WAP-felhasználóknak:
4 állomásos multi, az első pont koordinátái adottak.
1. állomás: pille-palack, a 2. pont koordinátáival és a jelszó 1. részével.
Tovább a kék jelzésen.
2. állomás: pille-palack egy - a földből kb 0,75 m magasságig kiálló - korhadt tuskó tövében a 3. pont koordinátáival és a jelszó 2. részével. Tovább a kéken.
3. állomás: geoláda (kék fedelű, 1 l-es) egy kidőlt fa gyökerénél, benne a 4. pont koordinátája, valamint a jelszó 3. része. Tovább a piros jelzésen.
4. állomás: pille-palack egy kidőlt fa maradványában (kicsi a maradvány, és bozótban van), benne a jelszó 4. része. Tovább a piroson, az 1. állomáshoz vezet.
Az érintett részek: Tűzköves-árok, Tűzköves-völgy, Csikling-vár, Csatkai vágás
Teljes táv kevesebb, mint 6 km, nehéz szakasz a vár mellett. A táv többi része egyszerű.
Kisgyón az Északi-Bakony ÉK-i előterében Bakonycsernyétől délre található. A tájat már a kőkorszaktól lakta az ember, erről tanúskodnak a közeli lelőhelyekről előkerült csiszolt csont- és kőeszközök, kővésők, kőbalták, őrlőkövek. A barátságos és szép környezet, bő vadállomány, jó ivóvíz minden kor emberét vonzotta.
A kisgyóni terület 1541-ben várpalotai, 1696-ban a csókakői várhoz tartozott. 1720-tól a Zichy családé volt, akik a múlt század közepén két részben eladták. 1913-ban az állam visszavásárolta katonai célokra, és a Honvéd Kincstár kezelésébe adta át, amely fűrésztelepet részesített itt.
A térségben az első kísérletek a szénbányászat megindítására a XIX. század közepén történtek. A szápári szénkibúvásra telepítette már 1842-ben az első szénkitermelő aknáját a gróf Szápári család. A bakonycsernyei szénelőfordulást pedig 1873-ban említik, és 1913-ban a kisgyóni területen is kutatásokat folytattak. A felfedezett szénvagyon kiaknázását csak az 1920-as években kezdték meg, de vasút és villamos energia híján igen lassú volt a fejlődés. A bánya 1948-tól kezdett nagyobb ütemben fejlődni, és 1972-ig termelt. A széntelepek kimerülésével fokozatosan a közeli Balinkára szerelték át a berendezéseket, és elköltöztek a bányászok is. Az egykori szénbányára ma már csak a bányászmártírok emlékműve és a szénosztályozó maradványai emlékeztetnek.
A hátrahagyott bányászlakásokat 1980-ban a fejér megyei természetbarátok vehették birtokukba, és 12 kulcsosház kialakításával létesült a Kisgyón Természetbarát Telep, amely azóta is folyamatosan fejlődik és szépül. Többnapos kisgyóni táborozás esetére is színes programot jelenthet a vadregényes környék bejárása, Bodajk, Mór, Zirc, Tés vagy Várpalota környékére irányuló gyalogos, kerékpáros vagy autós túrák szempontjából is kedvező bázishely.
A kisgyóni erdő legismertebb része a Tűzköves-árok és környéke. A Tűzköves-árok lényegében a Hárs-hegy ÉK-i oldalából a kisgyóni erdőbe levezető száraz árok (debrő). Az 1860-as években a Déli Vasút építésekor itt kőbányát nyitottak (a hajdani kőbányának már nincs nyoma), ekkor kövületek egész tömege jutott napfényre. A magyar jura ismeretéhez legszebb anyagot szolgáltató lelőhelyről 117 ammonitfaj - közülük 41 addig ismeretlen - került elő. (Ammoniták: a puhatestűek közé tartozó kihalt ősállati rend képviselői, a külsővázas lábasfejűek családjába tartoznak. Vázuk kamrázott, legtöbbször egysíkban felcsavart. Leggyakoribbak a jura időszakban.)
Az N 47° 17,280', E 018° 06,406' ponton, a védett geológiai feltárásban egy óriási megkövült puhatestű lenyomatát találod, lásd az egyik fényképet.
Ha autóval érkezel, a Bányász-emlékmű mellett parkolhatsz. Ezen a ponton egy kiszélesített részt találsz, ami parkolónak kiválóan használható. (A multit végigjárva ide jutsz vissza.) A parkoló és a védett geológiai feltárás (azaz az első pont) között félúton egy kis erdei "szentély" mellett vezet az ösvény, érdemes megállni pár pillanatig, hallgatni az erdő neszeit.
Kis segítség a palackok illetve a ládika megtalálásához:
Az első állomás egy pille-palack, ami egy fa odvában található (8 m-es pontossággal tudtam csak "kimérni", de szerintem hamar megtalálható. Megközelítése kb. 2-es nehézségű, az első visszajelzések alapján ha kell, módosítom a besorolást.
A második palack célja, hogy úton tartson, azaz az általam elképzelt vonalon járd be a multit. A kék jelzésen kell haladnod. A palack a Tűzköves-árok és a Tűzköves völgy találkozásánál van, egy korhadó tuskó tövében.
A harmadik pont egy kicsit nehezen adja meg magát, kb. 3-as nehézséggel. Nem a várban van, a nagy forgalom miatt került onnan kb. 130-140 m-re. Itt ne palackot, hanem geoládát keress, logbookkal, ajándékokkal, valamint a 4. állomás koordinátáival.
A 4. pont szintén úton tartó, a piros jelzés mentén, félúton a vár és a kiindulópont között. Tiszta időben szép kilátással.
Mindegyik ponton van jelszórészlet, ezeket sorban egybeírva kell bejelentéskor beírnod.
A geoládában lakott még GeoCet, aki egy travel bug, és innen, a Pannon-tenger helyéről szeretett volna útnak indulni a jelenlegi Magyarország területére. Ha találkozol vele valahol, kérlek jelezd egy e-mailben.
Utoljára: Ez a multi igen közel van MikiCache burok-völgyi ládájához. (Sokat gondolkodtam a rejtésen éppen ezért...) Viszont Miki ládája igazi "hardcore" láda, nehéz tereppel, sokakat visszatarthat ez a tény. Ez a multi ellenben könnyű, kisgyerekkel is teljesíthető, azoknak ajánlom, akik szeretnek egy kellemeset sétálni az erdőben, és nem akarnak kimaradni a Keleti-Bakony által nyújtott élményből.
Állapot: megszűnt
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagyon szép körtúra, érdemes rá időt szánni. A 2. pontnál lehet, hogy a régi palackot találtuk meg? A rejtőt is felhívtuk a koordinátáért. Ezután aki megy, abban is megtalálhatja a koor-kat:) Nagy szerencsénk volt a medvehagyma-virágzást telibekaptuk!
Köszönjük a rejtést!
Köszönjük a rejtést!
Második neki futásra. A második pontnál az új palacktól 10 m-re találtunk egy régit.
Amiben már csak a jelszó részlet olvasható. A harmadik pont ilyenkor a medve hagyma miatt elég aggályos. Lehetett volna közelebb várhoz. Van bőven alkalmas hely.
1. Picur mászott fel, ez a hely tényleg elég gáz sáros időben (most az volt) - a kövület remek
2. a környék útjait a faszállítók szétdúlták, az új és a régi palack is megvan (két különböző tönknél), naná, hogy az utóbbit találtuk meg először és sokáig próbáltuk kisilabizálni (mit gyűjtött be akkor Strombus, egy harmadik palackot?)
3. nem a vár felől közelítve, hanem a kerülő földúton nem extrém - tessék kerülni! (viszont a medvehagyma és virágszőnyegen tapodva furdalt a lelkiismeret)
4. rendben van
A ládasoron sokat dobott az éledő tavaszi erdő :) minden pon túlélhető, de azért lehetne családbarát :) nekünk tetszett a séta
Megtaltáltuk, két barátommal, akiknek az első ládájuk volt. A korábbi megtalálókkal egyetértek, a pontok nem a legjobb helyen vannak, feleslegesnek éreztük a sok hegyoldal letaposást.
Ennek ellenére a túra jó volt, köszönjük a rejtést!
Előre nem olvastam el a ládaoldalt, így alig vártam, hogy utólag megtehessem és minél többet megtudhassak erről a furcsa nevű várról. Ha már látnivaló nem igazán van, legalább ismeret legyen! De nem, a rejtő megelégedett azzal, hogy a túra a várról kapja a nevét. A tartalom nem a címről szól, hanem (hosszan kimásolva valahonnan) a szénbányászatról, aminek viszont a kiránduláshoz semmi köze. :-(
Pedig a rejtő igazán megírhatta volna, hogy a Csikling név valószínűleg a török "siginlik"= várhely szóból származik. A várat a tatárjárás után feltehetően a Csák család egyik oldalági rokona, egy Mellár nevű birtokos építtette. A vár jelentősebb szerepet soha nem játszott, viszont fényjeleket lehetett innen továbbítani a csókakői és a székesfehérvári várak számára. Amikor 1326-ban a Csákok átadták a területet Károly Róbertnek, nem szerepelt a vár a dokumentumokban, mivel addigra valószínűleg már nem lakták vagy nem várként, hanem csak vadászlakként használták, talán királyaink is. Erre enged következtetni a közeli területet jelölő Királyszállás név.
A 420 m magas dombon elhelyezkedő, megközelítően négyszög alaprajzú területet 4-5 m mély és 5-7 m széles árok vette kerül, melynek északi részén kb. 1 m széles, szabálytalanul rakott, mészhabarcsos falmaradványok figyelhetők meg, amelyek egy négyszögű lakótorony falai voltak.
Az őszi avar jól belepett mindent, így mi leginkább csak a várárkot és kisebb buckákat láttunk.
A pontokért a rejtő többször is mászat meredek domboldalon, szerintem értelmetlenül. Ráadásul a felesleges taposás, csúszkálás talajeróziót okoz. A dzsindzsa meg káromkodást. De szerencsére mindent hamar megtaláltunk.
A láda helyét végképp nem értem. Mi nem a "vár" felől, toronyiránt közelítettünk, hanem eleinte egy ösvényen, de így is nehéz volt a terep a végén. Azt hittem, innen majd szépen rálátunk a várra, azért hoz a rejtő ide minket. De nem. Nincs itt semmi, ami indokolná az itteni rejtést. Nehogy már akkora forgalom legyen a vár közelében, hogy max. 50-rel arrébb nem lehetne helyet találni a ládának!
A palackok jó állapotban vannak, a felirat bennük igényes. Az egyik helyen új mellé állított régi, lyukas, olvashatatlan szövegű palackot begyűjtöttem.
Még a túra elején a kereszt a padokkal és az írás hozzá nagyon tetszett. Innen nem messze a sziklák is, bár nem tudom, a rejtő hogy gondolta, hogy azok kerékpárral járhatók vagy ha itthagyom a bringát, a rejtektől rálátok. Ez egyik sem igaz.
A ládaoldal képei többnyire semmitmondóak. A sok megtaláló azóta sokkal szebb, érdekesebb képeket készített, érdemes lenne elkérni párat az oldal számára.
A gyönyörű ammoniteszről sajnos csak most olvasok. Ha a koordinátája a GPS által is értelmezhető formátumban szerepelne a ládaoldalon, talán nem maradtam volna le róla.
Nekünk 7 km lett a túra, pedig nem is a rejtő által ajánlott szobornál parkoltunk, hanem feljebb, rövidítve a kört. Jó lenne a fejlécbe beírni a túra hosszára vonatkozó (pontos) adatot, ahogy ez ma már elvárás.
Lassan már legendásak a rejtő elhanyagolt ládái (GCbnrf, GCFCSV),ez most sincs másképp!
Érdekes helyekre hoz, és azzal be is éri sajnos. Hiába a sok kritikus log, ő bizony nem változtat semmin, hadd kínlódjanak a kesser-kollegák.
Kiváncsi lennék mire gondol, amikor olvassa a logokat, ha egyáltalán olvassa...
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Újabb Várpalota környéki bicajos nap zárásaként végigküzdöttem ezt a multit. Az már az elején látszott, hogy a keskeny k jelzésen csak gyalogosan boldogulok, így a bicajt nem is erőltettem. Az egész akár kellemes séta is lehetett volna, de nem volt az. Az első pont meredeksége már nem tetszett túlságosan, össze-vissza kapaszkodtam a nedves gyökerekbe, fatörzsekbe, míg a GPS hajlandó volt megmutatni a rejteket. A felirat kopott, a papír mállik. Érdemes lenne új palackot vinni, nálam nem volt. A második rejtekhez csalánoson át vezet az út, mellékesen egy utolsó mai zápor szépen épp elsírta magát. A kéktúra itt magas gazos területen visz, a beázás biztosítva. :) Az igazi értetlenséget a harmadik pont okozta, ami a vártól jóval odébb, a semmiben talált helyet. A rossz vételű patakvölgyben nehéz volt eldönteni, hogy merre is kellene kapaszkodnom, jól megszenvedtem vele. Aki könnyíteni akar, az ne a vár felől menjen, hanem inkább az útról be az erdőbe. Szerencsére a negyedik pont már könnyen adta magát, de a többiért alaposan megdolgoztam.
Szerintem nagyobb élményt nyújtana a rejtéssor, ha nem ilyen felesleges küzdelmű pontokon kellene végigvergődni a célhoz.
A láda 1. 2. pontja még tavaly májusban egy mtb3-4 karika során lett meg. Tudtam, hogy egy szöszmötölős ládasorozat lesz ezért sokat váratott magára a többi pont.
Ma rászántam magam a maradék pont begyűjtésére, ami kalandosra sikerült.
Az egyik pontnál egy odúba belesve egy bagoly repült ki az orrom előtt 20 centivel.
A másik ponthoz meg 3. mentem vissza. Egyszer a telefonomért , aztán pár kiló őzlábgombáért :), aztán meg a sluszkulcsomért.
Mondhatom amilyen szerencsés olyan peches nap is volt.
A rejtések helyéről csak annyit hogy szerintem minden láda megközelíthető bringával, de a normális bringásokra gondolva levenném a bringás + -t.
Köszi a rejtést és az olvasható koordinátákat .
A mai első találatomnál is morogtam, itt is fogok, elnézést érte!
Elsőként ezt komolyan gondoltad?
"+ el tudok-e menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyhatom)?"
Aki ismer tudja rólam hogy terepezem, de azért ezt a rejtést hatalmas jóindulattal sem nevezném bringás multinak. A pontok szépek, olvashatóak, lamináltak stb., de a látótávolságra megközelíthetőség bringával kb. a fele pontra igaz /2. és 4./
Az első pontnál örültem, hogy a stoplis cipőben egyáltalán fel tudtam mászni a barlangig /nemhogy a palackig/, a ládánál pedig akkora ökolábnyomot hagytam magam után a csörtetésemmel, hogy hetekig nem fogok rendesen aludni miatta.
