Megye/ország: Baranya
Elhelyezés időpontja: 2003.08.09 15:00
Utolsó lényeges változás: 2017.07.15 11:10
Utolsó változás: 2019.01.13 17:20
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: cova, Fairy
Ládagazda: Fairy Nehézség / Terep: 2.5 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 550 m
Megtalálások száma: 620 + 2 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
WAP ON
A Pécshez tartozó Lámpás-völgyben, patak bal partján, fa gyökerei rejtik a normál méretű geoládát.
WAP OFF
Bevezető
A mecseki kőszénbányászat gyökerei a Gyükés alatti szűk völgybe vezetnek. Kövesd a nyomait!
Lámpás-völgy legendája
A népi emlékezet így őrizte meg a kezdetek történetét: Egy szegény ember favágó fia megunta a sok nyomorúságot, nélkülözést és elhatározta, hogy annak az erdőnek a völgyében, ahol dolgozni szokott, megpróbál kincs után kutatni.
Az öregektől többször hallotta, hogy a völgyben kincsnek kell lennie, mert sokszor láttak éjjel kékes lángokat fölcsapni a földböl.
Alig ásott a fiú, fényes fekete köveken koppant az ásója. Esteledvén, tüzet rakott. Az égő gallyakat ezekkel a fekete kövekkel rakta körül.
Egyszer csak észrevette, hogy azok éppen úgy izzanak, mint a parázs.
Aranyat nem talált, így hát a fekete kövekből vitt haza. Otthon is kipróbálták, s kiderült, hogy a fekete kő jobban melegít, mint a fa.
A legény ezután szorgalmasan járt a fekete kőért. Mind többen és többen csatlakoztak hozzá. Már egészen mélyre ástak és éjjel is dolgoztak.
Mindegyik embernek volt lámpása, s a hegy tetejéről jól lehetett látni a lámpások fényének imbolygását. A völgy innen kapta a nevét: Lámpás-völgy.
Megközelítés
Közösségi közlekedéssel Lámpásvölgy vagy Dömörkapu buszfordulókig juthatsz, ahonnan könnyed túrával éred el a célterületet. Gépkocsival érkezve eddig jöhetsz.
Ládatörténet
2019.01.13 Köszönöm Pongi57 játékostársamnak, hogy pótolta az ellopott naplófüzetet.
2017.07.15 Ládaoldal frissítése.
2017.05.14 Ládaellenőrzés, jelszóváltozás.
2016.09.06 A korábbi A4-es papírlap helyett igazi naplófüzetkét kapott a láda.
2015.10.17 Ládaellenőrzés.
2015.08.08 Helyszíni jelentés alapján kereshetőre állítottam, hiszen a láda a helyén van.
2015.08.03 Fonte felhasználó önkényesen betegre állította a ládát.
2014.05.07 Koordináták pontosítva zsuuu logja alapján. Köszönöm!
2007.09.10 A ládát adoptáltam CoVától, aki felé itt szeretném kifejezni köszönetemet az eredeti rejtésért és négy évnyi gondoskodásért.
2004.04.28 A láda hagyományos lett.
2003.08.09 15:00 Eredeti rejtés.
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Sajnos a füzetben sok kihagyott lap van össze vissza, így eléggé be van telve, ha lapozgatja az emeber akkor veszi észre az üres helyeket. Viszont képzeljétek találkoztam egy fahordó emberrel így a Lámpásvölgy legendája életre kelt. [Geoládák v4.5.4]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.2]
Kantavár felől érkeztünk a piros négyszög turista utat követve. A ládához letérve a Lámpás-völgyet követtük észak-nyugati irányban.
A magam részéről viszonylag tájékozottnak gondolom magam a mecseki szénbányászat tekintetében, de pl. azt nem tudtam, hogy itt ilyen tárók voltak, és azoknak ilyen emlékhely lett kialakítva. Köszönöm, hogy megmutattad, mert ládázás nélkül biztosan nem keveredtem volna ide.
A ládát nem volt egyszerű megtalálni, mert a GPS jel eléggé ugrált a környéken, ezért először a meredek domboldalon próbálkoztunk a megtalálással. Aztán rájöttünk, hogy rossz helyen keresgélünk, de addigra meg odaért egy másik turista csapat is, akik miatt nem tudtuk folytatni a keresgélést. Először azt hittük ők is kesserkednek, mert nagyon céltudatosan felénk tartottak, de amikor odaértek, pár másodperc tanakodás után megfordultak és elmentek.
Ezután már a jó helyen, lent a völgyben kerestük tovább a ládát, és rövidesen meg is találtuk. A ládával egyébként minden rendben volt. Köszönöm a lehetőséget!
Különös hely. Miközben élvezed a völgy nyugalmát, a virágzó medvehagyma illatát, különböző tárók emlékeire bukkansz és elgondolkozol...
Arra gondoltunk, h megérdemelne ez a hely akár egy" bányaemléktúra" multit is.
köszönjük, h megmutattad! [Geoládák v4.2.6]
GCGYUK felöl a nehezen járhatónak jelölt úton jöttünk,ami nem tudom mikori állapotot takar,de gyakorlatilag kocsival is járható,úgyhogy feleslegesen tartottunk tőle.Rengeteg féle gombát láttunk idefelé jövet.
Kantavár felől, az éj leple alatt érkeztünk és sötétben, lámpával sikerült megtalálni. Külonleges volt így, de tetszett. És még a buszt is elértük. :) [Geoládák v4.0.2]
A csendes téli erdőben, a Lámpás-patakon átkelve értünk a ládához. Nagy múltú a helyszín, amelyről a felállított emlékkövek is tanúskodnak. Kicsit moderátori szemmel nézve, ma már több információt is nyújthatna a ládaoldal a Lámpásvölgyi bányák múltjáról. Talán másokat is érdekelhet, itt bővebben lehet olvasni a bányáról:
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Kicsit túlgondoltuk, megmásztuk érte a fél hegyoldalt, amíg végül rájöttünk, hogy túlpörögjük a témát. ;) Nagyon szép és csendes táj, a találat után sokáig ücsörögtünk az emlékkövön. [Geoládák v3.12.10]
GCALI6 (Aligvárom-tó) után a Lámpásvölgy felé vettem az irányt. Amilyen sokáig kerestem a bányatónál, olyan hamar találtam meg a helyszínen ezt a ládát. Köszönet a pontos leírásért a rejtőnek. Élveztem ezt a kis gyaloglást. Emlékeim tárházából előkéretőztek évtizedes iskolai kirándulások megmaradt foszlányai. Voltunk a Lámpásvölgyben, igen. (Akkoriban még így írták a nevét, egyben.) Bár ezek a kirándulások olyan régen voltak, hogy most minden bokorra, minden fára, minden mohára új ismerősként néztem. Hát még az emlékkövekre, azokra még nagyobbat csodálkoztam. Még jó, hogy Gergőre, Janira, Pistire most is emlékszem.
A GCKANT felé mentünk tovább, és végig az erdőgazdasági úton a jelszó értelmezésén tanakodtunk. Végül abban egyeztünk meg, hogy a New York-i taxisofőr így kér fel valakit a népszerű tánc sváb változatának közös gyakorlására. Amennyiben tévedtünk a valós értelmezést, illetve egyéb ötleteket az adatlapunkon látható e-mail címen szívesen látunk.
Halló!
HEURÉKA! Köszönöm a rejtést! Tetszett a legenda és a környék. Főleg, hogy apai nagyapám is vájár volt az ózdi szénbányában. A rejtéssel viszont megküzdöttem. Visszaolvasva a logokat csodálkozom, hogy másnak nem gyűlt meg a baja, bár eléggé szét volt taposva 30 méteres körzetben minden fa töve. A megoldás jóval egyszerűbb. Az ikon a ládaoldalon jóval feljebb van az Északi táró emlékkövéhez képest. Se a távolság, se az irány nem jó. Jó lenne javítani. Sok rejtésnél töltenék inkább időt a hely megfigyelésevel, mint a láda kergetésével. Itt is inkább néztem volna még a gyönyörű szén rétegeket, a keleti völgy oldalfalában.[Geoládák v3.10.1]
Nagyon szép helyen van a láda, érdemes érte útra kelni! Út közben az erdő bejáratánál isteni medvehagymás pogácsa várta a túrázókat egy kis becsületpersellyel, olyan kedves levélkével és igényes tálalással, hogy teljesen elolvadtam! Köszönet a lámpásvölgyi lányoknak! Az erdő, a patak csodaszép, a bányászati emlékek pedig izgalmas képet adnak a korabeli mecseki életről. Mivel a ládában csak két apróság volt, bőven pakoltunk bele ajándékokat.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.3.2]
A környék ládáit a Dömör-kaputól indulva egy 8,22 km-es körben 2,45 óra alatt szedtük le. Február 2-án 17 fokos napsütéses időben.
