Megye/ország: Baranya
Elhelyezés időpontja: 2013.08.04 00:00
Megjelenés időpontja: 2013.09.08 11:40
Utolsó lényeges változás: 2024.05.01 12:34
Utolsó változás: 2024.05.01 17:17
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+1V)
Elrejtők: rosie77, Nargoth
Ládagazda: Brsc Nehézség / Terep: 2.5 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1000 m
Megtalálások száma: 426 + 9 sikertelen + 7 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.7 megtalálás hetente
1. N 45° 50, 941' E 18° 23,837' A fal rejtekében, beton elem mögött 7x5 cm átmérőjű hengeres, műanyag doboz, kb 1 méter magasan. Vízkifolyótól a második pont irányába számolva 29 betonelem. (ha elsőre nincs meg, érdemes körbenézni, nem mindig ugyanoda kerül vissza)
2. N 45° 50, 980' E 18° 23,584' Talajszinten, tereptárgy rejtekében 10x16x5 cm-es műanyag doboz.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Pontok N 45° 50,941' E 18° 23,837' [GCNAPI-1] Az út melletti falat alkotó egyik beton elem mögött található, kb egy méter magasan a kisméretű henger alakú doboz, amely csak a jelszó első felét tartalmazza. Segítség: vízkifolyótól a második pont irányában számolj 30 beton elemet! N 45° 50,980' E 18° 23,584' [GCNAPI-2] A megadott koordinátán található, ember alkotta építmény tövében található a láda a jelszó második részével és a logfüzettel.
Megközelítés
Nagyharsány a Szársomlyó ölében, a Villányi-hegység déli lejtőjén, Siklóstól keletre 8 km-re, Villánytól nyugat-délnyugatra 6 km-re, Pécstől délkeletre 35 km-re található.
Elérhető a Siklós-Villány közti útvonalon autóval, távolsági busszal, illetve Villánytól jó minőségű, 2012-ben átadott kerékpárúton.
Ajánlott parkoló a templom közelében N 45° 50,856' E 18° 23,925' [GCNAPI+parkoló]. A pontok autóval is megközelíthetőek, azonban az utca keskeny, erre parkolásnál ügyeljetek.
Rejtés
A környék bővelkedik természeti és történelmi látnivalókban, amiket számos remek láda mutat be. Mi most arra vállalkozunk, hogy a nagyharsányi pincék sorát mutassuk be nektek. Amikor először jártunk erre rögtön feltűnt, hogy itt nem a megszokott pincesor látványa fogad bennünket - mint például Villányban, Siklóson. Eltérően a paraszti - egyszerű, fehér fal, nádtetős - pincéktől, ezen a soron nagyobb, díszesebb épületek találhatóak. Némelyik pince mind méretét, mind küllemét tekintve inkább századelős nyári villának tűnik.
Az 1900-as évek elején, a felvirágzó szőlőtermesztés magával hozta a borkereskedelem megjelenését is. A gazdagodó kereskedő réteg nagyobb, díszesebb pincéket építtetett, a pincejáratok szélesek lettek - lovasszekerek is befértek a hordókkal. A láda két pontja ezt a néhány különlegesen szép és felújított épületet hivatott bemutatni, amelyet még megfűszerez a házak mögött magasodó Szársomlyó fenséges látványa is. Amennyiben pedig a helyet az Ördögkatlan Fesztivál ideje alatt keresed meg (ahogy mi is tettük), garantáltan feledhetetlen élményben lesz részed.
A nagyharsányi szőlészet és borászat
A Harsány-hegy déli lejtőjén hosszú múltra tekint vissza a szőlészet és borászat. A szőlőművelés eredete bizonyítottan a római korig nyúlik vissza. A területen római hódítás korából előkerült villa épület romjai, pénzleletek mellett szőlészeti eszközök, Bacchus bronzszobrocska is ezt bizonyítja. A 13 századtól a szőlészetre és borkészítésre oklevelek is utalnak.
A török megszállás a szőlő- és általában a gyümölcstermesztésnek kedvezett. A törökök szláv népességet telepítettek az elpusztult magyar falvakba. Ők hozták magukkal a kadarka fajtát és a héjon erjesztéses vörösbor készítési technológiát.
A következő nagy fellendülés a 18-19. században következett be, amikor földesuraik, uradalmuk jövedelmeik fokozására nagyharsányi jobbágyoknak is kedvezményeket biztosítottak a szőlőtelepítés érdekében. A községben minden polgárnak volt présháza, pincéje. A házhelyek juttatáskor egyúttal pincehelyet is mértek. Figyelemmel voltak arra is, hogy a házhoz minél közelebb essen a pince.
