Megye/ország: Heves
Elhelyezés időpontja: 2023.09.13 10:00
Megjelenés időpontja: 2023.09.20 11:18
Utolsó lényeges változás: 2023.09.21 11:46
Utolsó változás: 2023.09.25 16:14
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: HDodó80
Ládagazda: HDodó80 Nehézség / Terep: 1.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 40 m
Megtalálások száma: 222, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 2.4 megtalálás hetente
15x10x5 cm méretű konyhai doboz, egy fatönk föld alatti üregében, ágakkal és fakéreggel álcázva.
Pót jelszó a közelben, egy kidőlt fa alsó részén, fejmagasságban, laminált lapocskán.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Bevezető
A ládával a hatvani Sóderos-tavat és környezetét szeretném nektek bemutatni. Másik nevén A Beton-tó.
Megközelítés
A Hatvani kavicsbánya tavak - mint a nevük is mutatja - Hatvan város határában terülnek el. Ha az M3-as autópályán érkezünk, akkor a Hatvan-Kelet csomópontnál hajtsunk le az autópályáról, majd az első körforgalomnál a Jászberény-Szolnok kihajtót válasszuk. Ha Hatvan, a 3-as sz. vagy a 21-es sz. főútról érkezünk, akkor szintén itt kell kihajtani. A következő Csányi úti körforgalomnál Szolnok irányába kanyarodunk rá a 32-es sz.főútra. Jászberény irányából szintén ezen a főúton közelíthetjük meg. A főútról és a Hatvan és Jászfényszaru között futó kerékpárútról is szintén itt kell letérni: N 47° 38,008' E 19° 43,778' 110 m [GCSODE+1kereszteződés]
A Görbeéri Üdülőövezetbe vezető murvás úton haladjunk tovább 1km-t, és jobbra a harmadik lehetőségnél forduljunk be: N 47° 37,821' E 19° 43,051' 110 m [GCSODE+2kereszteződés]
Haladjunk egyenesen 500m-t a parkolóig.
Az ajánlott parkoló N 47° 38,007' E 19° 42,733' 112 m [GCSODE+1parkoló]
A tó környékén sok helyen meg lehet állni, ez a hely közel van a ládához. Kérlek benneteket, hogy a megközelítést gyalogosan, vagy kerékpárral tegyétek, ne autóval, ne zavarjátok zajongással, hangoskodással a horgászokat!
Bányató révén a fürdés veszélyes és TILOS!
Hatvant vasúton és autóbusszal is kiválóan meg lehet közelíteni, infó itt: Menetrendek
A tóról
A közel 130 hektáros bányatavat a Heves Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatósága nyilvánította horgászati vízterületté. A fenntartója a Hatvani Horgászegyesület. Az egykori hatvani bányászat részét képező A Beton-tó halállománya csaknem egyedülálló az országban. A megtalálható halfajok: ponty, csuka, süllő, harcsa, amúr és keszeg félék. Az eddigi legnagyobb kifogott pontycsoda 40,4 kilogrammos volt, és KUKÓ-nak keresztelték.
A tó mélysége 1,5 méter és 6 méter között változik.
Több mint 200 horgászhely került a partján kialakításra, és rengeteg nyaraló veszi körül. Vannak akik állandó lakcímmel rendelkeznek itt a nyaralóövezetben.
Nem csak a horgászok körében népszerű, a helybeliek is rendszeresen járnak ide. A kerékpárút közelsége miatt sokan tekernek a tó körül, vagy sétálnak, esetleg piknikeznek.
A ládavadászat előtt-után mindenkinek ajánlom, hogy tegyen egy sétát a parton. Aki szereti a természetet, bármelyik irányba is induljon el, gyönyörű környezetet talál.
Az éppen nem használt stégeken, pihenőkben nyugodtan le lehet ülni pihenni, étkezni vagy megcsodálni a látványt. Csendes,nyugodt környezetben, igazi feltöltődés.