Szikrázó napsütésben indultam el a Dömörkaputól. Meggyógyítottam a Kis-rét ládáját, majd egy kicsit kerültem a sárga körön és megkerestem Kantavár ládáját. Aztán a piros négyzeten lecsorogtam Lámpásvölgyön keresztül eddig a ládáig. A ládát megtaláltam ugyan épen és egészségesen csak a logbook-ot nem. Telefonáltam a rejtőnek és mindamellett, hogy a jelszót elkértem tőle, felajánlottam, hogy a nálam lévő vadizsír logbookkal pótolom a hiányzót. Ezt köszönettel elfogadta, erről utólag fényképes "teljesítés igazolást" küldtem. :-) Remélem sokáig kitart az új füzet!
A völgy csodaszép volt még így havasan is. A naplemente a völgy elején ért, aztán igen hamar rám esteledett. A ládát már félhomályban fejlámpával kerestem. Aztán a szél is feltámadt egy kissé, mikor nekiveselkedtem a visszakapaszkodásnak a Dömörkapuig. Ez több, mint 140 m szintemelkedés volt 1 km-en a sötétben, havas, csúszós úton. Főleg az első szakasz volt nagy kihívás, de sikerrel jártam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.1e]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.4]
"Csak az ember olvas." :)
A ládából a beköltözött meztelencsigát és bogarakat kiszedtük, kitöröltük a belsejét, a logbook nyirkos, de még használható.
Szombati túra hatodik ládája. Már éppen indultam volna neki a hegyoldalnak, mikor alaposabban elolvastam a leírást és rájöttem hogy erre (megint) semmi szükség. Így hamar meglett. Érdekes a hely története, jó volt olvasni és főleg megtalálni. Köszönöm a rejtést!
Lámpás-völgy, Kantavár - Pécsbánya, 10 km-es túra közben levadászott rejtés. Gyönyörű a Mecsek ezen része is. Minden lépés szép és pazar látványokkal volt teli. Köszönöm, hogy megmutattad!
A mai program kétkörös kirándulás meseszép időben.
Először a DÖMÖRKAPU parkolóban hagytuk az autót. Lefelé indultunk a GCPKVU, GCGYUK, GCLamp, majd felfelé a GCKANT, GCKISR körben.
12,4 km. 370 méter szintemelkedés, majd ugyan ennyi le. 2óra 40 perc mozgási és 1 óra 20 perc állási idővel.
A második kanyar: GCINKE és GCSzbl. 12, km 380 méter szintemelkedés, majd ugyan ennyi le. 2óra 30 perc mozgási és 1 óra 20 perc állási idővel.
Összesen: 24,4 km 750 m föl, majd le.
Nagyon tetszett ez a rész, egy darabig még maradtunk a mederben, majd egy alkalmas ponton fölmásztunk a turistaútra. Köszönjük.
Egy logbook pótló papír van a dobozban Teddy2 jóvoltából. Az a furcsa, hogy utána volt láda ellnőrzés, de nem került bele rendes? ? ?
A Kis-réti sétá és a Kantavár ládával együtt begyüjtött láda, Gyönyörű napsütésben, kellemes 20°C körüli hőmérsékletben. A geocaching nélkül ide sem jutottam volna el. Köszi a lehetőséget.
Az Árpádtetőtől a Mecsek Kapujáig tartó egész napos geoláda gyűjtő túrán kerestem fel a ládát.
Sajnos, mint az előttem logolók, én sem találtam a ládát.
Az egész napos útvonalam ( https://www.endomondo.com/users/11347811/workouts/561341094 ) alapján kérlek fogadd el a megtalálást! Köszönöm!
Sajnos a láda a környéken sincs, így lehetetlen megtalálni. Ezt telefonon jeleztük is a rejtő felé.
A kép és a telefonbeszélgetés alapján szeretném kérni a megtalálás elfogadását.
A ládát a ládacsere program keretein belül felújították 2015.04.25-én, de mi teljesen kifosztva találtuk meg. A rejtek előtt a földön 1-2 lányka hajgumi hevert. A tulajdonost felhívtuk, hogy megkérdezzük a jelszót és beletéve egy új logbookot másnak sikeressé tehessük a keresést, de felháborodva ő szidott le, hogy mi az, hogy a tudta nélkül valaki kicserélte a dobozt (pedig az előzetes logokból kiderül, hogy majd egy éve panaszkodtak, hog nagyon rossz állapotban van a rejtek) és mivel nem az ő (elhanyagolt, tönkrement) dobozát találtam meg, így a találat nem érvényes. Egy előttem szerencsésebb kessert megkérdeztem, elárulta a jelszót, így azt rá tudtuk írni a doboz belsejére.
Noha a közeli Hotel Mediterránban laktunk, Kantavár felől közelítettük meg a helyszínt a P, majd a P4 útvonalon, és ugyanoda mentünk vissza a P+-en. Kellemes erdei séta volt - útközben egy lábatlan gyíkkal is összefutottunk - és igen szép a Lámpás-völgy. Nagyon tisztességes dolog, hogy így megjelölik az egykori tárók helyét, emlékezvén a bányászatra és a bányászokra.
A ládaleírás viszont csapnivaló (az ott emlegetett Karolina külfejtés 36 évi "termelés" után 2004-ben tényleg bezárt, utolsóként a mecseki szénbányák közül, viszont a rekultivációról csak a viták folynak - bár nekem tetszik a bányató is, amely állítólag közel 100m mély lehet). És legalább egy link bekerülhetne ide a pécsi szénbányászat történetéről...
A láda pedig illúzióromboló állapotú, tartalma egy penészes-bűzös ázott papírtömb-maradvány. Több megtaláló jelezte már, hogy cserélni kéne - mi lenne, ha egyszer arra futnál, Fairy?
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Misina-Tubes túra talán az idei utolsó szép, őszi napsütésben. Aranyos a történet, de sajnos lámpások most nem imbolyogtak a völgyben. Az emlékkövek persze így is meghatóak. A fagyisdoboz láda teljesen romosan rothasztja tovább tartalmát.
A kisvasút végállomásától indultunk a piros négyzeten, lefelé-lefelé... Útközben láttunk nagyon szép légyölő galócákat és lónyelvű csodabogyókat! A kereséshez szerencsére nem kellett a gépéess (ami nehezen mért volna ott lent), mert annyira nyilvánvaló a láda helye. Sajnos törött és vizes, de a jelszó jól olvasható a füzetben.
A völgy sajátja, hogy a műholdak láthatósága nem a legjobb, a 8-11m-es pontosság miatt másztunk hegyet és gázoltunk a patakban is, majd értelmezve a GPS által a térképen mutatott elhelyezkedést azonnal megtaláltuk. ... Igen, néha jobb kicsit gondolkodni. :)
A ládikó elég beteg, belerágott a fedél peremébe valami rágcsáló, így sajnos (talán a tegnapi eső) eláztatta a logbook-ot. A csigákat, amelyek úgy érezték ez egy jó kis szállás, kitelepítettük.
A Lámpásvölgyet párszor már bejártuk, különleges atmoszférájú hely, nem lehet megunni!
Köszönöm a rejtést!
FoxFoxFox
A ládát kifosztották ott hevert a rejtek mellett csak az elázott logfüzet volt mellette. A a rejtő tudja pótolja a ládát hogy a következő próbálkozó ne legyen szomorú egy kifosztott láda láttán :)
A mai harmadik találatunk. Csend és nyugalom mindenhol. Utunk során alig találkoztunk kirándulókkal. A láda még a zsuuu által megjelölt helyen van, sajnos elég rossz állapotban. Köszönjük a lehetőséget.
A hely nagyon szép, jó, hogy idehozott a láda!
Viszont nagyot szívtam vele. Sokat kerestem a meredekben, az esős időben estem keltem. Mégsem találtam sehol. Végül a kommenteket megnézve láttam, hogy zsuuu bejegyzése alapján máshol kell keresni. Így már könnyen meglett.
Egyelőre mindenki Zsuu koordinátáit vegye figyelembe!!!
Tettem bele új logbookot, remélem kitart egy ideig.
Már 40 méterről világított a láda, sajnos a szabad ég alatt, nyitva, kifosztva a patakmederben. A logbook még benne volt, sajnos szétázva teljesen. Az előttem megtalálók beszámolóit is olvasva elgondolkodnék, hogy keressek-e új helyet a ládának... Minden tőlem telhetőt elkövettem, hogy legalább biztosan visszarejtsem oda, ahová véleményem szerint való. A láda egyik szélén érdekes, leginkább rágásnyomokra hajazó sérüléseket is találtam, lehet valaki szalámis szendvicset hagyott benne ajándékul?? :-)
Mindazonáltal elmondhatom, hogy már itt is jártam! Köszönöm!
Kellemes időben erdei séta közben megkerestük. Megtaláltuk!
