Ezt a hozzászólást tegnap éjjel írtam, csak a nagy esőben elment az internet:
Kedves Fil! Elnézést kérek, nem minden nap, sőt, nem is minden héten olvasom a Fórumot, így nem tudtam, hogy meg lettem szólítva. Talán mentségemre szolgál, hogy 19-én kesseltem és ezt a "lógást" azért be kellett pótolni. Közben ellátok egy kórházból most kikerült 81 évest és hajkurászok egy 13 és egy 11 éves. No, meg dolgozom. Így sokszor nem fér bele az, hogy a fórumon zajló véleménykülönbségekről naprakész legyek.
A temetői rejtéssel kapcsolatban állítólag az alábbiakat hallgattam el: hogy a temető működő, hogy mi a jelszó, hogy az ajándéktárgyak között egy vámpírfog is van. Vagy van még valami?
Az, hogy a temető működő, azt hiszem nyilvánvaló, még a leírást sem kell elolvasni, elég a gyertyás-guggoló emberes képre nézni.
A jelszót, legalább két moderátor látta. (Nem halottra utal, nem trágár és nem is 30 betűs.)
Az ajándékok listája fel volt sorolva a cache leírás végén (most már nincs, hisz értelmét vesztette, azóta kicserélődött a készlet).
Azok a játékostársak, akik negatív kritikával illették a ládát az első napi megtalálók közül kerültek ki. Nem lehet, hogy a nem-elsőség frusztrációját a negatív logukban élték ki? Például van egy ilyesféle log, hogy féltek, sírrongálásért elviszi őket a biztonsági őr. Ez a bejegyzés azóta is elképeszt.
A láda megkeresése rendkívül egyszerű. A koordináták pontosak, a hint segít, más rejtekhely nincs a közelben. Amit meg kell tenni a láda megszerzéséért az ugyanaz a mozdulat, amit a falmenti hasonló síroknál egy látogatás során a többség megtesz.
A közeli sírok átlagosan 80 évesek, a kicsit messzebbiek 40 évesek. Nem bonyolítanak le túl nagy forgalmat. A sír a családunké. A rejtéshez nem használok olyan területet, ami használat szerint nem a sírhoz tartozik. (De nem a síron van.) Ezt a kriptát 1926-ban vette a családunk – elég régóta van hozzá közünk és elég jól ismerjük a környékét. A sír a temető szélén, a temető fala és egy temetői út mellett fekszik. Ezen az úton az átmenő forgalom csekély, mert kb. féltávon van két kapu között, tehát a látogatók vagy egyik, vagy másik kapun mennek be és többbnyire a temető közepe felé veszik az irányt, nem erre. Friss sír nincs a közelben, hiába vádol ezzel Attibati. Nem tudom, utólag honna vette. A temetések a ravatalozótól vagy a kápolnától indulnak és többnyire a temető új részeibe mennek. A láda megkereséséhez nem kell se a ravatalozó, se a kápolna előtt elhaladni.
Attibati utólagos részemre és (legalább) két, pozitív logot írt játékos társ részére küldött levelein elkeseredve, no meg a vámpírfog eltávolítása céljából visszamentem a temetőbe egy verőfényes nap közepén. Kb. 25 percet ácsorogtam a sírnál. Közben egy idős néni halad el az úton, rám se nézett. Pedig jó idő volt és halottak napjára felkészülés időszaka! Kb. ekkora arra a forgalom. Ezt erősíti meg egy másik játékostárs bejegyzése, miszerint 50 éve él Pécsett, de a temetőnek ezen a részén még sosem járt.
Ha a járókelő megáll bámulni pont akkor, amikor a játékos előveszi a ládát, még akkor sem lát semmi megbotránkoztatót vagy sírrongálásra emlékeztetőt.
Az, hogy a fent említett Attibati féle levelek nem léteznek, kikérem magamnak! Mellesleg, amikor feltettem a kérdést, hogy az szokásos eljárás-e, hogy egy láda jóváhagyása UTÁN egy a véleményével kisebbségben maradt moderátor, (aki elnökségi tag is és így nemcsak a moderátori testületet, hanem az egyesületet is képviseli ) gyökeres változtatásokra szólít fel ÉS (!) a pozitív logokat író megtalálókat is zaklatja, nem említettem nevet. :-)
Azt az érvet egy elnökségi tagtól szintén furcsának tartom, hogy az általa képviselt játékosok hülyék, barbárok, nem tudnak viselkedni, ezért nem jó a temetői hagyományos láda. Ezzel a hozzáállással talán a legtöbb ládát jobb lenne megszűntetni, ez a bunkó banda mindenütt tud kárt okozni, az egyesületre változatos módokon szégyent hozni.
Alternatív jelszót nem adtam meg, mert nem vagyok a pontvadászat pártolója. A temető minden nap napkeltétől napnyugtáig nyitva van - sőt, ilyenkor már sötétben nyit, sötétben zár. A nyitva tartási idő szembeötlő helyen szerepel a leírásban. A láda megkeresése parkolással, kis bámészkodással, logolással együtt nem több, mint fél óra. Ha erre a játékos nappal nem tud időt szakítani, akkor bocs, ezért a ládáért nem kap pontot. Ezért nem fogom egy villanyoszlop hátuljára felírni a jelszót, vagy megszámoltatni a kovácsoltvas temetőkaput ékítő balra kunkorodó leveleket (szorozva a jobbra kunkorodók köbgyökével, osztva a rózsák számával).
Nem szeretem a virtuális ládákat, ezért nem rejtek olyan.
Van még kérdés?
[ előzmény: (21063) Fil, 2011.10.20 14:31:23] |