A bortermelés nagyban folyt az 1840-es években, évente 10 000 hektolitert termeltek a falu gazdái, főleg az ekkora eluralkodott kadarkát. A 19. század közepétől a megszilárduló polgári birtokviszonyok a tagosításkor keletkezett ellentétek ellenére új lendületet adtak a szőlészetnek és borászatnak. 1860-tól Nagyharsányból, de az egész Siklós-Villányi hegyvidékről főképpen Ausztriába, Csehországba, Németországba, Svájcba indult meg a borexport. A külföldre szállított borokat Villányban adták föl vasúti szállításra (mivel ekkor még nem létezett a Dráva-völgye vasútvonal), így külföldre azok, mint villányi borok érkeztek. A villányi vörösbor hírnevéhez így a harsányi nehéz, édes borok is hozzájárultak.
Ez idő tájt a harsányiak hatalmas területeket telepítettek be; nemcsak a hegyek dűlőit, de azokat a szántókat is, amelyek alkalmasak voltak a telepítésre. Szakmai sikereket is értek el országos kiállításokon, ahol boraik nagydíjat kaptak. A fejlődést az 1891-ben berobbant filoxéra-járvány pusztítása akasztotta meg. Nagyharsányban a nemes szőlőterület 70%-a enyészett el 1891 és 1895 között. Amilyen gyorsan pusztult el és került kivágásra a filoxéra-fertőzött területeken a szőlő, olyan gyorsan állították is vissza a területet. A kitűnő szőlészeti szakemberek meg tudták győzni az itteni termesztőket, hogy a szénkéreggel történő kezelés alkalmazása mellett az amerikai vadalanyba oltott új területekkel éveket nyerhetnek. A szőlőfajták közül rátértek az olaszrizling és másfajta fehér szőlők termesztésére A korábbi szőlőfajták, mint az Oportó, Juhfark, Mezes fehér, Tökszőlő, Járdovány, Rak mérsékeltebb termesztése lett általános. A nagyobb kereslet a nemes fehér boroknál mutatkozott.
A filoxéra pusztítása miatt egyre fontosabbá vált a védekezés. 1904-ben Matyi Szabó József mintagazda alkalmazta első ízben permetezést. Nagy szükség is volt rá, mivel az amerikai vadalanyokkal behurcoltak újabb fertőzéseket is.
A két világháború közötti szőlészeti és bortermelési, szüreti statisztikák egyenletes, jó termesről számolnak be. A borokat már nem külföldön adták el, főként belföldön vásárolták fel azokat, nagyrészt megyénk kereskedői, kocsmárosai, de értékesítették Erdélyben is. A nagyharsányiaknak ekkor a bor volt a legfőbb jövedelmi forrásuk. A korabeli vagyonosodás az egész község képén is meglátszik. Az 1900-as évek elején épült a községháza és a nagyvendéglő, majd a jegyző-lak. A gazdák hozzáfogtak az építkezéshez, egymás után épültek a lakóházak, istállók, melléképületek, présházak, pincék.
Sajnos a 20. századi történelmi események nem kedveztek a jól működő szőlő és borkultúra megmaradásának Nagyharsányban.
Azoknak, akik szeretnék jobban megismerni a falu és a vidék történetét, nevezetességeit, javasoljuk a helytörténeti kiállítás megtekintését. A gyűjtemény előzetes bejelentkezés alapján látogatható: Kanász Imre, gyűjteményvezető, tel. 70/290-34-08. Ő nem csak vezetője, hanem létrehozója, atyja is ennek a csodás gyűjteménynek, amelynek minden egyes darabkájáról rengeteg érdekes információt oszt meg látogatóival. Hálás köszönettel tartozunk Kanász Imrének a sok-sok hasznos információért.
A szomszédos utcában lévő szőllészetben akadt munkám, így kihagyhatatlan volt ez a kedves kis pincesor. Mindenhol készült az új bor, szorgoskodtak a pincékben, terjengett a cefreszag. :)
Sajnos, mindkét ponton be vannak ázva a dobozkák, a jelszavak penészfoltosak, de még olvashatók, a logbook használhatatlan. Lassan cseréért kiálltanak.
Köszönöm a rejtést és hogy bemutattátok ezt hangulatos pincesort!
Az első pontnál nem találtam meg a ládát, akárhogy is számolgattam a betontömböket. A második ponton sima liba volt, ez alapján a jelszó első része pedig kitalálható volt. Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.3.0]
Az első koordinátán a ládát nem találtuk, így ~30 perc keresgélés után elengedtük.
Valószínűleg ellopták, kidobták. A második koordináta gond nélkül meglett.
A láda környezetén nagyon sokat rontanak roma putrik.
