkonyatkor rejtsd vagy keresd :).
Fa tövében
Ez egy mozgó láda. Ha tovább szeretnéd vinni, keress neki egy kísérteties helyet. Ha nem tudsz ilyet, hagyd a helyén!
Egy szellemes mozgóládának utaztatásához keresek vállalkozó szellemű geoládászokat. Ez az utazó doboz arra hivatott, hogy a történelmi Magyarország különlegesen izgalmas, akár kísérteties helyeit mutassa be a többieknek. Nem titkolt célja, hogy újabb és újabb helyekre költözve, összeállítson egy különleges "útikönyvet" hazánk kevésbé ismert, sokszor egészen eldugott helyeiről. Ezért kérjük azokat, akik felkeresik ezt a ládát, feltétlenül készítsenek fotókat a helyszínről, és az új rejtekhelyről részletes beszámolókat, tájékoztatókat is írjanak a láda logba. Aki csak megtalálni szeretné ezt a ládát és nincs ötlete hová vigye, az inkább hagyja az adott helyén, hátha a következő ládász azért érkezik, hogy egy még izgalmasabb tájra vigye.
Milyen helyekre is szeretne utazni a szellemjáró?
Elsősorban kísérteties helyekre:
- elhagyott várak, kastélyok, romok
- különleges hangulatú, ódon temetők, ősi temetkezési helyek
- kegyhelyek, Mária-jelenések helyszínei, remeték lakhelye
- furcsa történelmi helyszínek (akasztó-dombok, csaták helyszínei, furcsa események színterei)
- kedvenc íród, filozófusod, tudósod, egyéb nagy szellem szülőfaluja, lakhelye, esetleg halálának a helyszíne
- katasztrófák helyszíne
Szóval olyan rejtekhelyeket keressetek, ahová önmagában talán nem érdemes egy hagyományos geoládát tenni, vagy van is már egy másik láda, de a hely szelleme mégis megihletheti az erre fogékony ládászokat. Talán valakinek még kísérteteket is sikerül látnia egy borongós őszi alkonyon.
Persze nem fog tiltakozni a láda, ha olyan helyre viszed, amelynek nem történelmi vonatkozása van. Mire gondolok?
- különleges természeti helyek, valami furcsa, nehezen magyarázható természeti képződmény
- (már lezajlott) természeti katasztrófák helyszínei
- gabonakör, vagy babonakör, luca szék gyártó műhely
- pogány emlékhelyek
- ide esett egykor egy meteor, itt láttam egyszer valami nagyon hihetetlent (persze le kell írni mit)
- itt raboskodott, bujdosott valaki hosszú ideig
Amennyiben lehetséges, igyekezzetek a ládát alkonyatkor, vagy éjszaka megkeresni. Ezért ne rakjátok soha olyan helyekre, ahonnan könnyű lepottyanni.
FONTOS! FIGYELMESEN OLVASD EL!
A geoládák egy speciális fajtája a mozgó/vándorló láda, ez a doboz is ilyen, tehát
a.) A GCSPIR-t meg lehet találni többször is, de nem egymást követően
b.) a megtaláló a ládagazda mellett gazdájává válik a bejelentés után a ládának, míg azt más meg nem találja
c.) költöztetéskor, mint telepítő kell eljárnia; megadva az új koordinátákat, az új jelszót és a leírást (pipákat is jobb szélen!), de nem módosítva a többi adatot. Fontos, hogy az újratelepítésnél helyezz el egy külön logot a láda oldalán, amelybe mindenképpen írd be a láda új koordinátáit. Ezzel biztosítod azt, hogy az általad megjelölt kísérteties helyet akkor is meg lehessen látogatni, ha a már tovább utazott.
d.) a láda elindítója adja meg a láda célját, a költöztetésre vonatkozó tematikát és fenntarthat magának bizonyos teendőket a ládaoldallal kapcsolatban is
e.) a mozgó ládát tovább vinni nem kell - ha ezt a ládagazda ki nem köti -, de ezt akkor célszerű jelezni a láda oldalán a megtalálói logban.
f.) Ha megtaláltad a ládát és tovább viszed, a dobozban találsz kis kártyákat, ezek közül egyet vegyél ki, értelemszerűen töltsd ki és hagyd ott a téged követőknek, hogy ne túrják szét a környezetet, hiszen a már tovább költözött.