Hatvanról röviden
Hatvan város Heves vármegye délnyugati részén fekszik. A megyeszékhely és Gyöngyös után a vármegye harmadik legnépesebb települése. Népessége 19 965 fő (2022-es adat), területe 66,31 km². Fontos közlekedési csomópont. A Zagyva folyó és Bér-patak találkozásánál fekszik. Átlagos tengerszint feletti magassága 105 méter. Belterülete több, jól elkülöníthető településrészből áll. A Zagyva keleti partján terül el Óhatvan, a város tulajdonképpeni központja. Ehhez nyugatról csatlakozik, kisebb ipari terület beiktatásával Újhatvan, ahol a hatvani vasútállomás és az új autóbusz-állomás is található. Nagygombos Óhatvantól északra található. Főbb nevezetességei a Grassalkovich-kastély (műemlék, Kossuth tér), benne a Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeum, a Szent Adalbert plébániatemplom (műemlék, Kossuth tér), Sörház, jelenleg Hatvany Lajos Múzeum.
Ha erre jártok, érdemes tenni egy sétát a városban is.
Jó láda keresést, és kellemes kikapcsolódást kívánok!
A ládát cseréltem egy új, korszerűbbre. A hangya invázió miatt ideiglenesen az eredeti rejtekhelytől DK irányban, kb. 6 m-re található, egy nagy, törött ágú, több törzsű fa tövében. [Geoládák v4.5.4]
Kora reggeli indulás, esős-párás idő, végül autós közelítéssel meglett.
Maga a környék remek hely, a láda kissé "elhangyásodott", de ez nem baj, ettől még kereshető (meg volt már ilyen...).
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A láda szabadon volt két fa között. A rejtekhelyre hangyaboly költözött. Odébb rejtettem, két vastagabb és egy vékonyabb három törzsű fa mellé. Egy nagy nagy tégla is van mellette, falevelekkel takartam a ládát.
Jászfényszaru vasúttól infulva és kitérve a JNSZ vármegye csúcsához, 9.7km gyalog túra után ezt a ládát is elértem. A sarka a tetőnek kicsit lyukas, de még használható a jó álca miatt. Innen séta Hatvanig tovább!
Levadásztam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.8]
Hatvanban szálltam le a vonatról és egy tervezett kőrtúra első állomása volt ez a hely. Először megettem pár szendvicset a közeli mólon, majd megkerestem a ládát. A rejtekbe betelepültek a hangyák és a doboz tető egyik sarkát megrágta egy rágcsáló. Érdekes látvány a sok lakókocsi végig a vízparton.
Megtaláltam. Köszönöm! Kerékpáros túra közben Hatvan - Sóderos -tó, Megyei magasságok- Hatvan- Apc útvonalon 56 km Budapesttel együtt. Kb. 2 éve indítottunk egy támadást ehhez a ládához, de akkora sár volt, hogy vissza kellett fordulni. Azóta bakancslistán volt...
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
Mai napra tervezett Hatvan - Jászberény - Nagykáta (71,5 km) kerékpártúra során kerestem fel ezt a ládát is. Bár mára esőt ígértek, megúsztam a csapadékot, csak a felhős ég kísért utamon.
A ládát nem a javasolt útvonalon kerestem fel, hanem a gps, illetve a településen belüli irányt mutató tábla alapján. Így csendesebb mellékúton tekerhettem, majd jó minőségű földutakon.
Érdekes volt a sok lakókocsi és a hozzá kiépített "infrastruktúra" is.
Vajon ezek a fix állások engedéllyel foglalják a parti horgászhelyeket, vagy csak megtűrték őket.
Mindegy is, úgysem szeretek pecázni. :)
A láda könnyen megtalálható.
GC47FV verseny után még pár napot maradtunk őszölni a Bükkben. Hazautunk egyik, tervezett megállója, ez a rejtés volt. Stégre kiülve, itt fogyasztottuk az ebédünket is. Kellemes hely, jó volt itt pihenni egy kicsit, a doboz is könnyen meglett, kösz a rejtést.
(Egész héten nem találkozunk kullanccsal, de itt vagy a közeli Megyei Magasságok(GCMM11) ládánál azért sikerült egyet begyűjtenem)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Andival szedtük össze Szögligetről hazafelé menet. Néha kissé sáros és pocsolyás volt az út, de egy sima túracipőben nem okoztott problémát a megközelítés. A tó, olyan volt mint a többi horgásztó, de a rejtekhelynek otthont adó facsoport tetszett.
Köszönjük a rejtést. Nem sok bizalommal vágtunk neki eső után az utolsó szakasznak, de amikor láttuk, hogy más milyen bátran hajt át autóval, behajtottunk. Szombat lévén elég sok horgász jött ide.
