Megye/ország: Veszprém
Elhelyezés időpontja: 2007.05.13 14:00
Megjelenés időpontja: 2007.05.23 19:00
Utolsó lényeges változás: 2017.12.02 21:52
Utolsó változás: 2023.12.30 21:29
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+2V)
Elrejtők: bpali51 + aZÉva
Ládagazda: bpali51 Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 4600 m
Megtalálások száma: 341 + 18 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
3 pont, 3 jelszórészlet:
(GCAUG-1) A gyenespusztai barlangnál egy bükkfán elhelyezett rovásírásos szöveg latin betűvel a jelszó 1. része.
(GCAUG-2) a magyar pilóta-emlékműnél a repülőgép orráról leolvasott szám a 2. rész.
(GCAUG-3) a ládában van a jelszó 3. része.
A teljes jelszó a három rész egybe írva, csupa nagybetűvel.
A Magas Bakony mészkő- és dolomit tömbjének déli oldalán a 8-as útról nézve Herend fölött látszik a Hajagok hegyvonulata. Valaha az egész hegység összefüggő erdő volt, a magasabb részeken bükkös, lejjebb gyertyánok, tölgyek uralták, és uralják ma is, csak az emberi tevékenység hatásaként megritkult itt-ott az erdő és megjelentek benne például a telepített fenyvesek is.
Azt a vidéket, ahova most hívunk benneteket, főleg a bükkerdő jellemzi, aljnövényzetében kora tavasszal a medvehagymával, később a szagos mügével. Nyáron már alig van aljnövényzet, mert a hatalmas bükkök koronája bezárul, sötét és hűvös lesz. Az erdőszéleken viszont bőven terem a szeder, galagonya, csipkebogyó. A Középső-Hajagtól (ahol a GCBKHA geoláda van) nem messze a hegy északi oldalán helyeztük el három pontból álló multi-ládánkat. Mi ezt a környéket Hárskútról szoktuk megközelíteni, ezért ezt adjuk meg javasolt útvonalként, de elérhetitek a Középső Hajag tetejéről (ahova aszfaltút visz, de autóval tilos bemenni), vagy gyalogtúrával Csehbányáról, gyalog vagy bringával-motorral Bakonybélből is. Ha Hárskútról mész gyalog, a teljes séta 10 km. Több pontról is szép a kilátás a Kőrishegy és Somhegy felé.
Annyi a célunk, hogy ennek a vidéknek néhány pontját megmutassuk, amelyek egy túrával bejárhatók. Több koncepciót ebben ne keressetek! De aki ráér, az nézze meg a közeli ládákat meg a térképet is: talál még szép helyeket.
Aki busszal megy Veszprémből Hárskútra, a falu elején levő megállónál szálljon le és az ÉNy felé tartó Rózsafa utcán induljon el. Autósoknak ajánlott parkoló: N 47° 11,423' E 17° 47,456' 450 m [GCAUG+P], aki nem fél a sáros, kátyús földúttól, az kicsit tovább is mehet a következő elágazásáig: N 47° 11,791' E 17° 46,947' 440 m [GCAUG+P] (régi térképeken itt ment el balra a piros csík jelzés, de újabban egyenesen megy tovább).
Innen csak terepjáróval (vagy bringával) szabad megkockáztatni a keréken haladást. A biofarmon kerítése mellett a N 47° 12,090' E 17° 46,666' 440 m [GCAUG+E] el lehet menni balra menni a gyenespusztai Zsivány-barlang felé, de az út egy része már benőtt és olyan magánterületeket érint, ahol nem biztos, hogy szeretik a túrázókat. Jobb megoldás továbbmenni a Némettanya melletti elágazásig N 47° 12,177' E 17° 46,265' 455 m [GCAUG+E], onnan erdei úton jutunk Gyenespusztához.
1. N 47° 11,818' E 17° 46,187' 490 m [GCAUG-1] A gyenespusztai Zsivány-barlang az úttól kb. 50 m-re van. A barlang 5 m mély és kb. 20 m hosszú, denevérek lakják. A jelszó első része magyar rovásírással van felírva a barlangnál egy bükkfára. A rovás jobbról balra olvasandó, ezt alatta nyíl jelzi. Tartalék jelszó az út mellett, a tanösvény "T" jelzését is hordozó fán van. A rovásjeleket rajzold le, a megfejtéshez majd a 3. pontnál kapsz segítséget.
A környéken legyetek óvatosak, mert a hírek szerint néha kutyák vannak szabadon!
Továbbhaladva a piros csík majd kereszt jezést érdemes követni, majd a piros keresztől letérve egy kapuhoz érsz N 47° 11,902' E 17° 45,183' 585 m [GCAUG+K], itt már látod a 2. pontot É felé.
2. N 47° 11,927' E 17° 45,185' 585 m [GCAUG-2] A pilóta-emlékmű egy 1968-ban lezuhant vadászrepülő emlékét őrzi. A jelszóhoz itt a táblán látható repülőgép orrára vésett számot kell megjegyezned. Ha az emlékművet téliesítik, a számot a szomszédos bükkfán vagy a kapuoszlop belső oldalán is leolvashatod.
3. Augusztin-tanya az egykori Szentgál-környéki tanyavilág része, a tulajdonos család nevét őrzi. Augusztin István 1910 körül építkezettitt. Felesége szülésznő volt, télen sítalpakon járt a közeli tanyákra. Leszármazottai az 1960-as években még itt laktak. Közülük ma is többen mezőgazdasággal foglalkoznak. A nagy kiterjedésű szentgáli tanyavilágról a közeli GCELVB geoláda leírásában is vannak információk. N 47° 12,152' E 17° 45,079' 520 m [GCAUG-3] Az Augusztin-tanyai egykori kulcsosháztól ÉK-re kb. 50 m-re a sárga csík jelzés közelében van a konyhai műanyag láda egy soktörzsű bükkfa rejtekében. A ládában megtalálod a rovásíráshoz az ABC-t (egyet el is vihetsz, ha van több példány), és a jelszó harmadik részét.
A teljes jelszó a barlangnál levő rovásírásos szöveg latin betűs megfejtése, a pilóta-emlékműnél leolvasott szám és a logbookban olvasható szó együtt, egybe írva.
Más megközelítés: a Hajag tetején levő katonai bázistól (GCBKHA+Bejárat) oda-vissza 8-9 km séta. Vigyázat: a katonai bázishoz vezető útra autóval nem szabad behajtani! Bakonybélből bringával is lehet jönni, ekkor a N 47° 12,289' E 17° 44,798' 510 m [GCAUG+E] pontnál lehet balra Augusztin-tanya felé letérni.
A harmadik lehetőség: Bakonybél felől is föl lehet jutni.
Kellemes sétát kívánnak a rejtők: Éva, Pali
ládatörténet
2017.12.02. A geoláda felújítva, koordináták módosítva
2023.12.30. Ládakarbantartás.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget. Részletek később!
[g:hu+ 2.10.16]
3 gyermekemmel és unokaöcsémmel felkerestük a szép időben. Út közben láttunk sok őzet és egy nyulat.
Ennyi idő után már nincs nyoma a szerencsétlenségnek, de édesapán elmondtam, 70-es és 80-as években vadászott sokat erre és akkor még látványos volt a lezuhant vadászgép általokozott pusztítás.
2-3-1 sorrendben. Tetszett a tanya rész. Karabiner nehezen volt nyitható. Az elsőhöz az ajánlott alternatív parkolónál átléptem az Öreg-folyáson, és nem a piros sávon( Kérek mindenkit, ha lehet sávnak ne csíknak hívják a jelzést) hanem a szépen követhető jelzetlen úton érkeztem.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.6]
Két részletben begyűjtve. Az egyes és a kettes pont még egy éve márciusban. Akkor az Augusztin tanyánál nagyobb társaság "mulatozott", a kutyák majd' átjöttek a kerítésen, úgyhogy nem erőltettem a kutakodást. Most a Hajagok útja instant túra közben újra erre jártam, és meglett a 3. pont is.
Köszönöm a rejtést. Hárskútról induló, és oda visszaérő geoláda-gyűjtő túra során megtalálva. Tetszett a jelszó. Mivel a GCELVB láda keresése után kezdtük ezt a multit, így 3.-2.-1. sorrendben kerestük fel a pontokat. A láda előtt, a sárga jelzésen véremet adtam a találatért, sűrű vadszedren kellett átgázolni.
A láda második és harmadik pontját még a KDP bejárása közben kerestem 2019-ben, de az első ponthoz való kitérő nem fért bele, ahogy 2021-ben a Dornyay Béla emlékút bejárásán sem. Most eljöttem GCELVB után eljöttem az első ponthoz, és kissé bosszúsan konstatáltam, hogy a jelszórészletet annak idején már a ládában is megtaláltam egy laminált cetlin, amire rá kellett volna jönnöm, hogy az első részlet...
Sebaj, egy jó séta az erdőben sosem árt. Mindenesetre érdemes volna átgondolni, hogy a területlezárások és turistaút-elterelések/megszűnések után van-e értelme még az első pontnak, nem elég-e esetleg a másik kettő (szerintem elég lenne).
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.3]
Kicseréltük a láda szétázott belsejét a logfüzettel együtt. A láda is új, most elég kicsi, Kérjük a megtalálókat, hogy gondosan zárják vissza a doboz fedelét, akkor talán kisebb lesz a szétázás veszélye!
aZÉva és bpali51
Megtaláltam, köszi a rejtést!
A mai geoládázás fénypontja ez volt, már csak 2 hiányzik a sorozatból, a Pécsi és a Hejcei.
Hárskút közelében a pataknál parkoltam le a kocsival, onnan indultam felfedező körútra. Kb 16 kilométer volt a mai séta.
Feltöltöttem egy fotót, amin egy MIG-19 pm típusú repcsi látható, ugyanolyan mint amilyen itt szerencsétlenül járt......
