Elhelyezés időpontja: 2022.08.10 10:37
Megjelenés időpontja: 2005.08.12 17:30
Utolsó lényeges változás: 2022.08.10 19:03
Rejtés típusa: Mozgó geoláda
Elrejtők: SirLes
Ládagazda: Silvius Nehézség / Terep: 1.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1500 m
Megtalálások száma: 2476 + 38 sikertelen + 317 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.8 megtalálás hetente
Ez egy mozgó láda. Ha tovább szeretnéd vinni, keress neki egy kísérteties helyet. Ha nem tudsz ilyet, hagyd a helyén!
Egy szellemes mozgóládának utaztatásához keresek vállalkozó szellemű geoládászokat. Ez az utazó doboz arra hivatott, hogy a történelmi Magyarország különlegesen izgalmas, akár kísérteties helyeit mutassa be a többieknek. Nem titkolt célja, hogy újabb és újabb helyekre költözve, összeállítson egy különleges "útikönyvet" hazánk kevésbé ismert, sokszor egészen eldugott helyeiről. Ezért kérjük azokat, akik felkeresik ezt a ládát, feltétlenül készítsenek fotókat a helyszínről, és az új rejtekhelyről részletes beszámolókat, tájékoztatókat is írjanak a láda logba. Aki csak megtalálni szeretné ezt a ládát és nincs ötlete hová vigye, az inkább hagyja az adott helyén, hátha a következő ládász azért érkezik, hogy egy még izgalmasabb tájra vigye.
Milyen helyekre is szeretne utazni a szellemjáró?
Elsősorban kísérteties helyekre:
- elhagyott várak, kastélyok, romok
- különleges hangulatú, ódon temetők, ősi temetkezési helyek
- kegyhelyek, Mária-jelenések helyszínei, remeték lakhelye
- furcsa történelmi helyszínek (akasztó-dombok, csaták helyszínei, furcsa események színterei)
- kedvenc íród, filozófusod, tudósod, egyéb nagy szellem szülőfaluja, lakhelye, esetleg halálának a helyszíne
- katasztrófák helyszíne
Szóval olyan rejtekhelyeket keressetek, ahová önmagában talán nem érdemes egy hagyományos geoládát tenni, vagy van is már egy másik láda, de a hely szelleme mégis megihletheti az erre fogékony ládászokat. Talán valakinek még kísérteteket is sikerül látnia egy borongós őszi alkonyon.
Persze nem fog tiltakozni a láda, ha olyan helyre viszed, amelynek nem történelmi vonatkozása van. Mire gondolok?
- különleges természeti helyek, valami furcsa, nehezen magyarázható természeti képződmény
- (már lezajlott) természeti katasztrófák helyszínei
- gabonakör, vagy babonakör, luca szék gyártó műhely
- pogány emlékhelyek
- ide esett egykor egy meteor, itt láttam egyszer valami nagyon hihetetlent (persze le kell írni mit)
- itt raboskodott, bujdosott valaki hosszú ideig
Amennyiben lehetséges, igyekezzetek a ládát alkonyatkor, vagy éjszaka megkeresni. Ezért ne rakjátok soha olyan helyekre, ahonnan könnyű lepottyanni.
FONTOS! FIGYELMESEN OLVASD EL!
A geoládák egy speciális fajtája a mozgó/vándorló láda, ez a doboz is ilyen, tehát
a.) A GCSPIR-t meg lehet találni többször is, de nem egymást követően
b.) a megtaláló a ládagazda mellett gazdájává válik a bejelentés után a ládának, míg azt más meg nem találja
c.) költöztetéskor, mint telepítő kell eljárnia; megadva az új koordinátákat, az új jelszót és a leírást (pipákat is jobb szélen!), de nem módosítva a többi adatot. Fontos, hogy az újratelepítésnél helyezz el egy külön logot a láda oldalán, amelybe mindenképpen írd be a láda új koordinátáit. Ezzel biztosítod azt, hogy az általad megjelölt kísérteties helyet akkor is meg lehessen látogatni, ha a már tovább utazott.
d.) a láda elindítója adja meg a láda célját, a költöztetésre vonatkozó tematikát és fenntarthat magának bizonyos teendőket a ládaoldallal kapcsolatban is
e.) a mozgó ládát tovább vinni nem kell - ha ezt a ládagazda ki nem köti -, de ezt akkor célszerű jelezni a láda oldalán a megtalálói logban.
f.) Ha megtaláltad a ládát és tovább viszed, a dobozban találsz kis kártyákat, ezek közül egyet vegyél ki, értelemszerűen töltsd ki és hagyd ott a téged követőknek, hogy ne túrják szét a környezetet, hiszen a már tovább költözött.
