Összesen: 41046 db hozzászólás

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő


ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 20:55:57 (41081)
Elfogadom. “nehéz ember”
[előzmény: (41079) gusty, 2026.06.25 19:39:36]

Parmerozpazepanhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:55:03 (41080)
Eleve hogy mehettek át a moderáción...? Papírforma az érdektelenség, az eltűnés. Semmi értelmük.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:39:36 (41079)
Ez nehéz ügy. Ráadásul egy nehéz emberrel. Ha a rejtési terület így van kijelölve, akkor milyen alapon? Persze lehet sejteni, hogy problémás lesz a karbantartás, de sejtés alapon sok egyéb ládát is vissza lehetett volna utasítani. Van aki a hazai ládájáról se gondoskodik.
[előzmény: (41078) ha2, 2026.06.25 19:18:50]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:18:50 (41078)
A moderáció 2. körében +8 -4 arányban átment. Itt kellett volna következetesebben a “nem” mellett kitartani.
[előzmény: (41077) gusty, 2026.06.25 18:52:46]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 18:52:46 (41077)
Oda eleve nem volt értelme ládát rejteni, ez nem a közösségről, hanem az egó simogatásáról szólt.

Én személy szerint sokkal szűkebbre vonnám a rejtési területet. A távoli ládák 90 %-ban pillanatnyi fellángolásból születnek, és aztán kiderül, hogy a karbantartás már teher. Vannak szerencsésebb ilyenek, amik gyakrabban látogatottak, így jobb az esély, hogy valaki más majd meggyógyítja.
[előzmény: (41075) species8472hu, 2026.06.25 14:41:24]

szaszkievicshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 15:11:38 (41076)
Most meg már szinte minden ládája megy adoptálhatóvá - amivel valami történik.. Úgy látszik a rejtő befejezte/nincs ideje a játékra.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:41:24 (41075)
Ezzel még alapvetően nem is lenne gond. A rejtési hely amúgy valóban láda érdemes, sőt Törökországban bőven lenne még hova ládát tenni a geocaching.hu territóriumán belül is. Max. a távolság miatt felmerül a karbantartás megvalósíthatóságának kérdésköre, de ez egy másik történet. Én csak azt furcsállottam, hogy 2018. óta egy megtaláltam log született a ládánál, és az is úgy hogy már akkor leírta a kereső, hogy valójában nem találta meg a ládát.

Ilyenkor azért érdemes lenne legalább egy villáskulcsot rádobni, vagy betegre billenteni, vagy ha van alternatív logolási lehetőség, pl. pótjelszó valahol (mert valahogy mégis csak logolt a megtaláló láda nélkül is), akkor azt a ládaleírásban is szerepeltetni, amíg nem lesz pótolva a láda esetlegesen. Ha meg jelen állás szerint nem várható ésszerű időn belül a láda pótlása (amúgy ez elég sanszos, ha bő 4 év alatt se sikerült), de van kint valami virtuális jelszó hordozó, akkor én áttenném virtuálisra addig is.

petrot81: Igen, ez nekem is eszembe jutott. Ha az MGKE szervezne expedíciót a láda megmentésére, ezennel én is jelentkezem a csapatba! Ugyanezt fel tudom ajánlani a többi betegeskedő Adriai és Fekete tengeri partvidéket érintő ládák esetében is :D
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:16:06 (41074)
Volt egy ilyen sprintje a rejtőnek, körberohanta a rejtési területet, és minden országba tett egy ládát, ahol még nem volt. Moldova, Koszovó, stb.
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 12:08:52 (41073)
Tekintettel a helyszínre, a GC közösség érdekében bevállalom a személyes ellenőrzést némi utazási hozzájárulás ellenében :D
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 11:49:55 (41072)
Ismét egy furcsaságra lettem figyelmes a geoládák böngészése közben. Ahogy nézem az egyik legtávolabbi, legdélebbi geoláda Fairy törökországi Dupnisa-barlang mellett elhelyezett GCDUPN ládája. A láda 2018.03.10-én jelent meg, és azóta 1 azaz 1 db "találata" van, Mathau 2022.08.03-i logja alapján. Azaz csak látszólag, ugyanis a log szerint valójában már ekkor nem volt a helyén a láda (és valószínűleg azóta sincs meg). A jelszóval gondolom a rejtő segítette ki a megtalálót, ha már ott járt, vagy van pótjelszó, de ezt a leírásban nem láttam.