Az az igazság, hogy ezt a multit annak ajánlanám jó szívvel, akit el akarok tanácsolni a geocaching-től.
Egyébként látszik, hogy rengeteg munka van benne...
Attilával a GCMBT3 tekerésére és a GCKGYS közben-után ezt is útba ejtettük. Nagyon szép útvonalon vezetett végig, amit mutat az nagyon tetszett, de a rejtések nem. Az elrejtett palackokkal és a ládával semmi gond, szépek és általában kettő is volt belőlük a kook is pontosak, de miért vannak ilyen értelmetlen helyekre rejtve (tudom 4-es, de minek?). Amúgy a kerékpáros megközelítést én nem ajánlanám mert nem igaz, hogy "el tudok-e menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyhatom)" Szép túra volt, köszönöm a lehetőséget.
Már voltunk itt és ládáztunk is, de akkor a nagy hó miatt a csiga lenyomatot nem láttuk, nagyon különleges és mellette 1m-en belül szerintem vagy egy "kistestvére" is! Most ezért vissza jöttünk igaz már ismertük a járást de nem csalódtunk, minden évszakban más arcát mutatja az erdő.
BÚÉK!
A palackokat gondozni kéne, hamarosan teljesen olvashatatlanok lesznek a koordináták. A nagy ammonitesz "fölötti" palackot ugyanannak a fának a gyökereihez helyeztem [kb. 1 méterre], amiben az odú lehetett, mert előző helyén nem volt biztonságban. Ennek helyét/takarását mutatja az ide vonatkozó fotó.
Kösz a multit, szép séta volt.
Kisgyónbánya - Jásd OKT közben kis kitérővel szedtük össze ezen multi pontjait.
Mit mondjak...
Nem értem, hogy a rejtések miért vannak azokon a helyeken, ahol éppen vannak, ha csak nem a többieket szerette volna "szivatni" a rejtő (bár ezt nem hinném)...
Az 1. ponton a palack nem a fa odvában van, hanem a fa gyökerei közt. Mivel a környéken a GPS vétel nagyon gyenge, vagy akadozik, ezért igencsak sietni kell, hogy a láda közelébe érjünk, amíg van jel...
Az 1. és a 3. ponton esős, nyírkos időben "életveszélyes" felmászni a palackokért...
Azok a helyek, ahol a palackok és a láda van, tökéletesen semmivel sem érdekesebbek, mintha a bemutatni szánt helyhez jóval közelebb lennének...
A 4. potnak az égvilágon semmi értelmét nem látom...
Azonkívül hiányolom, hogy nincs alternatív jelszó, így, ha valaki az 1. palackot nem találja meg, akkor már a többire semmi esélye...
Az sem lenne rossz, ha a rejtő a leírásban közzé tenné a multi pontjainka a koordinátáit, mert nem mindenki Kisgyón felől szeretné végigjárni (pl OKT közben), vagy, ha valamelyik ládát nem találná valaki, még lenne "esélye" legalább a többit megkeresni....
A GCKGYS ládával egybefűzve próbáltuk lefülelni, de vár aljában nem sikerült ráakadni az utolsó pont koordinátáira. Bár becsülettel végigjártuk, de így a jelszót nem tudtuk összerakni.
Mi már korábban tis túráztunk erre, de a teljes utat még nem jártuk be, talán tavasszal vissza jövünk. Most csak a várat és az első pontot kerestük meg de mivel Király szállás felől jöttünk így 14km-et sétáltunk. Erőnk már nem maradt a többi pont megkereséséhez. Megismerkedtünk egy kóbor kutyussal, Csikasznak neveztük el mint a Téli Berek című könyvben, de miután megetettük lelépet lehet ő is "turista" volt. A táj gyönyörű még nagyon havas, kiélveztük a tél utolsó pillanatait.
Köszönöm a túrát. Én kicsit átgondolnám a nehézségi szinteket. Ebben a sáros nyirkos időben nem volt egyszerű, hasaltam 1x 2x, s mivel a fényképezőt védtem a nyakamban a kezemet rendesen meg is sértettem. A túra elvileg 6 km környékire volt jelölve, de nekem egy kis figyelmetlenség miatt és na és persze a terep felmérése miatt, közel 12 km. Nagyon szükségem volt már erre a kis sétára.
Mivel a palackok már elég nyomott állapotban voltak, sajnos hiába fotóztam le őket a 2. nem látszik a fotón a cetlit meg elhagytam menet közben. Valami más úton módon kellene megoldani a koordináták felírását. Kérem a rejtőt, hogy a vegye megtaláltnak a logolásomat a képek alapján.
Tracklogomat is el tudom küldeni.
Fényképet a rendszer jelenleg nem enged feltenni.12.26
Még mindig nem engedi:12.27 12:20
Megoldás sikeredett. Eleve butítva kell feltennem, mert a rendszer nem hajlandó.
ui: kérem a tisztlet játékosokat, hogy a dobozba ne szemetet és értéktelen vacakokat rakjunk már!!
FIGYELEM!
Az első ponton a palack már nem az odúban van - mert a fa növekedtével az odú leszűkült és amúgy is már nehezen elérhető - , hanem az odús fa alatt a gyökereknél. Mi is ott leltünk rá.
A várhoz kapcsolódó link nem hoz be honlapot. Így ahhoz képest, hogy milyen hosszú a leírás, az ember egy betűt nem tud meg a Csikling várról..
1. pont gyökerek közé berejtve, de mászni kell érte. A 2. pont fekvő korhadt fatörzs oldalában. A 3. ponton lévő ládát a -ról letérve balra, a TuHu-n lévő jelöletlen útra, hátulról megközelítve megúszod a meredek hegyoldalon való felmászást. A 4. pont könnyű találat, hogy a visszaúton se unatkozz.
Köszönöm a rejtést!
Megtalaltam [wapon beküldött szöveg] GCKGYS folytatásaként következett ez a multi. Szeretem a küzdelmes ládákat, ma ez eléggé ilyen volt, ezért bejött. Ha sáros a terep vagy jeges, akkor a nehézséghez adj hozzá egyet (1. és 3. pont). Ha nyár van, akkor adj hozzá még egyet a GPS jel hiány és a bozótharc miatt (1., 2., 3. pont). Ebből következik hogy a legkönnyebb száraz időben télen vagy tavasszal megtalálkozni. Ha toronyiránt közlekedsz, akkor az megint plusz nehézség, a Tűzköves-árokban rengeteg a bedőlt fa és néha nem árt egy bozótvágó kés sem.
Nekem legnagyobb gondot a 2. pont okozott, közel fél órát eltöltöttem vele. Először is a műhold jel miatt vagy 150 méterrel túl mentem az árokban. Aztán megtaláltam a helyet, láttam a csapásokat, de nem láttam a ládát. Kb 1. pont nehézségre számítottam. Egy idő után elolvastam a WAP-ot, erre még inkább nem találtam semmit (már nem ilyen a rejtés). Elolvastam ezután egy logot, pont Gubarobi-ét, aki azt írta könnyen megtalálta. Ekkor már nagyon ideges voltam, újra bejártam a környéket, de semmi. Gondoltam telefonos segítséget kérek, ekkor elolvastam több logot és kiderült, hogy a palack be van építve. Utoljára végigtapogattam a szóba jöhető helyeket és meglett a palack. A rejtek nehézsége 4-5 körüli, mert a palackból nem látszik semmi, teljesen be van építve, illetve nem nagyon van a rejtésre utaló jel sem. Szóval szívatós, de koo pontos. Ezek után a többi pontnál már nem volt semmi gondom.
Kétnapos ládázás a kutyákkal, gcbube-vel és gcbuvo-val összekötve.
A leírással ellentétben a 3. pont miatt nem nevezném kisgyerekkel is teljesíthetőnek. A 2. pont leírását is javasolom módosítani, ugyanis az a bizonyos fatörzs kidőlt, a palack az oldalában leledzik...jó sokáig keresgéltem.
A parkolóig nem jutottunk el kocsival, mert körülbelül egy kilométerrel előtte egy tábla arra figyelmeztetett, hogy csak engedéllyel szabad behajtani. Az ebéd előtti, lightos 6 kilométeres sétának ígért túra nekünk egy három és fél órás, 13 és fél kilométeres kiruccanás lett (szintkülönbség: 250 m). Az elejét és a végét élveztük, a 4 rejtéspont közötti részt kevésbé. Akkor lett csak igazán jókedvünk, amikor túl voltunk az utolsó ponton is, és tudtuk, nem vár ránk több rejtekhely. Azt már ott sejtettem, hogy a rejtő télen telepítette a ládát, fittyet hányva arra, hogy tavasztól őszig borzalom lesz a bozóton történő átverekedés, de hogy miért olyan messze helyezte el a pontokat az úttól és a "látnivalóktól", arra csak azt az egy választ sikerült megszülnöm, hogy kevés törődéssel atombiztosra akart menni. A palackok és a láda állapota ezt tkp. alá is támasztja: a palackok be vannak ázva és át vannak párásodva, nehezen olvashatóak a koordináták, a láda eléggé ki van fosztva. Plusz negatívum, hogy az első pont jelszórészlete a dizájnos betűk miatt megtévesztő, nekünk negyedszerre sikerült elfogadtatnunk a jelszót.
Nyúlon túl 20 km-es túra útvonalát pótoltuk ki még 6 km-el a láda kedvéért markovicsa barátommal.
Az időjárás kedvezett nekünk, így a túra elején nagy kedvvel vágtunk neki a multinak.
"Zöld erdőben jártam, medvehagymát láttam" idézettel lehetne indítani a logot. Mindenütt burjánzott a növény, átható illatot szolgáltatva a táv során.
1. pont: elég meredek az odajutás, de megoldottuk. A palack gyorsan meglett a fa tövében. A palack elég rossz állapotban van, a jelszó olvasható, koordináta már kevésbé.
2. pont: gyorsan meglett; palack állapota, mint az első helyen.
3. pont: elég szívatós feljutni a ládához, nem is igazán értem, hogy mi szükség ennyit mászatni az embert, közelebb is lehetne rejteket találni. A láda gyorsan meglett, logolás, majd indultunk tovább. A "vár" meglepett, valamiféle falra számítottunk, de csak egy "vizesárok" és "bucka" várt ránk. Mit védett ez az erődítés?
4. pont: gyorsan meglett a palack, igaz teljesen felesleges már a multihoz.
A jelszó ismét értelmetlen, hogy miért, nem értem.
Köszönöm a lehetőséget!
Hegymászó, hagymázó túra. Kimondottan a medvehagyma szezon miatt jöttünk, de összekötöttük a kellemest a hasznossal, és ha már itt vagyunk megkerestük a pontokat is. Nem bántuk meg!
Köszi e rejtést!
Az első pontnál nem volt semmi gond, a második pontot kicsit tovább kellett keresni, mert a hangyák igen jól beépítették a korhadó tönkbe (álca = 5+). A harmadik pont előtt kezdett el cseperegni, egyedül indultam az életveszélyes meredélyen a keresésére. Nagyon-nagyon csúszós volt a terep, ám a láda poros és száraz volt (terep most = 5+). Észre se vettem, mikor kezdett el zuhogni, mire visszaértem a várhoz, ott volt egy másik házaspár. Kicsit beszélgettünk az esőben: geocaching (ők nem űzik), túrázás, őrült dolgok a hegyekben, vicces kis találkozás volt. :)
A harmadik pontnál már nem esett, szinte túl könnyű volt a rejtés az előzőekhez képest (nem fog ez innen elveszni?).
Nem volt vízálló gépünk, így kevés fotó, de sok emlék született! :)
Hát igen. Ez egy remek multi lenne, ha a kor követelményeihez lenne igazítva. A pontokat kicsit odébb kellene pofozgatni, hogy ne színtiszta kesser szívatás legyen. Amikor a tüskebokrokon-szömörcén keresztül romboltam be az első pontért, arra gondoltam, ha ez lenne az első megtalálásom, biztos felhagynák a kesserkedéssel :(
Aztán nyilvánossá kellene tenni a pontokat, mert aki pl. Csőszpuszta felől közelít, annak 2 kört kell mennie. Nekem az uccsó ponttal nem volt semmi gondom, ez így körtúra. Ráadásul a bősz fakitermelés miatt, ha jól emlékszem panoráma is lett oda csinálva:(
Mivel sokat bringázok arrafelé szívesen rendbe tenném ezt a multit. Ha a rejtőnek igénye van erre a díjmentes szívességre, kérem jelezze.
Megtaláltuk, az erdő és az idő remek volt, napos. A 4. pontot viszont feleslegesnek találtuk, nem adott multihoz semmi pluszt.
A rejtést természetesen köszönjük!
Beautóztam a javasolt parkolóig; más autók is voltak, a pihenőnél 2 család bográcsozott (januárban!).
Nagyon jót sétáltam, az első pontnál a brutálisan kitaposott 'árkot' követve másztam fel, meg is lett a pont; a másodikat ismét kitúrta és összerágta valami állat, visszarejtettem; a harmadik szerintem is felesleges helyen van (gyerekkel is lehet keresni ??); a negyedik hibátlan. Nekem most csontra fagyott domboldalakon kellett mászni, tehát könnyen ment, de egy eső után: hááát, nem egyszerű.
A várból persze sok nem látszott, de a környéken ez volt az utolsó - még hiányzó láda - ideje volt megtalálni.
Mivel ma szabad voltam, gondoltam járok egy jót, ki is választottam ezt a multit, és nem okozott csalódást!
A kocsit a Gyöngyvirág kulcsosháznál hagytam, komolyan vettem a behajtani tilos táblát, nem tudom mennyire veszik szigorúan.
Az első pontot gyorsan elértem, de a palackkal akadtak gondjaim, eléggé szivatós helyen van, fent a meredek domboldalban. Ilyen felázott talajon, nem volt egyszerű előszedni. Ráadásul nem is a leírásban megadott faudúban van, hanem talajszinten az odvas fa mellett jobbra. A második pontig kisebb emelkedők leküzdése után végig a jelzést követve értem. Ha nem toronyiránt próbálja meg becserkészni az ember a palackot akkor könnyű találat. Valami állat kitúrhatta a helyéről, mert a tuskó mellett volt a palack. Visszarejtettem.
Újabb gyaloglás a jelzésen, a Hamuház érintésével, ahol meg is ebédeltem, a Csikling várig. Itt a reggeli napsütést felváltotta a szemerkélő eső. A láda helye nagyon nem tetszett. Ez még szivatósabb helyen van mint az első, a logbookban olvasott bejegyzések szerint ezzel nem csak én voltam így. A láda már messziről világított, valami állat ezt is kitúrta a helyéről. Visszarejtettem a fatörzsbe. A vár után a jelzést követve, szakadó esőben értem el a negyedik pontra, gyorsan leolvastam az utolsó jelszórészletet, majd visszasétáltam Kisgyónba a kocsihoz.