g.) Ezenfelül igyekezz a megtalálás tényét minél hamarabb bejelenteni az interneten (wapon). A megtalálást a saját nevedben bejelentheted a szokásos módon; kapsz rá egy pontot. A láda leírásának elején feltétlenül változtasd meg az állapotot: "NEM KERESHETŐ"-re, hiszen a láda áthelyezés alatt áll.
h.) Csak akkor vidd magaddal a ládát, ha megfelelően kísérteties helyet tudsz neki és oda nemsokára (pár napon belül) el is tudod vinni!
j.) Újratelepítéskor mindenképpen ügyelj arra, hogy a láda ne kerüljön védett természeti területre és lehetőleg minél ötletesebben rejtsd el. A logfüzetbe feltétlenül írd be az új koordinátákat és az új jelszót. Majd az interneten a láda szerkesztői oldalán is jegyezd be ezeket, valamint módosítsd a láda állapotát kereshetőre. Mindenképpen tölts fel egy egyéb logot a ládához, ahová több fényképet is elhelyezhetsz. Ne felejtsd az egyéb logban a koordinátákat megjeleníteni!!! Végezetül tölts fel egy képet a ládaoldal bal szélére is, mint a láda X. állomása.
A GCSPIR tulajdonképpen az emberi lélek csodálatos mivolta előtt tiszteleg és annak valamennyire megfogható, megtapasztalható csodáit, helyszíneit hivatott sorba venni, ahogy azt Ti diktáljátok.
Ezt a ládát természetesen többször is meg lehet találni, ha valakinek újabb és újabb ötlete adódik.
NAGYON FONTOS! Hogy a ládát ne helyezzétek védett, vagy magán területre, minden szabályt tessék betartani. Továbbá ne vigyétek veszélyes, nehezen felkutatható helyekre sem. Ha mégis átlépitek vele a határt, a történelmi Magyarország határain kívülre semmiképpen se vigyétek. Lehetőség szerint csak akkor rejtsétek el városokban, ha a rejtés biztonságáról meggyőződtetek, de inkább falvakban, vagy azok közelében, a természetben találjatok neki új szállást.
Természetesen a láda díjazza, ha a szellemes hely mellett szellemesen is rejtitek újra el. A láda egyik célja, hogy egyszer bekebelezhesse a hazai geoládászat egyik mitikus vándor szörnyetegét, az Ádáz Ládász Sárkányt.
A GCSPIR egy 450 ml-es műanyagdoboz.
A láda Csobánkán látta meg a napvilágot, az elhagyatott Hubertus-kápolnánál. Ezt a kis kegyhelyet a XIX. században építették, sajnos mára már teljesen elvesztette ezt a jellegét. A község nem használja semmire, Csobánka északi végén, egy pici dombon enyészik. Margit-liget szomszédságában már a század elején kiépült a Szent Hubertus-nyaralótelep. Az itt élő művészek és építészek ingyenes munkával járultak hozzá a telep csinosításához. A Kápolna-dombon található a "lourdesi" barlang amely fölé 1904-ben emelték a domb csúcsán álló Hubertus-kápolnát. A kápolna a II. világháborúban tönkrement, igaz 1972-ben újjáépítették, de az enyészet nyomai mára már ismét látszanak rajta.
Állapot: kereshető
6 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Elvittem. [Geoládák v3.12.10]
Koponya-kút közelében, kidőlt fa alatt. Nem kell lemenni, csak aki akar, mert a forrás most lódarázs itatóként funkciónál. Lent különben szarvas koponyát és sok csontot lehet találni.
Autópályáról letérve és egy kis pihenővel egybekötve, gyors találat. Kösz a lehetőséget.
Mivel a hétvégére nem akartuk kivonni a jatekból, most nem visszük tovább. Képek később... [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Újrarejtve Balatonszabadi Pusztatorony közelében. Kerítés előtt, beton oszlopban, kővel takarva.
A helyi ládaoldal leírása szerint (GCPUTO): A dombon megcsodálhatjuk Pusztatorony egykori várának maradványait, valamint a templomából megmaradt oltárt. Balatonszabadi község ide állíttatta Veszprémi Imre milleniumi emlékművét is 2001-ben.
Bővebben a toronyról: https://varlexikon.hu/balatonszabadi-pusztatorony
Elvittem. Az idei geo-évben egyetlen találat hiányzott a 365-höz, muszáj volt valamit találni ... Itt ráadásul a közvetlen közelben volt egy új fix láda is biztosítékképpen. A mozgó megvárt és velem jött valami szellemes úticélhoz ... GCSPIR 2023 (megelőlegezve) :)
---------
Újrarejtve a Velence-Pusztaszabolcs út mellett, Kulcsár Anita világklasszis kézilabdázó halálos balesetének helyszínén állított kereszttől pár lépésre, bozót alatt, száraz fűvel takarva (második kép). Parkolás az emlékhely előtt, vagy után 200 méterre.
