Összesen: 41049 db hozzászólás

Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő


Jujuhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 23:59:43 (41084)
Pedig ma már ki is lehet kapcsolni azokat a ládákat amik nem keresendőek :)
[előzmény: (41083) gusty, 2026.06.25 23:14:28]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 23:14:28 (41083)
Nem baj, ha nem érted. :)
[előzmény: (41082) emiGrant, 2026.06.25 22:51:28]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 22:51:28 (41082)
Sziasztok!
Ha még 100 évig élnék, akkor sem érteném meg ennek a diskurzusnak a logikáját. Kit bántottak meg azzal, hogy kiraktak egy ládát, aztán 8 év alatt csak egy találat volt és vszeg nincs karbantartva. Miért jobb, ha meg sem jelenhet? Már azonnal bizonyítható, hogy Mathau egy érdekes élménnyel szegényebb lett volna. Hadd idézzem őt: "Hiába nem lesz sok megtalálója, ha már egy embernek meg tudja adni az élményt, az is nagy dolog. Most kettőnek is megadta." 100%-ig egyetértek. Ezt olvasva eszembe jutott, hogy volt egy ehhez hasonló cset, azt hiszem tegnap vagy tegnapelőtt egy másik fórumon. Vannak kesserek akik annyira negatívak, hogy csak azt látják meg, hogy sokan nem strapálták magukat, hogy megjavítsanak egy törött ládát, és - hála az égnek - vannak olyanok is akik nyilvánosan köszönik meg azoknak a tucatnyi, sőt annál is több játékosoknak a segítségét, akik szünet nélkül javítanak, pótolnak vagy feltöltenek ládákat.
Egy csipetni pozitivitás nem ártana a kesser társadalomban sem. :) :)
[előzmény: (41080) Parmerozpazepan, 2026.06.25 19:55:03]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 20:55:57 (41081)
Elfogadom. “nehéz ember”
[előzmény: (41079) gusty, 2026.06.25 19:39:36]

Parmerozpazepanhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:55:03 (41080)
Eleve hogy mehettek át a moderáción...? Papírforma az érdektelenség, az eltűnés. Semmi értelmük.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:39:36 (41079)
Ez nehéz ügy. Ráadásul egy nehéz emberrel. Ha a rejtési terület így van kijelölve, akkor milyen alapon? Persze lehet sejteni, hogy problémás lesz a karbantartás, de sejtés alapon sok egyéb ládát is vissza lehetett volna utasítani. Van aki a hazai ládájáról se gondoskodik.
[előzmény: (41078) ha2, 2026.06.25 19:18:50]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 19:18:50 (41078)
A moderáció 2. körében +8 -4 arányban átment. Itt kellett volna következetesebben a “nem” mellett kitartani.
[előzmény: (41077) gusty, 2026.06.25 18:52:46]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 18:52:46 (41077)
Oda eleve nem volt értelme ládát rejteni, ez nem a közösségről, hanem az egó simogatásáról szólt.

Én személy szerint sokkal szűkebbre vonnám a rejtési területet. A távoli ládák 90 %-ban pillanatnyi fellángolásból születnek, és aztán kiderül, hogy a karbantartás már teher. Vannak szerencsésebb ilyenek, amik gyakrabban látogatottak, így jobb az esély, hogy valaki más majd meggyógyítja.
[előzmény: (41075) species8472hu, 2026.06.25 14:41:24]

szaszkievicshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 15:11:38 (41076)
Most meg már szinte minden ládája megy adoptálhatóvá - amivel valami történik.. Úgy látszik a rejtő befejezte/nincs ideje a játékra.
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:41:24 (41075)
Ezzel még alapvetően nem is lenne gond. A rejtési hely amúgy valóban láda érdemes, sőt Törökországban bőven lenne még hova ládát tenni a geocaching.hu territóriumán belül is. Max. a távolság miatt felmerül a karbantartás megvalósíthatóságának kérdésköre, de ez egy másik történet. Én csak azt furcsállottam, hogy 2018. óta egy megtaláltam log született a ládánál, és az is úgy hogy már akkor leírta a kereső, hogy valójában nem találta meg a ládát.

