Összesen: 41062 db hozzászólás

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő


Ajtonyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.27 08:00:11 (41097)
Elég nagy a világ, tele csodásabbnál csodásabb helyekkel. Akinek a körülményei megengedik, sorra látogathatja. A gc.com keretében bárhová lehet ládát rejteni, a legenda szerint egy űrállomásra is került. De van itt nekünk külön a gc.hu, ami lehet, hogy hungarikum. Az óidőkben én már kifejtettem a véleményemet: gc.hu-n nem csak (indokolatlanul tág) koordináta-határokon kívüli helyeket kellene kizárni. Álláspontom szerint gc.hu láda a történelmi Magyarország határain belül indokolt, azon kívül ott, ahol erős nemzeti történelmi vonatkozása van.

Péter60hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 23:05:02 (41096)
Azért mondjuk el, hogy a "nehéz ember" nem azért rejtett szanaszét elsősorban, hogy a közösségnek kedvezzen, hanem hogy a saját egóját simogassa, legyek ország rekorder.
Mint akkori modi én érveltem ez ellen,de kisebbségben maradtam.
[előzmény: (41083) gusty, 2026.06.25 23:14:28]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 20:05:46 (41095)
Nem lehet (nem érdemes) mindennek külön kategória.
Eseményládán belül sincs külön multi.
És multin belül sincs külön virtuális (csak virtuálisból álló) stb.
[előzmény: (41094) Csa.Csi87, 2026.06.26 19:08:55]

Csa.Csi87hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 19:08:55 (41094)
Azta mindenségit mennyi .... nem is gondoltam volna...

Ezekből is van annyi, mint a mozgókból... tudom macerás ... de lehet kapna valami külön kategóriát.
[előzmény: (41089) VP, 2026.06.26 13:25:37]

Ásványvadászhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 18:57:27 (41093)
Köszi a gyűjtést! Lementettem magamnak ami nincs még meg. Nos, kettő kivételével mindet :))
[előzmény: (41089) VP, 2026.06.26 13:25:37]

Parmerozpazepanhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 18:31:49 (41092)
Bántani nem bánt, de értelme sincs, a játék szempontjából. Mathau meg elmehetett volna erre a környékre láda nélkül is egy élményért, vagy, ha ez a láda nincs, akkor egy másik láda adott volna neki másik élményt, máshol :)
[előzmény: (41082) emiGrant, 2026.06.25 22:51:28]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 15:11:32 (41091)
Igen!

2. kategória.
GCsch Helló szomszéd! padok - határtalanul Európában
[előzmény: (41090) macikupac, 2026.06.26 15:04:42]

macikupachozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 15:04:42 (41090)
A határpadok. GCsch talán.
[előzmény: (41089) VP, 2026.06.26 13:25:37]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 13:25:37 (41089)
nekikezdtem (bár nem esik), ezeket találtam így első nekifutásra:

1. Záróláda típusú ládák (a feltétel-ládák listája minden oldalnál ott van):
GCBBxx Barlangolások a Bükkben záróláda
GCBKZA Bükki források záróláda
GCCAVE Bakonyi Barlangolások
GCEez Erdészek emlékére záróláda
GCH1HX A Börzsöny rejtett bércei - Nagy-Inóc (záróláda)
GCkisv Magyarországi kisvasutak
GCREPZ Repülős emlékhelyek - Záróláda
GCSFZA A Cserhát forrásai záróláda
GCSZIL Szilas-patak záróláda
GCZARO Teszt láda! Ne ugorj rá! [megszűnt]