Már csak két láda hiányzott a repülős záróládához, ma eggyel előbbre jutottam. GCAUG-1 felől nem igazán találtam visszatérő utat a parkolóhoz, kerültem egy jó nagyot ... de addigra már mindegy volt, mennyit kell még menni. Szerintem a rovásírás ugyan visszafelé olvasandó, de a betűket nem kellene megfordítani ... :)
Bakonybél D-i végéből induló, több ládát érintő 29 km-es körtúra keretében találtam meg, 2-1-3 sorrendben. Nem igazán értem, hogy miért az Augusztin-tanyáról van elnevezve ez a láda, mert a 3 pont három teljesen különböző helyen lévő, különböző látnivalót mutat meg. Így a koncepcióját se értem igazán.
Amúgy pedig a Bakonynak messze nem ez a legszebb része, még a Magas-Bakony Tájvédelmi körzetnek sem. 5 napig túráztam itt, bakonybéli kiindulópontokkal, Bakonybéltől Északra, Keletre és Nyugatra is sokkal jobban tetszett a táj, mint ez a, Bakonybéltől D-re eső rész. Augusztin-tanya (ill. a környéke, sok más ház is épült ide, Augusztin-tanya viszont megszűnt kulcsosház lenni) viszont nagyon helyes lett - igaz, "civilizáltabb" is.
A pontok és a láda rendben.
Pénzesgyőr felé haladtam tovább. A buja növényzet és a sok elkerített birtok miatt kalandos volt a kijutás...
Köszönöm az invitálást!
Nagyon szép 35 km-es túrát tettünk a közeli ládák felfűzésére, gyönyörű vadregényes szurdokokkal és barlangokkal találkozhattunk. Köszönjük az élményt! Évi ♡ Toti [Geoládák v3.10.5]
3 napos bakonyi kalandozás második napján egy 35km-es túra keretében Évivel végigjártuk a környék összes ládáját. Csodaszép és változatos helyeket ismertünk meg. Bakonybél, Kálvária, Gerence-patak völgye, Fehér-kő-árok, Szökrényes-kő-árok, Augusztin pihenő, Kőszoros, Hajag-hegy, Középső-Hajag BARSZ bunker, Fekete-séd völgye, OKT szakasz Bakonybélig volt az útvonal. A pihenőnél családi találkozó és vígaszság volt. A rovásírásos jelszó tetszett. A pilóta emlékmű szép állapotban van, méltó hely. A Zsivány-barlang aktív barlangkutatóként számunkra kedves hely. Köszönjük a virtuális idegenvezetést.
GCKKBB felől kerestem fel a pontokat, fordított sorrendben. A kellemes úton senkivel sem találkoztam, kivéve a GCAUG-1-nél legelésző két kecskét.
Köszönöm a rejtést!
Bakonyi barangolás alatt találtuk meg a ládát csoportosan kitkat0123, tabletta, fa-peti, macikupac, Niki és Petyabá társaságában. Hu-s és com-os ládát se hagytunk megtalálás nélkül. Szép napsütéses téli időnk volt, kellemes volt a túra a szép tájakon. Minden pont gyorsan meglett.
Köszönöm a rejtést!
Mai Bakonyi barlangoló túránk során kerestük fel a pihenő három pontját. Az első ponton nagyon érdekes a Zsivány-barlang a bükkfa gyökerei alatt megbújva. A jelszó részlet az élőfába négy csavarral van felhelyezve, ez egy nagyon drasztikus megoldás. A közelben levő vadlesre felírva is ezerszer jobb megoldás lehetne. Az emlékmű most téliesítve van, nem akartuk a borítást megbontani. Köszönet a rejtésért.
Már csak a Sárvári Farkaserdő ládáját kell felkeresnem, hogy meglegyen a repülős emlékhelyek záróládájának a koordinátája.
Geocsavargás kópé1933-al. A mai túra alapvető célja ez a láda volt, már csak ez hiányzott a repülős sorozat végláda koordinátáinak megismeréséhez. Nagyon tetszett a laza erdei séta! Köszönet a rejtésért!
Hárskút végén, a javasolt parkolóban hagytuk a kocsit. A megtalálás kicsit kalandosra siekrült, mert a GPS-en levő TuHu több helyen is jelzett utat, ahol valójában nem volt. Lehet, hogy ideje frissítenem? :-(
Mindenesetre szép helyekre jöttünk, GCFA-t is sikerült begyűjteni, a kulcsosházban pedig sok-sok évvel ezelőtt már aludtam...
Köszönöm a rejtést, szuper a hely. A nap harmadik, egyben utolsó multija volt, GCELVB és GCKKBB már kipipálva, ez maradt még hátra. Jó kis nap kerekedett, 22 lett a vége és egész nap egyetlen egy túrázóval találkoztam. Social distancing kimaxolva.
A nap második multija! Köszönjük a rejtő munkáját! :)
Mi 2-3-1 sorrendbe gyűjtöttük be, mivel így jött ki a napi körünk. A 2. és 3. pont sima ügy volt. Az 1. ponthoz jelzetlen úton sétáltunk le és olvasva a leírást meg voltunk győződve, hogy valamit nagyon benézhetünk, mert egy luxus vadászlest leszámítva semmit nem láttunk, nem hogy barlangot! Forgolódtunk, nézelődtünk, aztán miután beállt a jel, odamentünk és tényleg!!! ...gyakorlatilag majdnem rajta álltunk!
Amikor '18 novemberében nekiálltunk a KDP-nek (hogy én befejezzem, mert a többieknek még füzetük sem volt), ugyanannyi hiányzott a teljes útvonalból, mint ma reggel. Valahogy úgy sikerült, hogy egy kifejezetten unalmas szakaszon nyomhattam bele a füzetbe az utolsó pecsétet. A Hárskút utáni egyenes szakasz előrevetítette a mai nap lényegét. Az én gps-emben még a régi pontok voltak letöltve, de szerencsére a többiek felkészültebbek voltak. Az első pont barlangja érdekes volt, ahogy ott nyílt szinte a nagy bükk gyökerei között. Az itteni jelszórészlet viszont botrányos. 4(!) szöggel van beverve az élő fába. Ezt sokkal természetbarátabb módon is meg lehetett volna oldani. A rovásírás olvasásához meg tükör sem árt. Mert az tudott, hogy jobbról balra olvasandó, csak a betűk fordítva vannak írva. A pilóta emlékhely érdekes volt, de itt is szükségtelen az élő fába rögzítés. A borítást levettük a fotózás idejére. A kulcsosháznál sok éve jártam utoljára. Akkoriban még nem állt az a rönkház a szomszédban. Pecsételtünk (megtelt a füzetem, hurrá) és elmentünk a ládáért. De csak a Hajagra felérve sikerült kisilabizálnunk a jelszó rovásírásos részét. Igazából nem érzem nagy szükségét a multinak. Egyáltalán sem, de multiként pláne. Ha meg már van, akkor lenne jobban megcsinálva. Barni medvém jött ma velem.
KDP Hárskút - Pápavár-alja - Bakonybél útvonal közben tettünk egy kis kitérőt a láda kedvéért.
Az 1. ponton nagyon érdekes, hogy a barlang a fa gyökérzete alatt nyílik. A 2. ponton az emlékmű letakarva, de egy fotó erejéig megszabadítottuk a téli öltözetből. A 3. pontnál uzsonnáztunk, pecsételtünk és közben előkerült a láda is.
Az 1. pont "fordítása" nem egyértelmű, de mire a Hajagra értünk, sikerült a logikus megfejtés is. De ettől még nem egyértelmű.
Köszi
A KDP teljesítése közben tettünk egy kis kitérőt, hogy ezt a három pontot is felkeressük. Az Augusztin-tanyánál talán egyszer jártam - még a múlt évezredben - amikor a közeli Ráktanyáról sétáltunk át egy kirándulás keretében. Azért talán, mert a csillagásztáborok idején a nappali séta kevésbé emlékezetes. :)
Kellemes időben sikerült ismét egy jót sétálni!
Bakonyi multiládavadászat 2/3 GCKKB irányából érkeztem, nagyon tetszett az a völgy, sehol senki, kivéve a ládánál találkoztam kesserekkel. Mentem tovább a patak mentén egészen a nagy kidőlt fáig, onnan inkább felkaptattam a gerincre és úgy folytattam utam GCAUG és GCELVB felé. Az emlékmű be volt bugyolálva, nem tudtam leolvasni a számot, de kikövetkeztettem.
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél. [Geoládák v3.2.1]
Ma 8 év után újra erre jártunk. Ragyogó 20-22 °C-os időben míg ebédeltünk süttettük a hátunkat. Úgy tűnt, hogy a házból kihordták a berendezést. Vajon mi a terv?
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget.
Ráktanyáról jártuk be egy körtúrában. A nem jelzett turistautak gyakran nem ott vannak ahol a térkép mutatja, így elég sok plusz km lett a lábunkban. A turistautakat sok helyen benőtte a természet, alig követhetőek. [g:hu 1.6.4]
Végre kivihettem az új log-füzetet. Kalandos sorsa volt az eddigieknek: az elsőt ellopták, a második szétázott. Ez a harmadik, és aZÉva rejtőtársammal együtt reméljük, hogy sokáig fog szolgálni. Kellemes túrázást és magtalálást kívánunk mindenkinek!
Ládakarbantartás során pótoltuk az emlékműnél a tartalék jelszót és kicseréltük a ládát. Az ajánlott útvonal is módosult!
Mivel a logfüzet szétázott, azt nem tettük vissza az új ládába, egy hét múlva, május 5. körül lesz új logfüzet, addig türelmet kérünk!
Jó keresést kívánnak a rejtők: aZÉva és bpali51!
Ennek a multinak az 1. pontját kb. 10 éve már megkerestem, ez azóta már máshol van, akkor másfelé vezetett az utunk. Még jó, hogy most újra felkerestük, mert azóta megváltozott a rovásírásos jelszó rész is. A láda valóban törött és a tartalma nedves. Köszönjük a rejtést.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
==========
Az első pontnál nem tetszett a jelszóhordozó elhelyezése a fán. Sajnos sok ilyen megoldást látni a környéken... A "kódolást" viszont jó ötletnek tartom.
A 2. pontnál az emlékmű már szabadon van, azonban az oszlopról eltűnt az alternatív.