Szétdobálva elázva vizben állva :( sajna nagyon odavolt a ládika és a logbook rettenet állapotban van. Nem vittünk semmit amivel javítani tudtunk volna rajta, ezért csak összeszedtük és vissza rejtettük.
Kellemes időben erdei séta közben megkerestük. Megtaláltuk!
Szétdobálva elázva vizben állva :( sajna nagyon odavolt a ládika és a logbook rettenet állapotban van. Nem vittünk semmit amivel javítani tudtunk volna rajta, ezért csak összeszedtük és vissza rejtettük.
November utolsó napján kegyes volt az időjárás, így nem lehetett kihagyni a ládakeresést. Azt hiszem a rejtés eredeti koordinátái egy szikla és repedései volt, de ha már "zsuuu" 2013.09.06-án áthelyezte egy fa gyökerei közé (ahol most van), nem akartam esetlegesen egy harmadik helyet kockáztatni, főleg nem a Rejtővel történt egyeztetés nélkül.
Köszönjük a rejtést. Ez volt az első ládánk a feleségemmel, Pécsi lakosként sem voltam még sajnos erre. Kár lett volna kihagynunk. Az időjárás kirándulásra vonzott minket, a gyönyörű erdő elkápráztatott minket csendességével, tiszta levegőjével, színes levelű fákkal, csörgedező patakkal és fenséges panorámával.
A ládában sajnos csak a vízes logbookot találtuk, de ennek is megörültünk (mégis csak az első ládánk).
Folytattuk az utunkat a következő láda irányába, északnak, a rengetegbe, a kantavári romokhoz.
Köszi a rejtést! Nagyon szép hely, de most rengetek szúnyog volt. Mikor megmozdítottuk a ládát egy hatalmas szúnyog raj lepett el minket. :) Aki mostanában arra jár szúnyogriasztót vigyen magával.
10. DDRKT előtti nap a szállás elfoglalása után, míg Nóri pihent, kiszöktem pár közeli ládát megkeresni, amelyek között ez is szerepelt.
A Szamárkút Panziótól indultam neki és összesen 7 kilométer körül sétáltam. Első megálló volt ez a láda.
Elején kis emelkedő, majd nagy süllyedés (gondolatban már gyúrtam a visszafelé emelkedésre:).
Beizzítottam a spriccelős szúnyogriasztóm és így már büdösen, de csípés mentesen haladtam az utamon.
Láda könnyen meglett. Az előttem szólót erősítem, hogy a logbook nedves. Ha valaki tervezi a láda megkeresését, kérem vigyen magával újat. Vagy esetleg a rejtő is megteheti ezt.:)
Tetszett a völgy nevének története! Köszönjük a lehetőséget!
A ládát második próbálkozásra találtuk meg. Először hóesésben, most meg esőben keresgéltünk. A leírás kicsit hiányos volt, de logokban megtaláltuk a pontosítást. A láda kicsit lyukas, így a füzet is kicsit nedves . Megtaláltam. Köszönöm a rejtést. :) [g:hu 1.4.23] [wapon beküldött szöveg]
másodszorra mentünk gabesszel, az időjárással most sem volt szerencsénk, de legalább megtaláltuk
a láda több helyen kissé lyukas, a zacskón több a lyuk, mint az anyag, a dobozban lévő füzet elég nedves, toll nincs benne, a leírás alapján nem találtuk, a logok vezettek jó útra. amúgy a hely szép, és izgalmas volt több napos eső és olvadás idején átkelni a lámpás patakon :D
Ugatósak a kutyák a környéken, ki is jönnek a kapun keresztül, de nem bántanak.
Átkeltünk a patakon és senki nem esett a vízbe:)
Csak egy kicsit tudtunk játszani a pataknál, mert eleredt a havaseső.
Köszönjük!
A Kantavártól visszafelé látogattuk meg ezt az érdekes helyen fekvő ládát. A völgyben nem figyeltem a műszert, csak az lett gyanús, hogy véget ért az út. Visszafordultunk és egy percen belül meglett a láda. A ládában sajnos egy darab ajándék sem volt, igyekeztünk szerény képességeinkhez mérten feltölteni.
Köszönjük!
Zoli, Barnabás, Zsuzsa, Judit
Sajnos a kis segítségünk "Dakota" mester jelet vesztett a völgyben a magas fák alatt és minden lépésnél mást mutatott. Kb. 30 perc keresgélés után feladtuk és tovább indultunk. Kérjük a rejtőt fogadja el a megtalálást. Köszönjük a hely megmutatását és a rejtést!
Sokáig kerestem és majdnem nem találtam meg.
A koo-k nálam máshova mutattak, ezért sokáig rossz helyen kerestem.
Tetszett a legenda; hiányzott egy célra mutató WAP.
Köszönet a rejtésért.
Hosszú évek után a Nyugat-Mecsek 999 TT közben végre a környék ezen kis csücskébe is eljutottam.
Egyik gyengém a "bányász" helyek, ezért nem volt kérdés, hogy elszakadok a csapatomtól és kis kitérővel elfutok a ládáért, majd a Karolina külfejtést megkerülve utol is érem őket még a pécsbányai cél előtt.
Nem egészen így sikerült, leginkább sehogy sem. :) Keresgéltem, nem találtam. Aztán kicsit nagyobb körben mindenfelé bolyongva csomó jó rejtekhelyet, beszakadt üreget (talán egykori bányajáratot), óriás szarvasbogarat, és mindenfélét találtam, csak a ládát nem. Miután rájöttem, hogy valószínű akkor sem lelném, ha az orrom előtt lenne és estig nézegetném, inkább tovább indultam...
TT-k szinte soha nem érintik a környéket, amúgy meg ki tudja mikor járok erre legközelebb, ezért kérném a találat elfogadását.
Nagyon tetszett a rejtés helye, a bányászat emlékeivel a múltkori komlói túra során már találkoztunk. A láda felett egy szép, mély szurdokban folyik a patak.
Köszönjük a lehetőséget.
Gyükés felől a piros négyzeten sétáltam le az emlékművekhez. Pécsi lévén a mi családunkban is volt szénbányász. Tisztelgés a bányászok és a fosszilis energiahordozók emléke előtt... Meghitt csend, medvehagyma gyűjtők, madárcsicsergés! Kell ennél több? Köszi!
Ezúton köszönöm Temprás segítségét, nélküle nehezen lett volna meg a doboz. Segítségül az utánam érkezőknek: a láda az emlékkőtől jobbra, kb 3 méterre, egy fa gyökerei között van.
Szeretek erre kirándulni, csendes, nyugodt, szép környék.
"A koordináta a ládához vezet" nagyon kevés információ, főleg erdőben, rengeteg fa között, ahol a GPS jel elég zavaros. Némi keresgélés után azonban csak meglett. Ránksötétedett, de azért barangoltunk még a patak mentén egy kicsit.
Bejártam a környéket mire megtaláltam, össze vissza mutatta a kütyü. 8 méternél közelebb sose tudtam menni. Végül csak meglett, 24m eltérést mutatott. Úgyhogy inkább a szemem kellett volna használni, mint a kütyüt.
Érdekes hely, tetszett.
Gyükés kincsei ládától vettük erre az irányt. Érdekes hely. A rejtést keresgéltük egy darabig, mert az egyik emlékkőtől egyértelműen felküldött a hegyoldalra a kütyü. Végigtúrtuk a fél hegyoldalt sikertelenül, majd Fairytól kértem telefonos segítséget, így már gyorsan meglett. Mai ládázás 4/7 találata.
Köszi a rejtést!
Érdekes hely,....amiatt mindenképp, hogy a poros-koszos nagyváros utcáitól alig pár percre ilyen szépségek találhatóak. A történelem, a régmult bányászata elgondolkodtató...szívesen lementem volna a tárnákba, tárókba....
a vidámparktól ereszkedtem le. nagyon sok az ugatós kutya. egyik szabadon kószált miatta egy rövidítést nem tudtam véghez vinni.sajnos mire odaértem lemerült a gps. lehet a bertalan kápolnánál nem kellett volna annyit használni. kérem a képek alapján az elfogadást. sajnos a leírás nem segített gps nélkül. köszi.
Bringatúra Pécs felett. Hála a logok gondos tanulmányozásának, gyorsan sikerült megtalálni. Jó nagy zsákba sikerült belecsomagolni, alig fér be a rejtekbe.
Mecseki nyaralásunk során. Kantavárhoz igyekeztünk, így ezt a ládát is útbaejtettük. Nagyon tetszett a legenda a völgyről, ebben a szemléletben sétáltunk a völgyben! Köszi!
Lámpással a kézben érkeztem a Lámpásvölgybe. A dobozzal meg jól megszenvedtem. A GPS mutatott mindenfélét: pl. másszak fel a domboldalra... Azért idővel meglett, de ez inkább a véletlennek és a kitartásnak köszönhető... Meg a jó kis Cateye mintájú halogénizzós lámpásnak...