Igaz, hogy minden pontján jártam már, de akkor is elképesztően szép, megúnhatatlan helyekre kalauzolt el ez a multi, Hatalmas élmény volt. Egyedül az 1. és a 3. pont rejtése nem tetszett, de mint a dalban: "Csak a szépre emlékezem..."
A leírásban megadott 6 km nekem 11,2 km lett.
Köszönet a rejtésért!
szollosi73
Felesleges pontok vannak szerintem a túra során.
Szerencsére az elsőnél a darazsak már nem voltak ott.
Lehet kellene neki új hely.
A várnál a rejtés életveszélyesre sikerült és kimerítő is. A túrát sötétben fejeztük már be, és hála istennek, hogy nem öltöztünk szarvasnak, mert a vadászszezon éppen akkor indult :D
Mindenki vigyázzon. Viszont ennek ellenére a Bakony még mindig tetszett nekünk. Köszönjük a rejtést
Ui: A ládába tettünk egy Travelbugot.
Carminnal és Molkával kerestük meg a pontokat.
Ez a multi legszebb vágya lehet egy 10-12 éves fiúnak, nekünk a rejtések nem jöttek be.
Az ötlet egyébként tetszik, de a pontokat sokkal egyszerűbben is el lehetett volna rejteni.
Kirándulás Carminnal és Piroskával! A láda alapötlete jó, de a megvalósítás enyhén szólva nem tökéletes. Az első két pont gyakorlatilag csak véletlenül lett meg úgy, hogy az első palack egy darázsfészekben volt elhelyezve, a második pont pedig a susnyás (csalán, szeder) kellős közepén ad-hoc módon kiválasztott farönk közelében. Arról már nem is beszélve, hogy a várnál elhelyezett láda szükségtelenül megnehezítve egy meredély szélén az egyik kidőlt fa(mert több is van) gyökerei között található. A 4.pont rendben volt.A séta jó volt, de többet vártunk tőle. Köszi!
Hosszú, túra nélküli hónapok után végre rászántuk magunkat egy nagyobb menetre. Az idő optimális volt, a helyszín nem túl messzi. A palackokkal sem volt gondunk, bár, az utolsó ládát kivéve, első ránézésre valóban szénakazal érzése lehet az embernek. A multi és a túravezetés beváltotta a hozzá fűzött ígéreteket, a programtól pont ennyit vártunk.
Annyi figyelemfelhívás az utánunk jövőknek, hogy a javasolt kiindulópontig tiltott út vezet, megfontolandó a behajtás.
Régi mumus volt már ez a láda az elrettentő logok miatt:-) Mindenképpen télen szerettem volna megkeresni, gondoltam, ilyenkor a legkönnyebb a terep. Pár éve már eljöttünk egyszer, de akkor mindjárt az első pontnál elvéreztem, ennek ellenére végigjártuk a kört, tényleg szép kirándulás, tudtuk, hogy érdemes visszajönni. Most a pontok nagyon könnyen meglettek, a másodikat kellett csak kicsit keresgélni, bár ebben közrejátszott a hó is. A várnál nem toronyiránt, hanem oldalról közelítettem, így nem volt megerőltető, bár néhány tüskés bokorral meg kellett küzdenem. Összességében nekem nem volt nehezebb az átlagos terep- és bozótviszonyoknál, bár könnyen lehet, hogy más évszakban nem ezt nyilatkoztam volna:-)
Köszönjük a rejtést!
Éva, István, Barnabás
Isztimérről indultunk észak felé, oda is jutottunk vissza, nyugat felől. Így kiegészítve a kört kellemesen elfáradtunk. Kétségtelenül a várkör volt az emlékezetesebb szakasz. Tetszik az ötlet, jól is lenne kivitelezve, ha nem lenne kicsit értelmetlenül elrejtve 2 pontja is. A várból például alig láttunk valamit, helyette a hegyoldalban mászkáltunk, csúszkáltunk, harcoltunk. Nem mondom, ez is kihívás, meg is kerestük a dobozt, de nem éreztem, hogy ettől több lenne a multi. Ezzel együtt nagyra értékelem, tényleg emlékezetes túra volt. Az 1. ponton sajnos elfelejtettük, hogy jelszórészletre is kellene ügyelni.
Ezt a ládát két hétvégén kerestük meg. Az első ponton fát vágtak a favágók, ezért kicsit körülményes volt a kidöntött fák között a meredek domboldalon keresgélni, de 20 perc keresgélés után megleltük. A barlang után az árokban indultunk el, kicsit Burok völgy fílingje volt a túra ezen szakaszának, de mikor besűrüsödtek a kidölt fák, felmentünk a domboldalba a bokrosba. A második pontig vak vezet világtalant módon jutottunk el, annyira rossz volt a gps. jel. Itt is egy jó darabig keresgéltünk mire megtaláltuk a harmadik pont koordinátáit. A ládát a mai napon fejeztük be. Láttunk egy lábatlan gyíkot és a harmadik pont keresgélésekor egy odvas fából megriasztottunk egy baglyot is. Gyönyörű volt az erdő az őszi levélhulláskor.
Barlangi mentőgyakorlat előtt és után kerestem meg, többnyire futva. Miért kell a bozótba, meredek oldalba, jellegtelen helyre a pontokat tenni? Ezt leszámítva kellemes túra, szép helyeken. Köszönöm a rejtést, így is jó volt, csak meg kellett érte küzdeni!
Hát az ilyen ládákkal az a baj, hogy ha az ember rossz irányból indul, esélye nincs megtalálni az összes pontját. Mi a kéktúrát a rendes irányból jártuk végig, Tés felöl jöttünk, és nem volt kedvünk visszaindulni. Sokmindent láttunk, amit a láda mutatni akart, de csak az első pontot tudtuk megkeresni.
A környék viszont nagyon viharvert, és kicsit nehezen megközelíthető, igazi kihívás. Sajnos maga a kék túra útvonal is teljesen gazos, de a kidőlt fáktól alig lehet felmászni a ládáért. Mondjuk elég magasan van az üreg, úgyhogy a kidőlt fák arra is jók, hogy az ember felálljon rájuk...
Nem tudom, lesz-e még alkalmam visszatérni ide, úgyhogy ha esetleg kaphatnék így is egy jóváhagyást. Teszek fel néhány képet a környékről.
Az ajánlott parkolóban hagytam a kocsit. Szinte azonnal egy gyenge zápor verte vagy 5 percig a környező fák lombját.
Az első pontot kissé nehezen abszolváltam. A szurdok alján valahogy nehezen hittem a kütyünek. Aztán mégis, hajrá neki a meredeknek. Persze, kellemesen csúszós! A fánál éppen hogy ki tudtam kotorni a 180 cm-el a palackot. Koordináták bepötyögve, irány tovább.
A második pontot 40 méteres távolságnál jó kis vargabetűvel cserkésztem be. Aztán bepötyögtem a koordinátákat. Aztán kissé hüledezve néztem a kijelzőt. Légvonalban 3,3 km? Mivel már kint voltama susnyásból, gondoltam ellenőrzés végett (volt térerő!) egy telefon nem árthat. Hát, nem ártott! Köszönet e rejtőnek a segítségért! Egy 8-as 6-os csere okozta a problémát.
Tovább, a hamuháznál 2 erdőjáró falatozgatott békésen, egy kis medvehagymával megspékelve a tízórait.
Letérve a várhoz kezdtem örülni a következő pontnak. Fél órával később meglett. Szépen megnéztem a vár maradványait, aztán irány a láda. A függőleges sziklafalig. No, gyerünk körbe! Hát, jó kis kör lett. A rejtés garantáltan muglibiztos!
Logolás után, gondoltam toronyiránt kimegyek a jelzett útra. Hát, nem jó döntés volt. Derékig gázoltam a vizes aljnövényzetben, hamar átvizesedett mindenem. Végül kiértem. Innen már úri dolgom volt! A negyedik pont gond nélkül meglett, a kocsihoz is eső előtt visszaértem.
Összefoglalva: Jó a multi! Kezdőknek, kisgyerekeseknek, városi puhányoknak nem ajánlott! Mindenki másnak igen.
Megtaláltam.
Vegyes érzelmekkel. A túra nagyon szép helyekre kalauzol el, de a rejtéssel volt bajunk.
Az első pont úgy lett meg, hogy megláttam hol van emberi nyom által letúrva a hegyoldal. Ráadásul nagyon magasan van a palack, 170 centim alig volt elég rá.
Másodikkal szenvedtünk meg a legjobban, már most sok a tüske, magas aljnövényzet, bozót. a kullancsok is hamarabb másznak belénk. Ládánál is a letúrt kesserösvény segített. A negyedik pontnál meg is lepődtünk, hogy semmi dzsindzsa, mászás.
Összességében szép környezet, de részemre a rejtések sokat rontottak rajt. Nem szeretem a bozótosba rejtett, talajrombolás által megközelíthető helyeket. (De, lehet, hogy ez az én bajom.)
Kb. másfél éve egy TT alkalmával jártam erre, akkor az első pontig jutottam (miért is nem igazodnak a TT-útvonalak a ládákhoz?!?! :)) Így már tudtam, hogy micsoda gyönyörű helyen túrázunk ma CSZ58 kessertárssal...
És hát persze a medvehagyma igen nyomós érvnek bizonyult, hogy pont ma, pont ide... :) Nem is bántuk meg!
Viszont a fényképezőgépnek alighanem csípte a szemét a hagymaszag, mert egy idő után sztrájkba kezdett.. és sajnos elég kitartónak bizonyult :(
Pedig szívesen fotóztam volna párat a láda környékén... csak úgy elrettentésként :) Meg szórakoztatásként - mert ide azért szerintem ki-ki egyéni kúszó-mászó-technikával közelít... Ez a rövidke szakasz az előző napi TT minden fáradalmát felülmúlta, de persze nem volt kérdés, hogy menni kell! - csak az, hogy hogyan... :) De végül simán ment :)))
Az első ponton a palackot a másik oldalon kerestük egy darabig. Aztán a jelszót felejtettük el felírni, ezért a multi vége megint az elő palack levadászása volt. Végül is nem bántuk, mert nagyon jó az a hely...
Második pont sima ügy. A láda koordinátánál nem hittünk a szemünknek. Ez azért túlzás..., véletlenül biztos nem botlik bele senki, de elég meredek az odajutás. Szedtünk egy halom medvehagymát, és a várnál-ami egy tűzrakóhely- ebédeltünk medvehagymás sültet. Jó helyekre kalauzoltak a pontok. Előre nem olvastunk logokat, sőt leírást sem, így nem voltunk befolyásolás alatt.
Nagyon jó túra volt. Tetszett ez a multi - annak ellenére, hogy a rejtések némelyike eléggé szívatós. De hát azt gondolom ilyen is kell, ettől csak emlékezetesebb marad. Köszönjük!
Barátainkkal (vagyis népes társasággal) jártuk végig a multi pontjait. Osztom többek véleményét, hogy semmi szükség nincs arra, hogy ilyen lehetetlen, gyerekekkel nehezen megközelíthető helyre kerüljön pont a láda. Az első palack még hagyján, mert ott nincs különösebb látnivaló (a geológiai feltárás közelében jobban el tudnám képzelni azt is, mert az legalább látványos). A láda nehéz terepre való rejtését pedig én nem fognám a "forgalmas" helyszínre, mert aki a várrom túloldalán akár már a patakig lemegy, az már nem céltalanul teszi.....
A hely és a körtúra látványos, a rejtés sajnos nálunk 1-es.
GyZsTeam-el többször találkoztunk, a ládát együtt találtuk meg....
Bemelegítő reggeli séta. A láda helye nagyon nem tetszett (őszintén szólva szívatásnak éreztem) de a jó idő és a környezet elpárologtatta a mérgem. Na és persze a medvehagyma, nagyon finom illata volt! Köszi!
Bringával Csókakőről
Már volt tavaly is egy próbálkozásunk, de akkor még az 1. palack sem lett meg. Most egy kicsit elszántabbak voltunk, és az idő is kedvezett, így meglett mind, de elég nehezen. A rejtések túlzottan jól sikerültek, és ilyen környezetben, ahol a gps vétel sem az igazi ez így elég nehéz volt, bár a hely maga tetszett. A várnál lévő ládát nem értem.Miért kellett azt annyira messzire vinni?!
Tulajdonképpen csak medvehagymát szedni mentünk ki Kisgyón környékére mint minden évben, de nagyon adta magát ez multi láda. Ez volt majdnem 4 éve a 36. megtalálásunk, de még mindig a legjobbak között tartjuk számon!
Nem értjük, hogy miért kellett ilyen veszélyes, nehezen megközelíthető és nehezen megtalálható helyekre rejteni a ládát és a palackokat. A rejtések még csak nem is szép kilátású helyekre történtek. Az első ponthoz való feljutás nagyon meredek. Köszönjük, hogy a geológia feltáráshoz elírányítottál minket, a kövületek nagyon tetszettek. A második pontot egy órás keresgélés után se tudtuk megtalálni. A várnál megint csak nehezen megközelíthető helyre került a láda, ráadásul a várról rá lehetett látni a helyre, tehát a titkossága se biztosított. A negyedik pontot elkedvetlenedve kerestük, hiszen sejtettük hogy valami nagyon nehezen fellelhető helyre került a palack, természtesen nem is lett meg.
A honlapon kirakott információk, képek nem adtak megfelelő segítséget.
Azért köszönjük a rejtést: Ilka, Zoli.
Az első palack nagyon nehezen, második nekifutásra lett meg, akkor is csak azért mert nem egyedül voltam, volt velem egy "sasszemű óriás" ő vette észre a nyomravezető 1cm-es drótdarabot, de a palack kiemeléséhez még ő sem volt elég, kellett a nyakába a kisfia....
a ládát nem rejtettük vissza abba az állapotába ahogy találtuk, kicsit könnyítettünk az esélyeken. (elgondolkodtató, hogy az utolsó megtalálás augusztusban volt ...)
"2. állomás: pille-palack egy - a földből kb 0,75 m magasságig kiálló - korhadt tuskó tövében..."
ehhez csak annyit fűznék, hogy nem 75cm, inkább 40 és nem tuskó, hanem "egy kupac korhadt valami."
A 3. pontot is szerettük ;) kicsit vicces helyen van, de különben korrekt.
A 4. sima ügy.
Tényleg szép környék, de talán jobb lett volna más évszakban keresni.
Az első és második pont között a kéken (elhagyva a geológiai ásatás környékét) 2m körüli csalán, szederindák, parlagfű ...
A második pont kb. fél óra dzsungelharc. Persze körbe-körbe,
de nem látszott sehol a "kesserösvény" ...
A láda helye szintén "jól álcázott" és több kidőlt fa is szóba jöhet.
(Jelenleg nem rejtés helye a legjellegzetesebb, legszembetűnőbb.)
A kilátást is erősen korlátozta a buja növényzet.