A nagy végláda teteje lyukas, tartalma vizes. A jelszó olvasható.
A ládaoldal nem igazán aktuális. A változások miatt frissítésre szorul.
Az utolsó két ponthoz a GCBKHA felkeresése után mentem. Jó környék, bár látott szebb napokat is.
TFTC!
TFTC!
Bakonyi mozgolódás szép, havas tájakon.
Fő célpontként mára a GCELVB és GCAUG multikat egy túrába felfűztük, melynek során elég változatos helyeken jártunk.
A 2. pontnál az emlékmű téliesítése miatt a szám nem látható, a kapuoszlopon sincs szám, de végül ezt kitaláltuk.
A láda tartalma elázott és meg volt fagyva, de az információ és jelszó olvasható a füzetben.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
A GCELVB bejárása után ezt a multit most 3-2-1. sorrendben jártuk végig.
A 3.ponton teljesen jéggé fagyva a doboz tartalma.
A 2. pont téliesítve, de utána olvasva ki lehet találni.
Az 1. pontnál az alternatív rendben.
Most olvastam, hogy az Augusztin-tanya magánkézbe került. A KDP-bélyegzőt, és a kopjafát is ki fogják hozni (utána gondolom, elkerítik). Kár, pedig jó kis hely. A multi pontjai rendben vannak. A jelszóképzés is tetszett. Köszi.
Az "elveszett világ" ládáinak begyűjtése után jöttünk a pihenő ládáit sorra járni. Ez is mint minden hely a Bakonyban a kedvenc túráinkhoz tartozik. Köszönjük a rejtést !
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Sokáig húztam ennek a multinak a felkeresését, míg végül megbetegedett. Félelmem, hogy megszűnik alaptalannak bizonyult és jól tettem hogy eddig nem kerestem meg. Sokkal jobb lett a multi, mint volt. Bár ismertem a helyet, de számomra az első pont vitt mindent, nagyon érdekes ahogy a fa körbenőtte a barlang szádáját. A nejlonzacskót elhoztam, csak vizesen tartja a ládát.
A multi ládát részben átalakítottuk, mert egyik régi pontja, a védett szilfa teljesen elpusztult, a régi rejtekhely környéke pedig alaposan megváltozott. A multi új pontja lett (a védett szilfa helyett) a gyenespusztai Zsivány-barlang. A láda a régi rejtekhelytől párszáz m-re került, a kulcsosház közelébe. A ház előtt pihenőhely van, a közelben kút, amelyet a rajta levő tábla szerint rendszeresen tisztítanak. Mindenkinek kellemes túrázást és vidám megtalálást kívánnak a rejtők: aZÉva és bpali51, és barátunk, aki az átalakításban segített: Attila.
Túra közben a láda mindhárom pontja útba esett, kettőt könnyen meg is találtunk, viszont a láda bizonyosan nincs a helyén. A hatalmas fák mondjuk ténlyeg gyönyörűek!
BubaGC és Plecs közös ládázás során jártuk be a helyeket, ezért kérjük mindkettőnk részére a jelszó nélküli megtalálás elfogadását!
Túra közben a láda mindhárom pontja útba esett, kettőt könnyen meg is találtunk, viszont a láda bizonyosan nincs a helyén. A hatalmas fák mondjuk ténlyeg gyönyörűek!
BubaGC és Plecs közös ládázás során jártuk be a helyeket, ezért kérjük mindkettőnk részére a jelszó nélküli megtalálás elfogadását!
A vadlest megtaláltuk, rajta a táblával (az oszlop már nincs a helyén, a tábláját felraktuk a vadlesre). A védett szilfa kiszáradt. Innen a "Mami-forrás" irányában vágtunk át. Az Augusztin tanyánál sajnos nem találtuk a ládát. GPS szerint a fa a helyén, de láda sehol. A közelében lévő két másik terebélyes fát is ellenőriztük, de ott sem találtunk semmit. Az egyik korábbi megtalálót is felhívtuk, de nem tudott segíteni. A repülős emlékművet is könnyel abszolváltuk (Vass Zsigmond őrnagy). Ezek alapján kérném a log elfogadását.
Köszi a rejtést! Bringatúra során.
Az emlékmű fontos, a szilfát nem értem, miért védett, hol van egyáltalán? :) Augusztin-tanya sokszor volt túracélpont gyerekkoromban...
A helyszínen nem értettem, hogy mi köze a három pontnak egymáshoz, de gondoltam, majd a ládaoldal otthoni tanulmányozása segít. Hát nem.
Szomorú a repülős emlékmű elhanyagolt állapota.
A ládánál a három hatalmas bükk nagyon tetszett.
A felülről védtelen rejtekben a valaha gondosan elkészített logbookot sajnos erősen nedves állapotban találtuk. Simítózáras zacskóban tettem helyette újat. A régit szárogatjuk. A rejtőnek kérésre szívesen elküldöm.
A hosszas útvonal ismertetés helyett sokkal szívesebben olvastam volna a látnivalókról.
Bicajjal Herendről, majd ide-oda a pontok között. Meglepően kellemes a pihenő környezete, sok helyen régi tanyák, lakok bontakoznak ki a fák közül. A látogatást a bakonyi tájon túl a jelszóképzés fordulata is feldobja. Örültem, hogy ide is eljutottam a multinak köszönhetően! ;)
Bakonybélből indultam egy 25 kilométeres kirándulásra, aminek az utolsó ládája volt a Gcaug.
Mivel a Gcbkha irányából jöttem így a 2. pont esett útba, ahol mindjárt elakadtam. Az emlékművet ugyanis téliesítették, foliával vonták be, így a jelszó olvashatatlan volt. A rejtő telefonon elárulta a jelszót, köszönet érte. A másik két pont már könnyen meglett
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Évfordulós kirándulás.
Gyönyörű, kirándulós hely a Hajag mellett, mindenkinek ajánljuk.
Nyuszi, Zsolt, Szöszi (superdog)
Ládakarbantartás. Erősen szét volt ázva az egész, nagyjából sikerült megszárítanunk, átcsomagoltuk egy hasonló méretű új ládába. Megtudtuk, hogy a Pilóta-emlékmű környékét az erdészet bekerítette, É-ÉK-i irányból egy kapun és némi dzsindzsán át megközelíthető.
A Hárskút felől jövők az ajánlott parkolónál a piros csík turistajelzésnél kerítést látnak (itt lehetne közvetlenül a Pilóta-emlékmű felé menni), állítólag a területen elvileg át lehet menni, de a szürkemarhák és bivalyok nem biztos, hogy erről tájékoztatva vannak. Viszont ÉNy felé 3-400 m-t haladva a kerítés mellett fel lehet menni. Ha Rátanya és a szilfa felé mennél, tovább a piros négyszög jelzésen, akkor nincs semmi akadály.
bpali51 és aZÉva (a rejtők)
Szilveszteri bulin kellett egy kis levegőztetés, így lett a láda éjjeli találat. :)
A villám nem kellett volna, de még így is lenyűgöző a szil.
Köszi a rejtést, megtaláltuk! -.- --
Bakonybelrol gyalogosan a piros uton fel egeszen a kozepso halyagig onnan vissza a sarga uton Bakonybelig. Az utobbi ut sokkal jarhatobb. A&Sz #35 Győr [g:hu 1.5.1w] [wapon beküldött szöveg]
Túrázást terveztünk, a félig tavaszi - félig téli időben, de úgy, hogy nem utazunk messze Veszprémtől, így ezt a bakonyi kört választottuk.
A ládát hét éve nyáron már megtaláltam, akkor ismertem meg a helyszíneket. Nagyon szép vidék, nincs megerőltető emelkedő és jók ezek a tanyák.
A túra tíz kilométerét három óra alatt teljesítettük.
Sikerult extrem nehezsegure varaszolnom a ladakeresest. Sotetedes elott nem olyan sokkal indultam lampa nelkul. Kuzdottem a termeszettel, de vegul megtalaltam. Nagyon szep ilyenkor az erdo es egy kulon elmeny volt hallani ahogy este minden elcsendesul es az apro zajokat is hallani.
Nagyon szép őszi időben sikerült megtalálni a ládát. Októberre próbáltuk időzíteni ezt, bízva az őszi Bakony szépségének látványában, ami részben sikerült is. Jól éreztük magunkat, egy vidám baráti társaságban.
Köszönjük!
Megtaláltam, köszi!
Családi kirándulás a Bakonyban. Bakonybélből indultunk a P4-en, rengeteg gázló keresztezte utunkat. A fordított irány miatt a ládát találtuk meg először. Szalonnasütés Augusztin tanyán, de alig hogy befejeztük az evést, elredt az eső. A láda többi pontját nem tudtuk felkeresni mert a zuhogó esőben igyekeztünk vissza az autóhoz. Szerencsére a ládában sok segítség van az első ponthoz, az emlékműnél lévő számot pedig kilogikáztam.
Ez volt a 142. A megtalálást kellemesen meleg időben, telefonos GPS segítségével hajtottam végre.
A ládika egészen jó állapotban van, a rejtés átlagos.
Tetszettek a bemutatni kívánt helyek, jó kis túrát csináltam. A harmadik pontnál hivatkozott pihenő- és tűzrakóhely szerintem már nem létezik, ha tényleg megszűnt akkor arra nem célszerű hivatkozni, mert félrevezetheti a kessertársakat (lenn viszont mindkét háznál vannak padok, az egyiknél tutira tűzrakó hely is, de ugye ott a GPS koordináták nem stimmelnek).
Köszi hogy megmutattad, és üdv minden "kincsvadász"-nak.
Öröm a köbön.:) [g:hu 1.4.26z] [wapon beküldött szöveg]
Lopakodóval közös találat. Scele javaslatára belevágtunk. Hát elvoltunk vele egy darabig. :-))
Köszönöm a rejtést!
Bakonybélből a Kövek útja TT teljesítése közben a Fehér-kő árokból felkapaszkodva, fordított sorrendben kerestük fel a pontokat. Nagyon tetszett minden, köszönjük a rejtést.