Amíg a kantavári romok felé vezető úton a társaság megpihent a közeli farönkökön , gyorsan elszaladtam ezért a ládáért. A lejutás a völgybe a meredek lejtőn nem volt egyszerű, ráadásul a patak túlodalán kötöttem először ki, de végül mégis sikerrel jártam. Köszönöm!
Megvagy! Egy karbantartás ráférne a ládára... sajnos csak egy elázott logbookot, és sok csupaszcsigát találtunk benne, a duplazsák én voltam, a két szakadt egyikét cseréltem le szárazra... De inkább a teljes dobozt kéne vízmentesíteni!
Ajándék természetesen ebben sem volt :((((
Amúgy a völgy tényleg érdekes hely, a kis patakkal igazán tetszett!
Könnyen megtaláltam a ládát, a megáradt patak miatt a fa mellett mentem el. A fagyis doboz nem volt beázva, de csak a füzet fedlapja van meg, olvashatóan.
A láda hamar meglett. Vittem csereládát, kicseréltem a vizeset, és feltöltöttem pár ajándékkal. Remélem most már nem lesz beázva. Innen Kantavár felé folytattuk utunkat, ahol szintén találtunk egy ládát:)
Megtaláltuk! Jópofa hely, kellemes kirándulás Pécsi kiruccanásunk alkalmával! A ládában szinte semmi nem volt, nagyon le van pusztítva :(. Köszönjük az invitálást!
Megtaláltuk! A Lámpás-völgyi út végéig mentünk autóval, amely bár az utolsó pár száz méteren elég rossz minőségű, de azért rendesen járható, a végén pedig van 3 autónak hely parkolni és megfordulni is. Innen már laza kis sétával jutottunk el a ládához. Nagyon tetszett az odaút és a környezet is. Köszönjük!
Gyükéstől sétáltunk el idáig, a turistajelek frissen vannak festve, egy-két helyet leszámítva, jól lehet tájékozódni az erdőben. Innen Kantavár felé vettük az irányt.
Legnagyobb csemetémet hoztam ma Pécsre anime-találkozóra. Amíg ő a többi otakuval vidámkodott napközben én ládákat keresgéltem a környéken.
Hát rendesen szívatóra húzott a GPS. Szépen felzavart a hegyoldalba. Már vagy 20 perce túrtam a faüregeket és az avart, mikor feltűnt, hogy valaki jön. Szépen csendben megálltam mondván hátha jobb pozíciót is fog közben a GPS. Ember megjön, majd kis matatáshang, majd látom, hogy a dobozt kirakja az emlékkőre. Mondom hümmm, mert a GPS még mindig arról akart meggyőzni, hogy 41 méterre a hátam mögött van a cél. Mondom akkor már lemegyek logolni én is.
Ez úton is köszönöm ViszCache segítségét, mert nélküle szerintem még most is a hegyoldalt matatnám. :)
Vonattal érkeztem Debrecenből, 23-25-e közötti, háromnapos ládázásra Pécsre és környékére. {Csak kettő lett belőle, mert az utolsó napot elmosta az eső. :( } Második nap, 11. felkeresett láda. Könnyű találat. A reggeli eső miatt minden csupa sár volt. A zacskó, amibe a láda volt, már cafatokban lógott, ezért kicseréltem. Rengeteg szúnyog, mind engem akart. Több-kevesebb sikerrel. Köszönöm a rejtést! Illetve köszönet a rejtőnek a segítségért. Nagy igyekezetemben ugyanis elfelejtettem feljegyezni a jelszót. A rejtő segített: Megmondta, de mégsem árulta el. Utólag is köszönöm! (Időközben megjártam Kékestetőt, a logolást ma, azaz 07.30-án folytattam, immár ismét itthon.)
A helyszínen körülnézve a hatalmas vízmosásokon, hihetetlennek tűnt, hogy a láda egyáltalán túlélte az elmúlt heteket, hacsak nem kapott búvárkiképzést a rejtés előtt... Kissé már szürkült így viszonylag kevés feketeszenet láttunk.
Kedves rejtő, kérlek az alábbiak elolvasása után fogadd el a megtalálást, mert nagy örömködésünkben, hogy meglett, elfelejtettük leírni a jelszót. :-)
Akik esetleg gps nélkül keresnék. (Mi is ezt tettük és meglett)
38-as busszal a végálllomásig kell menni. Ott egy kerékpárúton (jelzett út) kell tovább menni először aszfaltozott, majd inkább kövesnek nevezhető úton , egészen addig, míg nem látsz meg balkéz felől egy pihenőpadot. Ott van a rejtő által feltett fényképen szereplő tábla tartóoszlopa is. Itt a kicsit jobbra tartó úton kell tovább menni. Sorompó van ugyan, de ez nem a túristáknak szól. Ez már a piros L jelzésű út. Először majd a felső táró és a légfeltörés felíratú köveket látod és egy magaslest (ahogy egy korábbbi megtaláló is írta), ott még jobbra tartva tovább és a patakon átkelve megtalálod az északi táró feliratú követ. Onnan, ha visszafelé nézel, már meg lehet látni a rejteket.
Nekünk sikerült a pihenő padnál a balra tartó úton elindulni, mászni jó meredek részt tökéletesen feleslegesen:-)
A ládában tkp. semmi ajándék nem volt, mi tettünk bele kétfélét.
Köszönjük a rejtőnek, mert szép hely és izgalmas belegondolni, hogy milyen munka zajlott itt régen. (utólag is köszönöm a telefonos segítségét is).
Szúnyogból nem volt hiány. :-)
János barátommal az ajánlott parkolóhelyen hagytuk a kocsit, majd a piros négyzeten indultunk el. Valószínűleg túlmentünk azon a ponton, ahol le kellett volna fordulnunk jobbra, mert végül elég magasról leereszkedve verekedtük át magunkat a nem kis sáron és a patakon. A láda viszont könnyen meglett.
A Kantavár romjai következtek ezután, majd visszafele megálltunk a valóban nagyon látványos külszíni fejtésnél, a bányatónál is.
Érdekes volt, köszönjük!
Kantavártól jöttünk ide. A piros kereszten szerettünk volna menni, de a sok kivágott fán való bukdácsolás miatt vissza mentünk a piros négyzetig. A szúnyogok erősen kóstolgattak minket.
Régebben, 1-2 éve már jártam ennél a ládánál és kb. 3/4 órás keresgélés alapján nem tudtam megtalálni. Most 2 perc alatt meglett, Mr. Fülixáj logja alapján. A koordináták rendkívül pontatlanok és a ládaleíráson sem ártana kissé változtatni...
Most próbáltam ki a síjárást (anglománoknak nordic walking) emelkedőkön nagyon bejön! Mondjuk néha nehéz hová tenni a botokat pl. fotózáskor, de az idő legnagyobb részében a botok inkább segítség, mint hátrány. Köszi a rejtést, nagyon klassz volt a tavaszi erdő!
Gyükés kincsitől indultam. A nyilvánvaló piros + -en utamat állta egy egy farkaskutya, úgyhogy a kerültem egy kicsit a 38-as végállomás felé.
A közelgő sötét miatt Kantavár helyett elindultam vissza a Dömörkapu irányába.
Juhééééééé !
Húsz perc szöszmötölés után végül meglett.
Segítség a GPS nélküli vadászoknak :
A láda az Északi táró kőtől jobbra (D-K) kb. négy méterre van, a képeken szereplő fa gyökerei között, jelenleg négy kővel eltakarva. Más rejtés nincs. Ha megvan az Északi táró kő, onnan egyértelmű a láda helye.
A 3. képen szereplő információs táblától indulj el a Piros L jelzésen Észak-ÉszakNyugatra, menj el a magasles mellett egészen a patakig. Onnan már látod.
Ezt a leírást kicsit hiányoltam a rejtő részéről.
A láda sajnos nincs a legjobb állapotban.
A nejlonzacskó szétfoszlott, nem védi a dobozt, ami egyébként sem zár rendesen, csupa víz belül. Sajnos nem volt nálunk tartalék nejlon, így rajta hagytuk a régit, de a következő megtalálónak célszerű lenne kicserélni. Meg vinni egy száraz rongyot és kitörölni a belsejét. Csak 1 db ceruza van, kb. öt centi. Viszonylag jól meg van faragva. Logbook zacskóját is cserélni kéne egy masszívabbra, vagy még inkább a tároló dobozt, mert a book négy sarka csak gyömöszöléssel megy bele a kerek dobozba.
Köszönjük a ládát, ide valóban érdemes volt eljönni.
A mecseki túra stone79-el egyik állomása, bokáig érő sárban :)) szép a környezet, érdemes kirándulni is akár, könnyű volt megtalálni,kicsit gondosabb rejtéssel nem lenne annyira szembetűnő a nem beavatott szemeknek, köszi a rejtést!