Idézet a logból: "Irány a geoláda! Elsőre reménytelennek tűnik a parkoló bővítés miatt, aztán csak úgy adja ki a szerencse, hogy vagy 80 méterrel az új parkoló szélétől találjuk meg a rejteket adó sziklát. A hely a rejtésről készült fotó alapján egyértelmű, azonban fél óra avartúrás után is csak egy légmentesen zárható zacsi kerül elő a közelből. A doboznak sajnos hűlt helye. Nincs mit tenni, odábbállunk és a már említett gázlónál (ami már nem gázló) megállunk inni egy teát."

Ez alapján minimum beteg státuszba kellene tenni a ládát, hacsak valaki azóta nem járt arra és pótolta, de kétlem, hogy ez megtörtént, különben valószínűleg jelezte volna az illető és/vagy lenne log azóta. A legvalószínűbb, hogy kb. 4 éve legalább nincs már a helyén és a rejtő se jelezte, hogy pótolta volna az eltűnt ládát. Ha mégis van kint pótjelszó, vagy virtuális jelszó hordozó, és valójában logolható a "láda", akkor meg virtuálissá kellene átállítani (szerintem).

Pumba9hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 00:01:34 (41071)
GCM56 Mosonmagyaróvár 1956 okt.26. 4 pontos multit pénteken örökbe fogadtam. A hiányzó ládát új helyen pótoltam, QR-kódos pótjelszót tettem ki.
Sok szeretettel várok mindenkit, aki még nem kereste meg.

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 09:49:38 (41070)
Sok-sok Mák István kesser játékostársunk legyen!
[előzmény: (41069) emiGrant, 2026.06.24 06:32:05]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 06:32:05 (41069)
GCTUZS ládám első pontját Mák István kessertársam és jóbarátom pótolta. Úgy látszik István nagyon buzgó, nemcsak a ládakeresésben és megtalálásban, hanem mások megsegítésében is. De jó lenne ha sokan tekintenék őt példaképnek. :) :) :)

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 18:01:53 (41068)
GCFbar rejtésemet Mák István pótolta, hősiesen megküzdve a tereppel és a hőséggel.
Köszönöm a segítségét.
Koordinátákat átírtam

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 10:11:46 (41067)
Már bő 1 hete teljesítette Dr.Lada, valamint Csaba és családja a jubileumi multik teljes kollekcióját. Másfél hónap alatt 16 db. 25 km-es multi, csak ámulok és bámulok :) Gratula !!

GYEZegzughozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 12:47:57 (41066)
A GCApci rejtés tegnapi napon Pisti, Mák István által egyesületi dobozzal meggyógyítva, újra kereshető, köszönjük szépen a segítségét..
A koordináta átírva, jelszó maradt mert szerintem negyon jó.
Admin GYEZegzug

Párduc50hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 22:33:26 (41065)
Valóban, hétvégén igyekszem újat rejteni Baranya "VÁR"megyében
[előzmény: (41064) A két Sanyi, 2026.06.10 10:15:31]

A két Sanyihozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 10:15:31 (41064)
Párduc50 üzeni, hogy pótolja új helyen a ládát, lehetőleg a hét végén!
[előzmény: (41063) halaszkiraly, 2026.06.09 06:29:23]

halaszkiralyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.09 06:29:23 (41063)
Köszi a jelzést, betegre állítottam. Reménykedjünk, hogy előkerül valamikor...
[előzmény: (41062) VP, 2026.06.08 09:57:25]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.08 09:57:25 (41062)
A GCtrek az utolsó log alapján elég egyértelmű rejtekben nincs meg.
Jó lenne, ha a ládagazda vagy egy admin betegre állítaná.

szaszkievicshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.02 14:26:08 (41061)
Pár hete adoptált GCsosz karbantartása elkezdődött. Jelenleg kereshető. Júniusban költözni fog és a láda oldal is megújul - a szinte nulla jelenlegi leírás mellett. Úgy látom, hogy nemcsak a műtárgyat hanem az egész kisvasutat hívatott bemutatni a láda, ládaoldal. Ősláda - megérdemli a gondoskodást.