GCBKHA-val összekötve. A piros jelet elég hamar elvesztettük. Így mentünk toronyiránt. Kalandos volt, patakátkelés, dagonya:)
Nagyon jó kis multi. Az első pont is rendben, magaslesen, kerítésen elegáns jelszó-tábla.
A pihenőnél szép panoráma, szóval minden megtalálható volt.
A multiláda szilfánál levő pontjához kimenve sajnos egyértelműen kiderült, hogy igaza van az utóbbi fél év megtalálóinak: a magasles eltűnt! Egyelőre csak alkoholos filccel tudtuk feírni a jelszórészletet egy oszlopra, amint lehet, tartósabb megoldást keresünk. A koordinátát a leírásban javítottam. Azok számára, akik már régebben töltötték le a koordinátákat, egy kis segítség: a kerítésoszlopon van a felirat, közel a turistajelzéshez, a középső betű iránya fordított, de ez a rovás-ABC alapján azért könnyen azonosítható. További jó kesselést és a mai metszően hideg szélnél kellemesebb időjárást kívánnak mindenkinek a rejtők!
Mindig beigazolódik, hogy én nem szeretem a multi ládákat.
Nem találtuk meg a magaslesen a rovásírást.
A koordináta ahova mutatott ott nem volt magasles és szilfa sem. A szilfához közeli magaslesen nem volt rovásírás + a kerítésen belül volt.
A Középső-Hajagról indultunk túrázni, először a ládát kerestük meg, innen indultunk tovább a szilfához, onnan pedig a repülős emlékműhöz, és vissza a Középső-Hajagra.
A hiányzó jelszó részletet kilogikáztam és a második sikeres volt.
A rejtést azért háromra értékeltem mert nem volt minden pont egyértelmű.
Az előttem járók közül is volt aki nem találta meg.
Nekem a logika segített.
Sajnos a szilfánál hiába néztük meg az összes magaslest rovásirást nem találtunk. Azon a helyen amire a koordináta mutat magaslesnek nyomait se láttuk. A repülős emlékműnél minden számot felirtunk, lefényképeztünk, csak ami kell azt nem. A harmadik pontnál viszont meg van a jelszórészlet. Most nem túl jól sikerült a jelszavakat leolvasni, de minden pontot végigjártunk, és nagyon élveztük.
Balatoni időtöltésem során kihasználva a mai nem éppen strandidőt, nekiindultam e ládának a Bakonyba.
Nem véletlen, hogy pont ezt a ládát szemeltem ki, amivel már évek óta szemezgetek itt az oldalon, és 2 éve már elindultam, de a nagy sár miatt nem vállalkoztam Hárskúton a köves út vége után folytatni. Ma viszont rá is ment a teljes délutánom, de nem bántam.
A történetem az, hogy 21 évvel ezelőtt, 1991. áprilisában, 15 évesen Ráktanyán töltöttem egy iskolai kirándulás keretében néhány napot. Rengeteg élményem-emlékem maradt róla. Életem első és azóta is utolsó kulcsosháza volt:) Úgyhogy ezt a helyszínt mindenképp meg akartam újra, immáron érettebb fejjel is látogatni.
Különleges élmény volt újra azt a hosszú utat bejárni, amit anno gyerekként. Merthogy akkoriban Hárskútról a buszmegállótól vittük fel a cuccainkat gyalog, plusz a tábor élelmiszer alapanyagait is szétosztva, ami kitett pár kilót pluszban. Máig emlékszem arra az erőltetett menetre:) De a hely, az erdő nagyon nagy élmény volt. Április lévén még a hó is leesett akkoriban. Örökre megjegyeztem hát ezeket a bakonyi neveket: Bakonybél,Pénzesgyőr, Hárskút.
Ma nem messze a kijelölt GCAUG+P pontnál hagytam a kocsit. Onnan a kis völgyszerű úton haladtam el Németh tanya mellett, majd végre következett Ráktanya. Elsőre az alsó épületcsoporthoz értem, amire azt hittem abban voltam 21 éve, de valahogy nem stimmelt az emlékeimmel:) Már majdnem betudtam a megszépült emlékek tévedésének, amikor indultam volna tovább a GCAUG első pontjához, mire hirtelen újabb épületcsoport tűnt fel. És ezaz, az volt a régi kulcsosház!
Fura, hogy az alsó épület csoportra nem emlékeztem, csak hogy alulról egy kútból merülőszivattyúval vittük fel bazi nagy kannákban a vizet a házhoz. De szerencse megtaláltam amit kerestem, 21 év után!!! Körbenézve ott minden a régi volt. Épp a főépületet fotóztam, amikor a házból egy kedves, barátságos lány jött ki hozzám. Kiderült ő a tulaj lánya. Váltottam vele pár szót. Elmesélte, hogy tényleg nem változott ott semmi az idők során, és hogy épp előttem ment el egy csoport tőlük. Elmesélte még, hogy általában ilyen nyáridőben látogatják a tanyát, pedig azt hinném -mai napot leszámítva- ilyenkor mindenki a Balatonnál van nyáron és a kulcsosházakat inkább tavasszal vagy ősszel veszik a csoportok birtokba. Ezután útbaigazított a szilfa irányába, amerre szintén jártam a régmúltban.
Tovább indultam, csak egyet nem kalkuláltam be most, hogy nyáron egészen más a vegetáció, vagyis ami esetleg más évszakokban járható, az nyáron nem biztos, hogy szintén oké. Olvasom az előttem arra járó "Tekergők" is hasonlóan jártak. Odaértem a kerítés széléhez és láttam távolról a nagy öreg, méltóságteljes szilfát, de azt lehetetlen a fáig megközelíteni. Így is mindent megtettem, de rövidnadrágban voltam. Itt még hagyján volt, mert egy kalászos táblát szeltem csak át, egészen a fa közelében lévő magaslesig. Azonban sajnos bármennyire is néztem, rovásírást sehol sem leltem rajta.
Itt utólag összevetettem a leírás béli fotóval, azt kell tapasztaljam, hogy egészen máshogy néz ki a magasles, mint amit ott találtam a fa mellett a térképen és a gps által jelzett ponton! A helyszínen még a kerítés sarkánál lévő másik lest is megnéztem, de azon sem leltem semmi rovásírásos jelet, csak szú rágta mintákat.
Mivel az idő erősen telt, indultam hát tovább, vissza újra Ráktanyán keresztül fel Augusztin tanyához a ládához. Na ez a rész volt a legkalandosabb. Már-már úttalan utakon vitt a jelzés. Sőt a tanya előtt nem sokkal el kellett hagynom a turistajelzést, mert olyan irányba volt felfestve, ami áthatolhatatlan dzsindzsás. Kicsit a trópusokon éreztem magam, ahol bozótvágó kést hiányoltam és vártam honnan tőr rám egy krokodil:) a 1,86m magasságomnál méterrel magasabb egybefüggő, sűrű aljnövényzetben. Még szerencse, hogy a gps lehetővé teszi, hogy akkor is lássam merre haladok, amikor nem vagyok a kijelölt úton.
Végére végre megérkeztem Augusztin tanyára. Meglepően rendezett az egész környéke, nagyon tetszett az hely. Ott voltak is táborozók. Indultam is a ládának, de itt megint mást kaptam, mint a leírásban szereplő. Az aljnövényzet itt kétféle volt, természetesen az a kétféle, ami "kedvező" a rövidnadrágosoknak: csalán és a tüskés vadszeder minden felé.
A hivatkozott faoszlopokkal jelölt "kaput" sem láttam már -talán az is már az enyészeté. A lábam annyira tele lett minden szúrással, csípéssel, vágással, hogy hazafelé a kocsiban fél kézzel a kormányt fogtam, másik kezemmel végig vakaróztam:) De a láda hamar meglett a csodás és hatalmas bükkösök között.
Innen az erdészeti úton indultam a harmadik ponthoz a pilóta emlékművig. Ami szintén azonnal meglett, majd tovább a piros turistajelzésen vissza a kocsiig.
Hát kellően elfáradtam, nekem is tízen felüli km lett belerakva a lábaimba!:)
Mivel a rovásírást nem leltem, csak a másik két jelszórészletet, így a leírás és a mellékelt képek alapján kérném a rejtő elfogadását! Szerintem a sok szenvedés után pláne megérdemlem:), de az út bejárását mégis csak ajánlani tudom annak is, akinek nincs ilyen szép régmúltú emléke, kötődése a helyhez, hanem csak a csodás bakonyi tájon és méltóságteljes erdeiben szeretne egy jót kirándulni.
A bejegyzések alapján, úgy látom, hogy csak mi bénáztunk, mert mi a szilfát, illetve a magaslest meg sem tudtuk közelíteni. Persze lehet, hogy rossz irányból próbálkoztunk. A piros +-en érkeztünk Pénzesgyőr, Iharos-tető irányából, s ahogy kiértünk az erdőből, láttuk is a szilfa tetejét, de körülötte "égig érő" aljnövényzet és fák, ja és persze kerítés. Nézegettük, hogy vhol bemegyünk, de reménytelennek tűnt. Vagy mégsem az a szilfa? De a GPS is oda mutatott (ami aztán lemerült). A másik két pont viszonylag könnyen meglett, bár a pilóta emlékművet is, és az öreg bükkfát is, ránk jellemző módon, azaz "tökön-uborkán" át közelítettük meg, szerezve jónéhány karcolást. Mindezektől függetlenül, nagyon jó túra volt, s rengeteg Szent László pénzzel gazdagodva tértünk haza.
Ragyogóan tavaszias napsütésben! :)
Bakonybél felől 12 km, 310 m szint, 1-2-3 sorrendben.
Itt parkoltunk: N47 13.938 E17 44.257 (első gázló előtt, idáig könnyen járható)
Köszönjük, megtaláltuk! Mónika és Gábor (Android+g:hu, 60CSx) [g:hu 1.3.29] [wapon beküldött szöveg]
A GCBKHA felől érkeztem, ami már megvolt korábban, 2-3-1 sorrendben. Leírást nem olvastam előtte, így mentem a fejem után, itthon meg bogarásztam a neten a rovásírást. :)
Köszi a rejtést.