Megtaláltuk Félnaranccsal! :-) A láda a kőtől kiszúrható volt és a fele kilátszott!!! Ha mugli volt akkor szerencsére nem piszkálta meg, ha kesser volt akkor nagyobb odafigyelés kell a láda visszahelyezésénél! Köszönjük a rejtést!
Mint korábban Mathau, mi is felmásztunk feleslegesen a meredek hegyoldalra, de mi élveztük. :-) A láda tényleg sokkal közelebb van a gyalogúthoz, mint ahogy a GPS mutatja, nálunk 28 m eltérést mutatott, míg a hegyoldalon egy jó kis potenciális rejteknél csak 8 m-ert. :-)
A doboz lyukas, a logbook ázott, a zacskó szakadt. Sajnos csak zacskó volt nálunk, amit cserélni tudtunk.
Ma nap a vártánál jobban alakult így vacsi előtt elnéztünk ide is. Szóval a koo továbbra is fel mutat, de nem kell domboldalt mászni csak odamész és lehajolsz a ládáért.
Délutáni kerékpáros túrám második állomása, a korábbi logok alapján könnyen megtaláltam. A környék sajnos eléggé lepusztult:(
Egyéként a ládában nem találtam tollat és nem is volt nálam, így nem tudtam írni a logbookba, aki legközelebb arra jár vihetne egy tollat!
Huh, ez nem volt egyszerű. Bejártuk a fél domboldalt és csak nem lett meg. A potenciális rejtekekből volt rengeteg, taposásból volt rengeteg. A koordináta pontatlan... A következőknek útmutatásképpen: Ne menjetek fel a hegyoldalba! Az emlékkővel szemben állva, jobbra van a doboz, egy centit nem kell érte mászni. Ezt azt hiszem nem ártana leírni a leírásban is, mielőtt valaki a nyakát töri a hegyoldalban. Én dobtam egy nadrágszakasztó seggest, pedig nem szokásom elesni. Kénytelenek voltunk felhívni az utolsó megtalálót, Akka81-et akinek köszönhetően meglett a láda. Közben befutott egy vadász srác akié a közeli vadles. Beszélgettünk kicsit a geocachingről aztán mindenki ment a maga útján.
Mecsek nyaralásunk második napján. Az Állatkert-Vidámpark meglátogatása után, Gyükés felől jöttünk erre. A kő hamar meglett, de a ládát elég sokáig kerestük. A vétel szörnyen pontatlan volt, és a logokban sem találtunk sok kapaszkodót. Amikor éppen a rejtőt akartuk felhívni, akkor találta meg nekünk Muki :))) Innen Kantavár felé vettük az irányt.
Mackka & Péter (Erikával és MukiJames-szel)
Pécsett és környékén töltöttük a Húsvétot. A programjaink megszervezésében sokat segítettek a környéken elrejtett ládák, melyekből jó néhányat felkutattunk. Köszönjük a rejtést!
Zsuzsi & Kornél
Megtaláltuk:)
Nagyon szép hely! Jó rejtés! Ha már ott voltunk felálítottunk a közelben egy vadászlest is (na jó csak segítettünk a vadászoknak felálítani a lest)
[wapon beküldött szöveg]
Terepbe fel! Autóval be a közepébe, ott patakugrással a rejtekhez. Nagyon tetszett, köszönjük.
Az odavezető út viszont elég lehangoló, gyalog nem ajánlom.
Érdekes , hogy semmi nem látszik az egykori aknák helyéből csak az emlékkövek nyújtanak sgítséget a megtaláláshoz.
A rejtekhely jól beleolvad a környezetbe, nem a szokásos " fa tövében rözsekupac" tipusú rejtés.
Ha már itt voltam kicsit trekkeltem is a környéken , mert több turistaút nem volt meg a környéken pontosan.
A Lámpásvölgyi útról indultam, más buszjáratot nem igazán nézegettem, innen viszont a gps 7 km-es kerülővel akart elvinni a ládához, így a patakot felfelé követve haladtam előre. Gyönyörű volt a sok helyen befagyott víz. A terep is nagyon tetszett, az árokra rádőlt sok fa...
De sajnos a ládát nem találtam meg. Kicsit kétértelmű volt, hogy nem kell hegyet mászni, (melyiket?) az egyész egy nagy hegy. Fent, a tölgyes fölött keresgéltem több, mint egy órát, utána mentem fel a wapra régi logokat olvasgatni. Zsorzs leírását már ezelőtt láttam, de mivel a kőhöz nincs koordináta, így nem jutottam előrébb. Kérem a rejtőt, hogy ha úgy véli, fogadja el a találatot, képet majd töltök fel! - most nézem, az odalon fent vannak POI-kban a tárók, hát, ezeket eddig nem nagyon nézegettem...
Mai, kb. 10 km-es túrázásunk 2. állomása. Szerencsére gyorsan meglett, mert komolyan vettük, hogy nem kell hegyet mászni. :) Majd tovább folytattuk utunkat a GCKANT irányába.
Tavaly nyár végén már voltunk itt első GPS által támogatott túránkon :), de akkor a fáradtság miatt nem volt erőnk megkeresni a ládát. Ezt most pótoltuk.
Tetszett a kis patak is, mely a tegnapi eső után "csörgedezve" végigkísért az út mellett Kantavár felé.
A Kanta vártól érkeztünk ide. A láda viszonylag könnyen meglett, olvasva a régebbi logokat, hogy nem kell mászni, én azért felkaptattam a hegyoldalra, így barátnőm találta meg a ládát. A kütyü nagyjából a ládához vezetett, vagyis az északi táróhoz. Gyors loggolás után indultunk tovább, mert nagyon lógott az eső lába.
Másodszori nekifutásra egyből sikerült. Természetesen a korábbi loggolások megtekintése után.A koordináták teljesen hibásak. Még 40 métert kellett volna menni a gps szerint. Hát így!!! Nem ártana frissíteni.
Kantavártól zuhogó esőben, éppen mire visszaéertem az autóhoz ért el a Mecsekig Emma hurrikán. A hózáport - szárazruha-csere után - már az autóból néztem.
Szüleimmal való vasárnapi túránk alkalmából ez volt az utolsó láda. Bár sokszor túrázunk a Mecseken, ezt a helyet nem ismertük, még szüleim sem jártak itt. Mikor a neten megnéztem, hogy hol is kell keresni (mármint ha GPS nélkül szeretnénk rátalálni), nem volt teljesen egyértelmű, hogy melyik kőről van szó. Végül a kütyü az Északi Táróhoz kalauzolt, ahol meg is lett a láda. A szatyrot kicseréltük, bár már előttünk is tett valaki újat, csak az kicsi volt, ezért egy normál méretűt helyeztünk el.
Nagyon jó túra volt, a tüdőszanatóriumtól gyalogoltunk el a ládáig. Egy csomó helyen nem is a túristaúton mentünk, hanem a fák között vágtunk át. Nagyon jó a hely. Dani talált rá a ládára. Csongor és Dani.
pillanatok alatt ráleltünk, pontosabban kedvesem lelt rá:)
teljesen szakadt volt a szatyra, nekünk pedig csak egy mini szatyrunk volt, ezért kérem,
AKI LEGKÖZELEBB MEGY VIGYEN MAGÁVAL EGY SZATYROT.
Hát végülis meglett bár kottára nem ottvan ahova mutat a koordináta az utókornak ide írom, hogy nem kell felmászni a hegyoldalra :D csak 45 percbe tellet megtalálni eh... valaki pontosítsa kérem könyörgöm a koordinátákat.
Minden adott, hogy szép hely legyen: erdő, hegy, völgy, patak. De mégsem az... gondolom, nincs gazdája.
A mi gps-ünk is zavarban volt,(igen, mi is felmásztunk a hegytetőre) ahogy azt már sokan írták. A feketeszén, fekete lyukként zabálja fel előlünk a műholdak jeleit.
Az illatosító tényleg büdös! Érdekes, hogy ugyanilyent találtunk délelőtt a Kantavári ládában is, de az nem cspott arcúl minket.
A GPS-szem sikeresen megviccelt aminek az eredménye az lett, hogy a táró mögötti domboldalt keresztül-kasul bejártam :D Ezekután újra elolvastam a fórumot ;) így szinte azonnal meg lett.
Dobozban az a csodálatos illatosító még mindig meg van :D
A keresében segítettek: Benedek, Borbála, Katinka, Andorka, Andor, Judit
Lehet hogy csak mi voltunk bénák, de vagy fél óráig keresgéltünk mire meglett a láda. Talán ha valaki leírta volna hogy a doboz, átkelve a patakon az északi táró közelében lapul, úgy hamarabb meglett volna! Mindenesetre kullancs nélkül megúsztuk, így tulajdonképpen teljes a happy end! Köszi!
Lina-val sétáltunk egyet a szép időben a Mecseken.
Kissé burjánzó gaz, karmoló szederindák, tolakodó kullancsok. És ez még csak az odaút!