Minden eddigi ládám közül ez az amit ha kihagyok, nem ér veszteség.
Tordai malac módjára ismét fordítva sikeredett begyújteni a jelszórészleteket. A másodikkal kezdtük, ami jól ismert stílusú, megbízható rejtekhelyen volt. Ezután már borítékolhattuk is a jelszó elejét, de azért becsületből, (meg azért mert nem mindig jött be logikánk), megkerestük az elejét is. Ezúttal jól kombináltunk. Nekünk ugyan a 34.-re jött ki a rejteket jelentő betonelem, de ennyi szórás szerintünk belefér. A pincesor érdekes, volt egy-két szép régi, bár sajnos eléggé lepusztult épület, meg egy olyasmi pince is, mint ahol a Tenkes kapitánya megbilincselte a fehérneműre vetkőztetett labancokat. Lehet, hogy tényleg itt történt?
Köszönjük, hogy megismerhettük Nagyharsánynak ezt az arcát is.
Halló!
Hétvégi kiruccanás a kollegákkal egy Villány közeli faluba, Kisjakabfalvára. Hogy ne csak az evés-ivás-mulatás töltse ki a teljes napunkat, elbringáztunk Siklósra a Riczu Tamás pincészetébe. Sajnos útközben az egyik társunk nagyon komoly balesetet szenvedett. Nézelődött menet közben és az utolsó pillatantban került ki egy olyan oszlopot, ami a bringaút közepén volt és azért telepítették, hogy autó ne tudjon felhajtani a kerékpárútra. Sajnos a kormánya beakadt, ő meg a földre repült és pár pillanatra elvesztette az eszméletét. Vérzett a feje és nagyon fájt a kulcscsontja. Mentőt hívtunk, akik beszállították Pécsre a sürgősségire. Szerencsére a feje nem tört be, csak össze kellett varrni a bőrt, viszont a kulcscsontja eltörött, azt műteni kell majd. Egy kedves pár, akik épp arra futottak, felajánlották, hogy a két bringát (a sérültét és a férjéét, aki a mentővel elkísérte a nejét) elviszik magukhoz Siklósra és vasárnap, vagy hétfőn el tudunk érte menni. Eléggé felzaklatva folytattuk utunk, de úgy voltunk vele, hogyha lefújjuk a hétvégét, akkor sem tudunk ezen már változtatni. A Riczuéknál ettünk, ittunk pár korty bort és meghallgattuk a Pincészet bemutatását, majd vissza indultunk. Én ekkor szakadtam le a többiektől és kerestem meg a ládát. A második ponttal kezdtem, az azonnal meglett, az első pont viszont kicsit elbújt, távolabb és lejjebb találtam meg, mint ahogy a leírás írta. Mivel aztán a GCTSZL ládánál elég sokat keresgéltem (és azt meg sem találtam) jól lemaradtam a többiektől, akik végül Villányban a rétesesnél vártak meg. A rétes finom volt. Innét 4 órára értünk vissza a JackFall Panzióba, ahol már készült a finom pörkölt, amit egy nem bringázó kolleganőm és férje készített nekünk. Ha eltekintünk attól, hogy még mindíg a baleset hatása alatt voltunk és folyamatosan kaptuk a híreket a sérült férjétől (szerencsére jókat és este már hazaengedték) akkor azért jó kis este kerekedett, de jobb lett volna, ha teljes a csapat.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.9.12]
Az első pont azonnal meglett azzal nem is volt semmi extra.A másodiknál viszont nem messze az egyik pincénél dolgoztak.Rozlin kommandós képessége reméljük megállja a helyét és nem vették észre.
Sajnos, nem hozott lázba ez a rejtés, de mivel pont útba esett, megkerestem. A nagyharsányi pincesor számomra érdektelen, nem iszom sem bort, sem más alkoholt, építészeti szépséget sem láttam az utcában... Nekem nem volt több, mint egy pont. A rejtést viszont köszönöm!
Az őszi geocaching versenyre érkeztünk 2 napra Máriagyűdre. A rendezvény előtt és után igyekeztünk minél több helyi ládát megtalálni. Végül 24 darabot sikerült levadászni. Sok szép és érdekes dolgot láttunk, ismét élményekkel feltöltődve térhettünk haza.
20/24: Elég vegyes a kép. A teljesen lepusztult épülettől a kacsalábon forgó palotáig minden volt itt. Több helyen éppen dolgoztak, volt ahol csak a kipréselt maradék állt kupacban az úton és folyott belőle a lilás esővíz. Talán az évnek abban a részében jöttünk amikor a legtöbb a látnivaló. Köszönjük a lehetőséget.