Ilyenkor azért érdemes lenne legalább egy villáskulcsot rádobni, vagy betegre billenteni, vagy ha van alternatív logolási lehetőség, pl. pótjelszó valahol (mert valahogy mégis csak logolt a megtaláló láda nélkül is), akkor azt a ládaleírásban is szerepeltetni, amíg nem lesz pótolva a láda esetlegesen. Ha meg jelen állás szerint nem várható ésszerű időn belül a láda pótlása (amúgy ez elég sanszos, ha bő 4 év alatt se sikerült), de van kint valami virtuális jelszó hordozó, akkor én áttenném virtuálisra addig is.

petrot81: Igen, ez nekem is eszembe jutott. Ha az MGKE szervezne expedíciót a láda megmentésére, ezennel én is jelentkezem a csapatba! Ugyanezt fel tudom ajánlani a többi betegeskedő Adriai és Fekete tengeri partvidéket érintő ládák esetében is :D
[előzmény: (41074) gusty, 2026.06.25 14:16:06]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 14:16:06 (41074)
Volt egy ilyen sprintje a rejtőnek, körberohanta a rejtési területet, és minden országba tett egy ládát, ahol még nem volt. Moldova, Koszovó, stb.
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 12:08:52 (41073)
Tekintettel a helyszínre, a GC közösség érdekében bevállalom a személyes ellenőrzést némi utazási hozzájárulás ellenében :D
[előzmény: (41072) species8472hu, 2026.06.25 11:49:55]

species8472huhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 11:49:55 (41072)
Ismét egy furcsaságra lettem figyelmes a geoládák böngészése közben. Ahogy nézem az egyik legtávolabbi, legdélebbi geoláda Fairy törökországi Dupnisa-barlang mellett elhelyezett GCDUPN ládája. A láda 2018.03.10-én jelent meg, és azóta 1 azaz 1 db "találata" van, Mathau 2022.08.03-i logja alapján. Azaz csak látszólag, ugyanis a log szerint valójában már ekkor nem volt a helyén a láda (és valószínűleg azóta sincs meg). A jelszóval gondolom a rejtő segítette ki a megtalálót, ha már ott járt, vagy van pótjelszó, de ezt a leírásban nem láttam.

Idézet a logból: "Irány a geoláda! Elsőre reménytelennek tűnik a parkoló bővítés miatt, aztán csak úgy adja ki a szerencse, hogy vagy 80 méterrel az új parkoló szélétől találjuk meg a rejteket adó sziklát. A hely a rejtésről készült fotó alapján egyértelmű, azonban fél óra avartúrás után is csak egy légmentesen zárható zacsi kerül elő a közelből. A doboznak sajnos hűlt helye. Nincs mit tenni, odábbállunk és a már említett gázlónál (ami már nem gázló) megállunk inni egy teát."

Ez alapján minimum beteg státuszba kellene tenni a ládát, hacsak valaki azóta nem járt arra és pótolta, de kétlem, hogy ez megtörtént, különben valószínűleg jelezte volna az illető és/vagy lenne log azóta. A legvalószínűbb, hogy kb. 4 éve legalább nincs már a helyén és a rejtő se jelezte, hogy pótolta volna az eltűnt ládát. Ha mégis van kint pótjelszó, vagy virtuális jelszó hordozó, és valójában logolható a "láda", akkor meg virtuálissá kellene átállítani (szerintem).

Pumba9hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.25 00:01:34 (41071)
GCM56 Mosonmagyaróvár 1956 okt.26. 4 pontos multit pénteken örökbe fogadtam. A hiányzó ládát új helyen pótoltam, QR-kódos pótjelszót tettem ki.
Sok szeretettel várok mindenkit, aki még nem kereste meg.

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 09:49:38 (41070)
Sok-sok Mák István kesser játékostársunk legyen!
[előzmény: (41069) emiGrant, 2026.06.24 06:32:05]

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.06.24 06:32:05 (41069)
GCTUZS ládám első pontját Mák István kessertársam és jóbarátom pótolta. Úgy látszik István nagyon buzgó, nemcsak a ládakeresésben és megtalálásban, hanem mások megsegítésében is. De jó lenne ha sokan tekintenék őt példaképnek. :) :) :)

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.23 18:01:53 (41068)
GCFbar rejtésemet Mák István pótolta, hősiesen megküzdve a tereppel és a hőséggel.
Köszönöm a segítségét.
Koordinátákat átírtam

griffshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.21 10:11:46 (41067)
Már bő 1 hete teljesítette Dr.Lada, valamint Csaba és családja a jubileumi multik teljes kollekcióját. Másfél hónap alatt 16 db. 25 km-es multi, csak ámulok és bámulok :) Gratula !!