2. Formailag nem "záróláda", de a láda valódi helyének megtudásához, vagy a teljes jelszóhoz kellenek más (szintén felsorolt) ládák:
GCBFX Börzsönyi források - Bónusz láda
GCMFX Mátrai források - Végjáték
GCPVX Pilis, Visegrádi-hg. források - A vég forrása
GCTIRZ Tirpákok az Alföldön
[előzmény: (41087) VP, 2026.06.26 09:52:35]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 12:19:46 (41088)
Tegnap kajakkal átvittem a GCKV-t a Tisza-tó ÉK-i (Tiszavalki) medencéjébe, ahol eddig még egyáltalán nem járt. Itt nagyon klassz sziget- és csatornavilág van, nagyot csavaroghat még a láda. Június 15-től már szabadon járható a tavasszal lezárt terület is (de robbanómotoros járművel nem szabad oda menni).
[előzmény: (41018) VP, 2026.04.12 13:09:12]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 09:52:35 (41087)
A záróládákat még elég egyszerű kigyűjteni, de valóban nagy a sokféleség. A kisvasutak eredetileg más technikával készült, és például a pilisi forrásoknál is el lehetett indulni a záróládáért hiányos infókkal.
Azt nem hiszem, hogy ezekben visszamenőlegesen rendet kéne rakni. Esetleg össze lehet gyűjteni őket egy listába manuálisan. (Valami esős napon alán ráánom magam.)
[előzmény: (41086) Juju, 2026.06.26 09:28:21]

Jujuhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 09:28:21 (41086)
Ez is igaz.
[előzmény: (41085) gusty, 2026.06.26 07:16:14]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.26 07:16:14 (41085)
Engem személy szerint nem zavarnak, legfeljebb a statisztikát rontják, meg néhány játékos sikerélményét. :)
Ládaérdemes hely alapon tele lehetne szórni Európát. Csak felesleges, ott a .com.

[előzmény: (41084) Juju, 2026.06.25 23:59:43]

Jujuhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 23:59:43 (41084)
Pedig ma már ki is lehet kapcsolni azokat a ládákat amik nem keresendőek :)
[előzmény: (41083) gusty, 2026.06.25 23:14:28]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 23:14:28 (41083)
Nem baj, ha nem érted. :)
[előzmény: (41082) emiGrant, 2026.06.25 22:51:28]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 22:51:28 (41082)
Sziasztok!
Ha még 100 évig élnék, akkor sem érteném meg ennek a diskurzusnak a logikáját. Kit bántottak meg azzal, hogy kiraktak egy ládát, aztán 8 év alatt csak egy találat volt és vszeg nincs karbantartva. Miért jobb, ha meg sem jelenhet? Már azonnal bizonyítható, hogy Mathau egy érdekes élménnyel szegényebb lett volna. Hadd idézzem őt: "Hiába nem lesz sok megtalálója, ha már egy embernek meg tudja adni az élményt, az is nagy dolog. Most kettőnek is megadta." 100%-ig egyetértek. Ezt olvasva eszembe jutott, hogy volt egy ehhez hasonló cset, azt hiszem tegnap vagy tegnapelőtt egy másik fórumon. Vannak kesserek akik annyira negatívak, hogy csak azt látják meg, hogy sokan nem strapálták magukat, hogy megjavítsanak egy törött ládát, és - hála az égnek - vannak olyanok is akik nyilvánosan köszönik meg azoknak a tucatnyi, sőt annál is több játékosoknak a segítségét, akik szünet nélkül javítanak, pótolnak vagy feltöltenek ládákat.
Egy csipetni pozitivitás nem ártana a kesser társadalomban sem. :) :)
[előzmény: (41080) Parmerozpazepan, 2026.06.25 19:55:03]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 20:55:57 (41081)
Elfogadom. “nehéz ember”
[előzmény: (41079) gusty, 2026.06.25 19:39:36]

Parmerozpazepanhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:55:03 (41080)
Eleve hogy mehettek át a moderáción...? Papírforma az érdektelenség, az eltűnés. Semmi értelmük.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:39:36 (41079)
Ez nehéz ügy. Ráadásul egy nehéz emberrel. Ha a rejtési terület így van kijelölve, akkor milyen alapon? Persze lehet sejteni, hogy problémás lesz a karbantartás, de sejtés alapon sok egyéb ládát is vissza lehetett volna utasítani. Van aki a hazai ládájáról se gondoskodik.
[előzmény: (41078) ha2, 2026.06.25 19:18:50]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:18:50 (41078)
A moderáció 2. körében +8 -4 arányban átment. Itt kellett volna következetesebben a “nem” mellett kitartani.
[előzmény: (41077) gusty, 2026.06.25 18:52:46]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 18:52:46 (41077)
Oda eleve nem volt értelme ládát rejteni, ez nem a közösségről, hanem az egó simogatásáról szólt.

Én személy szerint sokkal szűkebbre vonnám a rejtési területet. A távoli ládák 90 %-ban pillanatnyi fellángolásból születnek, és aztán kiderül, hogy a karbantartás már teher. Vannak szerencsésebb ilyenek, amik gyakrabban látogatottak, így jobb az esély, hogy valaki más majd meggyógyítja.
[előzmény: (41075) species8472hu, 2026.06.25 14:41:24]

szaszkievicshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 15:11:38 (41076)
Most meg már szinte minden ládája megy adoptálhatóvá - amivel valami történik.. Úgy látszik a rejtő befejezte/nincs ideje a játékra.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:41:24 (41075)
Ezzel még alapvetően nem is lenne gond. A rejtési hely amúgy valóban láda érdemes, sőt Törökországban bőven lenne még hova ládát tenni a geocaching.hu territóriumán belül is. Max. a távolság miatt felmerül a karbantartás megvalósíthatóságának kérdésköre, de ez egy másik történet. Én csak azt furcsállottam, hogy 2018. óta egy megtaláltam log született a ládánál, és az is úgy hogy már akkor leírta a kereső, hogy valójában nem találta meg a ládát.

Ilyenkor azért érdemes lenne legalább egy villáskulcsot rádobni, vagy betegre billenteni, vagy ha van alternatív logolási lehetőség, pl. pótjelszó valahol (mert valahogy mégis csak logolt a megtaláló láda nélkül is), akkor azt a ládaleírásban is szerepeltetni, amíg nem lesz pótolva a láda esetlegesen. Ha meg jelen állás szerint nem várható ésszerű időn belül a láda pótlása (amúgy ez elég sanszos, ha bő 4 év alatt se sikerült), de van kint valami virtuális jelszó hordozó, akkor én áttenném virtuálisra addig is.

petrot81: Igen, ez nekem is eszembe jutott. Ha az MGKE szervezne expedíciót a láda megmentésére, ezennel én is jelentkezem a csapatba! Ugyanezt fel tudom ajánlani a többi betegeskedő Adriai és Fekete tengeri partvidéket érintő ládák esetében is :D
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:16:06 (41074)
Volt egy ilyen sprintje a rejtőnek, körberohanta a rejtési területet, és minden országba tett egy ládát, ahol még nem volt. Moldova, Koszovó, stb.
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 12:08:52 (41073)
Tekintettel a helyszínre, a GC közösség érdekében bevállalom a személyes ellenőrzést némi utazási hozzájárulás ellenében :D
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 11:49:55 (41072)
Ismét egy furcsaságra lettem figyelmes a geoládák böngészése közben. Ahogy nézem az egyik legtávolabbi, legdélebbi geoláda Fairy törökországi Dupnisa-barlang mellett elhelyezett GCDUPN ládája. A láda 2018.03.10-én jelent meg, és azóta 1 azaz 1 db "találata" van, Mathau 2022.08.03-i logja alapján. Azaz csak látszólag, ugyanis a log szerint valójában már ekkor nem volt a helyén a láda (és valószínűleg azóta sincs meg). A jelszóval gondolom a rejtő segítette ki a megtalálót, ha már ott járt, vagy van pótjelszó, de ezt a leírásban nem láttam.