Gc versenyről hazafelé jövet itt még megálltunk. A második pont könnyen meglett, de sötétedés és sietés miatt nem írtam a füzetbe. Sehol senki, mikor kerestem. Bontom a ládát, jött egy nagy csapat gyerek a hegyről, kiabáltak, a többiek az autóban azt hitték, én kiabálok segítségért... Elvonultak, majd gondosan visszarejtettem a ládát. Az első pontot nem tudtam megkeresni, mivel a csapat pont ott állt meg és időzött. Jó hogy nem egyedül jártam ott a sötétben, kicsit félelmetes volt. A pincesor szép, köszi, hogy megmutattad. Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
A XLIII. Geocaching Fesztivál és Versenyre menet ejtettem útba.
Az első pont után valamivel, a nagy pinceépület előtt álltam meg. Az első láda nem lett meg könnyen. Többször is megszámolgattam a támfal köveit, mire ráakadtam. De tényleg ott volt jó helyen. Valószínűleg én számoltam el valamit az elején.
Aztán elsétáltam az utca feléig, megnézni a pincesort. Folytak a munkák, és elég furán néztek rám a helyiek, hogy mit kóricálok errefelé. Meg is kérdezték, mit keresek. De mondtam, hogy csak ezt a rettentően híres pincesort jöttem megnézni. Erre megnyugodtak. :-)
Aztán átkocsikáztam a második ponthoz. Itt már gyorsan meglett a láda. Itt is sétáltam egy kicsit a pincék körül. Formás kis épületek voltak itt is!
Hangulatos pincék, de valahogy olyan mogorvák az itteniek. Semmi visszabiccentés, pedig mi előre köszöntünk mindenhol :( Köszi a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Jelszó első részénél nem találtuk a ládát, egy helyi is odajött megmutatni hogy hol lehet de nem találtuk vele sem, jelszó második feléből viszont rájöttünk a jelszóra. köszi. [Geoládák v3.12.2]
Érdekes elképzelni, hogy milyen lehetett itt az élet, mikor a pincék épültek. Most azért több helyen is láttuk, hogy ezeket a kisebb pincéket, házakat a kisebbség lakja. Ide is csak ennek a játéknak köszönhetően jutottunk el. A rejtek helye szerencsére jól van megfogalmazva. Előfordult már olyan, hogy ugyanilyen rejtést majd egy órán keresztül keresgéltük...
Köszi a rejtést!
Ez a pincesor - a többi környékbelihez hasonlóan - nagyon hangulatos. De sajnos nem a pincebogarak laknak többségében a környéken.
A 2. ponton kezdtük a keresést. A láda valóban nem volt a tereptárgy aljában. A Rejtővel egyeztettem, aki elmondta, hogy eredetileg ott volt. Szerinte a környékbeliek lovasíthatták meg. Én is hasonlóan gondolom, pedig nem álumíniumbúl és nem is rízbűl van a ládikó. Készültem csereládával, és újrarejtettem az eredeti helyére. Remélem, tartós lesz.
Az 1. ponton számolgattam a betonelemeket, és nem a 30., hanem a 29. függőleges sorban megtaláltam a csigaházat. A jelszórészlet nem volt olvasható rajta. A 2. ponton találtam egy kindertojás-belsőt, és abban egy papírfecnire felírtam a jelszó első részét.
Így most a láda mindkét pontja kereshető.
Köszönöm, hogy bemutattad a helyet, nagyon tetszett.
Mint admin a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján betegre állítottam.
Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd! További tudnivalók a beteg ládákról.
Email-t küldtem a rejtőnek.
Villány-Kisharsány-Vylyan pince bringázás közben. Valóban csigás az első pont, jó lenne frissíteni a leírást! Meglett a második pont is, de nem működik a jelszó...
A Harsány-Villány útvonalon ezt is útba ejtettük. A környéket nem találtuk valami barátságosnak, de köszönjük a rejtésnek, hogy megmutatta a pincéket, és ezáltal a települést is.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Az első pont egy csigaház, nem jó a leírás, és nincs is olyan távol, mint ahogy a leírásban szerepel. kb. 22 betontömb. [Geoládák v3.5.0]
A sas leszállt, a sas leszállt!
Az első pont leírása helytelen, ezért bekapcsoltam a villáskulcsot. Helyesen: A kifolyótól a 2. pont irányába a 22. támfalkő oszlop felülről a 2. kőben egy CSIGAHÁZ.
Emellett, hiába találtam meg a két pontot, nem fogadja el a jelszót se egyben se külön se sehogy... Frissítés, rájöttünk: A 2. ponton az utolsó előtti betű nem N hanem V. A papíron egyértelműen N-nek látszik.