GYEZegzughozzászólásai | válasz erre | 2026.06.13 12:47:57 (41066)
A GCApci rejtés tegnapi napon Pisti, Mák István által egyesületi dobozzal meggyógyítva, újra kereshető, köszönjük szépen a segítségét..
A koordináta átírva, jelszó maradt mert szerintem negyon jó.
Admin GYEZegzug

Párduc50hozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 22:33:26 (41065)
Valóban, hétvégén igyekszem újat rejteni Baranya "VÁR"megyében
[előzmény: (41064) A két Sanyi, 2026.06.10 10:15:31]

A két Sanyihozzászólásai | válasz erre | 2026.06.10 10:15:31 (41064)
Párduc50 üzeni, hogy pótolja új helyen a ládát, lehetőleg a hét végén!
[előzmény: (41063) halaszkiraly, 2026.06.09 06:29:23]

halaszkiralyhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.09 06:29:23 (41063)
Köszi a jelzést, betegre állítottam. Reménykedjünk, hogy előkerül valamikor...
[előzmény: (41062) VP, 2026.06.08 09:57:25]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.06.08 09:57:25 (41062)
A GCtrek az utolsó log alapján elég egyértelmű rejtekben nincs meg.
Jó lenne, ha a ládagazda vagy egy admin betegre állítaná.

szaszkievicshozzászólásai | válasz erre | 2026.06.02 14:26:08 (41061)
Pár hete adoptált GCsosz karbantartása elkezdődött. Jelenleg kereshető. Júniusban költözni fog és a láda oldal is megújul - a szinte nulla jelenlegi leírás mellett. Úgy látom, hogy nemcsak a műtárgyat hanem az egész kisvasutat hívatott bemutatni a láda, ládaoldal. Ősláda - megérdemli a gondoskodást.

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 22:11:22 (41060)
Egy életre kőbe véstem magamnak, számolj először 10-ig, utána hagyd a francba! :)
[előzmény: (41059) VP, 2026.05.31 21:56:11]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 21:56:11 (41059)
+1

Emlékeim szerint csak a ládagazda kezdeményezheti, és a logbíró állíthatja át.
[előzmény: (41058) gusty, 2026.05.31 20:48:51]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:48:51 (41058)
Ragyogó, én meg átállítottam. :( Tanulság: Soha többet nem nyúlok bele. Ne a fórumra tessék jelenteni, hanem a ládagazdának, majd ő intézi.
[előzmény: (41057) imi75, 2026.05.31 20:45:12]

imi75hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:45:12 (41057)
Ásványvadász logja az, de az csak egy pongyolán megírt log, valójában közös rejtésről van szó.
[előzmény: (41056) gusty, 2026.05.31 20:43:38]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:43:38 (41056)
Sokat segített volna, ha legalább egy dátumot írsz.
[előzmény: (41054) KZalán, 2026.05.31 19:55:47]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 20:37:03 (41055)
Nincs logtörlés! (Szerencsére.)

Legfeljebb a megtaláltamból egyéb lesz, az is csak mozgóknál, és csak a ládagazda kérésére.
[előzmény: (41054) KZalán, 2026.05.31 19:55:47]

KZalánhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.31 19:55:47 (41054)
A gctrek-ben van egy “maradt” log, ami a láda leírása alapjàn szabálytalan.
Töröljétek!

emiGranthozzászólásai | válasz erre | 2026.05.28 12:37:37 (41053)
Végre sikerült beszélnem a Malom Udvar új tulajdonosával, ahol a GCMAUD ládám van. Nagyon kedvesen megengedte, hogy a magánterületen átjöjjenek a ládászok, csak egy feltételt kért. Ide másolom amit a ládaoldalra is kitettem:
Azokon a hétvégeken amikor esemény vagy más aktivitás van, feltétlenül hívjátok a tulajdonost ezen a számon: +36 70 744 9960 és pontosan kövessétek instrukcióit!
Így a láda most megint kereshető.

gst76hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.24 05:26:57 (41052)
Szia.
A GCHOFI ládát rendszeresen pótolni kell eltűnés miatt.
Írtam privát levelet is neked.
A láda, bár csak virtuálisan is, de kereshető.
Így nem indokolt a beteg státusz.
[előzmény: (41049) krishy81, 2026.05.21 21:11:12]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.22 21:58:35 (41051)
Az új, 5243. ládánál miért van benne a rövid név a hosszú névben is?

Ajtonyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.22 07:17:06 (41050)
Mindenkinél működik a "Rejtési ötletek"? Nekem sajnos gondjaim vannak vele, chrome-ban csak egy országtérképet mutat. Firefoxban teljesen rendben van.

krishy81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 21:11:12 (41049)
Sziasztok!