g.) Ezenfelül igyekezz a megtalálás tényét minél hamarabb bejelenteni az interneten (wapon). A megtalálást a saját nevedben bejelentheted a szokásos módon; kapsz rá egy pontot. A láda leírásának elején feltétlenül változtasd meg az állapotot: "NEM KERESHETŐ"-re, hiszen a láda áthelyezés alatt áll.
h.) Csak akkor vidd magaddal a ládát, ha megfelelően kísérteties helyet tudsz neki és oda nemsokára (pár napon belül) el is tudod vinni!
j.) Újratelepítéskor mindenképpen ügyelj arra, hogy a láda ne kerüljön védett természeti területre és lehetőleg minél ötletesebben rejtsd el. A logfüzetbe feltétlenül írd be az új koordinátákat és az új jelszót. Majd az interneten a láda szerkesztői oldalán is jegyezd be ezeket, valamint módosítsd a láda állapotát kereshetőre. Mindenképpen tölts fel egy egyéb logot a ládához, ahová több fényképet is elhelyezhetsz. Ne felejtsd az egyéb logban a koordinátákat megjeleníteni!!! Végezetül tölts fel egy képet a ládaoldal bal szélére is, mint a láda X. állomása.
A GCSPIR tulajdonképpen az emberi lélek csodálatos mivolta előtt tiszteleg és annak valamennyire megfogható, megtapasztalható csodáit, helyszíneit hivatott sorba venni, ahogy azt Ti diktáljátok.
Ezt a ládát természetesen többször is meg lehet találni, ha valakinek újabb és újabb ötlete adódik.
NAGYON FONTOS! Hogy a ládát ne helyezzétek védett, vagy magán területre, minden szabályt tessék betartani. Továbbá ne vigyétek veszélyes, nehezen felkutatható helyekre sem. Ha mégis átlépitek vele a határt, a történelmi Magyarország határain kívülre semmiképpen se vigyétek. Lehetőség szerint csak akkor rejtsétek el városokban, ha a rejtés biztonságáról meggyőződtetek, de inkább falvakban, vagy azok közelében, a természetben találjatok neki új szállást.
Természetesen a láda díjazza, ha a szellemes hely mellett szellemesen is rejtitek újra el. A láda egyik célja, hogy egyszer bekebelezhesse a hazai geoládászat egyik mitikus vándor szörnyetegét, az Ádáz Ládász Sárkányt.
A GCSPIR egy 450 ml-es műanyagdoboz.
A láda Csobánkán látta meg a napvilágot, az elhagyatott Hubertus-kápolnánál. Ezt a kis kegyhelyet a XIX. században építették, sajnos mára már teljesen elvesztette ezt a jellegét. A község nem használja semmire, Csobánka északi végén, egy pici dombon enyészik. Margit-liget szomszédságában már a század elején kiépült a Szent Hubertus-nyaralótelep. Az itt élő művészek és építészek ingyenes munkával járultak hozzá a telep csinosításához. A Kápolna-dombon található a "lourdesi" barlang amely fölé 1904-ben emelték a domb csúcsán álló Hubertus-kápolnát. A kápolna a II. világháborúban tönkrement, igaz 1972-ben újjáépítették, de az enyészet nyomai mára már ismét látszanak rajta.
Állapot: kereshető
10 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nekem is két és fél km, de nem az állomástól, hanem otthonról, és nem gyalogoltam, hanem biciklivel mentem fel. Azt szerencsére tudom, hogy az erdő felől be lehet menni, így a főbejáratnál nem próbálkoztam.
Az intézmény 16 évvel ezelőtti megszüntetése valóban menthetetlen bűn. (Itt talán a kognitív disszonanciát is kezelni tudnák.) A hatalmas ingatlan azonban végtelen pénzt igényelne a felújításhoz, így egyelőre a mindent felfaló hatalom torkán is megakadt, és csak pusztul. Kár érte.
2023.11.06 13:00 új rejtés: Magosfa, a keleti csúcspiramis kódos táblával ellentétes oldalán, lapos kő alatt, amire kis csúcsos követ tettem (két utolsó kép). A rejtéssel az azóta betiltott Dögölj meg! becenevű téli éjszakai börzsönyi teljesítménytúráról emlékezem meg: a 46 km alatt négyszer kellett megmászni a Magas-Börzsöny legmagasabb csúcsait, ezek közül első volt a Magosfa (aztán kétszer a Csóványos, végül a Nagy-Hideg-hegy, ma mindhármat érintettem). Sok éve Pupu hívott el, vele mentem végig.