A védett szilfa közelében felújítottuk a rovásírással bevésett jelszórészt, megnéztük a ládát is. A piros kereszt turistajelzés egy szakaszon szerintünk is új útvonalon halad. Mindenkinek további jó keresést és túrázást kívánnak a rejtők!
Már évek óta "szemezek" ezzel a túrával, de meg akartuk várni, amíg együtt tudjuk teljesíteni.
A bázisnál parkoltunk. Felszerelkezés után a jelzésen indultunk, majd a jelzésen elértük a 2. pontot. Továbbhaladva, hamarosan elhaladtunk Ráktanya pihenő mellett. A magasleshez egy pipitér táblán keresztül jutottunk el. Végül megtaláltuk a "feliratot". Visszaindultunk ugyanezen az úton, és Ráktanyánál kellemesen megebédeltünk. Az Augusztin pihenőhöz a jelzés mentén jutottunk el. Volt egy szakasza, ahol mintha új kijelölés történt volna, legalábbis a kütyüben lévő, 2 hónapos Tuhu-n más volt kissé az útvonal eme része.
A pihenő maga nagyon szép helyen fekszik, rendezett, igazi kikapcsolódást ígérő hely. Megkerestük a rejtést, logoltunk, majd indultunk vissza.
Az egész túra hossza pontosan 10 km-re jött ki. Időtartama 4:47 óra. A végén már kissé megcsappant a folyadék készletünk, erre legközelebb jobban oda kell figyelnünk. A gyerkőcök is már nagyon várták a végét, de becsületükre legyen mondva, zokszó nélkül jöttek az utolsó szakaszon is.
A bázis megtekintését most kihagytuk, majd legközelebb. Ahogy haza indultunk, kellemes nyári zápor kapott el minket. Persze, az autóban ez már nem számított. Marci már a visszaút elején elaludt, csak a lakásnál ébredt fel.
Azt hiszem, a Bakony minden évszakban csodálatos. A mai napon ugyan kissé melegebb volt, de azért egyáltalán nem bántuk meg, hogy elindultunk. Köszönet a rejtésért!
bringával kerestük meg a pontokat... hát nem volt egyszerű! A szilfánál a rovásírás nehezen olvasható, de nagyon ötletes! :) Bakonybélbe indultunk tovább innen a piros négyzet turistaúton, bár mint kiderült, kevésbé járható, ha nem gyalog van az ember... Félúton "be is köszönt" a hátsó váltóm a küllőkhöz, úgyhogy gyors szerviz után vissza kellett fordulnunk, hogy még világosban hazaérjünk.
Szép biciklis körtúrát terveztem: a Középső-Hajag után kerestem a pontokat. Sajnos az előző napi felhőszakadás miatt sok volt a sár, többször kellett bicajt takarítani. Nekem a 3 pont közül az Agusztin-tanya környéke tetszett legjobban, a turista utak példásan le voltak kaszálva.
Emlékmű-Augusztin tanya-Szekrényes-kő, védett szilfa útvonalat jártuk be. Az út legszebb része az Augusztin tanyától a Szekrényes-kőig a piros négyzeten vezető (és újabban piros"T") Fehér-kő árok. Az Öreg Bakony Bakancsosa túramozgalom egyik pontja van itt. A száraz patakmeder és a két oldalon lévő hegyoldal néha sziklákkal elbűvölő volt.
Igazán jólesett egy kicsit túrázni húsvét hétfő örömére. Ezt a multit pontosan erre az alkalomra tartogattuk.
Köszi a rejtést,élmény volt!
A túra után még bejártuk volt katonai objektum föld alatti labirintusát,a felszínen is alaposan körülnéztünk,jómagam még felmásztam az egyik torony tetejére is. Na,onnan aztán csodás a bakonyi panoráma!!!
Törökverővel (a képeket lásd ott) és Molnár Lucával találtuk meg a Dornyay Béla Emlékút Bakonybél-Herend szakaszának teljesítése során (lásd: osvenytaposo.fw.hu). Amíg mi hárman kerestük a hagyományos ládát, a többiek a turistaháznál pihiztek a bakonybéli emelkedő után.
A többszörös fóliába csomagolt ládának minden rétege vizes vagy nedves volt, a zacskókat, amennyire lehetett, kiszárítottuk, és egy újabb, száraz szemetesbe csomagoltuk.
Veszprémből indulva, a Papod érintésével érkeztem, bringával. Nagyon tetszett a környék, főleg Augusztin tanya. Nyáron a Gázló TT-n pár méterre haladtunk el a pontok mellett, nem gondoltam volna hogy ilyen szép helyek vannak itt. Köszönöm a rejtést!
Kellemes sétát tettünk Hárskút felől, eléggé párás időben. Végre vége a nagy nyári melegnek! Az Augusztin pihenő környéke csodálatosan rendezett, biztosan eljövünk még ide többször is. Zsu&sixth
Megleltük [wapon beküldött szöveg]
Bakonybéli Kálváriától indulva, Agusztin pihenő, Középső-Hajag majd Gcpom és onnan vissza a Kálváriához.
Gyalogos kupa: 24,2km
Dornyay Béla emléktúrát járva útba esett a láda környéke. A szilfánál elfelejtettem hol is kell keresni a feliratot, de az első próbálkozásra sikerült a jelszó. Az elmúlt heti vihar szörnyű pusztítást végzett az emlékmű környékén, asszem át kell értékelni a gyérítő vágás és a makkoló fák hasznosságát!
A második, majd harmadik pont felől érkeztünk. A Ráktanyán elfoglaltuk a szállást, majd befejeztük a jelszóképzést. Gyalogos kupa: 13,8 km. További részletek később.
Megtaláltuk!
A Középső-Hajag felől érkeztünk, először a pilóta-emlékműhöz, majd Augusztin-tanyára, végül a leshez. Útközben 6 szarvasbikával találkoztunk. A frissen esett hóban nagyon jól látszott, mekkora sürgés-forgás volt az erdőben. Sajn más álattal nem sikerült összefutnunk.
Köszi a rejtést!
Meli, Peti, Robi
Herendről indulva a Középső-Hajag után céloztuk meg ezt a multit. Gyönyörű tájakat láttunk és szerencsénkre egy gím bika csapattal is összefutottunk. Az időjárás változatos volt, hol nap sütött, hol a hó esett, de jól éreztük magunkat. A nap végére alaposan elfáradtunk, úgy tűnik a télen kissé ellustultunk.
Köszönet a rejtésért: Meme, Robi, Peti.
BEAC-szilveszter. Szerencse, hogy a deleloti setan elbambulva masfele indult a tarsasag mint szerette volna, igy gyorsan meglett a szukseges 3 pontbol ketto :-)
Az ünnepi "hajtás" lecsendesültével - hosszú idő után először - édesanyámat hívtam el egy könnyed kiruccanásra lakóhelyünk közelébe, egy még felderítetlen bakonyi ládához.
Az elmúlt napok időjárásának ismeretében előre rákészültünk a vacak útállapotokra, de persze csak lelkileg, a megelőző cselekedetekre már nem jutott a kedvünkből. Rá is fáztunk, pláne, hogy nem is javasolt úton fordultunk le, így aztán még a parkolóponthoz sem sikerült elérnünk, úgy elakadt az autó a sárban! Végül - miután visszasétáltunk a faluba - három közelben lakó jóember, meg a helyi mezőőr segítségével sikerült kimászni a slamasztikából. (Szinte szó szerint...)
Maga a séta ennél már simábban ment, bár itt is beleszaladtunk itt-ott bokáig süppedős szakaszokba. Szerencsére a pontok felkeresése már nem tett rá a terep így is derekas nehézségére, mindegyikük azonnal meglett, a jelszóképzés ráadásul kifejezetten tetszett! (El is hoztunk egyet a ládikába tett rovásírás-ábécéből.)
A körséta után még kacérkodtunk a Középső-Hajaggal (persze csak kocsival), de az ünnepek után úgy lestrapált minket ez a 13 km (falusiak toborzásával együtt értve), hogy inkább hazamentünk a jól megérdemelt ebédünkért.
Az utak szinte járhatatlanok legalábbis amiken én jártam megszenvedtem a megtalálásért.A szilfa közelében lévő vadászlest kellett csak megkeresnem,mert a másik két pontot kb.4 hete már megtaláltam.Nagyon jó kirándulóhely máskor is eljóvök erre,csak szárazabb időben.
Bakonyi első találatunk. Bakonybélből kerestük meg biciklivel. Előszőr a ládát kutattuk fel, aztán mentünk tovább az emlékműhöz. A harmadik pontot már a sötétedéssel versenyt futva vadásztuk le. Vissza felé azért könnyebb volt a végig lejtős úton hazajutni Bakonybélbe. :)
Lehet, hogy a szürkületbe nem láttuk jól a rovás írást...?
köszönjük
A Sumi 15 elnevezésű teljesítménytúra alkalmából jártam erre Zöldfülűvel.
A multi kedvéért kellett némi kitérőt tennünk, de megérte, mert annál tovább élvezhettük a szép vidék látványát.
A GCBKHA v2.0 túra közben vadásztuk le. Hárskút után a földúton csak a Német-tanyaként jelölt házig mertem fel off-roadozni a puha rugózású Citroennel. Innen támadtunk 1-3-2 sorrendben. A multiláda jól ki lett találva, kellemes kirándulás volt. A táj helyenként meseszerű, csak a jelzésekkel álltunk néha hadilábon. A Középső-Hajagról lefele jövet, a régi piros-sárga jelzésen találtunk egy másik repülős emlékművet is amit a turista atlasz nem is jelöl.
Köszönjük a rejtést!
A volt katonai bázistól indultam, előtte, gyorsan megkerestem a ládát a szikla alatt. A környéken épp amatőr rádiósok találkozója és versenye volt, néhány "kolléga" részvételével. A túrát a 2-1-3 sorrendben jártam végig, egy kicsit meghosszabítva és körtúrává kerekítve, így végül 13 km lett. Bár tűzött a nap és hőség volt, mégsem volt túl megerőltető, nem is gondoltam előtte, hogy a Bakonyban ekkora távot meg lehet úszni 320m szinttel.
Köszönet a rejtőnek.