Az emlékhely közelében találtunk eldobált sörösdobozokat, emberi ürüléket, és az emlékkő mellett használt pornóújságokat... :-(
Igazából örültünk, hogy minél előbb szabadultunk egy gyors logolás után.
A láda nem volt rendesen lezárva, ennek köszönhetően egy kisebb falkányi pókot rámoltunk ki belőle. Úgy látszik, nekik tetszett az ebben a ládában is fellelhető, a melegben beolvadt, az elviselhetetlent súroló szagú illatosító.
Nehezebb rejtésre számítottam, ezért aztán nehezebb helyeken kerestem. A GPS is igazából a domboldalon jelzett találatot.
Aztán megnéztem, hogy nem kell a ládáért mászni, utána rögtön meglett.
Megvan! A ládát nehezen találtuk meg, bár a fa előtt, aminek a gyökerei között volt elrejtve, elég sokat tanakodtunk. De azért csak meglett. "Hegymászást" nem igényelt a keresés!
Tavaszi túra Baranyában.
12 nap, 70 láda, 140 km gyalog. A Nyugat-Mecseket Cserkútról, a Kelet-Mecseket Óbányáról jártuk be. Több új helyszínt ismertünk meg túránk során.
Nagynehezen mgtaláltuk...
Miután kb. 2kmes környezetét átnéztük, mert a GPS valami érthetetlen oknál fogva(talán a szén...?) ugrált, a logok alapján gyorsan meglett.
Nagyon jó a rejtés.
Sokáig keresgéltük a ládát, mert a GPS nagyon ugrált. Végül feladtuk a koordináták keresgélését, és a térképen jelölt többi tereptárgyhoz viszonyítottunk. Ez gyors sikert hozott.
Jó sokáig kerestük, érdekes módon nekünk a gps egyáltalán nem oda mutatott. Egyébként így is érdekes, hogy semmi segítséget nem kapsz, csak időt kell hagyni magadnak. Utánunk is jöttek kesserek, kíváncsiak vagyunk, hogy ők hogy boldogultak.
Mecsek tekercs 16.
Nehezen tudtuk a helyet megközelíteni, mert túlmentünk rajta, és délnyugati irányból fogtuk meg. D vagy DK jobb lett volna, ott valahol kell lennie egy jelzett útnak is. A láda meg még nehezebben lett meg, a korábbi logos segítséggel együtt is. Én végigkutattam a legesélyesebb fa gyökerét, és nem találtam meg, utánam 2 perccel davidpeter ugyanott igen. A vétel nem volt a legjobb, kóválygott a jel, de igazából az emlékkő egyértelmű, és onnan a láda is az, úgyhogy a pontos GPS nem is olyan fontos. Persze most már utólag könnyen beszélek. Ha nem hárman vagyunk, hanem csak én egyedül, lehet, hogy egy órám is rámegy.
A gps-t és az árulkodó jeleket (tecsós zacskó) követve átkutattam a hegyoldalt és semmit nem találtam. Majd miután a közönség nem tudott segíteni úgy döntöttem telefonáljunk. Felhívtam egy netközelben lévő ismerősömet és a korábbi logok alapján, közös erővel meglett. Tök máshol volt mint ahol kerestem. Érdekes módon miután már megtaláltam, a gps is pont oda mutatott.
+van. Meglepően nagy forgalom volt ahhoz képest, hogy a hely nem annyira ismert. Amíg kitisztult a terep, fotóztam. Köszönöm a rejtőnek, végre megtudtam, mitől "Lámpás" a völgy.
Szokásos hétvégi kirándulásaink mai 6. állomása. Kiskapitánnyal együtt kerestünk és találtunk...
A hely klassz, alföldi családnak egyenesen lenyűgöző. (patak, hegy, völgy) A ládát sokáig kerestük hiába, mivel mindkét GPS a völgyben össze-vissza mutogatott... A leírásnak is csak az első oldala volt meg kinyomtatva. Szerencsére PDA-n és Pannonos nettel sikerült a helyszínen elolvasni az előző logolásokat, amelyben rátaláltunk a "megfejtésre" ...hol is van a láda igazán...:-)) Ezek után 10 mp. kellett a megleléshez.
háát... nekem annyira nem jött be, hogy mostanáig be se logoltam.. Mondjuk nagyon fáradt is voltam és nem voltam túl jó passzban.. Visszafelé pedig rendesen kiborított hogy a turistaútra rávágták a fákat halomban!!! De úgy, hogy szerencsétlen turista még vért izzadva se jusson fel az emelkedőn soha.. Nem elég h akadálypálya lett belőle, úton útfélen a favágók elhagyott olajos kannáit, kólásüvegeit nézegethettük.. Lehangoló volt. (Ez persze nem a láda hibája)
A ládáról annyit h erősen ázik, elszakadt a zacskó, és hernyók költöztek a szomszédságába.. Időszerű lenne karban tartani.. Sajnos nálunk nem volt semmi felszerelés ehhez.
Kantavár felől érkeztünk (mivel első alkalommal a lakótelep felől jövet 2 hatalmas kutya jött velem végig, és még kiszállni sem tudtam a kocsiból). A láda kis keresés után lett meg.. nem volt egyértelmű a jel:)
Lehet én látom rosszul de sztem megérdemelnének kicsit többet ezek az emlékhelyek mint egy, egy kőtömb. Nemértem a városvezetés miért nem tesz semmit.. vagy rajtam kívül senki nem lenne kiváncsi egy régi bányára!?
Kis keresgélés után megtaláltuk, bár volt egy-két rafinált "álrejtés" is. A Felső-Táró tábla valóban rossz felé mutat, de most kicsit irányba fordítottuk.
A Dömörkaputól lefelé nagyon csúszkáltunk, a szél is majdnem elfújt minket. A legnagyobb bajunk azonban a táblával volt, ami a "Felső táró" felé mutat. Nem oda mutat ugyanis. A térkép pedig, ami a műút vége felé van, szintén használhatatlan. De túristatérképpel és majd egy órányi bojongással megtaláltuk ezt is GPS nélkül. A csomag tényleg nagyon nedves, de megérte, jót kirándultunk.
Érdekes a rejtés témája, kicsit megmozgatja a fantáziát! A láda környékén gyenge a jel, de zért viszonylag hamar meglett. Bluemonday is ott volt, nagyokat mosolyogva a kutakodásomon.
A ládát az Utazási Klub keménymag tagjaival (sophi, attila12, steffi, sereszaki,), kellmes, már-már tavaszi időben kerestük. Utána egy kis sétát tettünk a Larolina-külfejtés területén, egy kis szén és kéngyűjtéssel egybekötve.
Szívet-lelket melengető őszi napsütésben tettünk egy kellemes sétát a Lámpásvölgyben,s egyúttal megkerestük a ládát is.Verácska hamar rábukkant a rejtekre.A dobozban sajnos minden nedves,jó lett volna egy kis szilikagél,de nem volt nálunk.Mindenesetre új zacskóba tettük,mert a régi már erősen szétmállott.Utána felkerestük a külszíni bányát.Érdemes volt!A látvány is lenyűgöző,s gyűjtöttünk szép szén- és kéndarabokat.
Kantavár felől teljesen sima az ügy, aztán meg Zsorzs leírása nyomán, szintén. És szerencsére olyan gonoszul sem sikerült visszarejteni, mint mondjuk a Rotary-körsétány dobozát, amivel szívtam fél órát, eredménytelenül.
A szokásos:mecseki rejtésekre jellemző szűkmarkúság a leírásban de mi már nagyon ravaszak vagyunk és megoldjuk!!(puszi Levinnek és Palazsunak)
Mikor eljutottunk a sebészeti eset (a műhold jel alapján) szintre addigra kiderüla tuti:
kőtől jobbra hajolj le érte!
DE NAGYON GONOSZÚL REJTETTÜK VISSZA!!!
Az előző logokat gyorsan végigfutva, Zsorzs útmutatásait követve Dömörkaputól indultunk. Gondoltuk, laza 20 perces séta következik, azonban ha Fonte szavait is elolvastam volna, megkíméltem volna magunkat egy bozótirtástól. A már mások által is emlegetett tölgyfacsemeték ember magasságúra nőttek, és sűrű szúrós ágakkal fedték be a piros négyzet jelzésű utat egy jó darabon. Mikor megláttuk, nem is mertünk belemenni, kerestünk kerülő utat, de mindenfelé sűrű bokrok, szúrós erdei szeder. Nem mertünk letérni a biztos útról, így átrágtuk magunkat az út ezen szakaszán. Aztán viszonylag sima út vezetett a völgyig. Aki meg akarja kímélni magát, az kocsival is el tud jutni a völgybe, onnan pár lépés csak a rejtekhely. Nekünk a sikeres logolás után még vissza kellett kaptatni a Dömörkapuhoz a parkolóba, ugyanazon a sűrű tölgyesen keresztül....