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 22:11:22 (41060)
Egy életre kőbe véstem magamnak, számolj először 10-ig, utána hagyd a francba! :)
[előzmény: (41059) VP, 2026.05.31 21:56:11]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 21:56:11 (41059)
+1

Emlékeim szerint csak a ládagazda kezdeményezheti, és a logbíró állíthatja át.
[előzmény: (41058) gusty, 2026.05.31 20:48:51]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:48:51 (41058)
Ragyogó, én meg átállítottam. :( Tanulság: Soha többet nem nyúlok bele. Ne a fórumra tessék jelenteni, hanem a ládagazdának, majd ő intézi.
[előzmény: (41057) imi75, 2026.05.31 20:45:12]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:45:12 (41057)
Ásványvadász logja az, de az csak egy pongyolán megírt log, valójában közös rejtésről van szó.
[előzmény: (41056) gusty, 2026.05.31 20:43:38]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:43:38 (41056)
Sokat segített volna, ha legalább egy dátumot írsz.
[előzmény: (41054) KZalán, 2026.05.31 19:55:47]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:37:03 (41055)
Nincs logtörlés! (Szerencsére.)

Legfeljebb a megtaláltamból egyéb lesz, az is csak mozgóknál, és csak a ládagazda kérésére.
[előzmény: (41054) KZalán, 2026.05.31 19:55:47]

KZalánhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 19:55:47 (41054)
A gctrek-ben van egy “maradt” log, ami a láda leírása alapjàn szabálytalan.
Töröljétek!

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.05.28 12:37:37 (41053)
Végre sikerült beszélnem a Malom Udvar új tulajdonosával, ahol a GCMAUD ládám van. Nagyon kedvesen megengedte, hogy a magánterületen átjöjjenek a ládászok, csak egy feltételt kért. Ide másolom amit a ládaoldalra is kitettem:
Azokon a hétvégeken amikor esemény vagy más aktivitás van, feltétlenül hívjátok a tulajdonost ezen a számon: +36 70 744 9960 és pontosan kövessétek instrukcióit!
Így a láda most megint kereshető.

gst76hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.24 05:26:57 (41052)
Szia.
A GCHOFI ládát rendszeresen pótolni kell eltűnés miatt.
Írtam privát levelet is neked.
A láda, bár csak virtuálisan is, de kereshető.
Így nem indokolt a beteg státusz.
[előzmény: (41049) krishy81, 2026.05.21 21:11:12]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.22 21:58:35 (41051)
Az új, 5243. ládánál miért van benne a rövid név a hosszú névben is?

Ajtonyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.22 07:17:06 (41050)
Mindenkinél működik a "Rejtési ötletek"? Nekem sajnos gondjaim vannak vele, chrome-ban csak egy országtérképet mutat. Firefoxban teljesen rendben van.

krishy81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 21:11:12 (41049)
Sziasztok!

A GCHOFI ládánál szerintem csak a pótjelszó van már meg, nem tudom ilyen esetben beteg ládának számít-e.

https://geocaching.hu/caches.geo?id=4089

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 16:36:33 (41048)
Nagy valószínűséggel én voltam. :)
Ránéztem az adatbázisra, és tényleg voltak found jelzésű logok mozgóknál (más mozgóknál is).
Ez jó régiek voltak, tehát nem új a probléma. Gyanúsan hasonlóak voltak a dátumok, gyanítom hamar kiderült a hiba, és javítva is lett, csak a hibás logok nem lettek korrigálva az adatbázisban. Ezt tettem most meg.
[előzmény: (41047) hitamas, 2026.05.21 14:39:52]

hitamashozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 14:39:52 (41047)
A mozgóládák mindegyike meg_nem_talált státuszban van ... mert ez így helyes. KIVÉVE GCIZGI, mert az megtalált státuszú. Én a meg_nem_talált .. kereshető ládákat szoktam a GPS-re tölteni, mert azokat keresem. Miért működik GCIZGI másként, mint az összes többi mozgóláda???
--------------
Eltelt 30 perc .... a működés most rendben. ?????