Ma pedig Fekete-völgy - Csarna-völgy - Magosfa - Csóványos - Tax - Nagy-Hideg-hegy - Holló-kő - Fekete-völgy 28 km kirándulás.
Utazik tovább. Borongós, esős csopaki csatangolás. A nemrég megjelent madárlessel kapcsoltam össze. Autósoknak drive in, nekem 2,5 km séta a vasútállomástól.
Újra rejtve Lipótmezőn.
A Lipótmező elnevezését első ismert tulajdonosáról, Göbl Lipót budai molnárról kapta. Göbl az 1820-as években vásárolta meg Buda városától a területet, ahol majorságot hozott létre, benne vendéglővel. Az egykori vendéglő elhagyatottan áll a II. kerület Páfrány u.17/b alatt.
I.Ferenc József rendeletére 1861-1868 között épült fel a Magyar Királyi Országos Tébolyda. Lipótmező generációkon keresztül az elmegyógyintézet szinonimájává vált. Sajnos egy elhibázott döntés megpecsételte a patinás intézmény sorsát. Molnár Lajos eü. minisztersége (vizitdíj) alatt, több más kórházzal együtt bezárták. Talán nem véletlen, hogy ezután Molnár le is mondott posztjáról.
Anyai nagyapám az 1950-es években az intézet főkertésze volt. Szegény ha most látná az enyészetet....
Mindig ott mentünk el mellette, de nem tudtuk, hogy milyen sírok vannak itt, ezért egyszer meg akartuk nézni. Ez egy remek alkalom volt rá. Köszönjük, hogy megmutattátok.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.1.2]
Kedvelt helyünk az öcsi zsidó temető, már többször jártunk itt, mozgó ládát is rejtettem már magam is ide.
Most is szívesen jöttünk, és ha már itt jártunk, tettünk egy nagyobb kört a környéken. Nagyon szép volt a napsütéses őszi erdő.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! maradt. [Geoládák v3.12.10]
Szeretem Walterhal rejtéseit - mindig van hozzájuk történet :)
Az ilyen régi, békebeli gyári telepeket is zseretem,, teljesen emberszabásúak, logikusan átgondolt tervezés, egységes megjelenés. Sokkal szebbek, mint a mai lakóparknak nevezett gettók...
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A ládát elvittük. [Geoládák v4.1.2]
Segédkesser 88. szülinapi ládázását elbuktuk, ma sikerrel pótolva.
Teljesen retro érzés volt a mai ládázás. Anno tizenéve jött a kérdés, mi a mai terved?? Hááát dolgozni kellett volna, de akkor megnéztem a ládákat, és start! Ma már nincs munkahely, és kevés a számunkra még elérhető láda. Ez az volt! Ráadásul a Kégl név kedves hatósági állatorvosunkra emlékeztet.
Újrarejtés a jövő héten lesz, a tematikának tökéletesen megfelelő helyen.
____________________________
Újrarejtve 2023.10.25. Fűzfőgyártelepen az országzászló közelében. Triplán alkalmas a hely.
Egyrészt 1956-ban négy fiatal halt meg a gyártelep őrzésekor. Holttestüket az országzászló terén ravatalozták fel.
Másrészt a teret lezárja a régi kaszinó, majd óvoda évtizedek óta kihasználatlanul álló épülete. Kár érte!
Harmadrészt a hétvégén az elit bálozott a közelben a Vámpírok bálján. Ez a hétvége is eseménydús lesz a "szellemes" köznépnek, jön a Borzongás fesztivál, aminek szintén lesz a közelben zajló programja.
Elfelejtettem fotózni, de itt a link .
A ládát talajszinten, fa alatt keresd.
Úgy emlékszem, nem is olyan régen járt már itt a mozgó láda. Akkor nem, most szerencsével jártam. Eddig még nem találtam meg, 2014 óta. A hely jól ismert, közel lakunk HRita-val, gyors reggeli bringázás során levadászva.
Újrarejtve Dobogókőn, az egykori Nimród hotel mellett. Turista úttól kb 10 m-re, talajszinten, korhadt ágak ölelésében