Előzmények

Bal3hozzászólásai | válasz erre | 2008.10.21 05:44:28 (10674)
Áve!

Első lépésben az ok, okozat össszefüggést érdemes megvizsgálni.
Mi (lenne) a cél?
Elérni, hogy ládák (akár virtuális) kerülhessenek igazán szép természeti helyekre és ne faluszéli szemétlerakóba dugott dobozoknak kelljen örvendezzünk.
Mi vagy ki kell a cél eléréséhez?
3 gyakorlott, tárgyalásban jártas, döntéshozásra felhatalmazott, szabadidővel rendelkező ember, némi anyagi erőforrás.
Ennyi az egész.
A fentiek alapján ha megszületik az elhatározás, rendelkezésre állnak az "eszközök", 60 nap múlva több ezer játékos örülhetne a számtalan szebbnél szebb új célpontnak.
Februárban 10-en ajnlottuk fel segítségünket Kumin Ferinek. Nem kérte.
Azóta az ott megjelent játékosok egy rész megcsömörlött az ilyetén hozzáállástól, ostoba hatalmi "harcoktól", semmibe vételtől és így eltávolodtak a közösségtől. A játék remek. Még is el tudja venni az ember kedvét néhány...
Kár érte, hogy így alakult, én pl. sajnálom, de már nem érdekel.
Nem is bökdösném a PDA-t hajnalban, csak szerettem volna ha pár új ember aki esetleg most kapcsolódott be az itteni (már alaposan ellaposodott) forumozásba, tudná az igazságot.
Ez a játék lehetne sokkal jobb, lényegesen jobban működő ha hozzáértők vezetnék. Lenne pénz mindenre (szerver, főállású rendszergazda, programozó aki dev geóban felmerült dolgokat megcsinálná) verseny ajándékokra stb.
Nőne a játékos szám, több embert hozna össze, tehetne baráttá a játék. lenne sok új láda, méltó helyeken. Növekedne az 1%. A játékosok határoznák meg, akár szavazással a játék jövőjét. Megoldódna a com és a hu nevetséges ügye. Népszerűsíthetővé válna szélesebb körökben a kultúrált természetjárás, természet védelem!
Jelenleg ez álom.
Amennyiben úgy érzed, hogy a fentiekben van igazság, bólints egyet magadban, mást úgy sem tehetsz. (itt és most)
Minap megnéztem egy mindenkinek nagyon ajánlható filmet, "Az otolsó óra" ( The 11th hour) a föld védelméről szólt. Egy bölcs öreg indián mondta a zárszavakat, nem pontosan idézem:
"a természetet nem érdekli az ember, nem érdekli ha kipusztít sok száz fajt, akár magát is. A természet türelmes, végtelen ideje van akár az ujjászületésre.
Nekünk nincs időnk!
Lehet, hogy csak egy gyermek ismeri meg a Mátra kis hegyi patakját, friss tiszta vizét és ébred rá gyermeki elméje a föld értékeinek tiszteletére, megóvására! Már megérte!
A "bikkamakka multi" záróládáját látva a faluszélen, kutyaszarban sittkupacban botorkálva apuval, lehet úgy szocializálódik, hogy ez a normális.
Te aki még itt ülsz, nevetségesen kapaszkodva a "hatalmad" bilijébe (már nem trón) gondolkodj el ezen! Ez felelőség, nem is akár mekkora!
Talán van még olyan aki átvenné a stafétát, én már (mi már) belefáradtam, elfásultam, megkeserítettétek a szám ízét mikor kimondom, hogy geocaching, de talán vannak fiatal tetterős, lelkes emberek akik átvennék a szekér rúdját és jó irányba húznák!
A fejlődés útjába állni (tudva ezt) gerinctelen dolog! Dönts a köz javára és ne a saját javadra! Talán még meg is tapsolnak ha felállsz, így csak megvetnek.

Üdv Bal3
[előzmény: (10670) Mikulás, 2008.10.20 22:32:43]

Mikuláshozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 22:32:43 (10670)
Jó az amit mondasz, de nem ez a hatékony út. Párhuzamosan kell indítani a hivatalos kérelmet és a "belsős" segítséget. Így meglesz 60 napon (max. 90, ott is van elég bürokrácia, úgyhogy bizonyos esetekben 3x30 nap van) alatt. Mégpedig nem úgy, hogy idő híján kompletten elutasítják a "csomagot". Ez konkrétan a BFNP-nél működne. A DINP-nál nem igazán értem hol áll a dolog, hiszen Juju kíséri figyelemmel az eseményeket (?)...
[előzmény: (10666) KiVi, 2008.10.20 22:19:57]

KiVihozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 22:19:57 (10666)
Igen, javasoltam már én is, hogy adjuk be hivatalosan, akkor kapkodhatnák a fejüket mert elvileg 30 nap alatt kéne válaszolniuk a párszáz ládára. Ekkor jogosabb lenne az alábbi kifogás... De keresve a jó kapcsolatot és bízva, hogy ha nem zúdítjuk rájuk akkor több ládát engednek, így lett a mostani lassú folyamat. Igaz, hogy nem noszogatjuk őket minden nap, de kb fél évente bennünk is felmerül a "Mi van már?" kérdés. Aztán tovább örülünk, hogy addig is kereshetőek a mostani ládák s nem kellett beszedni őket...
[előzmény: (10663) Mikulás, 2008.10.20 22:16:43]

Mikuláshozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 22:16:43 (10663)
ÖregTom! Senkinek sem jutott eszébe, hogy meg kellene kerülni a hatóságokat. Valamit súlyosan félre értesz. Hatékony ügyintézésről van szó csupán. 60 nap alatt elintézhető lenne az egész cirkusz, amit az MGKE 3 éve intéz. Ennyi a történet.
[előzmény: (10651) ÖregTom, 2008.10.20 21:47:11]

ÖregTomhozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 21:47:11 (10651)
Most smiley nélkül kérdezem, tényleg úgy gondoljátok, h lehet széllel szemben p...ni?
(A hivatal többszintű engedélyezési proceduráját - jobbkéz/balkéz - szóbeli, de legalábbis nem pecsétes papír alapján megkerülni?)
[előzmény: (10647) Mikulás, 2008.10.20 21:16:49]

Mikuláshozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 21:16:49 (10647)
Az a baj, hogy hiába tennéd ki, a moderáción nem enged(het)ik át, hivatkozva arra, hogy DINP... Kb. 3 (!) éve ez a lemez megy!
[előzmény: (10646) macikupac, 2008.10.20 21:11:25]

macikupachozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 21:11:25 (10646)
A Börzsönyben konkrétan: SEMMI.

Tegnap beszéltem ez ügyben a NP egyik emberével. Ő nekem azt mondta, hogy rakjak nyugodtan, mert a kint lévőket sem piszkálják. Ha nem valami überfontos madárfészkelési hely közelébe teszem, akkor nincs gond.
[előzmény: (10635) xuhana, 2008.10.20 11:02:36]

xuhanahozzászólásai | válasz erre | 2008.10.20 11:02:36 (10635)
Mit tudtok a DINP területén érvénybe lépett geoláda létesítési zárlatról?
Pont most telepíthetem az első ládámat és ez eléggé lehangolt :(

Remélem nem igaz,vagy ha igen, akkor nem sokáig.

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]