Mindezek ellenére kellemes, szép túra volt. Ha a pontok kicsit elérhetőbb helyeken lennének ...
Köszönjük!
A cache legnagyobb része medvehagymával borított erdőrészeken vitt keresztül, ami ebben az évszakban lenyűgöző látvány. Ezért is kapta a környezet a magas pontszámot. A rejtés viszont ok nélkül túl nehézre sikerült, kár a hegyoldalt széttaposni a ládáért.
Teljesítménytúrán jöttünk el az első 2 pont mellett. Maga a láda pont az egyik ellenőrző pont közelében volt, de az idő szűkössége miatt tovább kellett mennünk, nem volt idő leállni keresgélni! A túra után kocsival mentünk vissza ameddig tudtunk, azonban a parkolótól nem igazán olyan utak indultak, mint amire a GPS alapján számítottunk. Semmi emberek által kitaposott út, csak amiken a vadak közlekednek. Ezekkel csak az volt a gond, hogy comb magasság felett csupa szúrós ág volt keresztbe kasul. Így jutottunk fel a ládáig, szétkarcolt minket a rendeteg tüske, de megérte. Az eddigi legkalandosabb ládatalálatunk volt, csak sajnos az utolsó pontra már nem maradt időnk, és az erőnk is elfogyott a sok dzsungelharc után, így a jelszó nem állt össze, de azért itt hagytunk egy TB-t, mert akkor még a 4-pontot is felakartuk keresni. Csak hát másként alakult. Még mindenképpen viszsatérünk levadászni a jelszó negyedik részét is egyszer.
Az első pontnál először elfelejtettük leolvasni a jelszót, vissza kellett menni, a ládánál pedig kis híján elfelejtettem a következő pont koordinátáját megnézni. Azt hittem ezzel vége a megpróbáltatásoknak, de itthon derült ki, hogy az utolsó jelszórészletet elírtam. Köszönöm a rejtő segítségét.
A Burok-völgyből jöttünk át, ami látszott is rajtunk sziooka-ék szerint. Az első pont után találkoztunk velük. Ahol megízlelhettük a sétálós ládát. A harmadik pontig jót sétáltunk, de amikor megláttam hol is van a láda, nem nagyon akartam elhinni, de azért élveztük. De már csak a vacsira tudtunk gondolni. A vízunk is elfogyott. A 4. ponton után lement a nap, így a táv végét már sötétben kellett megtenni. 9,5km mértünk a teljes távra.
Jó kis séta volt, főleg, hogy az első pont után nem mentünk vissza a kék-re hanem a völgyben mentünk egy darabig tovább :). De csak egy darabig, mert elfogytak a továbbmenetel lehetőségei. A többi pont könnyű sétával meglett. A láda helye kicsit meredek, de ha a rejtőnek ez tetszett.. :)
Burok-völgynek nem álltunk neki, zsotie-ékkal összetalálkozva nem ajánlották kutyussal. Mi pedig ugye BuBu-val voltunk, mint -majdnem- mindig :).
Az első ponton is már elég meredek, de a harmadiknál méginkább.
Rendesen leizzadtam, pedig november van!
Még jó, hogy csapódtunk egy fiatal barlangász-ládász csapathoz, Ők bírták a hegymászást. Nélkülük biztos nem mentem volna fel a ládához.
Köszi.
Bajnokjanko, Geonagyi, Uzsika
Baráti Társaságban elkövetett ládázás! :o)
A Burok-völgyből sétáltunk át ide. Az első pontnál jó, hogy sokan voltunk, mert mindenkinek másfelé mutogatott a GPS-e. Végül lelcache talált rá a palackra. A második és negyedik ponton nem volt semmi gond, de a láda rejése a szivatás kategóriába tartozik! Teljesen fölöslegesen levisz egy baromi meredek völgybe, majd a túloldalán fel!
A várromhoz sokkal közelebb is lehetett volna találni a jelenleginél jobb rejteket. Ezért az 1-es osztályzás...
Útközben, a Hamuháznál kisebb pihenőt tartottunk, majd folytattuk az utunkat.
Ezúton is köszönöm szépen lelcachenek a szállítmányozást, a Többieknek pedig a vidám Társaságot! :o)
Baráti csoportos ládázás. A Burok-völgyből sétáltunk át. Az út eleje elég macerás volt, mert tele volt kidőlt farönkökkel az út. Elég lassan és nehezen jutottunk el a kék háromszögig. Innen már egyszerűbb volt az út. Aztán a Károly-lak után kifejezetten szép is lett az erdő. Ez a rész, és az egész körtúra sokkal jobban tetszett, mint a Burok-völgy. Az első pontnál megnéztük a barlangot, aztán megkerestük a palackot. Elég nehezen lett meg. A rejtés nagyon jól kivitelezett. Az út innen nagyon egyszerű volt. Az erdő ezen a szakaszon is tetszett. A vár és környezete is tetszett, azonban a doboz rejtése kifejezetten rosszul sikerült. Teljesen feleslegesnek tartom oda rejteni, ahol volt. Semmi nem indokolja, hogy ilyen távol kerüljön a vártól. Ráadásul felesleges szívatás is megmászatni két ilyen meredek lejtőt az emberrel. Mindezeken túl környezetkárosító is, mert oda eljutni csak a talaj jelentős letaposása mellett lehetséges. A rejtésre adott pontszámom emiatt a rejtés miatt ilyen szerény. Miután kiszenvedtük magunkat völgyből, a Hamuháznál piknikeztünk egyet. Na jó, csak megettük a nálunk lévő szendvicseket. A ládából elhoztam World Traveler TB-t, akit egy kicsit megviselt állapotban találtam. A földgömbnek csak az északi fele van már csak meg. A láda rejtésének helyét kivéve tetszett a túra. Köszönjük!
Egy kis hamukázós TT közben az első pontig jutottam, második nekifutásra - kb. addigra ébredtem fel :) Még szerencse, hogy a közeli ellenőrzőpontot kétszer is meg kellett látogatni. Remélem, legközelebb kivégzésre kerül :)))
Céges - családos kirándulás - munkatársakkal és barátokkal - üsszesen 38 résztvevővel. Az eredeti leírást és a multi hagyomános pontról pontra történő megközelítését mellőztük, mivel a koordináták a korábbi megtalálás alapján rendelkezésemre álltak, így egy 11 km-es túrába illesztettem be a négy pontot. A csapat kesserei és néhány szimpatizáns a pontok környezetében kapott időt a keresgélésre, míg a többiek pihentek. A kirándulás remekül sikerült, az összes jelszórészletet sikerült több-kevesebb idő alatt begyűjteni és a nem kesselők is kaptak néhány impulzust erről a hobbiról.
Az időjárás is különös kegyben részesített minket így remekül éreztük magunkat.
Dunax szervezésében kellemes őszi túra keretén belül szedtük össze a multit, lásd mint fent: fordított sorrendben. Emiatt koordináták nem álltak rendelkezésre, csak a helyszínen derültek ki az események. Tehát kronológikus sorrendben: A 4. pont (ami nekünk az első volt) egyszerű, a látvány valóban csodálatos. A 3. pont (ami nekünk a második volt) kemény menetnek ígérkezett. Míg a többiek pihentek, pár kessertársammal megmásztam a hegyet-völgyet, ahol valóban sok helyen veszélyes is lehet kezdők számára. Csúsztunk-másztunk, kapaszkodtunk, de a végén büszkeség töltött el a teljesítmény miatt. (korrekt a 4-es terep) Nekem egyébként ez a része volt a legemlékezetesebb az egészből. A ládába beköltözött TB WorldTravelel. 2. pontnál (nekünk harmadik) a kölcsönkapott gps becsapott 42 méterrel, így közönség segítségével navigáltunk a palackhoz. Az 1. pontnál (utolsó) - gps vétel hiányában - papíros segítséget, illetve közönség segítséget vettünk igénybe, így is nagyon sok időt vett el a megtalálása.
Mindent egybevetve egy jól kitalált multi, amire a harmadik pont teszi a koronát.
Köszönjük a rejtést.
A ládák elhelyezése nem az igazi.
A 3. ponton (ládában) lévő jelszórészletet először picit félreértelmeztem. (Kis segítség másoknak: a zárójelben lévő rész nem jelszórészlet). :)
Az ajánlott parkolóból indultam. Az első pont számomra egyértelmű volt kb. 2m magasan egy oduban. A második ponthoz átvágtam a gerincen ~50m-t, és kék jelzésen haladtam. A pontot inkább a kanyar után közelítsd meg látszik itt-ott az ösvény. Két tuskót keress egymástól kb. 3m-re. A harmadik pont kissé értelmetlen helyen van, le és fel, közben lekotrom a domboldalt oda és vissza. A negyedik pontot el sem lehet téveszteni. Összeségében jó kis körtúra, hossza ~7,1km és kb. 2 óra netto gyaloglás. Rosszabbra számítottam. Helyenként sűrű növényzet csalán és szeder, de nagyrészt jól lárható út, a 3. pont után szinte sztráda. Köszi a rejtést!
Pünkösdi családi ládatúra Fejérben, amelyet összesen 17 km sétával és 610 m szinttel sikerült teljesíteni. 8/1
Erre a napra eredetileg 7 láda felkutatását terveztük (ebből 3 multi) azzal, hogy jó, ha ebből 5 sikeredik - a gyerekekkel nem lehet még úgy rohanni. Végül azonban még az eredetit is túlteljesítve 8 lett belőle.
A Csikling vár meglehetősen negatív kicsengésű logjait olvasva kíváncsiak lettünk: tényleg annyira borzasztó, iszonyatos, életveszélyes stb., ahogy néhány ládásztársunk írja? Íme, tapasztalataink dióhéjban:
Az ajánlott parkolóhoz vezető erdei út egy elég hosszú szakaszon - néhol igen mély - kátyúkkal "tűzdelt", egy ilyenbe sikerült is belefutnunk.
Miután letámasztottuk szekerünket, nekiindultunk gyalog. Hamarosan a leírásban is említett, óriás ammonitesz lenyomathoz érkeztünk, keresni sem kellett, annyira útba esett. Egy fotó erejéig melléje léptünk, a méretarányok érzékeltetése végett. Az 1. pontot simán megtaláltuk, ugyanígy a 2. pontot is (egyébként az 1. pillepalack a ládaleírásnak megfelelően egy fa odvában volt, nem értem, miért keresték többen kidőlt fa alatt). Az 1. pont után egy darabon egy keskeny szurdokvölgyben mentünk. Helyenként át kellett mászni egy-egy kidőlt fa törzsén, vagy éppen kisebb sziklákon ügyeskedve lépkedni. Igazán hangulatos, vadregényes volt, nagyon tetszett!
A 3. ponthoz közeledve elértünk egy kulcsosházhoz, ahol valaki éppen a reggelijét fogyasztotta - odaköszöntünk neki, és mentünk tovább. Az erdőben még mindenfelé nyílott az erőteljes hagymaillatot árasztó, szép fehér virágú medvehagyma. Egyszercsak egy csendben neszező őzikére lettünk figyelmesek, tőlünk mintegy 30 méterre. Mire lencsevégre kaphattuk volna, sajnos - ahogy az lenni szokott - észrevett és elszökkent. A helyszínre érve mi is szembesültünk a meredek völgyfallal, ám kicsit arrébb menve, rézsútosan közelítve a célpontot, gond és különösebb veszély nélkül fel tudtunk kapaszkodni a ládáig, 9 és 12 éves gyerekeinkkel együtt. Igaz persze, hogy a száraz időnek köszönhetően sárral, vagy nedves avarral sem kellett megküzdenünk. Kisgyerekkel azért nem ajánlanám ezt a mászást, ám a panaszkodóknak jelzem, a ládaleírás elején nem véletlen a nehézség/terep 2.5 / 4.0 megjelölés! Szóval mindenki ennek tudatában induljon útnak. Szerintem pont az a jó benne, hogy egy kicsit meg kell dolgozni azért a csészéért, ettől izgalmas. Annyiban azért egyetértek az előttünk ott járt ládásztársakkal, hogy a ládának valamivel jobb helyet is lehetett volna keríteni, találtunk is a helyszínen alkalmas pontokat. De nekünk így, ezzel a rejtéssel együtt is tetszett.
A 4. pont becserkelése már gyerekjáték volt, és a szép tiszta időben a kilátásban is szó szerint felhőtlenül gyönyörködhettünk.
Innen már nem volt hosszú az út visszahagyott járgányunkig, ám odaérve egy kellemetlen meglepetés várt: bal első gumink lapos volt, akár a palacsinta. Úgy látszik, a logom elején említett kátyú mégiscsak megviselte. Csomagtartó kipakol, pótkerék elővesz, kerékcsere. Közben tízórai. E kis közjáték után viszont gyorsan indultunk tovább, hiszen még sok úticélunk volt... A ládikából kivettük a Christmas Monkey TB-t!
Ajándékot nem cseréltünk.
Köszönjük a remek élményt, mindenképpen érdemes felkeresni ezt a multit!
A 3. pont miatt inkább tortúrának nevezném.. pedig amúgy egész jó lett volna. Sajnos nem olvastam el előre a többiek megjegyzéseit, akkor talán nem lett volna ekkora szívás. A Burok-völgy ehhez képest nyugdíjas klubdélután volt.
- az első pontnál nekünk csak kb 10 percbe telt megtalálni a palackot.
- a második pont OK volt, leszámítva, hogy értelme nem sok van
- a harmadik pont maga a rémálom. Kb 1 órát bolyongtunk, a völgy lent tele volt kisebb-nagyobb kövekkel, de a sűrű aljnövényzet miatt nem is láttam hova lépek, a GPS is ide-oda dobott a lombok és a völgy miatt, mire rájöttünk (amit nem feltételeztünk volna), hogy fel kell mászni a szemközti majdnem függőleges völgyfalra. Mivel a talaj elég laza és kissé nedves, és főleg nincs mibe kapaszkodni, gyakorlatilag négykézláb másztam fel a ládáig. Lefelé pedig a hátamon csúsztam, ugyanezek miatt... és mondhatom egyáltalán nem élveztem. Utána úgy néztem ki, mint akin végigtrappolt egy komplett elefántcsorda. Kifejezettem életveszélyesnek nevezném ezt a rejtést!!! Pedig állítólag gyerekkel is teljesíthető... hát nem tudom... Mindenesetre TB Christmas Monkey beköltözött.
- a negyedik is OK a kilátás miatt.
Mindent összevetve, a 3. pont áthelyezésével egy kellemes multi lenne, szép az erdő. És mivel a leírásból sem derül ki mivel állunk szemben, nem tudok magas pontszámot adni (1-es még soha semmire nem adtam.. eddig)
Az ammonita lenyomat a legjobb az egészben, még nem láttunk ilyet, ezért mindenképpen megérte.