A pincék nagyon tetszettek, köszönöm a rejtést!
Az 1. pontnál csak Bieber Ágnes segítségével sikerült megtalálni a "ládát". Mi is csigaházat kerestünk csak nem olyan magasan. Később pedig egy közeli lakó hozzánk csapódott és teljesen más helyet mutatott, mondván mostanában ott keresték a dolgot.
A pincesor nagyon tetszett. A pincék egy részébe sajnos már beköltöztek, így nem időztem sokat. A jelszó hordozó ott van, ahol a logokban olvastam.
Köszönöm a lehetőséget.
A második pont ok, de az első ponton még a logok szerinti pótlás sincs ott... (villanyoszlop előtt, 150 cm magasan, természetes hordozón...)
Kérem a jelszó mélküli találat elfogadását a képek alapján. Köszönöm. [Geoládák v3.4.1]
Végül hálás köszönetem Farekék-nek az első pont segítségéért. Pedig mit kutattam!
Mára szinte csupa autós ládát válsztottunk, mert még hosszú az út hazáig. Nem siettük el az indulást, mert a csapat egy jelentős része inkább korábban elindult haza. Elsőre nem igazán értettem miért is a láda (a moderációja meg már elég rég volt, hogy képben legyek), de a két pont közötti séta során megvilágosodtam. A még meglévő néhány szép és stílusos épületet látva az ember vizionál magában egy olyan képet, hogy milyen is lehetett ez az utca, amikor minden épület hasonlóan nézett ki. Mert valljuk be, azért ezek a házaknak is beillő pincék nagyon takarosak. Arról nem tehetnek, hogy a környezetük ilyen jelentős átalakuláson ment át az elmúlt idő alatt. Mivel egyik pontot sem találtuk a helyén, egyeztettünk a rejtővel. Ennek okán az első ponton picivel a vízkifolyó felé, pont a villanyoszlop előtt, kb 150 cm-en egy természetes anyagból készült jelszóhordozót keress! (Értsd: csigaház.) A második ponton pedig egy kisebb méterű petlinget rejtettünk el. Talán az kevésbé feltűnő és használható másra, mint egy doboz. De az is lehet, hogy érdemes lenne a rejtéseket átgondolni és -helyezni, netán virtualizálni. Dömével kerestem fel a helyet.
Déli áramlat 13/18.
Ma csak egy rövid autókázásra volt időnk, s Villány felé indultunk, első állomás Nagyharsány.
A pincék környékén zord arcokkal találkoztunk, így nem lepődtünk meg, hogy egyik doboz sem volt a helyén. Pótoltuk őket.
Érdekes hely.
Köszi
Sajnos nincs meg a láda egyik helyen sem pedig az előttünk levő bejegyzések alapján egyértelmű hol kell keresni. Oszlopnál már a takaró fedél sincs meg. Kérem az elfogadást kép alapján.
[Geoládák v3.3.2]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Az 1. ponton nincs meg a láda, a 2. rendben van, a helyiek kedvesek, a pincesor megér egy sétát. A jelszó a 2. pont megtalálása után kitalálható. [Geoládák v3.3.2]
Harkányból ruccantunk el ide a környékre ládázgatni. A comos ládától sétáltunk fel az 1-es ponthoz, ahol mi is megállapítottuk, hogy nincs meg és szintén ráéreztünk a jelszóra a 2. részletből. Sajnos nem volt nálunk semmi kis dobozka, hogy pótoljuk a hiányt, de előbb-utóbb erre téved egy felkészültebb kesser is talán...
Köszönjük a lehetőséget!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
Villányi borkostoló után, másnap néhány környékbeli láda levadászása. Csak megerősíteni tudom az előttünk logolókat: nincs első láda, de a második jelszórészlet adja a találatot...
Újabb kincs a tarsolyban, köszönöm.
Az egyes pontnál minden elképzelhető helyet végigtúrtam, sikertelenül. Elképzelhető, hogy az utóbbi idők felhőszakadásai túl sok földet mostak rá.
A második ponton új láda egy darab jegyzetpapírral, itt is célszerű jegyzettömböt berakni. Sajnos nem volt nálam.
Ládagazdának jeleztem az első pont eltűnését.
Köszönöm ládagazda segítségét.
Megtaláltam! :) Köszönöm a rejtést! [g:hu 1.6.4]
19/18. Bevallom eme késői órán nem sokat bíbelődtem a számolgatással, de megpróbáltam. A jelszó a második feléből kitalálható. Köszönöm hogy megmutattad ezt a szép pincesort.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
Bigmick, Iza
[g:hu+ 2.0.4 ß]
Az első ponton számolgattuk a betonelemeket, de a mondott helyen nem találtunk semmit. A második ponton meglett a műanyag dobozka, benne a jelszórészlettel. A jelszó első felét kitaláltuk.