48 kilométeres e-mtb túra a Hatvan- Gcmm11-Sóderos-tó-Petőfibánya-Hatvan útvonalon.
Az M3-as autópályán oda-vissza hatalmas dugóba kerültem, így összességében két órával tovább tartott az utazás. Hatvanból remek kerékpárút vezet a 32-es út mellett a láda irányába, majd egy zúzottköves útra kell letérni. A rejtés korrekt, szép kesserösvény vezet hozzá.
Ma egy kis bringázást akartam, főleg úgy, hogy még tartott a szabim... :) Hatvannál leparkoltam és már tekertem is ide, egész jó bicikliúton. Nyugodt hely ez is itt a tó partján. Megértem miért jó ide kijönni... :)
Köszi a rejtést!
Munka utáni bringázás.
Vonattal Jászfényszaruig és onnan vissza Hatvanba. Homok utakon és aszfaltos kerékpárúton vegyesen.
Soha nem fogom megérteni, hogy miért kell minden tucatpecatóhoz ládát rejteni.???
A mai bicaj túra Hatvanból indult, először két délre eső láda volt a cél, majd Petőfibánya, Jobbágyi, Palotás felé tekertem. 85km megtétele után Aszódon szálltam vonatra.
A Zagyva gáton vezető kerékpár úton értem ide, a vártnál szebb környezet.
Galyatetőről hazafelé mentünk erre. Köszönet a rejtésért! Meglepett, hogy milyen szép hely lett a sóderkitermelés után. Péntek kora délután nagyon csendes volt.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést!
A 32-es út irányából közelítettünk. Bizony itt elkelt volna néhány tonna sóder a kátyukba...;) A tó nagyon klassz!
A pecás-kesser szívesen ragadott volna botot ;)
[Geoládák v4.2.6]
Megtaláltam kerékpárral, köszönöm a rejtést! A tó körüli agyagos utakat rendesen bejártam, talán jobb lett volna a főúttól a legrövidebb úton megközelíteni. Tippem szerint ritkán száraz a tó körüli út. annyira agyagos.
A tó szép és nagy, a partján rengetek lakókocsi dekkol, horgászparadicsom.
Hangulatos tórendszert ismerhettünk meg. A ládához vezető út meglehetősen sáros volt, épp határeset, hogy autóval járható. Szerintem nagy esőzések után , napokig csak gyalog és dagonyázva érhető el. Köszönjük a rejtést.
Köszi a rejtést! Megtaláltuk! Gyors ládavadászatot terveztem, de végül jobban körülnéztem. Bár nagyon fújt a szél és hideg is volt. Így megfogadtam, hogy nyáron kerékpárral jövünk ide. Egy jó nagy kört le lehet írni Hatvanból indulva, hisz két irányból is visz ide biciklis út. Jó kis hely!
Így év elejére rádobtunk egy miskolctapolcai wellness-es hosszú hétvégét az év végi pihenésre, odafelé kerestük fel a láda apropójául szolgáló tavakat.
Fújt a szél, hűvös is volt, nem időztünk sokat.
Megtaláltuk,2024-es év első geoládája. Bakanccsal minden ládázni vágyó készüljön,saras terep. Tónak nagyon tetszett a hangulata,jó kis rejtés. [Geoládák v4.2.1]
Az utolsó szakaszon nem akartam a nagy tócsákba belehajtani, így gyalogoltunk egy kicsit. A horgásztavak továbbra sem tartoznak a bakancslistás helyeim közé.
Üdv Mr Zerge.
GC5000-től hazafelé tettünk egy kis kitérőt a ládáért. Itt már nagyon erős, hideg szél fújt, így nem időztünk sokat. Horgásszal nem találkoztunk.
Ennyiből a hely nekem semmi extra, de máskor biztosan érdekesebb.
Köszi
Az 5000. geoláda ünnepi rejtésére menet jöttünk be ide Fidorkával, Kiváncsifáncsival és Sirgalahad-del karöltve, mert volt egy kis extra időnk a kezdésig. Egészen a belső parkolóig sikerült beevickélni a kocsival, bár az út utolsó szakasza nem volt a legjobb állapotú.