Egesz napos turank utolso allomasakent (a GCKANTtol erkezve) sajnos mar sotetben lett meg a lada ezert a kornyezetbol nem erzeketunk sokat. A rejtes egyszeru, orultem, hogy nem kellett a nap vegen bozotban csuszni maszni a dobozert. A hazafele vezeto piros negyzet utat kisebb dzsungelharc utan megtalaltuk es vigan meneteltunk utana a Vidamparknal hagyott (Lég)mobil fele. Sotetben botladozva vicces volt a haladas.
Végre megvan, már sokszor átkutattuk a környék fáit, mert régebben nem volt semmi ott, ahol most megtaláltuk Crazygabesszel és Zolival. Régebben sokat jártam erre biciklivel kirándulni.
Ehhez ketten kellettünk. A völgyben a GPS nem volt a legpontosabb, így egy nagyobb sugarú körben kutattunk. A megtaláláskor persze kiderült, hogy fölöslegesen. Végül cimborám, a Mester akadt rá. Az én elsődleges szerepem a kullancsok begyűjtése volt. Összesen három darab rohadék csimpaszkodott belém.
Kerékpározás az Abaliget - Orfű - Tekeres - Magyarhertelend - Magyarszék - Mánfa - Árpádtető - Pécs útvonalon 6 ládával, 70 km-en, 1100 m emelkedéssel. Ha ilyen szép a Mecsek, mint ma volt, máskor is jövök ide ládázni. Az egyetlen gond az, hogy a kerékpár szállításra alkalmas vonat reggel későn, este korán indul, ezért a tényleges mozgásra 6 óra marad csupán. Óránként meg kellett találnom egy ládát, de a bonyolult navigáció miatt a végére már igen szoros lett az eredmény: 3 perccel a vonat indulása előtt értem a pécsi állomásra.
GCKANT után úgy gondoltam, most már illik egyenesen a pécsi vasútállomásra tekerni. A borzalmas minőségű + -ön azonban 100 m-en belül mutatta a műszer a ládát, ezt már nem lehetett kihagyni. Egy kicsit lejjebb fatábla is jelezte az aknát, ezen borítás balra, 150 m és Zsorzs logja jutott eszembe. Szembeálltam a kővel, jobbra fa töve, ki a láda, matrica be, láda vissza, tűzés ki az erdőből. Az erdő szélén még egy megdöbbentő fénykép a teljesen szétbányászott hegyről, aztán nyomulás a vasúthoz. Éppen elértem.
A Mecsek vasúti kapcsolata csapnivaló kerékpáros szempontból, de a terület nagyszerű. Pécsre tehát nemcsak logisztikát tanítani, hanem ládázni is érdemes jönni!
Már másodszor futottam neki a ládának, mert elsőre nem olvastam át elég figyelmesen a logokat, és a GPS sokkkkal feljebb mutatott. Most lentről vágtam neki, azonnal meg is lett. Zsorzs logja sokat segít. Amikor nyitottam ki a ládát, láttam, hogy ömlik a vér a csuklómból (előzőleg elcsúsztam). Marhára örültem neki, meg is ijedtem, mert nem akart elállni. Kapkodva logoltam, visszatettem a ládát, aztán utána nagy nehezen elállt a vér, mert 3 mm-re az ütőértől volt a vágás. Szerencsém volt, mert várhattam volna a következő megtalálót, de inkább nem is folytatom... ;)
Több ládát is terveztem mára, de végülis erre futotta. Először a GPS a láda valódi helyétől nyugatabbra navigált és a turistaúttal párhuzamos erdészeti úton indultam el. Onnan próbáltam meg átjutni
a másik útra, de ott a Lámpás patak egy meglehetősen mély völgyet mosott magának. Már ezért megérte ez a kis eltévedés. Egy kicsit délebbre próbálkoztam és az egyik emlékhelynél kötöttem ki, ekkor még a GPS 30 m-t mutatott, majd néhány perces pihenés után már csak 2 m-t. Körülnézve, már láttam is a rejtekhelyet... A GPS kissé
lassabb a megszokottól - a fák miatt - de egyértelmű volt.
Érdekes volt a hely, valószínűleg a története is az.
Köszönöm a rejtést!
Ez a láda nem volt a mai tervben de a közelsége miatt célba vettük. Jó kis túra volt a piros négyzet turistajelzést követve. Rossz irányból közelítettük az utolsó száz méteren a ládát, áthatolhatatlan volt a patakvölgy és környéke, így telefonos segítséget kellett igénybe vennünk, és a rejtő segítségével visszatértünk a célhoz vezető járható útra. Meglett.
Én is a Dömör kaputól mentem, a fiatal tölgyesen át, a gond csak az volt, hogy otthagytam az autómat, és vissza is kellett mennem! Az utánam jövőknek ajánlom, válasszanak más utat. Azon a részen a látótávolság 1-1,5 méter! Onnan kiérve aztán már egyenes út vezetett a ládáig.
Vasárnap délelőtti séta. Inkább csak a rejtés és egy két széndarabka keresgélése végett. Mivel mi lentről jöttünk Lámpásvölgy végénél a pihenőnél hagytuk az autót. Így viszont mire észbe kaptunk már ott is voltunk :) A gyerekek egy kicsit feltöltötték a ládát, mert gyakorlatilag üres volt, kapott zacskót is.
Idei második kesingtúránkra Pécsre jöttünk, a szállásunk a Kálvária-Rácz Hotelben volt. Az időjárás-előrejelzés csak 1-2 nap szép időt ígért, tehát a szobafoglalás és a lepakolás után gyorsan indultunk is kesselni.
A Dömör-kapuig a 35-ös busszal, onnan a -ön indultunk a ládához. Az út eleje egy növendék tölgyesben vitt, rendesen harcolni kellett az ágakkal! A jelzésre jobbra letérve hamar elértük a patakot, majd az Északi Tárót, és a ládát is viszonylag könnyen megtaláltuk - hála (már sokadszor) zsorzs logjának. A leirás semmi támpontot nem ad a láda helyéről, ami ilyen "műholdszegény" helyen gondot okozhat!
Más tájakhoz képest itt, a Mecsekben meglepően jók a turistajelzések, ahol nincs fa, ott is megtalálják a módját a jelzés felfestésének. A bakonyi kollégáik eljöhetnének ide tanulni - lenne mit!
Kantavár (GCKANT)-hoz indultunk tovább.
NZs & KáVé
Ja, gyorsan megtalálták a fiúk. Egyébként teszett a kis patak a rejtekhely előtt, amiben feketeszénszerű kőveket véltem felfedezni. Nagyon "divatos" kis patak a fekete színével.;)
Pécsi portya 10/7
Második délutánom Pécsett. A tegnapi hegyvölgy járás után ma könnyített menet, csak GCLamp és GCKant, GCNiké újra, mert reggel a zöldségekre nem jutott idő és egy kis GCTubk.
Amilyen ötletes és mégis könnyű a rejtés, annyira elbonyolítottam magamnak. A Szamárkút panzióban laktam, mégis a lehető legközelebb akartam jutni autóval a völgy bejáratához. Tehát nyugatról kelet felé haladva az összes utat kipróbáltam, mire a 4. kísérlet elvezetett a megfelelő parkolóhoz a város szélénél, a völgy torkában. A földúton nyomultam előre, amíg a GPS azt nem mondta, hogy merőlegesen jobbra. Így, mint később kiderült, sikerült a rejtektől északra a patak mindkét oldalán az összes ígéretes odút, sziklaüreget, fagyökérzetet átkutatnom. (Volt belőlük vagy egy tucat.) Miután semmit nem találtam, kezdtem el a korábbi logokat olvasgatni, visszatérni a jó jelet adó földútra és újra keresni. A győzelmet az hozta meg, amikor sikerült zsorzs logját értelmezni és a kényelmes megközelítés helyett a toronyiránt választani...
(Viki, Geri, Krisz'), TZ
A Dömörkapu>Mőcsény DDP-szakasz teljesítése közben tettünk néhány kitérőt. Ez volt az első.
Dömörkaputól a P4zeten mentünk le. Ez az út! A jelzéssel semmi gond, de a fiatalos-tölgyesben úgy eltűntünk, mint '45-ben az aranyóra. A térkép nem tünteti fel, hogy a PL-on közelíthető meg a rejtekhely. Az út végénél egy autó állt. Gondoltam kesser, de közelebb érve láttuk, hogy nem. Akik egyszál-semmiben benne voltak, egymással voltak elfoglalva, de nagyon. A rejtés jó, adta magát. Macó jött velem.