Ez a pont érdekesre sikeredett. Az első ponton nagyon nehezen találtuk meg a dobozt, aminek a rejtése már-már elásás kategória, csak éppen 1 méter magasan. Megpróbáltam úgy visszatenni, hogy a következő megtaláló megtalálja. A második ponton viszont megtaláltuk az előttünk ott járt Ásványvadász által rejtett dobozt. Így végül is bejelenthető a találat.
A pincesoron két helybeli fiatal italozgatott, majd egyikük leszólított, hogy előadna nekünk egy kapueira bemutatót és értékeljük, hogy milyen jól csinálja. Enyhén ittasan kicsit vicces volt az előadás, de próbáltunk pozitívan hozzá állni és nem nevetni.
Ezek után a közeli Hősök Temetőjébe is elsétáltunk, ahol kér 70+-os hölggyel egy órát beszélgettünk mindenféléről. A búj-búj Jancsi fű (egérárpa) használatáról és a mai csajozásról is szó esett. (Jó a segged, kő kóla)
Aztán jó hangulatban megmutatták a hegyre felvezető tuti utat is.
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. [g:hu 1.6.2y]
Az első ponton nehezen, de megtaláltuk a ládát. A laminált lap szétesett, a jelszó még olvasható.
A második ponton viszont nem volt szerencsénk. A rejtek helyében biztosak voltunk, felhívtuk a rejtőt, aki készségesen segített, amit ezúton is köszönünk. Megtudtuk tőle a jelszó részletet, amit egy lapra írva, egy óriás tictac dobozban beraktunk a rejtekbe.
A 2. ponton csak a feldúlt rejtekhelyet találtam meg.
Az első ponton a lefolyó egyértelmű, de a 30 betonelem leszámolása nem. Mivel a 2. pont nem volt meg a jelszó és nagyon korán volt még ahhoz, hogy felhívjam a rosiet inkább továbbálltam, maradt még a környéken keresnivaló, majd visszatérek.
Szombathelyi kerékpáros természetjáróként Szentlőrincről Nagyharsányon, majd Horvátországon, Szerbián keresztül Mohács-Villány útvonalon 5 napot töltöttünk el.
2019.05.20-án, hétfőn értünk Nagyharsányba, itt volt a szállásunka 2. pont alatti Aralica Vendégházban, és kerestem a multiláda pontjait. Először az 1. pontot kerestem fel, az előző napok esős napjai után nagyon sáros volt a beton elemek közötti föld, kiszámoltam a vízkifolyótól a köveket, de 1 m magasságban, és 2-2 kővel mellette minden rést végig tapogattam, elég sáros lettem, de nem találtam meg a műanyag dobozt (biztosan én voltam a figyelmetlen.) Elmentem a 2. helyre, a villanyoszlop alján egy függőleges kis takaró követ találtam elforgatva, de mögötte üres üreget találtam, háta mögött egy kis követ találtam, de a földön ott sem találtam semmit. - Így szólt a 2019.05.26-án küldött, majd 6.05-én megismételt email-em rosie-nak, elküldtem a képeket is, de nem kaptam semmilyen választ. Nem szeretem a ládahelyekről készült helyszíni képeket, de most kénytelen voltam feltenni. Kérem az elfogadást.
Fogtam!
A ZÖLDSPORT-tal túráztunk erre a március 15-ei háromnapos hétvégén.
Az első pont dobozában víz volt, de a jelszó még a laminálásnak köszönhetően olvasható. A második ponton a dobozt a rejtővel együttműködve pótoltuk egyesületi ládával, kereshető!
A láda első része meglett ( kissé elázva, de még olvasható!) A második rész félórai kotrás után sem került elő ! Kérem a mellékelt kép alapján az elfogadását!
A pincesor teljesen kihalt volt így péntek délután, de legalább nyugodtan tudtunk keresgélni. A pontok eléggé szem előtt vannak, de a kis gyógyszeres doboz szerencsére gyorsan meglett. Viszont a 2. pontot sehogy sem találtuk. Szerintünk csak egy hely jöhet szóba, viszont ott tuti nincs semmi.
8/3. Nagyon szépek a pincék, akár régi akár újabb formában. Nagyon tetszettek a rejtések is, ötletes, szellemes, de könnyen megtalálhatók. Köszi a rejtést!
Irány az ország legdélebbi pontjára című háromnapos drive-in ládagyűjtögetés egy hasonlóan lelkes túratárssal - csodaszép, különleges, de itt-ott érdekes helyeken.