Bakonyi barangolásunk leghosszabb és legnehezebb túrája volt. Sajnos a sárga jelet legtöbbször alig találtuk meg. Ha nem lett volna GSP-nk, valószínűleg nem tudtunk volna feljutni a védett szilfáig. Onnan könnyebben követhető volt a turistajel, de a piros négyzetet a köves úton átkelve megint csak GPS-el és szerencsével leltük meg.
Segítő szándékú túrázó társaink jeleket raktak a haladási útra faágakból, figyeljetek a lábatok elé!!!
Taxi és Ágnes
Rokoni szálak kötik ide Timit, anyukája itt nőtt fel. Övék volt a terület egy része. Most Karcsi (szintén rokon) gontozza és építi a nem kis birtokát. Hatalmas tervei vannak...
Egy egész napot töltöttünk itt a "Tanyán". Jókat kitándultunk, bográcsoztunk. Rebi hatalmasat aludt ebéd után.
Bringával kerestem bel a pontokat. Sokszor jártam már erre. Fantasztikus hely. Évente pár alkalommal fellátogatunk.
Rebeka, Timi, Klárimama, Pityupapa, Karcsi a házigazda és jómagam Zoli
Igazi erdei doboz... Jó messze mindentől... Furcsa, hogy Vass Zsigmond őrnagyról szinte csak annyi van az interneten, hogy eltünt a Bakony felett, oszt pár nappal később találták meg a gépét és halott volt. Az ok titok? Mert nekirepülni nincs nagyon minek...
Dr. Hosszú Gábor pedig tanított az Egyetemen. Nála írtam a Diploma munkámat... Akkoriban lett kis dr.-ból nagy Dr. Álmodni nem mertem volna róla, hogy a nevét egyszer egy erdőmélyi dobozban olvasom... :-)
megvan! Volt Szerb Antalos társasággal jöttünk Ráktanyáról. 1-3-2 sorrendben kerestük fel, így pero-val nem futottunk össze (kb. 17:00kor voltunk a ládánál.)
WAP-on akartuk bejelenteni, de akkor valami hiba akadt, így nem sikerült...
Eléggé kontrasztos(an frankó) a hely a közeli másik tanyához képest... A szovjet radarállomás felé menetelve - Lethalcobra teljes harci díszben - vadásztuk le a ládát. Impozánsak a hatalmas fák! A 3. pont csak sötétedés után lett meg. Szép, zúzmarás-fagyott havas volt a táj. Travelbug beköltözött a ládába.
Jól felépített multi láda. Jópofa ez a játék a rovásírással. A velem levő gyerekek is nagyon élvezték. A magaslesen egy vadász ült. Szegénynek egy időre elzavartam a vadjait, de nagyon barátságos volt (pl. nem lőtt le).
Bakonybél felől, a Fehér-kő-árkon keresztül érkeztünk az Augusztin tanyához, az út során láttunk szarvasokat is, egészen közelről. Elsőként a ládát kerestük meg, innen mentünk a pilóta-emlékműhöz - itt meg őzet láttunk -, majd egy kis Középső-Hajagon tett kitérő után kerestük meg a multi első pontját. A multi tetszett, meg a rovásírásos jelszó is.
Szép idős, kalandos élménytúra volt a ládánál erőteljes szarvas-kullancslégy invázióval majd távoli őseinktől ellesett kurkászással, mert ezeket az agyoncsaphatatlan rovarokat nem lehet másként eltávolítani. (Még órákkal később hazaérve is hét darabot találtunk a különböző ruharedőkben.)
Sötétbe hajló visszautunkat Bakonybélbe már közeli vadászlövések doppingolták, így rekordidő alatt teljesítettünk 8 kilométert. :-)
Köszönjük a rejtést és az igazán részletes leírást!
Nagyszüleimnél töltöttük a Bakonyban a hétvégét, ennek első ládája volt ez. Nagyszüleim a Ráktanyán laktak több évet, ezért is volt érdekes a láda, majd leköltöztek Pénzesgyőrbe, a túrát is innen indítottuk. Kitértünk a GCBKHA felé is. Sok volt a "szarvaslégy", állandóan elleptek minket, de ezen kívül gyönyörű volt a Bakony, szépek a fák ősszel és napos idő volt, pólóban kirándultunk.
Hárskútról bringával. Nagyon meleg volt. Nem túl jól járható volt a murvás út. A kulcsos háznál sátoroztak, és láttam parkoló kocsikat is. A nyitott épület előtt pedig nagyon sok vizes kanna volt. De nem találkoztam senkivel.
Kár, hogy a fához nem lehet odamenni, viszont nagyon sok fácánt és rókát láttam. Az út inkább gyep volt, így kitekertem a murvás úthoz, ahol megizzadtam, míg a pihenőhöz értem. Csodálatos a környéke. Itt sem láttam senkit, viszont körbenéztem.
Az emlékművet poénra kiszúrtam. Majd a legrövidebb utat választottam hazafelé.
Két nap alatt jártuk végig a Dornyai Béla túramozgalmat, ennek során jártuk végig a tanyákat errefelé. A KDP bejárásakor aludtunk is Ráktanyán, a ládát egy kicsit beelőztük akkor :)
Szerencsére a pontok nem jelentettek különösebben nagy kitérőt az útvonalról, a repülős emlékművet úgyis szerettük volna megnézni. A jelszóval persze szerencsétlenkedtünk, alapvetően nem egyértelmű, hogy az 1. számú pontnál a jelszó 2. része van, de itthon megoldódott.
A védett hatalmas szilfa él és virul :)
Innen már csak pár órát meneteltünk, és szerencsére nagyjából itt vége lett a bozótjárásnak is. Pár óra múlva Herenden bámultuk a porcelánokat :)
Haushinka & Péter & Mackka
Hárskút felöl gyalog közelítettem meg fordított sorrendben a pontokat.
Sietnem kellett, mert lógott az eső lába.
A rejtést nagyon ötletesnek találom, amiért köszönet a ládagazdának.
Bakonybél felől jöttünk, biciklivel. Örömmel tapasztaltuk, hogy az utat felújították, de az árnyék továbbra is hiánycikk errefelé. Ezúttal is izzasztó volt feltekerni a Hajagra. Az első pont egy picit megtréfált, de nem volt vészes. Izgalmas volt bringázni a méteres gazban. A rejtés ötletes, nagyon tetszett a rovásírásos feladvány. A repülős tragédiájára még emlékszem, éppen akkoriban voltam katona. A tanya és környéke rendezett, ápolt, pedig egy lelket sem láttunk a környéken. Jártam már erre jónéhányszor, többnyire a Gázló TT kapcsán. Ezúttal a fiatalok "fertőzése" volt a célom. A jelek szerint hatásos volt.
Gyalogosan Herendről a Hajag érintésével a pontok megkeresése után sikerült. A kút melletti háznál gyerektábor sütéssel, főzéssel. Szép a környezet.
Visszaúton megkerestem a másik repülős emlékművet is.
Herendre visszaérve 27 km-t mutatott a lépésszámlálóm. Hát, el is fáradtam.
A XIII. Geocaching versenyre menet ládázgattunk a környéken sirgalahad-del. Ide velünk tartott unokahúgom, Renáta is. Eredetileg az volt a terv, hogy a GCBKHA felöl jövünk majd, de mivel oda nem jutottunk el kocsival egy lezárt sorompó miatt, így változott a sorrend. Hárskút felöl közelítettünk egy földúton. Sikerült elég sokáig eljutni kocsival, majd amikor az út minősége már aggodalomra kezdett okot adni, gyalogosan folytattuk az utat. A Ráktanyán összefutottunk a tanya tulajdonosával, aki szépen megmutogatta az épületeket. Jó kis hely egy csoportos hétvégi piknikre. A szilfánál kicsit csípett a csalán, ahogy a vésetet keresgéltük. A fa tényleg nagyon szép darab kár, hogy nem lehet közelebb menni hozzá. A pihenőnél a láda gyorsan meglett. Itt is tekintélyes méretű faóriások vannak. A leírásból azt gyanítottuk, hogy valami roncs lesz a második pontnál (nekünk ez volt az utolsó), de aztán rádöbbentünk, hogy csak egy kis táblán van a gép. Innen a GCBKHA-hoz mentünk tovább. Visszafelé az úton belebotlottunk (szerencsére nem szó szerint) egy hatalmas méhkasba. Én ilyen vadméh lakást fában még soha nem láttam. Nagyon érdekes volt! Sikerült néhány fotót is készíteni, de azért túl közel nem merészkedtem, mert lelki szemeim előtt már láttam is egy rajzfilmekben előkerülő képsort, ahogy a dühödt méhek nagy labdában kergetnek. Ezt azért nem akartam megkockáztatni.
A láda összességében nagyon kellemes volt. Köszönjük a rejtést.
A Hajag felől szerettük volna megközelíteni a kesst, de a N47 08.184 E17 45.276 ponton egy BEHAJTANI TILOS kivéve engedéllyel tábla fogadott. A null tolerancia jegyében nem kockáztattuk meg a feljutást, inkább irány Hárskút és az ajánlott parkoló. Innen teljesítettük a mintegy 11 km túrát. Volt benne egy kis trackelés is, ill. megnéztük a szilfa közelében lévő Mami-forrást. Szép helyeken jártunk, élveztük a túrát ebben a szép napsütéses időben.
Csodálatos időben remek túra, remek társasággal, néhány eltévedéssel fűszerezve... Rájöttem, hogy túrázni csak papírtérképpel tudok, a vége felé a GPS-t már el is raktam... Jó lett volna, ha csak a pontok közelében veszem elő. Na mindegy, így izgalmasabb volt, meg egy picit stresszesebb nekem :-)
Az autót Hárskúton hagytuk ott, ahol még voltak házak, de már a jelzésen is rajta voltunk. Nem mentünk el az ajánlott parkolóig, mert vannak statisztikáim az ilyen jellegű autófeltörésekről... Jobb is volt így, többet gyalogolhattunk.