Jó nagy tó! Most, a reggeli órákban teljesen kihalt volt. Sehol egy ember. Rövid fotózás után megkerestük a ládikót, ami könnyen adta magát. Gyorsan megreggeliztünk, és már haladtunk is a rendezvény helyszíne felé.
Megtaláltuk pappcsaláddal, Libertyvel és flevyvel az 5000. láda élesítése előtt. Hosszú utunk első találataként ezt a szép tavat látogattuk meg. Hangulatos paddal próbált marasztalni bennünket, de a kora reggeli csípős hideg szél elkergetett minket.
Köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.9.12]
Meglepően erős szél fogadott minket a tónál, így a hidegben, szélben nem jött át az hangulat, amit a rejtő be szeretett volna mutatni. Lehet, nem jó évszakot választottunk ehhez. A jelszó poén, a láda takaros, minden kellékkel felszerelt, öröm volt megtalálni. Köszönjük szépen.
GCTELJ megmozgatása után, ide is eljöttünk. A Dusterral mentünk, hátha túl durva az út, gondoltuk. Hát, volt egy érdekes csevegés egy nagy pickup sofőrjével. Én éppen megálltam, hogy a nagy pocsolyák mélységét megmérjem, amikor jött egy pickup. Hova akarunk menni? - kérdezte az illető. Mondom ennek az útnak a végéig, miért? Nem szabad? Ó dehogy, de utána már magánterület. - mondta a jóember. Ó, soha nem megyünk magán területre, mondtam én. Erre elhúzta a csíkot. Aminek nagyon örültem, mert gondoltam így láthatom milyen mélyek a pocsolyák. Hát, nem nézett ki túl nehéznek a dolog, így mi is bementünk. A láda hamar meglett, köszi a rejtést, a nagy tó nagyon tetszett.
"A tó (...) nagy(...) hely. Nagyobb, mint amekkorának kinéz, nincs olyan ember, aki meg tudja mondani, hogy milyen mély, állandóan változik az alakja, (...) mindig másik arcát mutatja."
-Stephen King ~ Lisey története-
A GCTELJ mozgatása után, hazafelé tartva beugrottunk a tóhoz. A Sóderos-tó partja nagyon jól ki van alakítva. Csendes, nyugodt környezet lehet, de mi éppen hatalmas szélben kerestük meg a dobozt. Logolás után készítettünk pár képet, majd továbbálltunk.
Közös találat emiGrant társaságában.
Jászfényszarun rendeztünk kiállítást, és ha már odáig hivatalból is elmentünk, kicsit meghosszabbítottuk a napot...
Az út jól járható autóval, csak én aggódtam túl a nagy tócsákat, de amikor éreztem, hogy biztos talaj van a víz alatt, már felbátorodtam.
A rejtek egyértelmű, a tó pedig szép. Valamikor gyerekkoromban jártam utoljára erre, családi-baráti összejövetelen. Ideje volt az ismétlésnek.
Köszönöm, hogy ismét elhoztál ide!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.0]
Tudtam, hogy egész nap esni fog, de azért jobbra számítottam. A poncsó védett egy darabig, de a kilátszó részek hamar átáztak. Hosszú menetelés kezdődött.. Cukorgyár után hídon jobbra, végig a kerékpárúton. A városi rész valamennyire ingergazdag esőben is, a Zagyva sebes sodrásával versenyt gyalogoltam. Elég hosszan jöttem, mikor az úton találtam egy 2.5 km felirat mellett egy visszafordítós jelet. Nem rám vonatkozott. A vasúti híd egyre közelebb került, már már érinteni tudtam. Nem fogtam meg, inkább lekanyarodtam a gátról. Először a hosszabb útra, de gyorsan korrigáltam. Innen kezdődött a ládavadászat. A földút mellett végig lakókocsi múzeum található. Az egy négyzetméterre jutó vashulladék száma kiemelkedő. Ennyi roncsot egy helyen még sose. A másik érdekesség, hogy lakattal védett pottyantós kiállítás is megtekinthető a ládához vezető úton. A tó, kacsák, eső, sár rendben volt. Az út gyakran trükközve járható, mert teljes szélében mini tavak jöttek létre a Beton mellett. Ezeket Kis-Betonoknak neveztem. A rejtés feladta a leckét, mert vacakolt a Garmin. De aztán mégis minden jóra fordult. Kisütött a nap, meglett a láda, fürdőruhás lányok hívtak horgászni. Mondjuk ebből kettőt én szerettem volna, de az egyik megvalósult a háromból. Nem árulom el melyik :) Visszafelé már rövidebb utat választottam, hiszen idefelé sikerült a "félszigetet" is megjárnom. Mire a gátra értem, a csipke már jelentősen leszagatta rólam a poncsót, ki is dobtam az út végén. Hosszú menetelés szembe esővel, és még begyűjtöttem a hatvani pontokat is. Összességében jó móka volt, nem bántam meg.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Egy fehér szatyorba van bugyolálva. A tetején fa kéreg. Ötletes elhelyezés köszönöm a lehetőséget. Élmény volt megtalálni. [Geoládák v4.1.2]
Reggeli bemelegítés volt ennek a pontnak a megtalálása. Senki nem volt rajtunk kívül. Húztuk az időt egy kicsit, hátha kisüt a nap, mire a Mártába érünk.