3 nap = 58 ládatalálat, de az élmények amiket átéltem az ennek az ezerszerese!
2. nap Harkány - Siklós - Villány és környéke
Ez vajon miért multi!? Szinte ugyanazt mutatja meg mindkét pont, persze Kupázók örülhetnek:)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg] GCTOUR alatt jó időben, vidám társaságban, nagyon szép helyeken jártunk.
Köszönjük a rejtést! :-)
Kisharsányi indulással, mindjárt a túra elején szembejött velünk ez a rejtés is, természetesen levadásztuk.
A pincék között folytattuk utunkat Villány felé.
Én is lukra futottam. Sajnos csak a terepen néztem meg a korábbi logokat. A fotó alapján ha elfogadod, boldog leszek. Köszönöm! [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Ördögkatlan fesztivál alatt megkerestem, ha már a közelben voltunk. Sajnos a második pontnál nincs most láda, ahogy olvasom is. A fotók alapján kérem, fogadd el. köszönöm
Az első pontot a 29. elemsor mögött találtuk meg vállmagasságban, ide is tettük vissza, mivel jobban el lehetett rejteni. A második ponton nem találtunk semmit sajnos, a jelszóra ráhibáztunk! :)
Megtaláltuk!
Mind a két láda megvan. Azért vannak itt nem csak pincék is, szóval nem ez a világ közepe, már csak az a kérdés, hogy már nem az vagy még nem az. Érdekesek a pincék.
Köszönjük a rejtést.
Autóval közelítettük meg a pontokat. Sajnos a betonfalnál nem volt szerencsénk, mert nem találtuk meg a ládát, pedig az összes lehetséges helyet átkutattuk.... Szerintünk a láda elveszett!
A másik helyen begyűjtöttük a jelszórészletet. Köszönjük a jóváhagyást!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Szegény Nagyharsány központi helyzete ellenére kicsit pad alá van esve a többiek között ebben a borbizniszben, de legalább most láttunk pár tényleg komoly pincét.
A második állomás épp el volt veszve, de a rejtővel egyeztetve pótoltam a siklósi fürdőzés után.
A palkonyai Pünkösdi nyitott pincék rendezvény vasárnapján,délelőtt átkocsikáztunk Nagyharsányba egy kis ládázásra.
Már tavaly és tavalyelőtt is meg akartuk keresni,de nem jutott rá idő.
Valóban szépek és különlegesek ezek a pincék,érdemes volt megnézni.
Jó lett volna felmenni a hegytetőre is,de igen erős és hideg szél kerekedett,valamint vészjósló felhők közeledtek . Tán majd az Ördögkatlanon... :)
Köszi a rejtést! :)
[:932:]
Többször terveztük a hely felkeresését, és ahhoz képest, hog nyolcadik éve járunk a közeli palkonyai nyitott pincék rendezvényre, most sikerült csak idejutnunk. Persze akkor még nem is volt meg ez a láda :)
Harkányi téli pihenésünk és első 2016 évi ládázásunk során 16 baranyai rejtést látogattunk meg.
Az időjárás miatt, most ahol lehetett az autós megközelítéseket lehetővé tevő rejtéseket részesítettük előnybe.
Pontos leírás, korekt rejtés, szép környezet.
Köszönjük a lehetőséget és a pontot.
Előző nap Villányban vettünk részt egy borkóstolón Szt. Márton napi ludas ételekkel a Polgár Pincészet szervezésében. E nagyszerű esemény után egy kellemes kis kiruccanást tettünk a környéken. Így kerültünk erre a helyre is. Nagyon érdekesek a pincék, de sajnos már az első ládát sem találtuk meg. Valahogyan nem tudtunk rendesen 30-ig elszámolni és megtalálni a megfelelő betontömböt. Tudod, a vicc: "Mennyi?" "harminc". "Mi harminc?" "Mi mennyi?" No, sebaj. A lényeg a pincéken volt.
Ildi és Gyuri
Az első pontnál álltunk le a kocsival. A dobozka némi kotrás után előkerült, a számolás szerintem esélytelen. A dobozban csak a jelszórészlet van, a multi nevére nincs utalás. Végigsétáltunk a soron, megszemléltük a míves épületeket, és némi szorongás töltött el a betelepült kisebbség zajos életvitelét tapasztalván. A füzetbe már magánjellegű üzenetek is találhatók, így biztos nem ismeretlen a helyiek előtt a láda.
A lehangoló lakó környezet ellenére a bemutatott pincék és a történetük érdekesek.
Gyors tempóban kellett logolnom, mert a kettes pontnál az egyik pincénél négy helybéli ember furán nézett rám, vajon miért álldogálok ott.