Idézet a logból: "Irány a geoláda! Elsőre reménytelennek tűnik a parkoló bővítés miatt, aztán csak úgy adja ki a szerencse, hogy vagy 80 méterrel az új parkoló szélétől találjuk meg a rejteket adó sziklát. A hely a rejtésről készült fotó alapján egyértelmű, azonban fél óra avartúrás után is csak egy légmentesen zárható zacsi kerül elő a közelből. A doboznak sajnos hűlt helye. Nincs mit tenni, odábbállunk és a már említett gázlónál (ami már nem gázló) megállunk inni egy teát."

Ez alapján minimum beteg státuszba kellene tenni a ládát, hacsak valaki azóta nem járt arra és pótolta, de kétlem, hogy ez megtörtént, különben valószínűleg jelezte volna az illető és/vagy lenne log azóta. A legvalószínűbb, hogy kb. 4 éve legalább nincs már a helyén és a rejtő se jelezte, hogy pótolta volna az eltűnt ládát. Ha mégis van kint pótjelszó, vagy virtuális jelszó hordozó, és valójában logolható a "láda", akkor meg virtuálissá kellene átállítani (szerintem).

Pumba9hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 00:01:34 (41071)
GCM56 Mosonmagyaróvár 1956 okt.26. 4 pontos multit pénteken örökbe fogadtam. A hiányzó ládát új helyen pótoltam, QR-kódos pótjelszót tettem ki.
Sok szeretettel várok mindenkit, aki még nem kereste meg.

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 09:49:38 (41070)
Sok-sok Mák István kesser játékostársunk legyen!
[előzmény: (41069) emiGrant, 2026.06.24 06:32:05]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 06:32:05 (41069)
GCTUZS ládám első pontját Mák István kessertársam és jóbarátom pótolta. Úgy látszik István nagyon buzgó, nemcsak a ládakeresésben és megtalálásban, hanem mások megsegítésében is. De jó lenne ha sokan tekintenék őt példaképnek. :) :) :)

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 18:01:53 (41068)
GCFbar rejtésemet Mák István pótolta, hősiesen megküzdve a tereppel és a hőséggel.
Köszönöm a segítségét.
Koordinátákat átírtam

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 10:11:46 (41067)
Már bő 1 hete teljesítette Dr.Lada, valamint Csaba és családja a jubileumi multik teljes kollekcióját. Másfél hónap alatt 16 db. 25 km-es multi, csak ámulok és bámulok :) Gratula !!

GYEZegzughozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 12:47:57 (41066)
A GCApci rejtés tegnapi napon Pisti, Mák István által egyesületi dobozzal meggyógyítva, újra kereshető, köszönjük szépen a segítségét..
A koordináta átírva, jelszó maradt mert szerintem negyon jó.
Admin GYEZegzug

Párduc50hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 22:33:26 (41065)
Valóban, hétvégén igyekszem újat rejteni Baranya "VÁR"megyében
[előzmény: (41064) A két Sanyi, 2026.06.10 10:15:31]

A két Sanyihozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 10:15:31 (41064)
Párduc50 üzeni, hogy pótolja új helyen a ládát, lehetőleg a hét végén!
[előzmény: (41063) halaszkiraly, 2026.06.09 06:29:23]

halaszkiralyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.09 06:29:23 (41063)
Köszi a jelzést, betegre állítottam. Reménykedjünk, hogy előkerül valamikor...
[előzmény: (41062) VP, 2026.06.08 09:57:25]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.08 09:57:25 (41062)
A GCtrek az utolsó log alapján elég egyértelmű rejtekben nincs meg.
Jó lenne, ha a ládagazda vagy egy admin betegre állítaná.

szaszkievicshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.02 14:26:08 (41061)
Pár hete adoptált GCsosz karbantartása elkezdődött. Jelenleg kereshető. Júniusban költözni fog és a láda oldal is megújul - a szinte nulla jelenlegi leírás mellett. Úgy látom, hogy nemcsak a műtárgyat hanem az egész kisvasutat hívatott bemutatni a láda, ládaoldal. Ősláda - megérdemli a gondoskodást.