A hely gyönyörű, viszont erősen gyöngyözött a homlokom az első és a harmadik ládánál. Az első helyen már eléggé el voltam keseredve. Szerencsémre, amikor imára kulcsolt kézzel felnéztem, akkor akadt meg a szemem egy kis zöld dróton. :-)
Kedvesem már többször utánam kiabálta,hogy Ő oda nem hajlandó lemenni, felmenni, bemenni stb....
Szerencsére virágzása kezdetén van a medvehagyma (az átható hagyma illatáról következtettem, hogy ez lehet) és ez kellőképpen lekötötte a figyelmét míg én a bozótost ritkítottam.
Szeritem május első hetében gyönyörű látványban lesz annak része aki el látogat ide. Több száz méteres szakaszokat és egész erdőaljakat beborít ez a gyönyörű fehér virág.
A kullancsveszélyre figyeljetek, mi több növendék egyedet szedtünk le a ruhánkról.
Ismét nem csalódtunk a rejtőben!
Eddig Ati rejtett ládái közül 2 hagyományos ládát láttunk, s ez volt az 5. multi, amely pontjait bejártuk. Elmondható, hogy ez a séta (séta?!) is nagyon érdekes helyszíneket mutatott meg, a Keleti-Bakony talán legszebb részeit jártuk be. Meredek falú völgyek, vastag avartakaró és sok kidőlt fa mindenütt. S itt éppen ez a szép!
Nagyon tetszett az erdei -fal és fedél nélküli- kápolna, s az amonitesz is igazi érdekesség! Csodálatosak az árkok, a sűrű bakonyi erdő! Szemrevaló a Hamuház épülete is. A Csikling-várról kissé más elgondolásunk volt a túra előtt, de azért így is érdekes volt. A negyedik pont környékéről pedig igazán pazar panoráma nyílik a szélerőművekre és a környező vidékre.
A rejtést előttünk már többen ostorozták. Mi éppen azért jöttünk el ma ide, mert kíváncsiak voltunk: valóban olyan félelmetesek, s nehezen megtalálhatók-e a pontok. Az első pontnál bizony megakadtunk, mert közel fél óra keresés és az összes kidőlt fa átvizsgálása után kiderült, hogy a rejtek nem kidőlt fa, hanem egy odu, amelyhez alig volt elegendő a 171 cm-em. :-) A második pontnál a WAP-os leírás kissé félrevezető, ugyanis a rejtekadó tuskó alig 25-30 cm-re áll ki a földből, s körülötte rengeteg friss fűrészpor! Félő, hogy a fakitermelők esetleg nem kímélik majd a tuskót sem... A harmadik pontnál értettem meg, miért is adtak az előttem itt járt kesserek olyan alacsony pontot a rejtésre. Ha valaki fent van a várban, biztosan fel fogja kelteni a figyelmét a völgybe lemászó, majd a völgy tuloldalára felmászó emberke! S a mászást csak és kizárólag úgy lehet véghezvinni, hogy a laza erdei talajt, s vele együtt a rengeteg medvehagymát, hóvirágot és egyáltalán a talajt akaratlanul is letúrjuk a völgy aljára. Ezzel pedig éppen mi, gyakorlott természetjárók és védők okozzuk a legnagyobb kárt!
A terep ezen a ponton talán erősen meghaladja a 3-as erősséget.... A negyedik pontnál kissé furcsán éreztük magunkat! Csak követtük a GPS-t, az odavitt egy remek rejtekhelyhez, ott megtaláltuk a jelszórészletet, s folytathattuk utunkat. Ez a pont azt tette, ami a dolga volt! Érdekes helyet mutatott, s úton tartott.
Összefoglalva:
Mindenkinek ajánlani tudjuk ezt a multit, hiszen nagyon szép környezetben, nagyon szép útvonalon, sok érdekességet láthattunk.
Értékeljük a rejtő munkáját, s köszönjük neki a rejtést, és a szép délutánt!
Gyönyörű hely, remek kirándulási lehetőség annak aki szereti az erdő csendjét a jó levegőt, a természetet és a Csikling vár is jó célpont. A multi útvonala is kitűnő, jobban be sem lehetne mutatni a környéket.
A rejtések viszont finoman szólva hagynak maguk után kívánni valót. Szerencsére ketten voltunk, csak ezért nem adtuk fel a keresést már az elején. Az első pont után az ember örül, hogy kivergődik az erdőből a végre járható útra, meredek domboldal után. Sáros időben meg sem érdemes próbálni. A második pont tele van hasonló tuskókkal mint amilyen a rejtésé, valamint a fakitermelés miatt ágakkal. A vár maga a szívás, ha eddig nem lett mindenünk piszkos, akkor itt biztosan az lesz, nem is szólva a balesetveszélyről, gyermekkel ezen a helyen véletlenül se próbálkozzon senki! Ráadásul a cél az lenne, hogy egy csomó szenvedés után a muglik ne lássák az embert logolás közben, erre tökéletes rálátás nyílik a várból a kesserre. (Amúgy sem olyan forgalmas hely, hogy ne lehetett volna valami jobban megközelíthető helyre rakni...) A negyedik ponttal már nem volt gond, az legalább megfelel a céljának: úton tart és tiszta időben szép kilátás van a hegyoldalról Bakonycsernyére és a közeli négy szélkerékre.
Összegezve: keserédes túra, tényleg kár így elrontani egy kiváló ötletet.
Nem lenne ez egy rossz kirándulás, jártam is már ezen az utvonalon, még a geocaching elötti időkben. A rejtések nem tetszettek, eléggé szivatósak, különösen a láda. Értelmetlen helyen van, szem elött a kesser, mégis szét kell taposni a hegyoldalt.
Üdv Mr Zerge.
Amikor ma nekiugrottunk ennek a túrának, még nem tudtuk, hogy mekkora hó van az erdőben és ráadásul friss is esik hozzá. Az első pontnál fél óra keresgélés után, ronggyá ázott GPS-sel, térképpel és kesztyűkkel, a domboldalon fenéken csúszó kutyával és gazdájával fel is adtuk a láda megtalálását (ehhez korábban kellene kelni...), "csak úgy" jártuk végig az útvonalat. Nagyon szép volt, nem kétséges, hogy visszatérünk még a doboz miatt is. Barnabás itt élvezhette az idei első havat, ha már nálunk nem esett semmi.
Nagyon klasz túra volt, bár a harmadik pont a vizes, lehullott falevelek miatt csak nehezen adta meg magát. Mivel a terep itt elég húzós, ( és csúszós) azt gondoltuk, hogy a várnál várakozókhoz való visszaútnál inkább előre menekülünk, fel a völgy peremére, majd egy bal kanyarral vissza a várhoz. Itt viszont egy sűrű sisnyással szegélyezett tekintélyes szederbokor mezővel akadtunk össze, ami alaposan megtépázta lelkesedésünket, de szerencsére mi győztünk.
Köszönjük a rejtést!
Jól megválasztott pontok, remek körtúra!
Az élvezet értékéből csak a rejtések vontak le. Az alábbi szöveg idézet egy másik geoláda oldaláról, amely híven tükrözi véleményemet, és a cachikett-tel is egybevág:
"... Egy rejtekhely akkor ideális, ha a kesser a lehető leghamarabb megtalálja, míg a nem kesser akkor sem, ha tudatosan keresi.
Azért jó, ha a kesser hamar megtalálja, mert utána kényelmesen és hosszabb ideig tudja élvezni a láda által megjelölt célpont szépségét, érdekességét, értékét, hiszen ez... ....a geocaching egyik fő célkitűzése."
Egyet kell értsek az elöttem logolókkal. A túra útvonala és a környezete is nagyon jó, de a rejtések nem túl ember- és környezetbarátra sikerültek. A harmadik ponttal tényleg kellene valamit kezdeni, mert a felesleges oda-vissza mászatás nem szerencsés.
Az Országjáró Cipőcske balos darabját Macikupac berakta a ládába, de amíg a szabványos macisképet alkotta én kicsentem. (Na jó, elötte már megdumáltuk hogy tovább viszem.)
Mindamellett, hogy a rejtésre jó pontszámot adtam, azért van némi fenntartásom a dologgal kapcsolatban. Szerintem teljesen fölösleges - főleg a harmadik pontnál, de akár az elsőt és a másodikat is említhetném - ilyen távolságra elcitálni a ládászt. Sokkal közelebb is akad megfelelő rejtek. Így a meredek oldal taposási kára is jelentősen csökkenhetne. A védett geológiai feltárásnál még középiskolás koromban jártam. Igazi ammonites-temető ez, ha tudjuk, hogy mit keressünk. Az esőnek és a relatív melegnek köszönhetően rengeteg és változatos gombákat láthattunk, fotózhattunk és gyűjthettünk. Utóbbiban Stiegel jeleskedett. A túra egyébként jól követhető és egyértelmű utakon vezet. A második pontra nem a legrövidebb út a célravezető. A Garmin jól működött, még a sűrű lombok alatt is. Duduval a főládába tettük a bal lábas Országjáró cipőcskét. Az külön tetszett, hogy a negyedik pontnál a többiek a szélrózsa minden irányában keresgették a palackot, amikor én már a jelszórészlet birtokában voltam.
A környéken régen nagyon sokat túráztam, és nagyon szeretem.
A multi útvonalát látva örömmel indultunk el, Queennel és csemetéivel. Akkor még nem gondoltam semmi rosszra. Leírás kinyomtatva 2db GPS élesítve, útvonal ismerős.
Az első pontot én bénáztam el, a puhatestű megzavart, de utána azért meglett.
A második ponttal is megszenvedtünk, "A második palack célja, hogy úton tartson, azaz az általam elképzelt vonalon járd be a multit. A kék jelzésen kell haladnod. A palack a Tűzköves-árok és a Tűzköves völgy találkozásánál van, egy korhadó tuskó tövében." Ha tényleg "csak" ez a célja akkor miért visz be a dzsindzsába?? De még ezt is leküzdöttük, sajna a csemeték csak sóvárogva figyelték a keresgélésünket.
De a harmadik pont szerintem szivatás, a semmiért. "A harmadik pont egy kicsit nehezen adja meg magát, kb. 3-as nehézséggel. Nem a várban van, a nagy forgalom miatt került onnan kb. 130-140 m-re. Itt ne palackot, hanem geoládát keress, logbookkal, ajándékokkal, valamint a 4. állomás koordinátáival."
Kíváncsi lennék, hogy a 3-as nehézség hogyan jött ki??
Csak emlékeztetőűl: Hogyan történik a terep osztályozása? 3: Erdő vagy ahhoz hasonló nehézségű terep, domboldal. Menés helyett néha mászni is kell, óvodás gyereknek jó, babakocsival legalábbis kényelmetlen.
4: Kimondottan nehéz terep, sziklák, kidőlt fák, medrükből kilepett patakok, túrafelszerelés javasolt. Esetleg csak trükkösen megközelíthető (drótkerítéseken kell átugrálni :) )
Ha te ide feltolsz egy babakocsit, csemetével hát......
Sajna a Web-es kép itt sem segít, sőt a leírás sem. "3. állomás: geoláda (kék fedelű, 1 l-es) egy kidőlt fa gyökerénél, benne a 4. pont koordinátája, valamint a jelszó 3. része. Tovább a piros jelzésen." Ha csak annyit írsz, a környék legnagyobb kidőlt fája lehet nem tapogatjuk végig mind a kb. harmincat a környéken, a koordináták pontosságát csak halkan kérdőjelezem meg, sajna a szerelésem nem profi.
Szerencsére, bár nem készakarva kinyomtatva ott volt az összes megtalálás, benne a segítséggel "Hajo 2007.01.07 15:15 - Megtaláltam" ismeretlenül is köszi!!! Sajna a csemeték itt csak a lekiabálásunk alapján válogathattak a kincsek közül, nem kívánom senkinek.
Csatlakozom azokhoz akik szerint a túra nagyon szép, de a rejtéseket én értelmetlenül nehéznek tartom.
Sajnos ez a multi nem lett a szívünk csücske, mert a környék az tényleg szép, sokat jártunk már erre, de a 4. ponton kívűl, nem kimondottan gyerekbarát a rejtés. A ládát nagyon nehezen lehet megközelíteni még felnőttnek is. Nem ajánlom 4,5 és 6,5 éves gyerekekkel, pedig az enyémek nagyon edzettek.
Balázs, Cneref, Encsi, Lindus és Queen
Nos a ládika szép helyeket mutat be, ezeket feltétlenül érdemes bejárni. Az amonitesz az első pontnál látványos. A második pontnál érdekes a Tűzköves árok. Harmadiknál nem sok maradt a várból, de az erdészház teraszán már aludtam. Negyedik, szép az erdőben kacsázó murvás út.
Viszont a rejtések kimondottan szívatásnak tűntek a számomra. Az elsőnél jellegtelen fa gyökerei között, második bozótban egy széteső korhadék halomban. A harmadik távol a vártól, meredek gyerekre, kutyára leesésveszélyes, sáros időben, hóban kimondottan szivatós helyen van. Míg a negyedik út menti sisnyás liános fiatalosban. Szóval ha rám hallgatsz bejárod a túrát, de nem keresed a ládikát. Ez egy szubjektív vélemény, ami keresés közben érlelődött bennem.
Csuhás, Vándor
U.I. Megkeresett a rejtő, és a levélváltásból az derült ki hogy alighanem áthelyezték a multi egyes pontjait. Szigorúan fogalmaztam, és pontoztam, de ha a ládika átesik egy karbantartáson, akkor átértékelem én is a logomat, mert a túra az remek.
D.Tóth - családdal közös geo-kirándulás, és mint kiderült kövületvadászat. Reggel a pakolásnál derült ki, hogy a kalapács és a kislapát komoly funkciót kap ma és nem véletlen a jelenlétük :-).
A leírás szerint jártuk végig a pontokat, gyakorlatilag gond nélkül megtaláltunk mindent, csupán a hat éves Bazsinak okozott némi gondot egy-egy durvább lejtő leküzdése, de mindig akadt segítő kéz aki támasztotta, elkapta, megfogta, stb.
Amíg mi kirándultunk, csapatunk fiatal hölgytagja felásta a hegyet, előkotort kb. 30 (40?) kiló kövületet, lenyomatos követ, stb. Ezt a mennyiséget mi, a fiúk is megfejeltük, mert nekünk is megtetszettek a csigabigák :-). Szóval hazafelé nem volt gond a rugózásával az autónak!
Szuper kirándulás volt!
Szép a környék, már korábban is sokat sétáltunk erre, de nem koordináták alapján. A pontok meghatározásával nem volt semmi gond. A vár környékén a terep egy kicsit nehéz, de összességében szuper volt.
Dave
Két nekifutásra. Először a leírás és a logok olvasása nélkül megszenvedtem az első és a második pontért is, a 3.-at meg nem is találtam. Visszatérve amikor már tudtam, mit kell keresni, egyből meglett a 3. pont. Szép ez az erdő is, jó volt itt kirándulni. Az első jelszórészlet egy papírzsebkedös zacsiban volt, és egy figyelembe nem veendő karaktert tartalmazott.