Köszönöm a rejtést és a lehetőséget.
Villány környéki túránk negyedik ládája.
Tényleg van pár különleges szép présház, de a lehangoló lakókörnyezet és a kóbor kutyák kissé veszélyessé teszi ezt a ládát!
Biztos vagyok benne, a pincesor valamikor más hangulatot árasztott mint manapság. A pincék egy része olcsó lakássá változott.
A Tóth pince borával tankoltunk...
Köszi a rejtést!
Kb. 40+ km-es Villány és környéke ládabegyűjtő "teljesítménytúra" hatodik állomásaként, "Ördögkatlan" láda felől közelítve. Útközben elhaladtam a bányaterület mellett, még így viszonylag távolról is elképesztőek voltak a gépek és a kitermelt hegydarab méretei.
Jók a rejtések, de azért vigyázni kell, mert elég nagy a forgalom, mindkét pontnál.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget :) [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Ez volt a mai napom negyedik találata az ötből.
A kisharsányi Balassa-barlangtól gyalogoltam át ide Nagyharsányba. Először megkerestem a ládát, aztán feltérképeztem a községet, majd kiugrottam a GCTSZL ládáért, végezetül pedig a Tóth Pincében borozgattam a tulajjal. Nagyon jó kis hely... :)))
Megtaláltam! :) Mindkét pont könnyedén meglett; a keskeny utca ellenére pedig a parkolás sem okozott semmi gondot... :) Valóban van sok szép pince, de a két pontot egy kicsit soknak éreztem hozzá. Köszi a lehetőséget.
Baranyai kerékpártúra során ide is eljöttem. Sajnos az 1. pont rejtekétől kb. 20m.-re intenzív fűkaszálást végeztek, így nem tartottam jó ötletnek bíbelődni a beton támfalnál, s még vissza volt a napból 80km. tekerés, nem akartam várni. A második ponthoz igyekezvén a pincesoron immár nagyobb számban élő kisebbség kutyái állták utamat, így vissza a fő útra, támadás a másik oldalról. Az a láda persze meglett, a frissen kaszált fű alatt. A fotók bizonysága alapján tisztelettel kérném a rejtőktől az elfogadást!
A 2.pontot sikeresen megtaláltam, logoltam is. Utána mentem az első ponthoz, ahol hosszas keresés után sem találtam a dobozkát. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Nagyon gyors találat volt mindkettő, a két pont között sem sétáltunk, csak autóztunk, mivel csapatunk egyik tagja félt a szabadon bóklászó kutyáktól. Kár, hogy a pincesor képe nem túl egységes, de a szép régi díszes pincék tetszettek.
Megtalŕltuk. Szép helyen, jó, ötletes rejtés. Élmény volt, sajnos ködös időben tudtunk csak eljutni ide, de pótoljuk tiszta időben is. :) [g:hu 1.4.30] [wapon beküldött szöveg]
Megérdemelt ez a falu is egy, a picesorát bemutató ládát. Köszönöm, hogy végigvezettél az utcán. Néhány díszesebb épület hosszabb szájtátást is megérdemelt. Jó volt látni a pincék körüli munkálatokat, érezni az ide illő illatokat, látni a szüreti kellékeket. Meglepett, hogy az ódon épületek milyen modern eszközöket rejtenek.
A ládarejtések is tetszettek. A pici segítség már csak akkor lett meg, amikor a doboz is. :-) A jelszó lehetett volna ötletesebb.
Bringa kupa során.
Gyönyörű a pincesor és teljesen jogos a két pont, ahogy írja is a rejtő.
De sokszor bringáztam már el a főúton, jó hogy most behoztatok!
Most aztán alaposan körbe lett torpedózva a környék ládákkal, itt egyenesen két darabból álló multi, melyet magam részéről messze indokolatlannak tartok. Egymástól bő 200 méterre lévő pontok nemigen mutatnak újdonságot.
A gyatra közlekedés miatt rengeteg időt töltöttem a faluban, még szerencse, hogy várakozás közben olvastam, ekképpen próbálván valamelyest elterelni a falufóbiámról a figyelmet.
Éppen csak megkezdődött a szüret, és máris erősen szaglottak a pincék. Hát nem valami pompás illat csapta meg az orrom, mi tagadás.
Két kedves kessertársunk is sms-t küldött, hogy figyelmeztessen minket az új láda megjelenésére a szomszéd faluban. Annyira belemerültünk a barackszedésbe, hogy azt is csak fél óra múlva vettük észre. :) Hazasiettünk a gps-ért, autóba pattantunk és rohantunk. Szerencsére még szűz volt! :)
Köszönjük!