Kulcsár Anita 1976. október 2-án született Szerencsen. Az Európa-bajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes válogatott kézilabdázó, akit 2004 legjobb női kézilabdázójává választották a Nemzetközi Kézilabda-szövetség és World Handball Magazine közös szavazásán. Posztján, beállósként a magyar kézilabda egyik legkiemelkedőbb játékosa volt, a honi kézilabdasportból azóta is hiányzik egy hozzá hasonló tehetséges játékos. 1999-ben a Győrrel döntőig jutott az EHF-kupában, 2002-ben pedig magyar bajnok és kupagyőztes volt a Dunaferr-rel. 2005. január 19-én, mindössze 28 évesen hunyt el tragikus autóbalesetben miközben Dunaújvárosba, a csapata edzésére tartott.
(forrás: Kulcsár Anita emlékoldal)
marad [g:hu 1.6.4]
Hónapok óta terveztem hogy Oroszlányból eltekerek a csatkai GCBFEJ ládához, de megérte késlekedni, mert most az újonnan megjelent GCWFLK mellett GCKEM és GCSPIR mozgókat is sikerült felfűzni egy 93km-es körre.
A végtelen számú dimb és domb, valamint néhány süppedő homokos útszakasz leküzdése, és a 35 fokos meleg alaposan kifacsart.
Jól ismert hely, sokat túrázom a környéken. Ezt az emlékművet évekkel ezelőtt fedeztem fel egy téli napon, amikor be volt bugyolálva a szétfagyás ellen. Nem akartam leszedni róla a borítást, így tavasszal visszatértem megnézni, hogy mit rejt a fólia. Hárskút felől jöttem fel most is, mint mindig.
---------------------------------------------------------------
Újrarejtve 07.03-án a Kis-Bükkön található Buddha emlék tövében. Óvatosan keresd, ne bontsd szét az emlélművet.
[g:hu+ 2.8.13]
Kellemes délelőtti keresés.
Láttam, hogy nem nagyon megy rá senki, így aztán megkerestem. Jó kis eldugott, nem könnyen megközelíthető helyen van, főleg, ha a fakitermelők is teljes gőzerővel dolgoznak...
Új rejtek!
A láda a Középső hajagba, a szovjet-pilóta emlékműhöz költözött. 1973. szeptember 22-én három szovjet repülő a Magas hajagba csapódott, és a pilóták (Bajak Vaszilij Ivanov főhadnagy, Alferov Albert Mihajlovics őrnagy, Zsuravlev Konsztantin Szergej százados) életüket vesztették. Ennek oka valószínűleg a rosszul megválasztott repülési magasság, és a rossz látási viszonyok voltak.
Ennek a repülőszerencsétlenségnek az emlékművénél van a láda, kb 15 méterre tőle, egy fán, levelekkel álcázva, mellmagasságban.
Elvittem
------------------------------------------------------------
Újrarejtve 06.24-én a Szentgál körüli pusztuló tanyák egyikénél. Egy túrán találtam ezt a méretes és mély betonmedencét az erdő mélyén. A szentgáliak azt beszélik, hogy vmikor a 70-es évek végén egyszer egy részeg erdőmunkás bicajjal beleszédült a medencébe és megfulladt. A közelben egy tanyaépület is található, amit lassan visszahódít a természet. A doboz egy, a medence szélén álló öreg akác tövénél van.
[g:hu+ 2.8.13]
Újra rejtve Tolna megye Nagymányokon az egykori Brikettgyár területén betontömb alá téglákkal takarva az út bal oldalán ha lentről érkezel. A Gyár 2002ben bezárt bezárásakor hirtelen hagyták el dolgozói. Az egykori irodaház helyiségeiben még láthatóak a reggeli munkakezdés rutinját idéző nyomok. Az otthagyott tárgyak látványa érdekes érzeteket kelt. A gyár megmaradt épített öröksége műszaki és építészeti szempontból is megtartásra, újra gondolásra érdemes. A terület jövőjét a múlt és a jelen történeteire, emberi megtapasztalásaira kell alapozni. Egy ideig zárva volt őrizték de ma már akár gyalog és autóval is körbe lehet járni. A romok között tartózkodni csak saját felelősségre. Elhanyagoltság uralkodik rajta jelenleg.
Új hely: Gergely-Éva-forrás
A forrástól kb. 20m-re lévő hatalmas bükkfa tövében, kövekkel takarva.
Az egri csillagok e helyszínen kezdődik, errefelé fürödtek a gyerekek a patakban.
A néphit szerint, ha valaki iszik a forrásból, akkor újra eljön ide. Ha egy pár együtt kortyol a forrásvízből, akkor élethosszig tartóan együtt maradnak.
Jelenleg a forrás elapadt, úgyhogy annyi az örök szerelemnek...
Azonban Vicuska és Gergő szelleme néha itt is kísért, ámde igen barátságos szellemek, nem kell tőlük megijedni.