Mai 3. ládánk volt, de a legnehezebb. Hatalmas fák között a talajon virágszőnyegben sétáltunk kb 4 órát. A ládák rejtése viszont szerintem inkább kitolás volt, nem hiszem hogy itt szükséges így eldugni. Fél erdőt le kell tarolnia annak aki meg akarja találni, nem beszélve arról, hogy ha az ember ennyit sétál milyen bosszantó ha nincs meg a láda.
2x7 mérföld tekergés után azt gondoltam, belefér még a 6 km-es túra. Az első két pontot megtaláltam (1.pont a fa TÖVÉNÉL van, a fotón is látható módon, a 2. pedig a hatalmas kidőlt fa közelében), de a várnál sajnos már nem jártam sikerrel. A vár mögötti völgy túloldalához vezetett (volna) a GPS, azonban néhány perces keresgélés után abbahagytam, nem akartam széttaposni a völgy oldalait.
A vár közelében beszélgettem néhány percet a túra szervezőivel, akik éppen "söpörték" az útvonalat. Hallottak már a ládáról,ők nem kesserek, de azért szurkoltak nekem. Visszatérve a parkolóhoz újra találkoztam velük, ismét beszélgettünk néhány percet.
Sajnos nem sikerült az összes jelszórészletet megtalálni (Húsvétkor nem tartottam illőnek telefonon zaklatni a rejtőt), de így is jót túráztam ma. Összesen 29 km-t gyalogoltam, kellemesen elfáradtam.
Köszönöm a lehetőséget! tibbigeo
[Jóváhagyta: Ati, 2007.04.09 21:50]
Köszönöm a keresés elfogadását, igazán gyors volt! {:-)))
ok.
A rejtő segítségével. Az első ponton a palackot keressétek!!! A várnál kemény volt a terep, a szeder indák megtették kötelességüket. Ég a karom nagyon.
Tekergés a Tési-fennsíkon. 40 km.
A Burok völgyi multi teljesítés után kezdtem bele ebbe körtúrába. A pontok rejtése korrekt, kivéve a láda rejtekhelyét, ami szerintem messze került a vártól egy nehezen megközelíthető helyre. Az esős időben kétszer is jókorát estem a hegyoldalról törénő leereszkedés közben.
A végpontról szép a kilátás a Bakonyra.
A körtúrára a Burok-völgy felől jöttünk át az erdei szentélyen keresztül.
Az első pillepalack megtalálása után a koordináták feltöltése miatt haza kellett menni, mert az autós GPS nem igazán alkalmas közvetlen bevitelre. Úgy terveztük, hogy egy ideig pihentetjük ezt a témát, de másnap délután csak nem hagytak nyugodtan otthon sziesztázni bennünket a pille palackok, ezért laptoppal felszerelkezve elindultunk ismét kincset keresni. A vár melletti geoláda megtalálása nem igazán egy kellemes vasárnap délutáni séta, de ez nem baj, kell egy kis izgalom is. A sáros partoldal elég csúszós, de ezzel együtt is szuper élmény volt.
Skali-Margó
Napos időben és +10°C-ban jártuk be ezt a szép körtúrát.
Már hónapok óta szemezek vele (korábban is jártunk erre, de akkor a Hosszú-kígyós mentén másztunk fel és a Tűzköves-völgyben-árokban jöttünk le Évával valamelyik nyáron.
Most értelemszerűen követtük a rejtő által definiált útvonalat. :-)
Szép volt és jól esett a túra (~6,5 km/3 óra, gyerekkel).
Külön kellemes meglepetés volt számunkra:
- a "fachwerkes" hamuház: (Sajnos itt láttunk apró, de bosszantó momentumot: a valaki által kihelyezett madáretető PET palackot egy okostojás kiégette, így magot akkor sem lehetne beletölteni, ha nem lenne szinte tavasz a télben.)
- maga a Csikling-vár: Az addig meglátogatott "földvár"-nak jelzett várak közül messze ez a leglátványosabb. Egyrészt nem is földvár, mivel voltak hagyományos kőből épült részei. Másrészt jelentős várárok látható ma is és jól látható a vár (inkább erődítmény) által valaha elfoglalt kiemelkedés és ezt az erődben is messziről is látni lehet.
És természetesen tetszett:
- a védett geológiai feltárás a kb 30 cm átmérőjű tűzkőben lenyomatot képező csigaházzal, valamint és a közelben levő barlang
- a Tűzköves-árok és -völgy
Sajnos csalódást okozott viszont:
- A rejtés az első pontnál: A késő őszi karbantartás után nem sok kesser járt erre, a palack mégis kb 10-15 m-re volt a megjelölt fától. a földön hevert. A fa odvában szerencsére várta a következő kessert - a dróton - egy papírzsepis zacskóban a szükséges infó. A nem túl messze megtalált palackot inkább a fa tövének gyökerei közé rejtettem vissza. A zsepic-zsacsit hagytam ahol volt. Nem értem, hogy miért a meredek domboldalban, és miért ilyen messze van a palack.
- A rejtés a második pontnál: még így télidőben is tüske és gallak között kellett megkeresni az alig észrevehető, nagyon-nagyon szétkorhadt tuskót. A közelben számos kidőlt fa és egyéb tuskó kínálna jobb rejteket szerintem.
- A rejtés a harmadik pontnál: (A sokak által korábban is kritizált ládarejtés, bár a logokat csak utólag olvasta el Éva, miközben Kristóffal kerestük a ládát.) A láda indokolatlanul messze van a vártól, ami önmagában természetesen nem lenne baj. A Csikling-völgyben szinte semmi térerő, 30-40 m-t ugrál a GPS. Egy órát kerestük, mire meglett. Bár a rejtéstől szép a rálátás a várra és a völgyre (a völgy túloldalán magasan kell keresni a ládát!) NEM ÉRI MEG FELMÁSZNI A REJTÉSHEZ. A csekély kesserforgalom ellenére olyan jelentős az erózió a meredek völgyoldalban, hogy kifejezetten azt javaslom, hogy HELYEZD ÁT A LÁDÁT! Kereszbe-kasul a letiport humusz és avar látható, pedig ide tényleg csak kesser mászik fel. Magyarán ezt mi kesserek okoztuk és okozzuk, amíg itt van a láda.
Kedves Ati!
Azt írod, hogy a vár körüli nagy forgalom miatt rejtetted ide fel a ládát. Szerinted, ha valaki felmászik a völgy túlsó oldalán a meredek emelkedőn az nem feltűnő a várból? Szerintem sokkal szembetűnőbb, hogy "mi a bánatot keres ott az a pupák?", mint ha a völgyben vagy akár a vár közelében valahol lenne a rejtés. (Megjegyzem a Csikling-völgyben számos szikla van, amelyek között kisebb hasadékok is vannak, ahova lehetne rejteni anélkül, hogy feltűnő lenne). A "segítségként" adott fénykép pedig semmit nem árul el a rejtekről. Még azt sem látni, hogy az egy kidőlt fa.
- A negyedik pont: Noha szinte egyből meglett, de itt - a láda körüli hercehurca után - már a kb 20 m-nyi pontatlanság bosszantott fel.
Bocsi ez így kikívánkozott belőlem. Kérlek szépen, hogy vedd figyelembe a megtalálók által írt kritikákat és változtass a rejtéseken!
Ez a hely megérdemli, hogy egy ilyen régi motoros kesser jobb rejtésekkel sokkal örömtelibbé tegye ezt a nagyszerű útvonalat.
Ez utóbbiak miatt adtam 1-et a rejtésre. A webre azért 3-at, mert a láda rejtésére vonatkozó kép a nyilvánvaló kritikák ellenére sem segít semmit.
Ha az volt a cél, hogy egy közel 5-ös hehézséget produkálj, akkor az sikerült. Bár szerintem a hely és az útvonal lenne a lényeg.
Mindenkinek ajánom ezt a túrát, a rejtésekről leírtak ellenére is.
És ami a legjobb: miután mindezt leírtam nem fogadta el a jelszót a rendszer!!!
[A rejtő a jóváhagyáskor magyarázatot adott erre, és jelezte, hogy rövidesen - pár hét - javítja. Köszi]
Kérem a rejtőt, hogy hagyja jóvá a megtalálásunkat!
Tél előtti kontroll és törött láda csere.
Az 1. pont "biztonsági övét" rögzítettem, ha az odú megvan, a drót segítségével a palack kiemelhetó. A 2. pont a helyén, a 3. pont (a láda) kicserélve töretlenre, de kisebb lett. Most 1 literes, dátumkijelzős doboz van elrejtve. A törött dobozt és a dobozban található félig töltött öngyújtót elhoztam. A 4. pont is megvan, az egész körtúra teljesíthető. Jó keresést!
(Sajnos a doboz cseréjekor derült ki, hogy nincs nálam megfelelő zacskó, csak az, ami a doboz köré került. Ahogy lehet, cserélem, illetve ha valaki addig leváltja, megköszönöm neki. Mindenesetre ne lepődjön meg senki addig. Köszönöm!)
Szép kerek túra volt. A rejtések kicsit küzdősek voltak, de azért meglett.
A ládánál kellett egy kis telefonos segítség, amit ezúton köszönök a rejtőnek.
Megvan. Nem volt egyszerű.
Az első pontnál másfél órát időztünk! Nem részletezem. A lényeg még egy utolsó esélyt adva a megtalálásnak, gondoltam belefotózok az odúba. A harmadik képnél tűnt csak fel a palack. Aztán csak úgy tudtuk kivenni, hogy Hampi bakot tartott nekem, és így is könyékig be kellett nyúlnom a fába. Valószínűleg tovább korhadt a fa, és lejjebb esett a palack. Úgy tettük vissza, hogy félig látszik most, máshogy nem lehetett.
Második pont simán meglett.
Harmadiknál Hampi kiakadt, majd segítséggel megtalálta.
Negyedik simán, messziről virított. Letakargattuk.
Összességében: megküzdöttünk érte, de egy jót sétáltunk.
sajnos nincs a helyén (fotot az oduról mellékelem)
nagyon örültem a kis denevérnek a barlangban.
nagyon tetszett a túravonal.
verte a bringa a sarat rendesen, mert esett.
A gps azt sem tudta merre jár, ötven métereket ugrált.
de azért az odu meglett!
kérném a tulajt juttassa el a jelszót ha van rá mód,vagy jelezze, ha ismét kereshető.
köszönöm!
Hát nagyon bosszús vagyok, de csak magamra lehetek mérges. Természetesen se leírást, se fényképeket nem vittem magammal, mint máskor sem. Az első pontnál egy kb. 75 cm-re kiálló fát kerestem, fel is forgattam a völgy mindkét oldalán vagy száz kidőlt, korhadó fát, persze nem lett meg a palack. Itthon jötten rá, hogy ezt a második pontnál kellet volna keresni. Azért a túrát végig jártam, megérte találat nélkül is. Néhány fényképet azért felteszek. Valamikor majd visszajövök a ládáért is (pedig vittem magammal újat is, hogy a töröttet kicseréljem).
Bubukával és Rivelinoval, no meg egy busznyi VII. kerületi turistával buszos kiránduláson vettünk részt a K-Bakonyban.
Szép kis túra volt kisgyóni rajt-céllal. Tetszett a puhatestű és környéke, az odú-rejtés, a Tűzköves-árok, a Hamuház. Nem tetszett a Csikling várhoz társítani kívánt láda túra jellegéhez nem illeszkedő nehézségű elhelyezése. Zergének nem akadály, de másnak? És ha nincs a negyedik palack, akkor kisétáltunk volna Tésre a felesleges visszagyaloglás helyett.
Mai buszos túránk első állomása(i).
Nem tudom, a 4. állomás mire való?
Minek kellett a harmadik állomás ládáját ilyen szivatós helyre tenni?
Ha a harmadik láda jobb elhelyezést kapott volna, a negyedik meg nem lenne, egy kiváló láda lenne. Javaslom átgondolását!
Az igazi ládika törött, felújításra szorul. Meg is tettük volna, de csak másszon érte a rejtő!
Előrevetítve: nekünk mindig nehéz az a láda, ami több pontból áll, és csak a köv helyen tudjuk meg a koordinátákat, aminek bejelöléséhez csak egy 1:40000-es túristatérkép van. (Ez eléggé elnagyolt, a valóság sokszor eltér a térképitől.) A helyszín felismerésében a rejtő vagy a korábbi logok kellően tájékoztató fényképei szoktak segíteni.
2006.05.20-án:
Az eleje jól indult. Kb másfél éve végigjártuk már az egészet, a ládaleírás alapján, de akkor még nem érdekeltek minket holmi palackok meg dobozok, csak a kirándulás.
Most gondoltuk, ismert úton könnyen megtaláljuk az objektumokat. Az első még ment, habár itt is 45 percet kerestük. De a második már nem. Másfél óra keresgélés után szegény rejtőt kétszer is zaklattuk telefonos segítségért. Ő megtett minden tőle telhetőt - mégsem leltük. Pedig tudtuk, a közelben járunk. A Tűzköves árkot és völgyet többször is megtettük oda-vissza, a környéket pásztázva. Aztán az eső is rájött, meg délután dolgozni kellett már, így hazajöttünk. Itthon a szgépben bemértük - most már tudjuk hol van. Tévedésünket egy, a helyszínen saccra bemért szög okozta. Sebaj egy-két napon belül folytatjuk.
2006.05.23-án meglett. A Tűzköves ároknál folytattuk, azért még egy fél óra kellett, hogy rábukkanjunk a palackra. Kiderült, a legnagyobb problémát az okozta, hogy a rejtő által megadott palack-környék a valóságban teljesen más. Logfotók meg nem voltak. A várnál a láda jellegzetes helyen van, itt a megkaparintása okozza a problémát. Most nem a vár felől próbálkoztunk, hanem a várárok balról kerülésével. Az elején csak csalán volt, az út és az árok közt fiatalos tele szederrel, a meredek várárokban pedig töméntelen csúszós medvehagyma. Találat után igyekeztünk ki az árokszélre. Itt fi felállt egy fatuskóra fényképezni. Egy perc múlva ordítva dobált el magától mindent, ruhákat le, ugrál, sivít. A tuskóban hangyaboly élt, a 2 cm-es hangyák már a derekánál jártak, és mindenhol marták. Én pár méterrel odébb a szederben nyakig megakadva, próbáltam menni hozzá. Hihetetlen küzdelemmel jutottunk ki a csak csalános szekérútra. Mindenünk csípés, marás, karmolás, karcolás. (Még a szoknyámat is elhagytam - észre sem vettem, a szedres lerántotta rólam, alatta volt egy könnyű nadrág csalán ellen - csak az maradt). Hát bizony örültünk, hogy kiértünk az erdészeti útra. Már csak az utsó palackot kellett megtalálnunk. Itt megint csak egy régi fotó és a rejtő téli hóval fedett közeli fotója volt segítségünkre. A tisztás hamar meglett, na jó, de millió fatuskó, bozótos is annyi, amennyit akarunk. Aztán valami sugallatra elindultunk a nyiladékon, és pillanatok alatt meglett.
