Előzmények

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 15:11:32 (41091)
Igen!

2. kategória.
GCsch Helló szomszéd! padok - határtalanul Európában
[előzmény: (41090) macikupac, 2026.06.26 15:04:42]

macikupachozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 15:04:42 (41090)
A határpadok. GCsch talán.
[előzmény: (41089) VP, 2026.06.26 13:25:37]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 13:25:37 (41089)
nekikezdtem (bár nem esik), ezeket találtam így első nekifutásra:

1. Záróláda típusú ládák (a feltétel-ládák listája minden oldalnál ott van):
GCBBxx Barlangolások a Bükkben záróláda
GCBKZA Bükki források záróláda
GCCAVE Bakonyi Barlangolások
GCEez Erdészek emlékére záróláda
GCH1HX A Börzsöny rejtett bércei - Nagy-Inóc (záróláda)
GCkisv Magyarországi kisvasutak
GCREPZ Repülős emlékhelyek - Záróláda
GCSFZA A Cserhát forrásai záróláda
GCSZIL Szilas-patak záróláda
GCZARO Teszt láda! Ne ugorj rá! [megszűnt]

2. Formailag nem "záróláda", de a láda valódi helyének megtudásához, vagy a teljes jelszóhoz kellenek más (szintén felsorolt) ládák:
GCBFX Börzsönyi források - Bónusz láda
GCMFX Mátrai források - Végjáték
GCPVX Pilis, Visegrádi-hg. források - A vég forrása
GCTIRZ Tirpákok az Alföldön
[előzmény: (41087) VP, 2026.06.26 09:52:35]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 09:52:35 (41087)
A záróládákat még elég egyszerű kigyűjteni, de valóban nagy a sokféleség. A kisvasutak eredetileg más technikával készült, és például a pilisi forrásoknál is el lehetett indulni a záróládáért hiányos infókkal.
Azt nem hiszem, hogy ezekben visszamenőlegesen rendet kéne rakni. Esetleg össze lehet gyűjteni őket egy listába manuálisan. (Valami esős napon alán ráánom magam.)
[előzmény: (41086) Juju, 2026.06.26 09:28:21]

Jujuhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 09:28:21 (41086)
Ez is igaz.
[előzmény: (41085) gusty, 2026.06.26 07:16:14]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 07:16:14 (41085)
Engem személy szerint nem zavarnak, legfeljebb a statisztikát rontják, meg néhány játékos sikerélményét. :)
Ládaérdemes hely alapon tele lehetne szórni Európát. Csak felesleges, ott a .com.

[előzmény: (41084) Juju, 2026.06.25 23:59:43]

Jujuhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 23:59:43 (41084)
Pedig ma már ki is lehet kapcsolni azokat a ládákat amik nem keresendőek :)
[előzmény: (41083) gusty, 2026.06.25 23:14:28]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 23:14:28 (41083)
Nem baj, ha nem érted. :)
[előzmény: (41082) emiGrant, 2026.06.25 22:51:28]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 22:51:28 (41082)
Sziasztok!
Ha még 100 évig élnék, akkor sem érteném meg ennek a diskurzusnak a logikáját. Kit bántottak meg azzal, hogy kiraktak egy ládát, aztán 8 év alatt csak egy találat volt és vszeg nincs karbantartva. Miért jobb, ha meg sem jelenhet? Már azonnal bizonyítható, hogy Mathau egy érdekes élménnyel szegényebb lett volna. Hadd idézzem őt: "Hiába nem lesz sok megtalálója, ha már egy embernek meg tudja adni az élményt, az is nagy dolog. Most kettőnek is megadta." 100%-ig egyetértek. Ezt olvasva eszembe jutott, hogy volt egy ehhez hasonló cset, azt hiszem tegnap vagy tegnapelőtt egy másik fórumon. Vannak kesserek akik annyira negatívak, hogy csak azt látják meg, hogy sokan nem strapálták magukat, hogy megjavítsanak egy törött ládát, és - hála az égnek - vannak olyanok is akik nyilvánosan köszönik meg azoknak a tucatnyi, sőt annál is több játékosoknak a segítségét, akik szünet nélkül javítanak, pótolnak vagy feltöltenek ládákat.
Egy csipetni pozitivitás nem ártana a kesser társadalomban sem. :) :)
[előzmény: (41080) Parmerozpazepan, 2026.06.25 19:55:03]

Parmerozpazepanhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:55:03 (41080)
Eleve hogy mehettek át a moderáción...? Papírforma az érdektelenség, az eltűnés. Semmi értelmük.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:16:06 (41074)
Volt egy ilyen sprintje a rejtőnek, körberohanta a rejtési területet, és minden országba tett egy ládát, ahol még nem volt. Moldova, Koszovó, stb.
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 11:49:55 (41072)
Ismét egy furcsaságra lettem figyelmes a geoládák böngészése közben. Ahogy nézem az egyik legtávolabbi, legdélebbi geoláda Fairy törökországi Dupnisa-barlang mellett elhelyezett GCDUPN ládája. A láda 2018.03.10-én jelent meg, és azóta 1 azaz 1 db "találata" van, Mathau 2022.08.03-i logja alapján. Azaz csak látszólag, ugyanis a log szerint valójában már ekkor nem volt a helyén a láda (és valószínűleg azóta sincs meg). A jelszóval gondolom a rejtő segítette ki a megtalálót, ha már ott járt, vagy van pótjelszó, de ezt a leírásban nem láttam.

Idézet a logból: "Irány a geoláda! Elsőre reménytelennek tűnik a parkoló bővítés miatt, aztán csak úgy adja ki a szerencse, hogy vagy 80 méterrel az új parkoló szélétől találjuk meg a rejteket adó sziklát. A hely a rejtésről készült fotó alapján egyértelmű, azonban fél óra avartúrás után is csak egy légmentesen zárható zacsi kerül elő a közelből. A doboznak sajnos hűlt helye. Nincs mit tenni, odábbállunk és a már említett gázlónál (ami már nem gázló) megállunk inni egy teát."

Ez alapján minimum beteg státuszba kellene tenni a ládát, hacsak valaki azóta nem járt arra és pótolta, de kétlem, hogy ez megtörtént, különben valószínűleg jelezte volna az illető és/vagy lenne log azóta. A legvalószínűbb, hogy kb. 4 éve legalább nincs már a helyén és a rejtő se jelezte, hogy pótolta volna az eltűnt ládát. Ha mégis van kint pótjelszó, vagy virtuális jelszó hordozó, és valójában logolható a "láda", akkor meg virtuálissá kellene átállítani (szerintem).

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]