Hajnali nyugalom, gyönyörű csillagos ég, ragyogó Vénusz, vékony holdsarló.
Szerencsére a padnál és a stégnél épp nem horgásztak.
A láda tetejének sarka már lyukas, a nagy esők és hó előtt cserélni kéne.
50 km kerékpározás a Hatvan - Jászfényszaru - Boldog - Hatvan körön 1 új és 1 régi ládával. A nagyon meleg szeptember után ma hirtelen hideg lett: 4.7 C-ban értem a ládához. A jászberényi kiváló kerékpárút után köves-poros úton jöttem a ládáig 1.5 km-t. GCJFSZ hasonló úton közelíthető meg. Sajnáltam a derekamat, mert tegnap tisztítottam le a 36 éves országúti kerékpáromat, ma a helyszínen újra meg kellett ismételni, mert ilyen koszos bicóval nem vagyok hajlandó tovább menni.
A láda azonnal meglett. A közeli pad és a tó látványa rendben van, a hely megérdemel ládát. A ládát be fogom illeszteni a Hatvan körüli GCKUPA menetekbe, ha kicsit csökken a por.
Kéktúrára indultunk ma Zsuval és ezt a nagyjából útba eső ládát még előtte vadásztuk le. A mai etap a Kékestető - Sirok volt, amivel így kéktúra mátrai szakasza teljesítettnek tekinthető. 23 kilométer, 700 szint, kellemes koraőszi időjárásban. Jól esett, szépek voltak a kilátások és az erdő. A magas régiókban már lassan megkezdődött a falevelek sárgulása, alig várom, hogy kedvenc hónapom megmutassa a természet legszebb arcát!
A buszos logisztika is hibátlanul működött.
A Tisza-tó körbebiciklizése a tervezettnél gyorsabban sikerült így hazafelé még elautóztam ehhez a dobozhoz. A pihenőpontnál éppen stéget építettek, de a logolást nem zavarta. Szép nagy tó, visszafelé a másik irányba autóztam. Úgy láttam, hogy a legtöbb stéghez leselejtezett lakókocsi is jutott, ... komolyan veszik itt a horgászatot.
A két közeli(?) új láda felkeresésére szántuk a mai délutánt, az már csak hab a tortán, hogy egy mozgó is keresztezte az utunkat. Nem ismertük ezt a szép, nyugodt kis helyet, így hát köszönjük, hogy bemutattad!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Erre a napra bükki, illetve mátrai ládázást terveztem, így odafelé menet beugrottunk ezért az új ládáért. A ládát korábban vmi állat kaparhatta ki, mert a fedele sarka egy helyen hiányzik, de szerintem beázás nem fenyeget. A láda környéke kissé szemetes.
Megtaláltam, köszi a rejtést!
A múltkori kiskörei Jóreménység sziget P1 után most egy P2!!!!
Túrázó974 barátommal kajakoztunk egész nap a Tisza tavon, hazafelé bekanyarodtunk érte!
A rejtés rendben volt, a doboz egy zacskóba is be volt csomagolva, ágakkal álcázva volt. Mi is ugyanígy visszarejtettük
Szerintem elég hamar odaértem, de a rejtek már szét volt túrva. A doboz, bár a fától úgy egy méterre hevert, sértetlen volt. Félek, hogy komolyabb védelemre lesz szükség, mint a természetes álcázás.
Köszönöm szépen a rejtést!