Na ezért szeretem az informatikát. :)

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 21:29:39 (41046)
köszi! :)
[előzmény: (41043) gusty, 2026.05.11 14:33:14]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 21:09:35 (41045)
Május 15-én, péntek este.
[előzmény: (41044) anettx, 2026.05.11 19:11:45]

anettxhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 19:11:45 (41044)
A kvízt mikor tervezitek? Szombaton lesz még extra program a szokásoson kívül?
[előzmény: (41041) Nargoth, 2026.05.10 20:46:44]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 14:33:14 (41043)
Átírtam.
[előzmény: (41042) petrot81, 2026.05.11 13:16:28]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 13:16:28 (41042)
Egy felhasználói kérést tolmácsolok: GC25DD-ben tudnátok módosítani a letöltési linkeket? Relatív link van megadva, ami csak a weben működik, az appban nem tudja betölteni (track és útvonal linkek).

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 20:46:44 (41041)
Sütögetés-beszélegtés és kvíz biztos lesz :)
[előzmény: (41038) Nargoth, 2026.05.10 18:13:39]

Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 19:52:47 (41040)
Nekem kapóra jönne, ha valaki a homlokára csapna, hogy "Ja a verseny!" és szeretne szállást is :-) . Én foglaltam 3 főre szállást egy éjszakára a Sasréti Vadászkastélyban (péntekről szombatra virradóan). De most úgy tűnik, egyedül maradtam, így szívesen átadom valakinek a szállást. Én majd autózom....

Családi szoba (3 főtől foglalható)

(3 főre) 34 500 HUF
(Reggeli) + 12 000 HUF
Összesen: 1 szoba 46 500 HUF

Ha valakit érdekel, akkor keressen a részletekért.
pongi57-kukac-gmail-pont-com
30/öt66-negyvenhat-75

[előzmény: (41035) Pongi, 2026.05.10 10:00:37]

Fazékhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 19:05:20 (41039)
- köszi, hogy szóltál, átállítottam eseményládának.
- marketing okokból jelent meg 1 héttel korábban. Hátha valaki még a homlokára csap, hogy "ja a verseny :)" és eljön egy hét múlva.
[előzmény: (41033) species8472hu, 2026.05.10 08:08:11]

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 18:13:39 (41038)
Lesz, még ügyezzük. Sajnos visszamondtak már két programot. :(
[előzmény: (41034) Pongi, 2026.05.10 09:21:02]

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 18:12:41 (41037)
Elnökség jelentette meg a közgyülésre.
Végén lesz átadva a geocaching.hu-nak,hogy tudjuk elfogadni a találatokat.
[előzmény: (41036) VP, 2026.05.10 12:40:44]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 12:40:44 (41036)
Azzal nincs baj, hogy hamarabb kikerült.
A típus viszont valóban javításra szorul.
Az is eltér a korábbiaktól, hogy nem a geocachning.hu a ládagazda.
[előzmény: (41033) species8472hu, 2026.05.10 08:08:11]

Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 10:00:37 (41035)
Sziasztok! Esetleg érdekel valakit az alábbi szállásajánlat a Sasréti Vadászkastélyban péntekröl szombatra 1 éjszaka 3 fő?? (De lehet hogy ez egy 4 fős szoba csak mi 3-ra kértük....)
Családi szoba (3főtől foglalható)

(3 főre) 34 500 HUF
(Reggeli) + 12 000 HUF
Összesen: 1 szoba 46 500 HUF


Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 09:21:02 (41034)
Sziasztok! A pénteki fesztiválprogramról lehet tudni valamit? Leginkább az érdekelne, hogy mikor kezdődik? Köszi.

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 08:08:11 (41033)
Őőő, a GC50FV láda nem tévesen került ki egy héttel korábban? Ráadásul hagyományos ládaként, esemény láda helyett. Gondoltam szólok, hogy véletlenül ne keresse senki.

szikizsohozzászólásai | válasz erre | 2026.05.09 22:41:01 (41032)
Köszönjük a javítást, a szükséges módosításokat megtettem, újra kereshető.
[előzmény: (41031) species8472hu, 2026.05.09 16:59:16]

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő

Egy lapon megjelenő sorok száma:

új hozzászólás | témák listája

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]