Hát jártunk már a Burok völgyben (többször is), az nehéz járás, könnyű rejtésekkel, ez a láda könnyű, szép erdei séta - nehéz rejtésekkel. Tudom, az a válasz, hogy ez egy technikai játék, de azért mégis... Talán a ládaoldalon lehetne frissíteni, pontosítani a képeket.
[gps nélkül]
befi
Szeretjük, ha meg kell dolgozni egy ládáért és ez ilyen volt. Nagyon tetszett, köszönjük. Elképesztően szép virágzó medvehagyma-szőnyeg volt helyenként!
Az erdő szép volt mint a dolga. A lakói jól képzettek, tudják hol járnak az emberek, és onnan nem láthatók. Bezzeg pár méterre a gazban bóklászva sikerült őzt riasztani...
Az első és a harmadik pont rejtése durva... Az elsőhöz ugyebár kép kell (kösz a figyelmeztetést), a harmadikról viszont csak téli kép volt... Szóval az a fatörzs, aminek gyökerén az a rengeteg sok csalán nő... Hosszúujjas, kesztyű ajánlott a doboz megszerzéséhez... És próbáltam rendesen körbemenni az árkon, de nagyon nem járható a túlsó oldal... Rá kell menni légvonalban a várból, az a tuti. Visszafelé már így jöttem... A második és negyedik pont csak van..., de legalább mindkettőt egyszerű megtalálni... Még leírás se kell hozzá...
Az útvonalon valami teljesítménytúra volt, rám is szóltak, hogy rossz felé megyek..., és tényleg. Persze akkor éppen nem volt vétel.
Az erdei szentélynél volt három terepruhás elveszett ifjú. Katonai tájoló van, térkép meg nincs? Azt mondták, hogy a Burok völgyben tévedtek el, annak idején én is úgy jártam. Hát ide jut az, aki nem veszi észre, hogy rossz felé megy... Útbaigazítani egyszerű volt őket: kb. 5km a kéken arra és Tésen vannak...
Összegezve: jól szórakoztam, de nem valószínű, hogy vissza fogok térni ide... Semmi olyat nem láttam, ami máshol ne lenne...
Kicsit furcsán, több részletben találtuk meg. Az első állomást még decemberben. A következő kettőt április elején, az utolsót ma. Az én GPS-em EOV koordinátarendszerre (is) van beállítva, lehet, hogy ez is okoz némi problémát, bár a számítógépről feltöltött pontoknál mindig rendben van. A környék egyébként gyönyörű. Korábban a javasolt útvonalat jártuk be, most Hétházpusztáról indulva tettünk egy kört.
Éva, Gábor, Éva, Pali. (Novemberben az egyik Éva helyett Zoli volt ott.)
A "vezetőpontok" szerintem feleslegesek. (Miért kell ugyanoda visszamenni?) A környéken (a kék jelzésen) már többször kirándultam.
Most a délelőtti pákozdi tájfutó edzőverseny után (versenyközpont a Bella-tónál, pélyák az Ingó-köveknél - sok láda közelében elfutottam) Isztimérről délben indultam gyalog. A délelőtti napsütés után egyre erősebben havazott. Tűzköves-árok - Csikling-vár - kerülőpont - Burok-völgy (1-2-3) - Isztimér
Ez volt eddig a legnehezebb... Az első ponthoz fontos a fénykép ismerete. Az idő hűvös volt, de tiszta. Mindent rendben találtunk.
Komáromi Mária, Mázi Béla, Dévényi Máté & Zsolt
Mivel Virinek névnapja volt, így engedtem a kérésnek és eljöttünk ehhez a ládához.
A parkolóban, amikor kiszálltunk az autóból, esett az eső. Az első két pontnál még égi áldás esett, aztán lassan elállt, majd mikor visszaérkeztünk már sütött a nap.
Utunk során nagyon szép helyeken haladtunk, találkoztunk vadakkal és végig jó műholdvétel volt. Ennek és a Rejtő alaposságának köszönhetően rövid idő alatt megtaláltuk mind a négy rejteket.
Nagyon tetszett a környezet és a rejtések is. Mindenkinek tiszta szívből ajánljuk ezt a ládát...
Nagyon szépen vezetett multi, különösen a 2-3 pont közötti rész. Jól esett a séta a lankásan emelkedő ösvényen, az avarban, a fagypont körüli időjárásban. Hol napsütés, hol pedig havazást ígérő felhők az égen. A vár kissé csalódást okozott, jelentősebbre számítottam. A láda nehezen lett meg, egy kis segítséget kaptam a rejtőtől, amit nagyon köszönök. Az utsó pontról szép a kilátás, még a közeli szélerőművet is jól látni.
Becserkelve! [wapon beküldött szöveg]
Mariann, Fűkocka és radpeter társaságában.
Nagyon szép környék, csodálatos élővilággal.
A ládát vitéz csalánok őrzik. A vár valóban egy nagy tűzrakóra emlékeztet.
Biciklivel 1/7. Mára egy jó kis biciklis túrát szerettem volna. Első helyszín: Bakony. A Csikling vártúráról oly sok rosszat olvastam, hogy kicsit tartottam, hogy mennyire fog menni a palackok megtalálása. Bevallom, kellemesen csalódtam. Bicajjal abszolut nem volt unalmas a "túra", a pontok is hamar meglettek. Sőt, a második és a harmadik pont között megajándékoztam magam az Izgi-mozgi megtalálásával is.
Az utolsó ponttól szép a kilátás és a vár környéke is tetszett. A láda megközelítése kicsit hardcore-os lett, de szeretem a kihívásokat :)
Lefelé végigzúgtam az úton. Hamar leértem :)
Várpalotáig a jól bevált reggeli vonat, onnan kerékpár. Itt a nyár, és szeretnénk elkezdeni a Balatont, de a Csikling-vár és a Burok-völgy még nincs begyűjtve :-).
Csőszpusztáig föl, majd Szápár érintésével Bakonycsernye, Kisgyón és jó kis erdei aszfaltúton érkezés az 1. pontra. A 4 pont közül ezt kerestem a legtovább, pedig a műszert és a hátizsákot pont a palackot rejtő fa tövébe raktam le :-(.
A többi pont keresés nélkül meglett, ráadásul két rövid szakasztól eltekintve végig járható a multi kerékpárral. Szinte cycle-in-cache: a mérések pontosak, az egyes palackok közötti utak szépen járhatók kerékpárral.
A multi igazán érdekes része maga a vár, amelynek földmunkája impozáns, a falakból sajnos alig látszik valami.
A láda végeztével visszagurultam Bakonycsernyére, ahol töltöttem folyadékot és betároltam élelmet, hiszen GCBUVO következett.
Kétnapos túrűnk keretében jártunk itt, a Közép-Dunántúli Piros túra útvonalát járva. Isztimérről jöttünk, át a Burok-völgyön, Hamuház, és közben látogattuk meg a várat. A ládát sajnos nem találtuk meg, mivel...
Kár, hogy ez a láda ennyire az autós megközelítésre épül, gyalog szinte esélytelen megtalálni (miért csinálnánk egy nagy kört az erdő közepén, ahová csak 6-8 km gyaloglás után jutunk el?), másrészt mi már rögtön az "ellenkező" irányból érkeztünk, tehát nem tudtunk hozzájutni a koordinátákhoz. Sajnos a rejtő nem járult hozzá a várnál lévő láda megtalálásához sem az előzetes megkereséskor. Nem nagyon szeretem az erdei multikat, dehát ez az én bajom. Ha a rejtőnek ez így kerek - nekünk meg a mi túránk a kerek!
A többi log képei alapján kár, hogy nem voltunk részesei az élménynek.
Haushinka & Marci & Mackka
Az első pontot keresgéltük kicsit, alig volt műholdjel, de végül a fotó alapján meglett. Utána a kék jelzéssel voltunk bajban, egyszerűen nem találtuk a további utat. Elhasználtunk két telefonos segítséget, mire nagy nehezen meglett (a jelet egy lombos ág takarta, és az út az ellenkező irányba indult, mint amire számítottunk).
A második pont viszonylag könnyen meglett, bár a növényzettel már itt is eléggé hadakozni kellett.
A harmadik pont helye egy rémálom, de szerencsére mindketten 8 napon belül gyógyulunk.
A negyedik pontból a kilátás csodás, de a közvetlen környezetében a fakitermelés eléggé rontja a képet.
Összességében jó a multi, de szerintem feleslegesen nehezek a pontok. A Burok-völgyet egy hete jártuk végig, az könnyebb.
Úgy látszik, a felújított telepítésnek mi vagyunk az első megtalálói február óta. Lehet, hogy elriasztó néhány korábbi log?... Nem tudom, milyen volt korábban, de most minden gond nélkül megtalálható mindegyik pont - illetve a láda azért egy kicsit húzós! A "Többet ésszel, mit erővel" mondás alkalmazandó itt (is): a vár maradványaitól balra indulva, a "hegygerincen" nagy kiflivel kerülve sokkal könnyebben megközelíthető, mint szemből, egyenesen. Egyébként a vártól a kütyü szerint irányban haladva, az "árok" után, a meredély szélén megállva már látható a ládát rejtő fa. Ez az a hely, ahol biztosan elhangzik: de hogy megyünk fel ODA??! A fa feltűnő, ugyanis fejjel lefelé áll (a helyszínen majd megérted... :-) Köszönjük Ati telefonos segítségét a második pont palackjában lelt tükörírásos szám megfejtéséhez! Nyugi, már javítottuk! :-) Ezt leszámítva semmi gondunk nem volt, nyugodtan keressétek, a hely is szép. A teljes úthossz nekünk 11,5km lett - igaz, mi nem a megadott helyen parkoltunk, hanem a biztonságosabbnak tűnő kulcsosházaknál, a focipálya és az ismertető tábla mellett.
A medvehagyma-földek pedig örökkévalók...
Kinn voltunk ma Domival egy hardcore ellenőrzést, telepítést tartani. Helyenként jó 40 cm-es hóban jártunk, a teljes táv 9 km lett, de szerintem duplán számít. :-)
A 2. és a 4. pont helyén változtattam. A 2. az eddig ért kritikák miatt, a 4. pedig azért, mert egy komplett irtás eredményét pakolták rá, került új helyre. Szóval kereshető, de szeretni kell a kalandot is. (Domi 10 éves, olyan helyzetbe nem vittem, ami veszélyeztette volna. Teljesíthető a táv.).
Ennek a kessnek is jó szokásunkhoz hűen Gps nélkül futottunk neki. Igaz az is, hogy csak 3. nekifutásra lett meg majdnem. :-)
Rövid történet:
Az elsőt még Madw-al és Sus-al kerestük, de akkor az idő rövidsége miatt feladtuk. (lásd "egyéb" bejegyzés alatt) A második palackot a lányaimmal kerestük meg. Nekik igazából a feltárást és a barlangot akartam megmutatni, de ha már itt voltunk..... De a többi pontra az idő rövidsége miatt nem volt idő. A palack aránylag nehezen adta meg magát. Kb 10 percig keresgéltük. Nem messze a 2. palacktól egy középpen ketté tört fa található. A 3. pontot vagyis a dobozt könnyen megtaláltam. Várba fel és a térképre berajzolt pont alapján ott figyelt a kidőlt fa. Talán tényleg túlzás az árok túl partja, de ha már ott van akkor nem a várból érdemes támadni, hanem a Hamuház felé vissza sétálni és ott átlépni a forrás víze felett. A 4. ponttal sajnos nekem sem volt szerencsém. Igaz nem a csalitos és egyéb finomságok miatt, hanem mert helyet eldózerolták. :-( Egy szép kis erdőirtás áldozata lett. Szerintem. A rejtések annyira nem rázósak. Mondjuk így télen. :-)
Kérem a rejtő méltányos elbírálását.
Keresni pedig érdemes... (Ha meggyógyul a 4. pont is)
Akár Gps nélkül is. ;-)
Első pont leküzdve.... Folyt. köv.
Mai utolsó ládánknak már egy kicsit későn indultunk és az 1 pont megtalálásához kellett vagy 45 perc. A koo. párok alapján tudható, hogy a feltárástól az 1 pont 58m 281°. :-) De mivel megkésve voltunk hallgattunk a Madw-nál lévő Gps-re is. Először dombra fel, majd át a túloldalra. Végül is hittünk a kiszámolt értékeknek és valóban ott a fa. én kissebre gondoltam a fénykép alapján. A fánál a segédeszköz el van szakadva!!! A lukba befényképeztünk és így találtuk meg a palackot aminek a belseje valahogy beázott, így egy kis karbantartás ráférne.
Ha már ott vagytok akkor, akkor a feltárás és a palackos fa közötti barlangot is érdemes megnézni.
Teljes csalódás. A legrosszabb rejtés, amit eddig láttam (bő 200-ból). Az első pont rendben. De a második: hogy lehet úgy megadni egy pontot, csupa szálfás környezetben, hogy "egy nagy fa tövében"? Ott minden fa nagy, és mindnek van töve! A GPS húszmétereket ugrál. Ráadásul a pillepalack nem is egy jellegzetesen nagy fánál van, hanem egy átlagosnál. Telefon a rejtőnek: hát, ő sem tud pontosabbat mondani... Az utolsó megtaláló, Kupec (kösz!) augusztusból, szintén nem emélkszik minden egyes fára. Mihul sem.
Végül meglett, leírom a megoldást: menj a Kék jelzésen a közelbe. Menj át a vízmosás túloldalára, ahol a Tűzköves-völgy és a Tűzköves árok közötti földnyelv csücsköt képez. Menj fel ezen odáig, ahol már nem meredek, hanem platószerű. Közelben rét. Van ott a többi között egy átalagon felül nagy fa. Állj ennek háttal, arccal az 1. pont felé. A pillepalack nem messze, ferdén jobbra van. Jól láthatóan tettük vissza, nem jár erre a kutya sem. Sárga a kupakja. Lásd Ragalyi fotóit (amiket én lőttem Ragalyiról).
Csikling vár: egy kőhalom. De nem ez a baj, hanem minek kellett a pontot átvinni egy veszélyesen meredek völgyecske túloldalára? Lett volna más, a kirándulók elől rejtett hely a "vár" oldalában is! Egyszerűen nem látom ennek célját. Nem mutat meg semmit, csak kellemetlen.
Utolsó pont: szederdzsungel, holott van a közelben rejtésre alkalmas szálerdő is. Ez már perverz. Rejtés: 1-es, mert nincs nullás. Web-es megjelenítés: a hiányos leírás miatt 1-es, mert nincs nullás. Nem ártana egy kis átdolgozás az egésznek!