Az elso telefonos segitsegkeres ma. Sajnos az info nem segitett: a rejteshez kepest atrendezodott a doboz. Mint a terep is tolem a 45 perces kereses soran. [wapon beküldött szöveg]
Nagy kerülővel, mint tapasztalatlan túrázók a GPS-re hagyatkozva próbáltuk a helyet megközelíteni. Így egy nagy vargabetűvel, fakitermelők álltal vájt utakon küszködtünk a cél felé, ami végül meglett, de a láda nem. Pedig kerestük lelkesen a családdal. Visszafelé már könnyebb volt az út a vidámpark parkolójához mivel korábban találkoztunk egy túrázó párral, akik a piros négyzet túraútvonalat javasolták. Ez be is jött. Levonva a tapasztalatokat, ha legközelebb eljutok erre a vidékre csak túrázó térképpel a kezemben vagyok hajlandó nekivágni a rengetegnek.
U.I.: hiába az Alföldön könnyebb a tájékozódás.
Csoki
Csoki
Pécsi ládázás, Kosárfonó, cmf, dc3 és Freddy társaságában, 18 találattal. Ködös, párás nap volt, nem sokat láttunk, de nem baj, jól ismerem a várost és környékét, és szép volt odafenn a havas, zuzmarás erdő. Szóval inkább sportlövészet, mint városnézés. Akadt jónéhány gyenge rejtés, és csak egy-két jó. Megfordultunk a város szép részeiben, és bevittek olyan területekre is, amelyeket inkább rejtegetni kéne. Autóztunk annyira keskeny utcákon és utakon, hogy alig fért el a kocsi. Összességében szebbet, többet vártam a pécsi ládáktól.
Karácsony másnapján a sok kajálás után már jólesett egy kis séta.
Aki a vidámparktól indul, annak a piros négyzet jelzést javaslom. Mi a piros kereszten indultunk el, majd a GPS-t követve árkon-bokron keresztül mentünk. Végül is könnyen meglett.
Macusa1 & Macusa2
A ládát elég sokáig kerestük, de csak nem lett meg. Már épp indultunk volna tovább, mikor jóval odébb, a patak parton szétszórva, elázva megtaláltuk a doboz maradványait. A régi logbookot újra cseréltük és kitörölgettük a dobozt is. Mivel a leírásból nem derült ki, hogy eredetileg hova volt rejtve, így a koordinátához legközelebb eső nagy fa gyökerei közé tettük be. Nyáron lehet, hogy kicsit dzsindzsás a hely, de jobbról kerülve van egy "bejárat" a fához.
A jelszó hamar meglett. A ládát, bár tudtam, hogy beteg, kerestem egy darabig a dzsindzsában, de csak 10 kullancsot szedtem össze helyette.
Szombat-vasárnap a Középső-Mecsekben rendezik a tájfutó középtávú- és váltóbajnokságot. Bemelegítésként pénteken ládázás: Pécs vasútállomás - Dzsámi - Francia emlékmű - Ilona-pihenő - Flóra-pihenő - Lámpásvölgy - Kantavár - Misina-Tubes gerincen végig - XXI. századi városkép - Béke-park + esti séta: Zsolnay-mauzóleum - Pécsi séta. Összesen 35 km.
Mai első. Kellemes séta a sorompótól, csak azt nem értem, hogy miért is nem a ládában van a jelszó?? Így, aki nem találja meg a ládát, az is logolhat. Ennek így nem látom értelmét. Javaslom "multivá alakítását".
Az itélet idő itt kezdődött. Gyalog indultunk neki, mert a 38 akármilyen busz csak a Borbála telepig vitt ki bennünket. A kövek ill. a számok hamar meglettek, nem úgy a láda. Kitartásunkat aztán egyszer csak siker koronázta, mert a domboldal legmeredekebb részén ráakadtunk. Hurrá!! Irány a Kantavár!
Sajnos a láda nem lett meg, túl nagy még a hó, minden fa gyökerének hómentesítéséhez és feltúrásához sok idő kellene, ráadásul nagyon hideg volt a völgyben, Bregő keze és lába is félúton volt az átlagos végtagfagyás és a jégcsappá válás között, így majd csak az olvadás után térünk vissza a témára. Az emlékkő viszont gyorsan előkerült, nem nagy kunszt odatalálni. A környék érdekes, és persze kiváló kiindulópont a kantavári cache levadászásához.
Apró magánügyi érdekesség: tegnap, a Pécsi séta multi megtalálása után beadtam (én, Andor PaPa, az online loggoló, hiszen Bregő végzi a naplózó feladatot terepen) az analóg, hagyományos automata fényképezőgéppel elfotózott filmet laborba, ma pedig vettem egy új tekercset bele, pedig már pár éve eldöntöttem, hogy nem használok többé analóg készüléket. Ennyit a technokrata hozzáállásról... Tavasszal veszünk egy digitális gépet, mese nincs!
Elég nehezen találtam meg a ládát, mivel a leírásban semmi sem szerepelt róla, hogy pontosan hol is keressem. A jelszó meg nem volt a ládában, amit meg Fűkockától kellett megkérdezzek, hogy hol s keressem. Érdekes egy rejtés...
Dömörkaputól jöttünk a piros négyzet és a piros + jelzéseken. A Gyula akna és az Északi táró meglett. Az utóbbinál kezdtük keresni a ládát. Annak még nem volt megtalálása így nem volt log bejegyzés sem amire hagyatkozhattunk. A patak két oldalán kutattunk és nekem volt szerencsém. (Utólag belegondolva kézenfekvő volt feljebb keresni.) Jó érzés volt "elsőnek" megtalálni egy ládát.
A logfüzet elég hiányos volt. A geo adatokat pótoltam, a jelszót nem mert a Felső táró és a Légfeltörés emlékművét csak visszafelé érintettük.
A napnyugta "perceiben" érkeztünk oda, de még el tudtuk olvasni a kövek feliratait. A Havi-hegytől, Gyükésen át jöttünk; hihetetlen szemetes a közeli fenyves!
Méltányolom a rejtő szándékait, de annyira nyomasztott a lámpásvölgyi telep, hogy miután tisztelegtem a bányászok emléke előtt, inkább a vadcsapásokon mentem tovább. Csak a tv-torony igazított útba, ezért találomra haladtam a Dömörkapuhoz. Így aztán a tüskék alaposan kicsépkeztek. Íme egy tépett lepke: (OlO)
Jó sokat kerestem a ládát, minden gyökeres fát körbetúrtam a környéken, és csak otthon jöttem rá a honlapot nézve, hogy a pont virtuális. A wap-on nem sikerült eddig hozzáférnem a pontleírásokhoz, pedig most jó lett volna... Fényképet szerencsére csináltam.
A környezet gyönyörű, az egykori bányákra csak az emléktáblák emlékeztetnek. Meg az emlékezők: az 1971-ben végzett bányamérnökök koszorúja Gyula aknánál.
Megvagy40!
GPS nélküli autós-gyalogos Mecsek-túra 5/12
Lefelé könnyű volt, gyorsan meglett...érdekes hely, érdekes történet.
Mivel a kocsit fent, a kulcsosháznál hagytuk, a visszaút fárasztó volt...találkoztunk két óra körül (így utólag, látva a logokat) Kivi-ékkel.
Kantavártól jöttünk ide keresni. Egy kicsit nézelődtem, mert nem gondoltam volna hogy ilyen rejtekhelyekben gazdag terepen virtuális ládikát kell keresnem :-(
Emő ragaszkodott hozzá hogy a képét csak ezzel a szöveggel rakhatom fel. Pedig voltak egyéb ötleteim is .. ;-)
Sajnos a GPS-ben kimerült az elem mire odaértünk. Így a kantavári cachet nem is sikerült megtalálni, pedig vagy fél órát keresetem. A felső táró viszont könnyen meglett a térkép és a helyi táblák alapján.
Kicsit későire sikerült a bejelentés,de jobb késöbb, mint soha :) Kantavártól jövet keskeny ösvényen könnyű pontot szereztünk :) A felszínre kitüremkedő feketeszén tényleg érdekes látványt nyújt. De a hely és a környezet is szép volt.
A mecseki bányászati-emlékhely sorozat újabb eleme. Kantavárral együtt kerestük meg. Érdekes, amikor a felszínen így kitüremkedik a szén. Van benne valami félelmetes, misztikus, különösen ha egy ilyen hely ember általi első felfedezésére gondolok; mondjuk tüzet rak és meggyullad a föld (vö. Brennbergbánya).
jelszo pontositva [wapon beküldött szöveg]
Naszóval, odaértünk. Ismét egy CoVa ládához. És ismét elsőként. Egy pöttyet kavarotugtunk, de meglett.
A jelszót hiába próbáltam, nem lett jó, ezért némi egyeztetés sms.en keresztül a gazdival, és így pontos lett.
Ha valaki a jelszó javítás előtt találná még meg a ládát, akkor ewgy kis segitség: a késöbbi dátumhoz adjatok hozzá nyolcat és azt kell belogolni. De szerintem javítva lesz.
Jó hely, a gerincről lehetett látni a külszíni fejtést. És tetszett a legenda is.
Juca&Sala