A GCHOFI ládánál szerintem csak a pótjelszó van már meg, nem tudom ilyen esetben beteg ládának számít-e.

https://geocaching.hu/caches.geo?id=4089

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 16:36:33 (41048)
Nagy valószínűséggel én voltam. :)
Ránéztem az adatbázisra, és tényleg voltak found jelzésű logok mozgóknál (más mozgóknál is).
Ez jó régiek voltak, tehát nem új a probléma. Gyanúsan hasonlóak voltak a dátumok, gyanítom hamar kiderült a hiba, és javítva is lett, csak a hibás logok nem lettek korrigálva az adatbázisban. Ezt tettem most meg.
[előzmény: (41047) hitamas, 2026.05.21 14:39:52]

hitamashozzászólásai | válasz erre | 2026.05.21 14:39:52 (41047)
A mozgóládák mindegyike meg_nem_talált státuszban van ... mert ez így helyes. KIVÉVE GCIZGI, mert az megtalált státuszú. Én a meg_nem_talált .. kereshető ládákat szoktam a GPS-re tölteni, mert azokat keresem. Miért működik GCIZGI másként, mint az összes többi mozgóláda???
--------------
Eltelt 30 perc .... a működés most rendben. ?????

Na ezért szeretem az informatikát. :)

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 21:29:39 (41046)
köszi! :)
[előzmény: (41043) gusty, 2026.05.11 14:33:14]

ha2hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 21:09:35 (41045)
Május 15-én, péntek este.
[előzmény: (41044) anettx, 2026.05.11 19:11:45]

anettxhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 19:11:45 (41044)
A kvízt mikor tervezitek? Szombaton lesz még extra program a szokásoson kívül?
[előzmény: (41041) Nargoth, 2026.05.10 20:46:44]

gustyhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 14:33:14 (41043)
Átírtam.
[előzmény: (41042) petrot81, 2026.05.11 13:16:28]

petrot81hozzászólásai | válasz erre | 2026.05.11 13:16:28 (41042)
Egy felhasználói kérést tolmácsolok: GC25DD-ben tudnátok módosítani a letöltési linkeket? Relatív link van megadva, ami csak a weben működik, az appban nem tudja betölteni (track és útvonal linkek).

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 20:46:44 (41041)
Sütögetés-beszélegtés és kvíz biztos lesz :)
[előzmény: (41038) Nargoth, 2026.05.10 18:13:39]

Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 19:52:47 (41040)
Nekem kapóra jönne, ha valaki a homlokára csapna, hogy "Ja a verseny!" és szeretne szállást is :-) . Én foglaltam 3 főre szállást egy éjszakára a Sasréti Vadászkastélyban (péntekről szombatra virradóan). De most úgy tűnik, egyedül maradtam, így szívesen átadom valakinek a szállást. Én majd autózom....

Családi szoba (3 főtől foglalható)

(3 főre) 34 500 HUF
(Reggeli) + 12 000 HUF
Összesen: 1 szoba 46 500 HUF

Ha valakit érdekel, akkor keressen a részletekért.
pongi57-kukac-gmail-pont-com
30/öt66-negyvenhat-75

[előzmény: (41035) Pongi, 2026.05.10 10:00:37]

Fazékhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 19:05:20 (41039)
- köszi, hogy szóltál, átállítottam eseményládának.
- marketing okokból jelent meg 1 héttel korábban. Hátha valaki még a homlokára csap, hogy "ja a verseny :)" és eljön egy hét múlva.
[előzmény: (41033) species8472hu, 2026.05.10 08:08:11]

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 18:13:39 (41038)
Lesz, még ügyezzük. Sajnos visszamondtak már két programot. :(
[előzmény: (41034) Pongi, 2026.05.10 09:21:02]

Nargothhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 18:12:41 (41037)
Elnökség jelentette meg a közgyülésre.
Végén lesz átadva a geocaching.hu-nak,hogy tudjuk elfogadni a találatokat.
[előzmény: (41036) VP, 2026.05.10 12:40:44]

VPhozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 12:40:44 (41036)
Azzal nincs baj, hogy hamarabb kikerült.
A típus viszont valóban javításra szorul.
Az is eltér a korábbiaktól, hogy nem a geocachning.hu a ládagazda.
[előzmény: (41033) species8472hu, 2026.05.10 08:08:11]

Pongihozzászólásai | válasz erre | 2026.05.10 10:00:37 (41035)
Sziasztok! Esetleg érdekel valakit az alábbi szállásajánlat a Sasréti Vadászkastélyban péntekröl szombatra 1 éjszaka 3 fő?? (De lehet hogy ez egy 4 fős szoba csak mi 3-ra kértük....)
Családi szoba (3főtől foglalható)

(3 főre) 34 500 HUF
(Reggeli) + 12 000 HUF
Összesen: 1 szoba 46 500 HUF


Lapozás: előző | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | ... | következő

Egy lapon megjelenő sorok száma:

új hozzászólás | témák listája

Bejelentkezés név:  jelszó:   [regisztráció]