Pupu már mindent leírt, a képeket holnap felrakom, ez is egy pont, de igen gyenge, bár jobbá lehetne tenni. Nagy kísértést éreztem, hogy a 2-dik és negyedik pont jelszórészletét, illetve a harmadik pont koordinátáját megosszam itt, ennyivel is csökkentve az utánunk jövők küszködését, de mégsem etikus. De csak ez szól ellene....
Végig az az érzés motoszkált bennem, hogy Ati nem akarta, hogy megtaláljuk a pontokat. Másként nem tudom magyarázni ezt a szivatást. De menjünk sorjában: először is leszögezném, hogy a környék a Keleti-Bakony talán legszebb része és láda nélkül is nagyon tetszik. Az 1. pont még hónapokkal ezelőtt meglett, aztán egy zivatar hazakergetett. A 2. ponthoz annyit segítek, hogy álljatok arra a részre, ahonnan a két völgy összefolyása már nagyjából látszik. Eddig még a kütyü is nagyjából behoz. Itt keressétek meg a legvastagabb törzsű fát, ha háttal álltok neki( arccal az 1.pont felé), akkor jobbra kb. 10 m-re van a palackos fa, az árok irányába. A 3. pontnál már halványan sejtettem, hogy Ati nem volt józan a rejtés pillanatában, máskülönben miért mászat le minket az árokba aztán meg fel a túloldalra a kidőlt a fához. Oda egyébként már én is úgy jutottam, ahogy Macok írja, hogy "Ati oda biztos nem rakta", mert előtte már én is feltúrtam az összes kidőlt fa tövét az ároknak ezen a partján. Persze az hozzátartozik, hogy GPS jelet nem nagyon kéne keresni ezen a helyen a meredek ároknak és a sűrű lomboknak köszönhetően. Aztán a 4. pont már csak a hab volt a tortán, a 2 m magas csalános szeder semmihez nem hasonlítható. Szerencsére itt pontos volt a koordináta és éppen a tuskónál sikerült megállni, ezer sebből vérezve.
Szóval emberek, el kéne dönteni, hogy mifenét akarunk egy ilyen multival! Ha a tájat, meg a látványosságot szeretnénk megmutatni, akkor rakjuk má' a dolgok közelébe a pontokat, lehetőleg bemérhető helyekre. Ha meg trükkös tájékozódási versenyt akarunk, akkor jelezzük azt előre, attól sem ijedünk meg, csak úgy készülünk. Különben ilyen öszvér lesz belőle, ami lónak lassú, szamárnak meg nagy. Persze ez csak egy vélemény.
Hát...... Szóval tudnék mondani jelzőket erre a multira, de inkább nem mondok. Lehet, hogy mi rontottuk el, mert kocsival szerettük volna megközelíteni a ládákat, de amit össze-vissza bóklásztunk az erdőben... A vár az meg minen, csak nem nagyon várnak néz ki. A végső pont a rejtő segítségével lett meg...
Hát idáig jutottam.
Az előttem haladók is beszéltek már nagy csalánról az utolsó pontnál, de amit ott találtam minden várakozásomat felül múlta.
Találtam egy tuskót, közel az úthoz, de nem volt benne a 4.-ik pont.
Gondoltam, ha bemegyek a GPS által jelzett pontig, csak előkerül, hát nem így történt.
Szóval 3 pontom meg van, Atit hívtam a 4.-ik ponttól, Ő tudja, hogy ott voltam, remélem elég lesz.
--------------------------------
A túra nagyon tetszett, és mivel az elején eltévesztettem az utat, a Burok völgyet megszégyenítő Hard-Core tereppel találkoztam, mivel a Tüzköves árok legmélyén haladtam el az 1. pontig, majd tovább, egész odáig, ahol a Keleti Bakony túrista térképen az árok szó "o" betűje van.
Innen fel a meredek oldalon, és így találtam meg a kék jelzést.
Aki ilyen élményekre vágyik, a Burok völgyi vadászat után még merészkedjen be ide.
Élménynek még ott volt az a Bagoly is, akit felriasztottam a csörtetésemmel, és mellőlem kb. 1 m-ről indult. (A szívbajt hozva rám.)
A 2.-ik pont viszonylag könnyen meg lett, higgyetek a műszernek, nekem 4 m-re mutatta a fát, ahol elég ügyes helyen megleltem a palackot. A 3.-ik pont nagyon "jól" esett az árok után, de így csak levezetést jelentett. Aki a kéken megy végig, annak valószínűleg más lesz a véleménye.
A 4.-ik pontot már az elején említettem.
Összeségében nagyon jól esett a túra, élveztem a folyamatos madár csicsergést, ami végigkisért az egész úton.
Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Megtaláltuk, de kicsit azért elfáradtunk. Persze az is lehet, hogy nem mi vagyunk az a csapat aki kisgyerekkel is lazán teljesíti a megpróbáltatásokkal tarkított túrát.
6/8. a ládalevadászási sorban!
Burok-völgyből jövet, kissé megtörten (hullafáradtan), nekiestem ennek a multinak is.
1. 12:35
2. 13:15
3. 14:00
4. 14:40
Az első pont közelében az erdei szentély nagyon tetszett, különösen a padok, "pihiztem" is egy hatalmasat az egyiken. A puhatestű hatalmas, érdemes megkeresni, ez is tetszett! Az első palack kép alapján viszonylag hamar meglett. A 2. palack felé éltem meg egész túrám (mind a 8 láda közül) legnehezebb szakaszát. Annyira el voltam fáradva, hogy szinte majdnem összeestem (elszakadt az egyik tartó-vállpántom is, így majdnem csak fél vállon vittem a hátizsákom már...). Ezt már csak az tetézte, hogy a 2. pontnál a leírásban "egy nagy fa töve" szerepel, és a rendkívül gyenge délutáni műholdjel mellett (kb. 40 méteres ugrások a sűrű erdőben, és szurdokban), kerestem vagy 20 percet a palackot. Rájöttem, hogy a GPS hibahatárán belül van legalább 30-40 nagy fa. Elég Sziszifuszi meló volt... Volt, amelyiket megnéztem 2x-3x is, nem bírtam figyelni, meg siettem is valamelyest (Bakonynánára az utolsó buszhoz). Végül meglett! Annyira örültem ennek, olyan erőt adott ez nekem, hogy ez lendített ki a mélypontomról! Újult erővel estem neki a maradék 2 pontnak (és persze a még hátralévő 2 ládának). A 3. pontot, a ládát a vár felől közelítettem meg, persze megint vittem a hátizsákom is, le is ültem vagy 2x a medvehagymásban a vár oldalában (persze nem önszántamból), mire elértem a ládát. Elég durva helyen van! Dzsindzsás, csalános, meredek oldal (+ szikla), kidőlt fák, és szúnyog hegyek tömkelege! De meglett, mindezekhez képest elég könnyen! A 4. ponton van egy olyan sejtésem, hogy a palack rejtésekor nem volt ott 1,5-2 méter magas lágyszárú csalános, sisnyás, és egyéb szúrós növényzet. Természetesen, ha már eljöttem (csúnyán távolodnom kellett a következő ládámtól, Téstől!!!) a 4.-ig is, megkerestem a tuskót. Találtam is vagy 4-et 5-öt, mire meglett azabizonyos. Csúnyán letapostam a csalánost. Ha valaki nagyhirtelen menne most utánam, könnyebb dolga lenne! A kilátás innen pedig szintén nagyon szép volt. Úgy döntöttem, hogy megérte eljönni ide a 4. jelszódarabért is.
A láda összességében nagyon tetszett. Legalább olyan jó, mint a Cuha-szurdok, de még lehet, hogy jobb is! Szerény véleményem szerint annyit lehetne még rajta finomítani, hogy a 2. pontot egy kicsit határozottabb helyre tenni, a 4.-et pedig kihozni a csalánosból, mert nyáron egy kicsit nehéz előhalászni. Vagy egy egyszerűbb megoldás: feljebb vinni 1-1.5-del az N/T számokat...:-)
Végre újra eljutottam az egyik kedvenc helyemre. Régen több túrát is rendeztünk kisgyóni központtal és kellemes emlékeim fűződnek a környékhez.
A mostani túránál az volt a legkellemetlenebb, hogy egyedül mi voltunk gyalog, az összes többi aznapi "természetjáró" (kb 20-30) autóval volt, így elég sok port is szívtunk útközben. Ez persze annak is köszönhető, hogy mi a kulcsosházaknál hagytuk az autót, így a túra több mint 10 km lett, aminek a + 4 km-es része autóval járható úton haladt.
Az emlékmű után aranyos kis mocsarat találtunk, apró szigettel a közepén. Meg is beszéltük, hogy ideális hely lenne egy ládának, onnan tuti nem vinné el senki :-))).
Az első pontnál a célobjektum hamar, a láda viszont elég nehezen lett meg. A sűrű lombkorona és a völgy miatt a GPS +- 50 méter pontosságot produkált.
Hasonlóan történt ez a második pontnál is. Itt Ati telefonos segítsége után is csak a puszta véletlennek köszönhettem hogy meglett a palack.
Innentől újabb komoly kihívás következett (főleg az ember étvágyának). Most nyílik a medveHAGYMA, az egész erdő alját teljesen belepi és olyan szagot áraszt mintha újhagymát pucolna valaki. Aki teheti, most induljon a ládához!
A várnál már GPS nélkül is ráéreztem hogy hol lehet a láda. Aztán megbeszéltük párommal hogy "Ugyan, Ati oda biztos nem rakta..." Aztán mégis. Az egyik fényképen látható segédezközt a várnál hagytam, a láda megközelítéséhez javasolt a használata, viszont a rövidnadrágot határozottan nem ajánlom.
A láda egyébként eléggé le volt fosztva, három apró ajándékkal próbáltam a helyzeten több-kevesebb sikerrel javítani.
A negyedik pontnál a palack pillanatok alatt meglett, a kilátás valóban szép.
A túra alatt többször is csöpörgött az eső, de ezt a fák alatt alig lehetett észrevenni.
A környék megérdemelt egy multi ládát, az állomások is a legérdekesebb részeket mutatják meg, kellemes túraút, bár a ládánál nem célravezető a toronyirányban keresés!
Szeretem ezt a helyet. Többször jártunk már erre Kéktúrázni általában szélsőséges időjárásban.
Egyszer nyáron a Zirc-Bodajk túra során a turistatelepen sátoroztunk orkánszerű szélben. Lili és Perme este - valami traktor megérkezéséig - a szalmabála hengereket gurigálta le a szemközti dombról.
Máskor meg (május elején) a hirtelen jött záporban úgy bőrig áztunk, hogy Lilit az én ruháimba kellett bebugyolálni a hazaindulás előtt.
A bányász szobortól indultam gyalog elég erős hóesésben.
Az 1. pont a kőcsiga és a rejtek koordinátái alapján, a fotó segítségével könnyen meglett.
A 2. pontért - fotók és pontos leírás híján - alaposan megszenvedtem.
A ládát Janó fotója segítségével könnyen megtaláltam.
Be:-, Ki:-
Éppen visszaértem a P jelzésre, amikor megérkezett kovajano 2 gyerekkel. Remélem ők is sikerrel jártak.
A 4. pont - a leírás és a fotók alapján - könnyű zsákmány volt.
Jó túra volt, köszönöm. Nagyon örülök, hogy az OKT útvonalára újabb láda került. Remélem, hogy így többen is kedvet kaptok az Országjáró Kék Láda (GCKEKL) megkereséséhez és tovább cipeléséhez.
hujberg
Méltó helyszín a 100. találathoz. Nekem is tetszett az első palack ötletes rejtése, a 2-es nehézség stimmel, de csak 158 cm felett :-)
A második palack műszer nélkül nem lett meg, a jelszó-töredékhez az elrejtő segítségét kértük. A harmadik helyszín könnyebb volt mint gondoltuk, csak freddyék keresésének nyomait kellett követni. A negyedik palacktól szép a kilátás. Remek túra volt, köszönjük.
Hardos, Iza, Bence, Lili
Nagyon régen ismerem és szeretem ezt a környéket, ezért amint megláttam az új ládát, már tudtam, hogy ide el kell menni. A javasolt helyen hagytuk a kocsit, és hamar elértük a geológiai feltárást. A holdak nem jeleskedtek, ezért a palackot rejtő fát inkább a kép segítségével sikerült megtalálni. (nekem tetszett a palack ötletes rejtése!) A 2. palackot elég nehezen találtuk meg, kb 15m-es volt a pontosság és az összes fát meg kellett kotorni ebben a körben. A ládáig menet útbaejtettük a Hamuházat, és a javasoltak szerint gond (és kerítés) nélkül a Csikling-várhoz értünk. Innen a ládához a fagyott talajon egy "kicsit" csúszós és meredek volt a terep.... csak sportos nagyszülőkkel ajánlom :-))) Az utolsó palackot már könnyen megtaláltuk. (csak a jelszót nem sikerült pontosan leírjam - köszi a rejtőnek a segítséget !)
Összességében nagyon kellemes kirándulás volt a téli Bakonyban (teljes út: 9.3 km), köszönet az ötletes multiért és a jó kirándulásért!
A kékről akkor kell letérni, amikor a kék L-t meglátod. Igaz, ezt nem írtam. Ez kb. 300 m-re van a ládától. Sétagalopp. Persze igaz, tök sötétben teljesen máshogy néz ki. Mindenesetre élmény lehetett, gratulálok!
[wapon beküldött szöveg]
Csak későn tudtunk elindulni, ráadásul 50km volt úton, így pont naplementére értünk a kiindulóponthoz. Az első pontnál még nem volt sötét, de a 2. palacktól már nem sokat lehetett látni. Ezt egyébként elég sokat, kb. 5 percet kerestük, más nincs is ott mint nagy fa töve...
A ládához vezető út kalandosra sikerült. Mentünk a kéken, de arra csak későn jöttünk rá, hogy nem végig kell azon menni... Amikor át akartunk vágni a ládához kerítésbe ütköztünk. Mentünk minden dzsindzsán át lámpával a kerítés mellett, de csak nem akart vége lenni. Átmászni meg nem akartam, mert elég sűrűnek tűnt, és sötétben inkább nem vállaltam, így visszafordultunk, megkerestük a kerítés sarkát, és azzal párhuzamosan közelítettünk. Az árkon átmásztam 3x is, mert a túloldalt derült ki, hogy mégis csak a másikon volt a láda. Elég csúszós volt a friss hó miatt, nehéz volt mászni. A láda viszont könnyen meglett, de a Bugról megfeledkeztem, otthagytam. Folytattuk az utunkat a tök sötétben árkon-bokron keresztül, és egyszer csak megleltük a piros utat. Innen már nagyon könnyű volt, a 4. pont környezetét leszámítva. Ott volt minden szúrós vacak, tépték a lábam, mint állat. Kár volt a dzindzsa közepére berakni a palackot...
Amúgy kellemes séta volt, még így eltévedve a sötétben is!
UI. Ez a 80. aranyérmem!