A faluból kiérve egy erdésznek tűnő jó modorú ember, aki terepjáróval jött, még fel is ajánlotta, hogy segít navigálni, erre mi: Megy ez nekünk! :-)
Végeredményt tekintve egy nagy kört (12,5 km-t) túráztunk, bokasérülésem óta ez volt az első komolyabb próbatételem.
A sorrendet felcseréltük, 1-3-2 lett a multipontok felkeresésének sorrendje.
Telitalálat ez a multi, köszönet a rejtőnek!
Régóta nézegettem ezt a multit, jó volt sétálni értelmes emberekkel.
(két pilóta emlékművet látoggatunk az út során, s ezzel egyidőben lepottyant egy Mig 29-es, kicsit hm!)
Talán az első ládakeresésen átesett Évi és Kriszti is kedvet kap ehhez. Tepiszellemnek, Kosztának már mindegy, gyógyíthatatlanok:)
A szitáló eső ellenére itt kaptam kedvet a LÁDÁZÁSHOZ. Köszönet érte tepiszellemnek, kosztának és zöldcsacsinak, akik (nem kis) segítséget adtak a megtaláláshoz.
Az idő nem volt hozzánk kegyes, de a kedvünket nem vette el.
Ötletes a rovás írás és az odavezető út még esőben is szép.
Két hölgy is elkísért bennünket ( kosztát, Zöldcsacsit és engem ), akiknek ez volt az első kincskereső kirándulásuk, gyermeki öröm volt az arcukon amikor meg lett a láda.
Közösen találtuk meg Tepiszellemmel, Zöldcsacsival, Évával, és Krisztivel. Jó kis túra volt, legjobban a pihenő tetszett. Sajnos a borongós időjárás kissé elvette a kedvemet, a végére még az eső is eleredt.
A táj gyönyürű, és az idő is nagyon kegyes volt hozzánk a mai nap. Kellemes sétát tettünk, nekünk is sikerült őzekkel találkozni. Az erdőirtás végeredményét mi is láttuk.
Biciklistúrázással egybekötött ládázás,ma a második láda.
Szép túraútvonal 5 őzikével. Az erdőben zúg a láncfűrész, a rejtekfa nemsokára az enyészeté lesz.
Kellettek a fényképek a láda megtalálásához, mert több fa is esélyes volt !
Bringával szép és élvezetes túra volt! Kár hogy a PDA-m megadta magát. 2 évig hűen szolgált hideg télben forró nyárban most pedig a Bakony erdeinek közepén magamra hagyott. Szerencsére megmaradt a fejemben az utolsó kép, így Pénzesgyőr felé gond nélkül kitaláltam az erdőből.
Az út során végig kitartó dagonya levont a túra szépségéből, az eső is esett egy ideig, de visszafelé kisütött a Nap, csiripeltek a madarak, az erdő végre igazi tavaszi arcát mutatta.
Útbaejtettem a Középső-Hajag ládát is, ott még jócskán havas volt a táj.
Többször megpillantottam a Kőris-hegyet, őzet, szarvast láttam... Összességében tetszett a túra. Köszönöm! Tádé
Szép gyalogtúra volt. Nem teljesen a leírás szerint, mert már előbb letértünk a bázis felé vezető aszfaltos útról be az erdőbe. Találtunk egy másik emlékművet is, először azt hittük, hogy ez a pilóta emlékmű, de a gps még jó pár száz métert jelzett így továbbmentünk. A végére azért összeraktuk a három pontot.
Jó kis kirándulás, a jól ismert környéken. A láda körül azonban aggasztóan döntik a fákat, csak a szerencsének köszönhető, ha éppen az nem esik áldozatul, amelyiken a láda található, jó lesz odafigyelni rá!
Ma reggel a "Még meg nem talált" Veszprém megyei ládákból a Magas-Bakony környékén már csak ez az egy multi látszott, ezért kézenfekvő volt, hogy ezt a ládát vadásszuk le.
A Középső-Hajagon lávő volt katonai bázisnál parkoltunk, onnét indultunk először a Pilóta emlékműhöz. Útközben megálltunk egy kis időre a lezuhant Orosz pilóták emlékművénél is. A magyar emlékműhöz vezető úton végig az erdőírtás zaja volt hallható, a láncfűrészek szünni nem akaróan dolgoztak. A Rák-tanya érintésével következett az öreg szilfa, illetve a vadlesen lévő rovásírás becserkészése, majd innét az Augusztin tanya felé vettük az irányt. A láda közelében az erdészeti úton lévő kaput kerestük meg, így valóban bozótharc nélküli logolás következhetett.
Sajnos a korábban említett láncfűrészek munkájának eredménye a láda környezetében kapott igazi tartalmat, hiszen hatalmas kupacokban állt a kivágott fa. Reméljük, a rejtekadó fa nem kerül hasonló sorsra!
Érdekes volt az út! Ahová nem ért el a nap sugara, ott végig havas, fagyott talajon haladtunk. Ahova viszont eljutott, ott ízelítőt kaptunk a mocsárban való közlekedésről. Volt olyan hely is, ahol CSAK bokáíg süppedtünk el! :-)
Mi szeretünk a Bakonyban túrázni, s nem ijedünk meg a hosszabb útvonalaktól sem, de nem mindenki van ezzel így. Ezért lehetséges, hogy a leírásban szereplő "oda-vissza nem több, mint 6 km" részt célszerű lenne módosítani, hogy a valóságtartalma nagyobb legyen, hiszen a mi mérésünk szerint bőven 9 km felett van a táv!
Többen írtak már az intenzív favágásról, erre már én is kíváncsi voltam. Sajnos áldozatul eshet a rejtek. Pont ilyet nehéz lenne találni, de azért akad még hely a környéken... (Kérem, aki ott jár, és azt látja, hogy eltűnt a rejtekadó fa, értesítsen e-mailben vagy mobilon!) Mászkálás közben Doric & L@szisz párossal találkoztam.
Az enyhülő idő és a szemerkélő eső nem ígért egyszerű sétát. Az első pont elérésésig így is lett, csak eső és sárdagasztás volt. Miközben rovásírás leckét vettünk, elkezdtek szakadozni a felhők és kisütött a nap! Ezután már csak sárdagasztás volt, a 12.5 -ből hátralévő 6 km -en.
Ennek ellenére kimondottan tetszett az útvonal, és a felhők felszakadozása után már az egész környék.
A ládánál sikerült a rejtővel összefutnunk, aki éppen új rejtek után nézett, mert intenzív favágás folyik a területen, ahogy azt c.corax logjában is lehet olvasni. Példaértékűnek és követendőnek tartjuk, hogy valaki ilyen gondosan figyeli a rejtését, és a legkisebb aggasztó jelre is reagálva próbálja fenntartani az elérhetőséget.
Sajnos a logbookba nem írtam be magam, mert a toll befagyott. A környéken nagy a mozgás, épp termelik le a környező erdőt, lehet, hogy a ládát rejtő fára is sor fog kerülni. Nagy kár lenne érte!
A félig fagyott félig olvadt talajon kicsit kemény volt a bringázás, de a Németh-tanya és Hárskút közti szakasz nagyon szép volt. Köszi a rejtést!
Annyi biciklizés után eljön a gyalogtúrák ideje... Halvány napsütésben kezdtem, hódara-szállnigózásban folytattam. Három kis gyaloglás volt ma: a Kőárok, az Augusztin pihenő és a Király-kút, meg két útba eső láda (viadukt és állatkert melletti kilátó). Szép volt kutyagolni az őszies erdőkben.
Augusztin: a Hajag felől jöttem, ahol már korábban felderítettük a volt ruszki bázist. Jót jártam az erdőben, csak a láncfűrészek vijjogása és a kidőlő fák recsegése zavart. A szilfa viszont csodás, tisztelettel álltam meg előtte. Nagyszerű ötlet a rovásírás, ezt díjazza a rejtés 5-öse. A repülőkatasztrófáról innen szereztem tudomást.
Korábban már kétszer nekiindultam Hárskút felől ennek a multinak, de ebből vagy abból az okból közben mindig inába szállt a bátorságom és visszafordultam. Ma Hajag felől közelítettem meg, és jó nagy kört megtéve becserkésztem a három pontot 2-1-3 sorrendben. Tetszett az emlékmű és az Augusztin-tanya környzete, tetszett az is, hogy a jelszóképzésnél a rovásírás tudományára is szükség volt (legalábbis néhány karakter erejéig).
Bakonyi kirándulások 2.
Hárskúton a kocsmában csak 2 vagy 3 darab csoki volt összesen, így ez volt az ebédem, utána indultam neki a körnek 1-3-2 sorrendben.
Itt volt a közelben májusban az éjszakai OB: esőben, ködben, térdig medvehagymában futottunk.
Bakonybélből a , jelzésen a Fehér-kő-árkon keresztül érkeztünk a kulcsosházhoz, így a láda lett az első pont. Érdemes erre jönni, A Fehér-kő hatalmas sziklája, és az út is nagyon szép. Az emlékműnél már korábban is jártunk, a közelben található egy hasonló, Szovjet pilótáknak állított kő is, itt:N47 11.654 E17 44.555. Utolsónak a szilfa maradt, de mi nem bosszankodunk miatta, nagyon szép onnan a kilátás, és a jelzés felé útba is esett, ezen mentünk vissza Bakonybélbe.
Útközben a 4/12-es csatornán Bal3-mal sikerült néhány szót váltani, Ők a GCLIKA közelében voltak. Üdv!
17 km-t gyalogoltunk, az inkább kerékpáros nyár után jó kis kezdés volt.
Köszönjük a lehetőséget!
Megtaláltuk! :-)
Csodálkoztam miért nem sikerült wapon a jelszó.
Szép környék .Kösznjük .
babo&mac jegyzetéből: Amúgy valakik viccesen 2 karaktert hozzá írtak a logbookban lévő jelszóhoz a jelszó most így van beírva: **ló ebból mint itthon kiderült csak a két csillag kell a "ló" nem!!
Megtaláltuk...2 szer kellett neki futni mert múlt hétencsak a végpont láda koordinátái voltak meg de most hétvégén sikerült megtalálni a másik 2 pontot...