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 22:11:22 (41060)
Egy életre kőbe véstem magamnak, számolj először 10-ig, utána hagyd a francba! :)
[előzmény: (41059) VP, 2026.05.31 21:56:11]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 21:56:11 (41059)
+1

Emlékeim szerint csak a ládagazda kezdeményezheti, és a logbíró állíthatja át.
[előzmény: (41058) gusty, 2026.05.31 20:48:51]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:48:51 (41058)
Ragyogó, én meg átállítottam. :( Tanulság: Soha többet nem nyúlok bele. Ne a fórumra tessék jelenteni, hanem a ládagazdának, majd ő intézi.
[előzmény: (41057) imi75, 2026.05.31 20:45:12]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:45:12 (41057)
Ásványvadász logja az, de az csak egy pongyolán megírt log, valójában közös rejtésről van szó.
[előzmény: (41056) gusty, 2026.05.31 20:43:38]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:43:38 (41056)
Sokat segített volna, ha legalább egy dátumot írsz.
[előzmény: (41054) KZalán, 2026.05.31 19:55:47]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:37:03 (41055)
Nincs logtörlés! (Szerencsére.)

Legfeljebb a megtaláltamból egyéb lesz, az is csak mozgóknál, és csak a ládagazda kérésére.
[előzmény: (41054) KZalán, 2026.05.31 19:55:47]

KZalánhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 19:55:47 (41054)
A gctrek-ben van egy “maradt” log, ami a láda leírása alapjàn szabálytalan.
Töröljétek!

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.05.28 12:37:37 (41053)
Végre sikerült beszélnem a Malom Udvar új tulajdonosával, ahol a GCMAUD ládám van. Nagyon kedvesen megengedte, hogy a magánterületen átjöjjenek a ládászok, csak egy feltételt kért. Ide másolom amit a ládaoldalra is kitettem:
Azokon a hétvégeken amikor esemény vagy más aktivitás van, feltétlenül hívjátok a tulajdonost ezen a számon: +36 70 744 9960 és pontosan kövessétek instrukcióit!
Így a láda most megint kereshető.

gst76hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.24 05:26:57 (41052)
Szia.
A GCHOFI ládát rendszeresen pótolni kell eltűnés miatt.
Írtam privát levelet is neked.
A láda, bár csak virtuálisan is, de kereshető.
Így nem indokolt a beteg státusz.
[előzmény: (41049) krishy81, 2026.05.21 21:11:12]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.22 21:58:35 (41051)
Az új, 5243. ládánál miért van benne a rövid név a hosszú névben is?

Ajtonyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.22 07:17:06 (41050)
Mindenkinél működik a "Rejtési ötletek"? Nekem sajnos gondjaim vannak vele, chrome-ban csak egy országtérképet mutat. Firefoxban teljesen rendben van.

krishy81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 21:11:12 (41049)
Sziasztok!

A GCHOFI ládánál szerintem csak a pótjelszó van már meg, nem tudom ilyen esetben beteg ládának számít-e.

https://geocaching.hu/caches.geo?id=4089

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 16:36:33 (41048)
Nagy valószínűséggel én voltam. :)
Ránéztem az adatbázisra, és tényleg voltak found jelzésű logok mozgóknál (más mozgóknál is).
Ez jó régiek voltak, tehát nem új a probléma. Gyanúsan hasonlóak voltak a dátumok, gyanítom hamar kiderült a hiba, és javítva is lett, csak a hibás logok nem lettek korrigálva az adatbázisban. Ezt tettem most meg.
[előzmény: (41047) hitamas, 2026.05.21 14:39:52]

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő

Egy lapon megjelenő sorok száma:

új hozzászólás | témák listája

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]