Amúgy valakik viccesen 2 karaktert hozzá írtak a logbookban lévő jelszóhoz ami múlt héten még nem volt benn igy a jelszó most így van beírva: **ló ebból mint itthon kiderült csak a két csillag kell a "ló" nem.
Jó kis sétát tettünk kalahárival és egy népes csapattal. A szilfa valóban kissé felesleges: kiesik a körből és nem is akkora szám (szép, szép, persze, de hát mégiscsak egy fa az erdőben)
Hajagnál parkoltunk, a katonai bázisnál épp mikor egy csomó turista mászott ki a kerítés alatt. Elsőként a kettes pontot kerestük meg, érdekes hely, ilyet nem mindennap lát az ember. Eszembe jutott, mikor Szombathelyen voltam katona, épp őrségben voltam a kettes kapunál, mikor egy vitorlázó repülőgép lezuhant a szemem láttára. Nem volt egy szép látvány, de ott a pilóta legalább megúszta. Utána a hármas pont következett, ez is nagyon tetszett. Karbantartott terület, öröm volt megenni itt egy szendvicset. A láda rejtése is rendben volt. Eztán következett az első pont a magasles. Na ezt kár volt így megcsinálni. Derékig érő gaz, ugar közepén álló magasles. Szerintem a Ráktanya mögött is meg lehetett volna csinálni a jelszórészletet. Összességében szép túra, csak azt a magasleses pontot tudnánk felejteni :-).
RIPTOR, Gabi
ok
Indulás 07-00 -kor Bakonybélből.
Beton úton közelítve , majd hegymászással megkerestem
a GCHBPL ládát .( 09-10 -kor )
A láda hamar meglett , a barlangot viszont sokat kerestem.
Rövid pihenőt tartottam , majd toronyiránt elindultam a GCROTH ládát megkeresni.
A célterületre érve minden műholdas segítség megszűnt,
így a környék összes kidölt fáját megnéztem mire a ládát megtaláltam.
( 11-10 -kor )
A mai napra ezt a két ládát terveztem be , úgy gondoltam innen elmegyek Farkasgyepüre és onnan haza , de nem így tettem ...
Elhatároztam hogy elindulok Hárskút felé , és megkeresem a GCAUG
multit is. ( az ember néha telhetetlen... )
A Hajag nyugati oldala felől közelítve előbb megkerestem a ládát,
majd a pilóta emlékművet, majd eltévedve bolyogtam egy darabig,
majd megtaláltam a magaslest , és közel 30 km gyaloglás után
17-45 -kor beestem Hárskutra ahonnan öcsém hazavitt kocsival.
Nagyon szép kirándulás volt , csak egy kicsit sok....
Az utolsó 5km már nagyon nehéz volt...
A katonai bázisig felmotoroztam, onnan pedíg gyalogszerrel jártam végig a pontokat. Jól eset ez a terep az erdélyi hegyek után. A koordináták egy kicsit pontatlanok, de a sűrű lombkorona miatt ez érthető. Menet közben a Ráktanyán beloggoltam a mobil1-be is, ha már arra jártam. Hazafelé Úrkútnál elkapott egy vihar, úgy is fürödni akartam.
Köszönöm CCS-nek a koordináták pontosítását, most arra járva én is az övéhez közelieket mértem és eszerint módosítottam itt a neten (a ládán és a logbookban még nem írtam át). A könnyebb megtaláláshoz érdemes a képeket is megnézni. Jó kirándulást! Pali
Nem teljesen értettem a multi koncepcióját. A láda helye el van mérve, csak freddy telefonos útmutatásával lett meg. Ezúton is köszi! Rovásírás megfejtése érdekes is lehet, csak nem ennyire fáradtan. Szerencsére nem kellett sokat vesződni vele.
Herend felől jöttem fel kocsival és mikor nekiindultam a keresésnek, akkor vettem észre, hogy a GPS otthon maradt. Szerencsére ismerem annyira a környéket, hogy ez most nem jelentett hátrányt.
A szilfa maradt utolsónak. Ezt a fát régen ismerem, mikor 21 éve a környékre költöztünk, egy kirándulás során fedeztem fel és rögtön megszerettem. Egy filmben láttam akkor, hogy a kirándulók közül sokan választanak maguknak egy fát, amelynek sorsát figyelemmel kísérik egy életen át. Hát én akkor ezt a fát választottam és azóta évente többször is eljövök, hogy egy kicsit "elbeszélgessünk". Fel is másztam már többször is az ágai közé és mikor a fiunk megszületett, hát elhoztam ide, "megmutatni" neki. Nem zavar, hogy sokan hülyének néznek emiatt, az igazi erdőjárók értik, hogy miről beszélek.
Web: Aszfaltbugyborékolós 160 km-es nyári edzés a Veszprém - Márkó - Hárskút - Bakonybél - Zirc - Dudar - Csőszpuszta - Várpalota, majd a Kelenföld - Tököl - Budapest útvonalon 1300 m emelkedéssel, 3 új ládával. Az egész heti sűrű vizsgáztatás után nem érdekelt a hőség, a derékfájás, az olvadt aszfalt, a sár, a hegyek, a kullancsok, a böglyök, a csalán - nyomtam mindenen keresztül.
Veszprémig a reggeli vonattal jöttem, innen bemelegítés Márkóig, aztán hegymenet Hárskútra, majd tereoezés a láda 3 pontjának érintésével Bakonybélig. Hárskúttól a és a mentén a 2. pontig simán lehetett biciklizni. A 3. pont is könnyen megközelíthető a leírást követve, de itt már emelgetni kellett a bicót. Az 1. pontot hagytam utoljára a folytatás miatt. Jókora zúzott köves szerpentineken teszteltem a kevlart, mire a pont közelébe értem. Az erdőben jött a sár, a mezőn vinni kellett a gépet.
A 3 pont után a zúzott köves úton Bakonybélre érkeztem, ahonnan végre szilárd burkolatot fogtam a kerekekkel. A GCVPUF-ig hátra lévő fenséges szakaszt mindig élveztem, most sem volt másként.
Már sokszor jártam itt, ugyanis Augusztin-tanya valaha keresztanyám családjáé volt, a terület egy része most is hozzájuk tartozik.
Egyébként Jutaspusztáról indultam, s gyalog teljesítettem a túrát, oda-vissza 37 km lett.
Nagyon kellemes túra volt. A láda melletti pihenőnél találkoztunk CCS-vel és családjával. Rövid beszélgetés után, átvettük a füstölgő tűzrakóhely őrzését. Vissza a jelzésen mentünk Hárskútra. Köszönöm a rejtőnek, hogy megmutatta ezeket a gyönyörű erdőket.
9,5 km lett, igaz nem a javasolt útvonalon és nem a javasolt sorrendben oldottuk meg a feladatot. Úgy gondoltuk, hogy 2x ugyanazon az útvonalon nem illik egy kessernek járni, így az első ponttól (ahol szerintünk inkább székely rovásírás található) a közelben lévő murvás útra mentünk. Az első pont elött 1km-rel egy kedves régi ismerős köszönt ránk, aki hasonló cipőben járt mint mi, igaz sokkal gyorsabban. Igen, ő volt freddy! Rövid üdvözlés után már tekert is szélsebessen tovább (lásd a 4. képet).
A murvás úton eljutottunk a ládáig, közben szembe jött egy sokgyerekes család biciklivel (lehet, hogy két család volt), akik eligazítást kértek turistautilag. A Russa ebben is segített!
Ezek után az emlékmű már csak hab volt a tortán.
Mivel kb. 3 évvel ezelött (2004.06.) szerettünk volna egy "Bakonyi tanyavilág" multit telepíteni erre a területre, a helyszín ismerős volt. Mi annak idején kicsit több pontot és más sorrendet terveztünk, de ez a terv ezennel megsemmisült!
Veszprémből egy gyors kirohanás. 1:57 alatt letekertem ezt a 46 kilót. Jó volt! Zazyékkal is összefutottam az első pont felé menet. Egyedül a szilfától a ládához vezető úton volt egy kis konfliktusom a dzsindzsával... 20m-en olyan piros lett a lábam mint egy szétlapított óriásszúnyog :)
A Hajag tetejéről indultunk, gondolván ilyen melegben elég a 6 km-es séta. Az erdő szép, szeretjük a Bakonyt, mégis spknak éreztük a 9,5 km-t, ugyanis csak légvonalban 6 km az út oda-vissza a kanyargós utakon majdnem egyforma. Utólag rájöttünk, hogy nem kellett volna a szilfához elsétálni. Állatokat most nem láttunk, de sok-sok erdei epret ettünk útközben.
Márciusban jól körbejártuk a Középső-Hajagot, a turistautak.hu térképhez trackeltünk. Maradt még felmérnivaló, így biztosan visszatérünk még ide.
A parkolóból Balatonvilágosig beszéltem PMR-en, tökéletes minőségben.
Van egy Szovjet pilótáknak állított emlékmű is a közelben, azt is érdemes útbaejteni (ld: térkép).
Tegnap este későn vettük észre, ezért gondoltam ma hajnalban ha elindulok akkor talán első lehetek. Tévedtem :-( Voltak akik korábban keltek nálam. Találkoztam tomkival, aki akkor fejezte be, mikor én az első ponthoz értem, hát ő nyert. Grat neki. Amúgy nem bántam a korán kelést, mert tényleg szép a hajnali erdő, fácánnal, őzzel, vadnyúllal is találkoztam. A végére hagytam a 2. pontot, amit módszeresen bekerítve kerestem meg. :-D. Tényleg szép a hely, érdemes megtenni a túrát, bár a rejtés célja nekem kicsit szállásajánlatnak tűnik, de sebaj.
Ja a logbook szerint az első két megtaláló majd csak 4 nap múlva találja meg. :-D (24-e van nem 28!)
Ez a környék számomra a legkedvesebb terület a Bakonyban.
Lassan 2 évtizede látogatom folyamatosan, ha máskor nem, hát szarvasbőgésre mindig kijövök ide (is). Az autót jó messze szoktam lerakni és az esti sötétségben igen izgalmas a beszélgető szarvasok között visszaosonni a géphez. Nem is nézek horrorfilmeket.